108
10 éve halt meg Ayrton Senna
  • PREMIERE1
    #68
    Mint Senna esetében a leszakadt felfüggesztés ütése és a függesztésdarab átszúródása a gumiszegélynél a sisakon; Pryce esetében maga a tűzoltópalack okozott halált.
  • [Walaki]D`Lair
    #67
    Fejbe vágta??? A testébe épült a tűzoltó palack...
  • Shaman
    #66
    a videó nincs meg valakinek Senna haláláról?
  • PREMIERE1
    #65

  • PREMIERE1
    #64
    Stefan Johansson
  • PREMIERE1
    #63
    És Riccardo Paletti 82-ben?

    Versenyzett a F1-ben 100 métert, mielőtt meghalt volna a célegyenes végén ...

    +

    Mondjuk Stefan Johannson is ütütt már el egy szarvast Zeltwegben, de akkor ő megúszta. A szarvas nem.

    Az a baj, hogy Kesjár idejében még jobban fényezték a magyarokat. Nem tudhatjuk, hogy pl. ha szerződteti a Zakspeed, akkor mire lett volna képes. Mert jó csapat nem hinném, hogy valaha is szerződtetett volna egy magyar (akkor még kommunista országból való) pilótát!
  • Kori
    #62
    Senna-nak nagyobb kultusza van braziliában mint pele-nek.
    emlékszem a temetésére hatalmas tömeg volt.



    megnéztem a mai futamot, borzalmas unalmas lett ez a verseny
  • Punker
    #61
    jaja
  • Kori
    #60
    amai F1 előtti megemlékezés szép volt!!!
  • badoer
    #59
    no igen Kesjar CSaba.nagyobb tehetseg volt mint a mi zsoltink.lentebb olvastam az elhunyt pilotak neveit.a tom pryce esete szamomra a legmegdobentob.egy tuzoltot utott el.annak a kezebol kiesett a poroltokeszulek es fejbe vagta a pilotat.
  • MrTressy
    #58
    Ugyan nem f1 es pilóta volt de azért ne felejtsük el a magyar vonatkozású Kesjár Csaba nevét sem.Jobban jártunk volna vele mint a mi kis jellenlegi zsótikánkal akit apuci tol.És nem a tudása...
  • LittleL
    #57
    szegény Senna, méltó ellenfele lehetne Sumi -nak.
  • Botond #56
    nekem csoboszg kispatak?
  • rezsofiz
    #55
    Nyugodjanak békében.
  • soldier
    #54
    R.I.P.
  • a.carkey
    #53
    Ez van. Majd két év múlva. Addig vegetálnak.
  • a.carkey
    #52
    Versenyen.

    Be lehetne tenni ide még Elio de Angelist vagy Jim Clarkot. De mivel az előbbi Paul Ricardban, utóbbi meg F-2-es versenyen halt meg, F1-es pilóták voltak, de nem kerültek fel a listára.

    Szóval lehetne még írni pár nevet, akik autóversenyzők voltak és tragikus módon vesztették életüket:

    Farina, Hawthorn (belevezette a Lotusát egy teherautóba)McLaren, Pironi (ő az egyedüli, aki nem autóban, hanem motorcsónakban halt meg), Rewson, Gonzales, Trintignant, Scarfiotti, Baghetti, Taruffi ...

    És sokan sérültek meg súlyosan:

    Gurney, Siffert, Depailler, Regazzoni, Brambilla, Ginther ...

    (Többről nem tudok, de sajnos a 24 is sok, akik a pályán vesztették életüket versenyen vagy edzésen.)
  • csabawarchief
    #51
    meg hiába lépnének, nem tudják megvásárolni a tapasztalt mérnököket pénzzel más csapattol, mert szerződés köti őket oda
  • a.carkey
    #50
    Az a csapat semmiből jött. Adjatok nekik időt. Az a cég, amely olyan Isten autókat gyárt, mint a Celica vagy a Supra, az előbb utóbb eléri azt, amiért jött. Nem féltem őket. Picivel jobb versenyzők, erősebb tervezőgárda, és minden rendben lenne. Most minden szar a csapatban, de még nem jöttek rá, hogy lépni kéne.
  • a.carkey
    #49
  • Bandee1987
    #48
    Erre a 24-re gondolsz? :
    - Onofre Marimon(1954.július 31.)
    - Luigi Musso(1958. július 6.)
    - Peter Collins (1958. augusztus 3.)
    - Stuart Lewis-Evans(1958. október 19.)
    - Chris Bristow(1960. junius 19.)
    - Alan Stacey(1960. június 19.)
    - Wolfgang von Trips(1961. szeptember 10.)
    - Carel Godin de Beaufort(1964. augustus 1.)
    - John Taylor(1966. május 7.)
    - Lorenzo Bandini(1967. május 7.)
    - Jo Schlesser (1968. július 7.)
    - Gerhard Mitter (1969. augusztus 1.)
    - Piers Courage(1970. junius 21.)
    - Jochen Rindt (1970. szeptember 5.)
    - Roger Williamson (1973. július 29.)
    - Francois Cevert (1973. október 6.)
    - Helmuth Koinigg (1974. október 6.)
    - Mark Donahue (1975. augusztus 15.)
    - Tom Pryce (1977. március 5.)
    - Ronnie Peterson (1978. szeptember 10.)
    - Gilles Villeneuve (1982. május 8.)
    - Riccardo Paletti (1982. június 13.)
    - Roland Rantzenberger (1994. április 30.)
    - Ayrton Senna (1994. május 1.)

    R.I.P
  • Punker
    #47
    eddig 24 pilóta hallt meg de csak 1-2 nevére emlékeznek az emberek
  • Bandee1987
    #46
    Teljesen igazad van...Mert pl. Roland Rantzenberger nem volt olyan ismert, olyan jó pilóta, mint Senna, ezért nem is nyitott neki senki topicot. De ha valaki egy kicsit is hallott a Forma-1-ről, az biztos, hogy hallotta már Senna nevét, mert ő a legnagyobb pilóták közé tartozott(és tartozik ma is)
  • rezsofiz
    #45
    Már miért is kéne neki topicot nyitni? Én nem néztem f1et,amikor senna versenyzett,de mivel imadom f1et ezert tudok rola annyit amennyit kell,és elmondhatom hogy nagy tehetség volt. Nem azert nyilt topic mert meghalt,hanem mert nagy név volt....
  • rezsofiz
    #44
    Jah,de ha nem lesz,akkor majd lecci digitalizald mar at. De sztem ugyis lesz.
  • 0ppika
    #43
    Az 5. évfordulón nyomtak nagyon a TV-ben egy kis összeállítást. Ha valakit érdekel átdigitalizálom és megpróbálom feltenni valahova, de szerintem most úgyis nyomnak valami nagy műsort.
  • 0ppika
    #42
    Te egy igazi gyökér vagy
    Egy topikban sem láttam még tőleg értelems hozzászólást.
  • Matthewpamer
    #41
    de nem kellett vona vasárnap eliondítani a futamot,hisz szombaton is meghalt egy csáko.annak asszem leszakadt a fél teste.neki is kéne egy topic.nem?valaki nyisson
  • Punker
    #40
    Ecclestone Sennára fogadott volna Schumi ellenében
  • hen-tes
    #39
    Toyota..
    szánalmas amit azok produkálnak..
    (asszem a toyota)
    nagyobb a költségvetésük mint a Ferrarinak..
    megalol..
  • Matthewpamer
    #38
    most schumacher a F1 királya
  • Kori
    #37
    Senna az F1 királya volt. Halálával eltünt a verseny igazi arculata. Évek óta ez a verseny egy tömény unalom.
    A halála után kb 5 évig nem is tudtam nézni azóta meg teljesen érdektelen lett
    Régi nagy csaták Senna Mansell Prost Picquet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Matthewpamer
    #36
    jövőre is kell egy topik hogy 11 éve halt meg Ayrtons Senna
  • M@TriX
    #35
    ajánlom a Discovery filmjét, abban lemodellezték mi történhetett
  • _Vegeta_
    #34
    Biztos igazad van, marhara nem vagyok otthon ilyen forma1 dolgokba, de aze ferrarit utallom. :)
  • Punker
    #33
    vannak a Ferrarinal nagyobb és hasonló költségvetésű csapatok...
  • _Vegeta_
    #32
    Ferrari megszedte magat...van penzze fejlesztesekre. :P
  • Bandee1987
    #31
    Ebben igazad van, de erről nem Schumacher és a Ferrari, hanem azok a csapatok tehetnek, akik képtelenek összerakni egy olyan autót, ami fel tudja venni a versenyt a Ferrarikkal.
  • _Vegeta_
    #30
    Pontosan igy van ahogy mondod. Ez a mai vilag, na de ez mar masik topic. :D
  • cSuwwi
    #29
    :DD