1964


Jamiroquai
  • hunbasser
    #1564
    ácsi,ki akar nyilvánossághoz jutni? :D a zenélés nem erről szól,vagy legalábbis nem erről kell,hogy szóljon.

    ezért nem értettem pl azt az érvet sem soha,hogy "a rockerek biztos élvezik a zenéjüket,de nem keresnek vele sokat,ellenben a techno dj-kel,akik lehet,hogy nem szeretik annyira a saját zenéjüket,mégis kasználnak vele"
  • Zsoma
    #1563
    Ez a hozzászólás a "ha csendben maardtál volna, okosabb maradtál volna" tipikus esete... Sorjában:
    - "Boogie-nak semmi hangja nincs látszik": igen, ezért lett a 2. szériában a második legjobb férfihang Caramel mögött. Ha a "zenéhez értésed" nem mások fikázásában merülne ki rájönnél, hogy Boogienak teljesen más hangszíne és énekstílusa van, mint J.K.-nek, mivel Boogie alapvetően blues-funk hang, és ez a két stílus teljesen más technikát kíván, mint az acid jazz. Mutass nekem valakit idehaza, aki a BYM-ot vagy a SDISJ-t megközelítőleg hasonlóan elénekli, mint Jay... Arról nem is beszélve, hogy Jay sem tudja kiénekelni a SDISJ egyes sorait, mert szar már a hangja hozzá.
    - "próbálja lemásolni Jay Kay-t": tucatnyi Jamiroquai tribute bandet tudnék neked mutatni, akik még a fejdíszben is koppintanak, az élő verziókról nem is beszélve, egy silány kópia és paródia az egész, na ezt szerettük volna mi elkerülni, azt hiszem sikeresen tesszük.
    - "Körübelül két év múlva mikor már a tizennyolcadikat fogom taposni szeretnék alapítani egy Jamiroquai tribüt zenekart": hajrá, sok sikert, bár részetek nem nagyon lesz benne. Elzenélgethettek falusi búcsúkon meg vidéki kocsmákban, de csak azért, mert qrvára ugyanúgy próbáltok megszólalni, mint a Jamiroquai, nem fogtok nagyobb nyilvánossághoz jutni. Én azt az utat választottam, hogy jól ismert, hiteles arcokkal és képzett énekesekkel próbálom itthon az "igét terjeszteni" és a rajongókat kiszolgálni valamilyen szinten, és a visszajelzések szerencsére engem/minket igazolnak.....
  • hunbasser
    #1562
    Jamiroquaios BUÉKKKK!!!!4
  • tep
    #1561
    BUÉK
  • hunbasser
    #1560
    nabazz,pedig pont jelentkeztem volna basszgitárosnak...:D

    mind1,akkor majd én fogok gitározni vagy én leszek a billentyűknél :)
  • Kaplan
    #1559
    Boogie MySpace-ján fent van az a három szám amit előadtak az RTL-en. Mondani sem kell nagyon szörnyű véleményem szerint. Boogie-nak semmi hangja nincs látszik, hogy csak erölködik és próbálja lemásolni Jay Kay-t a másik srác már egy fokkal jobb. Körübelül két év múlva mikor már a tizennyolcadikat fogom taposni szeretnék alapítani egy Jamiroquai tribüt zenekart. Jelenleg basszusgitározom és szoktam énekelni is..^^
  • tep
    #1558
    hú köszi....szóltam a Mod-nak
  • Kaplan
    #1557
    Csináltam egy bannert az éjszaka, ha tetszik és úgy gondoljátok akkor rakjátok be. :)


  • vmvr
    #1556
    A veronai sokkal jobb szerintem:)
  • Kaplan
    #1555
    Jamiroquai & Anastaci - Bad Girls. Egy kis csemege a jó zenét kedvelőknek ;)
  • jellem
    #1554
    Sikerült eredetiben, Frankfurtból megvennem a Live in Montreux 2003 DVD-t! Akik esetleg leszedték arról a bizonyos magos torrent oldalról, azoknak ajánlom, hogy vegyék meg eredetiben mert:
    - sokkal jobb és tisztább a kép
    - működik az audio menü
    - sokkal jobb a hang, így már nem nyomottak a hangok, szépen hallatszanak a mélyek és a magasak, a cintányér már nem csak sistergés.
    Akiknek pedig még sehogy sincs meg, azoknak pedig csak "simán" nagyon ajánlom mert nagyon jó az anyag! :)
  • jellem
    #1553
    Akkor mégsem a fülem dugult el...más is így hallja.
    Sztem én meg fogom venni eredetiben! Jay Kay-re és a többiekre nem sajnálom a pénzt, megérdemlik.
  • menyus77
    #1552
    Nekem is hasonló érzeteim vannak a hangjával kapcsolatban, alapból a felvétel hangminősége nem a legtökéleteseb, de viszont ki van téve 5.1-re. Én úgy javítottam a helyzeten, hogy a lejátszón stereo hangzást kértem 5.1 helyett + a hangszínszabályzóval is lehet játszadozni, hogy jobb legyen a helyzet. Amúgy tényleg jó koncert, a második felét már nagyjából ismertem, de az első részét még sosem hallottam.
  • jellem
    #1551
    Sikerült leszednem az anyagot az említett oldalról. A koncert nagyon jó és nem utolsó sorban nagyon hosszú, viszont!
    Ti nem vettétek észre, hogy kicsit tompa a hang? Sajnos a helytakarékosság miatt pedig nem lehet az Audio Options-be belépni, így nem lehet rajta változtatni.
    Az a gyanúm, hogy 5,1-en maradt a hang (nekem meg nincs 5,1) így ezért tűnik tompának.
    Nektek nem tűnt fel?
    Mit jelent a Jamiroquai.hu-n, hogy hamarosan Magyarországon is kapható a lemez? Van már vmi infó? (gondolom európai reg. kódos)
  • jellem
    #1550
    Köszi, én is így már rátaláltam a "magoson", de nekem nem jön egyáltalán...úgyhogy marad az eredeti verzióra várás.
  • tep
    #1549
    folytatás :

    -Shoot The Moon
    -Soul Education
    -Just Another Story
    -Mr Moon
    -Alright
    -Love Foolosophy
    -Deeper Underground
  • hunbasser
    #1548
    én is rátaláltam az "egyik meghívóson" :)

    beceneve:mag ^^
  • tep
    #1547
    egyik meghívóson , nem reklámozom...

    tracklist:
    -Use The Force
    -Canned Heat
    -Cosmic Girl
    -Little L
    -Blow Your Mind
    -High Times
    -Travelling Without Moving
    -Butterfy
    +++Space Cowboy 1995
  • jellem
    #1546
    No mégis melyik oldalon van már fent?
    Mert eddig csak azt a verziót ismerem, amelyiken "csak" a
    - Shoot the Moon
    - Soul Education
    - Just another story
    - Mr.Moon
    - Alright
    szerepel!
  • tep
    #1545
    már megvan (torrent version :)
  • Zsoma
    #1544
    Bocs, ez is csak rendelhető, és itt is egyelőre az amerikai verzió.
  • Zsoma
    #1543
    Budapest, VII. ker. Király utca 67.

    Jamiroquai - Live In Montreux 2003

    Nem rendelés, kapható a dvd...
  • Zsoma
    #1542
    Péntek reggel az RTL Klub Reggelijében zenélnek Boogiék a Jamiroquai projecttel 7.45-től, este pedig:

  • Zsoma
    #1541
    Igen, a 30-a a Musicland-re vonatkozik. Elég hülyén van megoldva a release date, mert pl. Németországban november 16-a, Angliában pedig okt. 22-e óta lehet kapni. Ahonnan érdemes rendelni még, az a HMV, ott 8.99 font a dvd, 2 font a szállítási ktg, így 4400 körül van meg a dvd, európai kódolású és 3-5 nap alatt kijön, legalábbis ezt ígérik.

    http://www.hmv.co.uk/hmvweb/displayProductDetails.do?ctx=224;5;34;-1&sku=710704

    Mediamarkt-ot vasárnap du. hívtam, a Westendben, nem tudnak semmiről, nincs a listán...
  • jellem
    #1540
    Idővel biztos lesz az üzletekben nálunk is...mondjuk MediaMarkt-okban. Ha meg nagyon nem jönne, vagy nem bírnánk cérnával addig, akkor ott az amazon.de, ahol lehet rendelni és biztosan európai kódos. 17,9 Euró, amire még rájön egy kicsi szállítási költség.
  • menyus77
    #1539
    na igen , ilyen pl az AnyDvd nevű progi, de lehet, h. tényleg várni kéne még kicsit, hátha kijön európai kódolás is..
  • jellem
    #1538
    Egyébként ha jól tudom, a számítógép is csak egy speciális program segítségével tudná lejátszani az amerikai kódos DVD-t!
  • jellem
    #1537
    Hát igen, ez is egy megoldás. Viszont nekem az igazán jó hangfalak, nagyobb képernyő egy DVD lejátszóval lenne meg, szóval azt hiszem én kivárom, amíg majd lesz valahol belőle európai verzió.
  • menyus77
    #1536
    az tényleg szívás, én mondjuk számítógépes rendszerrel videózgatok, az mindent lejátszik.
  • jellem
    #1535
    Azt hiszem ott van a hiba a dologban, hogy 1-es régiókódos a DVD, mivel amerikai import. Amit pedig itthon nem mindegyik DVD lejátszó játszik le, sőt!
  • menyus77
    #1534
    ha megérkezik a dvd, akkor igen. A Blahán és a Moszkván van egy-egy üzlet ,ahova be lehet érte menni. Viszont a személyes átvétel azt hiszem csak azt megelőző átutalásos kifizetés után működhet.
  • jellem
    #1533
    Köszi, akkor majd átböngészem valahogy az oldalt. Úgy lenne az igazi, ha megrendelném neten, viszont valamelyik üzletükben venném át.
    Arról lehet vmit tudni, hogy ha mondjuk ma megrendelem, akkor 30-án átvehető lenne a lemez vmelyik üzletben?
  • menyus77
    #1532
    szerintem a musiclandre vonatkozik, máshol nem bizti ,hogy lehet majd kapni. Egyébként musiclandnél is átveheted személyesen egy üzletben, Pesten két helyen is, van az oldalon egy leírás a vásárlás menetéről.
  • jellem
    #1531
    A jamiroquai.hu -ra való belépésnél megjelenő felirat, miszerint 30-ától a boltokban a DVD csak a MusicLand-re vonatkozik, vagy mondjuk MediaMarktokra és egyéb helyekre is vonatkozik? (szívesebben venném meg magam egy üzletben):)
  • PJack
    #1530
    :DDDDDDDDDDDDDDd:D:DDd
  • menyus77
    #1529
    igazi fanoknak:

    ÚJ Montreux 2003 DVD
  • hunbasser
    #1528
    :DDD
  • tep
    #1527
    a mocsok Photoshop-osok
  • tep
    #1526
    BSz:)
  • PJack
    #1525
    hábédé :)