3167
  • dinomano
    #1202
    Navazze, teged is látni itt? Nah jóóóvan, elhúztam a DT topicsba... Hagattam én Slipknot-okat is régebben...vagy neked az is langyi mááán? :-P Nah mind1, csirkefejleharapasokban nem vagyok otthon... :-D
  • Lammer
    #1201
    kicsicsavo mizujs? megjottma a 2 lemez a netrol???
  • Lammer
    #1200
    jovan mennye'ma' innen a langyirockoddal ma'
  • McFrost
    #1199
    persze
  • Dying Soul
    #1198
    MSN? :P
  • McFrost
    #1197
    sem csomagolni sem feltölteni nem engedi , de majd megoldjuk okosban:P
  • Dying Soul
    #1196
    Külön nem tudnád azt a kettőt felrakni?
  • McFrost
    #1195
    sajnos 2 számot nem enged feltölteni pedig azok is működnek
  • McFrost
    #1194
    Mörker
  • vader
    #1193
    a napalm deathnak ma is vannak jóféle darálásai, bár ha megnézed az uccsó három album egykaptafa... francba ezzel a punkos gitárvinnyogással.
  • McFrost
    #1192
    még ma belinkelem ide ha jól megy minden
  • McFrost
    #1191
    amúgy az angol vonal nagyon erős volt: Napalm-Carcass-Cancer-Benediction
  • Voltan
    #1190
    Olvass vissza...

    Amúgy van általános metal topik is, ott kérdezd inkább!
  • dinomano
    #1189
    viccet félretéve.. Nahvazz; semmi bajom a gyerekkel, de picit nyálgép... Nem valami extranyál vmire gondoltam (tudom, a DT már az, sőőőt, egy jóó nagy pixcsazenekar, hála a picit nyálas LaBrie-nek; de akkoris...a régi jó volt...de már agyonhallgattam, és unom)
    Valami hasonlo; bonyolult zene érdekelne, jóóóó ha keményebb; csak nagyon light-os ne legyen...
  • vader
    #1188
    kontor tamás band
  • dinomano
    #1187
    bocsi újra az off-ért..tudtok oylan zenét, ami még DT-hez hasonló, bonyolultabb; nem túl nyálas, de dallamos zenét nyom? (jazz-es, prog-os beütés...)
  • Voltan
    #1186
    Jaja, a Nile über alap. A Bolt Thrower-től meg valahogy mindig ölni támad kedvem :D Kegyetlen jó az is.
  • vader
    #1185
    igaz, a nile-t kihagytam, pedig alap. a bolt thrower féle lassulás is jó.
    a glen benton féle sátánimádatot meg ugyanúgy nem kell komolyan venni mint a vérböfögést a cc-nél. az entombedet birom nagyon, a left hand path után persze ott volt a mélyrepülés. ma már inkább stoner amit tolnak, de belefér. nyitottnak kell lenni.
  • phalanx
    #1184
    nekem megvan
  • PetruZ
    #1183
    A Belphegor-t nem szeretem / nem jön be. A Bolt Thrower már jobb egy fokkal, egy csomó lemezt hallottam már tőlük, de vhogy mindig hiányérzetem van, ha őket hallgatom. A Nile meg egyszerűen örök kedvenc és megunhatatlan. :)

    Amit az utóbbi időben hallgattam és tetszett (a már felsorolt grind/gore vonalon túl): Gojira - From Mars To Sirius (2005), Asesino - Cristo Satanico (2006) (nagyrészt ex-Brujeria tagok, az a zenekar meg nekem all time örök favorit volt, baromira bejött :) ), az új Bridge To Solace (Where Nightmares And Dreams Unite), Deadsoil - Sacrifice (2006), Threat Signal - Under Reprisal (2006), a két Velcra (nem tudom miért, de tetszik :) ), The Project Hate-ek, ..., meg egy csomó ilyesmi, ami most nem jut az eszembe.

    U.i.: Szintén Paks, bár a magyar foci nem érdekel... :)
  • Dying Soul
    #1182
    Srácok, valaki nem tudja megszerezni ezt a lemezt? Sehol nem találom, idei svéd cucc.
  • PetruZ
    #1181
    Én ezek nagy részét (amiket felsoroltam) nem is veszem komolyan, de néha jól esik meghallgatni őket, ha hazaérsz a melóból és szükséged van arra, hogy - virtuálisan - jól beverj pár koponyát és igyál a véres agymaradványokból. ;) (Amúgy szolíd DBA/infós vagyok, már a harmadik X-en is túl. :) )
    Amiket Te említettél, már mindet hallottam, és tényleg jók, csak azt hittem, mindenki ismeri őket, úgyhogy direkt nem említettem egyiket sem. :) Meg aztán én nem is igazán sorolnám őket az extrém vonalba.
  • McFrost
    #1180
    azért az újak közül a Nile igen csak pofán ver és az új Belphegor sem gyenge , de említhetném a Bolt Throwert
    A Deicide egyszerűen belehalt a sátánkodásba az 1. 2 lemezük nagyon tuti a többi gagyi...Entombed szintén ,
  • McFrost
    #1179
    elsőre ígéretes
  • vader
    #1178
    15-16 évesen bírtam az efféle vérhányásokat, de ma már nem hoz lázba az ilyesmi. a súlyosság nem egyenlő a zajraokádással. a régi nagyokra esküszöm, akiknek ha voltak is gyengébb próbálkozásaik,többnyire visszatértek a helyes kerékvágásba. a 2006 os suffocation pl büntet, az uccsó deicide is ász, és a kataklysm album is leszedi a fejed,hogy csak a nagyokat említsem. ráadásul az ilyen "földalatti" gore bandák fele a hangszerét se tudja normálisan behangolni, inkább vicces amit nyújtanak-bár ha azt nézzük a szórakoztatóipar erről kell szóljon.
  • Dying Soul
    #1177
    Tetszik a Ragnarok zenéje is, de ennyire szar borítót még életemben nem láttam.
    Annyira nem passzol az egész basszus, tiszta Brooklyn. Hoestnek van egy promóképe magáról, kezében egy buzogánnyal, az jól néz ki..de ez.. a Deagle nem trve.
  • Dying Soul
    #1176
    http://www.damnedspirits.com/dance/

    Amúgy mostanában leginkább Taake meg Ragnarok szól itthon. :)
  • stp4trick
    #1175
    Akkor már inkább Human Error (szintén magyar) lefújják a hajad a fejedről, akkor energiával tolják
  • McFrost
    #1174
    hallgatható linket:)
  • Dying Soul
    #1173
    DSD (Damned Spirit Dance') - The Growing Spirit kislemez

    Dallamos black/death/heavy alapjáraton, de van benne egy elvontabb, experimentálisabb vonal. Amúgy magyarok, angol szövegekkel. Egy próbát tuti megér, bár azért a kiejtésen a tiszta vokálos részeknél volna mit javítani. :D
  • McFrost
    #1172
    talán a Mastodon ilyesmi , vagy itthon a Stonehenge
  • zsgaby
    #1171
    rockmarathonon az szólt magnóból sokkal brutálabb mint a régiek. illetve zúzósabb úgy mondanám.
  • Voltan
    #1170
    Clawfingeres??? Hátö. Mondjuk az újat nem hallottam még, de a régieknek köze nincs hozzá.
    Na mindegy, az amúgy sem az a topik.
  • stp4trick
    #1169
    Nekem a PoS-től a Scarsick van meg 2007-es, ez eléggé Clawfingeres, de prognak prog.
  • dinomano
    #1168
    Talaltam Vanden Plas-t+egy Pyramid nevű bandat...azok milyenek?
  • dinomano
    #1167
    Hmmm.. Tegnap egy albumot talaltam, és töltöm már...One Hour By The Concrete Lake... :-P 50%on vagyok (izéé... vagyis a musicbót távolságának a felét megtettem már)... :-D
  • Voltan
    #1166
    Pain of Salvation. Jó kis svéd prog. banda. Ismerkedj meg vele!
  • dinomano
    #1165
    Nem talaltam jobb topic-ot; ugyhogy ide írom a kérdésem; előre is bocsi; ugyanis nem extrem metalrol lesz szó...
    NAgyon szeretem/szerettem a régi Dream Theater-t(az uj inkabb nyalas "p*csazenekar"+nem is jatszanak mar oylan technikasan mint régen... :-( )
    Nahszoval, talaltam egy kevesbe ismert DT-hez hasonlo zenekart, akik picit az ő nyomdokaion haladnak, a DREAMSCAPE-et... Tud még valaki Dreamscape-hez hasonlo bandat, aki prog. metalban utazik? (Tool-t, Anathema-t, Archetype-ot ismerem)
  • zsgaby
    #1164
    Úgy hogy meglehetősen extrém, én a metalhoz soroltam, de saját jellemzésük között volt a punk. no comment.
  • PetruZ
    #1163
    Én elvagyok az új "mesügé"-vel is, bár tény, hogy a régiek jobbak voltak. :)

    Viszont, ha már extrém metál, akkor pár név, amiket én annak tartok: Sublime Cadaveric Decomposition (hülye franciák, francia hülyék :) ), Amputated Genitals (kolumbiai őrültek), Cattle Decapitation (állati jogokért küzdő vegik), Organ Harvest (amerikaiak ők is), Cerebral Turbulency (csehek), Agoraphobic Nosebleed, Cliteater (holland XXX-kategóriás banda :) ), Inferia (ők meg finnek és szintén XXX-ben utaznak), Oligarquia (a brazilok mindig jól tolják, ők is), Lymphatic Phlegm (szintén brazilok, orvosi témában nagyon otthon vannak :) ), ...
    A klasszikus grind/gore/extreme nagyságokat szándékosan hagytam ki, azokat úgyis mindenki ismeri. :)

    És ha már itt vagyunk: ki mit tud a Grindgore Cafe I (2003) és II (2004), illetve az United States of Goregrind (2005) c. lemezekről? Egyszerűen sehol sem találhatók meg, pedig tutira léteznek. :) Valamint marhára érdekelne a "The Avenging Disco Godfathers Of Soul - This Is The Invasion" (2002) c. album is. :]