64
Milyen, a saját szavaiddal?
  • tigeroo
    #64
    Ez a világegyetem egys kaki! Van sok bolygó, itt-ott egy UFO...
  • The Garrett
    #63
    bicskaval. ahogy eddigis
  • angello
    #62
    nincs kanál!
    meg tányér hogy fogok így ebédelni?
  • sz4bolcs
    #61
    bip
  • Prank
    #60
    izgi
  • harakiri
    #59
    szép színes, nekem teccik :)
  • The Garrett
    #58
    sötét; nagy; végtelen; üres; csendes; könnyű.
  • Phat Smoker
    #57
    Sebeők János biztos tudná a választ
  • Titan
    #56
    ..de sztem. a világegyetem Mi magunk vagyunk....
  • Titan
    #55
    A káddal erősen nem értek egyet, mert szerintem iskáb egy kékesrózsaszín-érdesfelületű-kenyérpiritós-csirkemájpástétom...
  • Dzsini
    #54
    a Hawking-féle (nem csak ő, de a legtöbben az ő nevét ismerik) superstring-elmélet simán 9 térdimenziót feltételez, és azzal magyarázza a legtöbb eseményt...

    nade tényleg, szerintem olyan, mint egy nagy, tölcsér alakú ébenfa kád.
  • Tuvok #53
    Hát a 4. dimenzió az az idő, 5. meg nincs, azaz nem bizonyított, hogy mi akar az lenni.
    Hogy végtelen-e, vagy sem, kár rajta filózni, legalább megspórolunk egy csomó fejfájást. :))
  • Stann
    #52
    LEhet másképp is végtelen, mintha pl. elindulsz a Földön bármerre, sosem érsz a végére, így nincs is olyan, hogy a "végen túl". Végtelennek érzed, miközben a felülete véges. Mivel ott a mozgásod a 2dimenzióhoz hasonlítható, ott a 3.dimenzió szól közbe. Így nem tudjuk, mi lehet a 3. dimenzión túl, de valószínűleg nem is érthetnénk meg 3D-s voltunk miatt.


    ŰAmúgy szerintem zöld a szine :)
  • Phat Smoker
    #51
    világ egyetemei egyesüljetek :)
    így keletkezik a világegyetem
  • Prank
    #50
    dehogynem, a végtelent is képesek vagyunk felfogni (különben ne találtuk volna rá ki ezt a szót), a világegyetem meg csak ennél kisebb lehet:))
  • fm
    #49
    erről beszéltem! jelenlegi tudásunk szerint ezt állítjuk,aztán pár év múlva,vagy később beigazolódik,vagy vagy megváltozik ez az állítás.
  • Bandew
    #48
    A világegyetemet az emberi agy nem képes felfogni.
  • Pyx #47
    há! erre sokszor gondoltam már
    ...
  • Lacc
    #46
    Egyébként lehet hogy az általunk ismert világegyetem csak alkótóeleme egy élőlény egyik sejtjének :) De komolyan, én ezen gondolkoztam sokat, lehet hogy mi is hasonló szerepet töltünk be mint valami hormon/fehérje/akármi a mi testünkben.
  • Lacc
    #45
    Hát... oan..oan.. nagy
  • FtranX
    #44
    ja ok, akkor meg se szólaltam... :)
  • Cat #43
    mitakartok, a zidnex már megmonta hogy a világegyetem focilabda(!) alakú...
  • FtranX
    #42
    Ezekre a kérdésekre nem feltétlenül reménytelen a válaszkeresés. A különböző csillagászati megfigyelésekből nagyon sok mindenre lehet következtetni.
    A jelenlegi, általánosan elfogadott modell szerint, az univerzumnak véges a kiterjedése (13,7 Mrd fényév) és tágul. Nem lehet belőle kilépni a semmibe, mivel a tágulási felület 4 dimenziós. Tehát ha elindulnál az egy irányba (és a fénysebességnél gyorsabban tudnál menni), akkor egy idő után a kiindulási pontba jutnál vissza. (ugyan úgy, ahogy egy gömbfelületen)
  • Cat #41
    nem, mert a szuperhúrok alá nem mehetsz (jelenlegi tudásunk szerint)
  • fm
    #40
    minden attól függ mihez viszonyítja az ember. tényleg lehetünk "apró parányi kis légyszarok" ,de lehetünk óriások is. régen rengeteget gondolkoztam azon,hogy véges,avagy végtelen a világegyetem. aztán vmikor eszembe jutott,hogy ugyanezt "befelé" is lehetne boncoltgatni. tehát elfelezünk egy tárgyat,vagy élőlényt,vagy üres teret és azt megint felezzük. ilyen módon talán a végtelenségig haladhatnénk befelé is,ahogy a világűrben kifelé. sztem ebbe bele lehet őrülni,nem ?!?!
  • [Walaki]D`Lair
    #39
    Én mindíg úgy képzeltem el a világegyetemet, mint azt az üvegjátékot, hogy ha fejrefordítod akkor hullik a hó...lehet hogy csak egy ilyen kis játék...és akkor hihetetlen kimutathatatlan apró parányi kis légyszarok vagyunk...:D
  • Tuvok #38
    persze, ezt nem mi, és nem a mi gyerekeink fogják megtudni, igaz mire olyan technikánk lenne, hogy ezt biztosra tudnánk, akkorra az emberiség ideje saját belső hibájából lejár szvsz :))
  • Tuvok #37
    de én már 70ezer fényévvel közelebb jártam az igazsághoz :PP :DDDDDDDDDDDDDD
  • fm
    #36
    a kulcsszó itt is a NINCS! ez nagyjából egyenlő a semmivel,tehát semmit sem definiáltál :)
  • fm
    #35
    ugyanaz,mint az elején.

    mikor az emberek biztosan "tudták" ,hogy a Föld lapos (mert látni a horizontot) és le lehet esni a szélén :) akkor képtelenségnek tűnt az,hogy elindul az egyik irányba és visszajön egy idő után oda,ahonnan elindult. most is ez a helyzet nagyjából. mivel FOGALMAD SINCS,hogy a távoli messzeségben egyáltalán érvényesek-e az eddig általunk megfogalmazott fizikai törvények,KÉPTELENSÉG arról biztosan nyilatkozni,hogy a világegyetem véges,avagy végtelen..
  • Tuvok #34
    a semmi 0 dimenziós, azaz nincs kiterjedése, azaz olyan nem létezik, szal az nem lehet az űr szélén túl :)
  • Kori
    #33
    ismeritek a 22-es csapdáját?

    hát ez, az!!!!!!!
  • Dzsini
    #32
    megmondom mi van a végén túl amint definiálod nekem a "semmi"-t nem valami(bármi) hiányával :))
  • harakiri
    #31
    ez a kérdés nem értelmezhető :)
  • Tuvok #30
    ha nem végtelen, mi van a végén túl ?
  • Kori
    #29
    mindenki tippeleget

    szerintem soha nemfogjuk megtudni, igaz az emberi képzelőerő nagyon nagy

  • fm
    #28
    nem biztos,hgoy végtelen. legalább annyi esély van arra is ,hogy véges,minthogy végtelen. ezt még nem ismerjük,így erről nem tudunk hitelesen nyilatkozni.

    amúgy meg relatív,hogy hatalmas. számunkra az.
  • Pyx #27
    egy pont a többi között
  • magnum
    #26
    büdös
  • Tuvok #25
    Végtelen minden irányban, csak a csöpp kis emberi agy ezt képtelen elképzelni meg felfogni.