3167
  • Lammer
    #1402
    Drudkh - Blood in Our Wells(2006)-ot most hallgatom es vesszet feelinges!
  • stp4trick
    #1401
    mikor?
  • Dying Soul
    #1400
    Rájuk keresek, köszi!

    Közben: Új Ensiferum kint van, egy szám után már azt mondom, hogy igencsak hozza a színvonalat
  • Voltan
    #1399
    A Baskíria se rossz szerintem.
  • McFrost
    #1398
    Tormentor , Sear Bliss, Bornholm , Forest Silence , Turulvér, Sin Of Kain ,Ahriman ,Frost, Witchcraft...
  • Dying Soul
    #1397
    De akik a másodikat indították, azok is UG-k voltak kezdetben, nem?
    Amúgy magyar bandák közül melyikeket érdemes meghallgatni? Találtam egy srácot DC-n csomó magyar blackje van, Tymah Transilvanian Dreams-jét leszedtem, nem rossz, de ez a női hang..alig tudom megszokni. Aetherius Obscuritast, Bornholmot, Sear Blisst ismerem.
  • McFrost
    #1396
    csak meg kell nézni , hogy az alapító tagok mióta blackkelnek és máris kiderül
  • Voltan
    #1395
    Szerintem nincs igazán harmadik hullám. Az alant felsorolt nevek túl underground-ok ahhoz, hogy hullámról lehessen beszélni. OK, az 1349 viszonylag ismert, de szerintem főleg Frost miatt. Az Aborym meg itthon úgy-ahogy megy Csihar miatt. A többieket elég kevesen ismerik. A két kezemen meg tudnám számolni, hány emberrel találkoztam, akik ismerik a Nokturnal Mortumot A legtöbb új blackerre is a második, vagy az első hullám bandái hatnak szerintem.
  • Dying Soul
    #1394
    Ezzel egyetértetek?

    "Ezzel egy időben azonban a főáramba jutást sem kerülhette el a műfaj, ennek eredményeképp a '90-es évek második felére az eredeti eszmét teljes mértékben félreértelmező zenekarok serege lepte el a metal undergroundot. Az eredeti skandináv színtér jelenleg a kifulladás szélén áll, a black metal jelenlegi elit-zenekarai többnyire Észak-Amerikából, Kelet-Európából vagy Franciaországból származnak."

    Egyébként szerintetek lehet már beszélni III. hullámról?

    "Az újabb black metal generációt olyan együttesek alkotják, mint például a francia/finn Deathspell Omega, vagy az ukrán Hate Forest, Nokturnal Mortum és Drudkh, az amerikai Xasthur vagy a Leviathan, a görög Nocternity, a norvég 1349 és Khold vagy az olasz Aborym."

    Most így belegondolva, az 1349 teljesen új zenekar és az egyik legerősebb az újak közül és egyáltalán nem olyan zenét csinálnak, mint pl a Satyricon, vagy a Nargaroth, vagy a Carpathian Forest vagy a Darkthrone.
  • McFrost
    #1393
    Moonspell
  • Dying Soul
    #1392
    Bizony
  • McFrost
    #1391
    ez lenne az új?
  • Dying Soul
    #1390
    Amúgy : Dimmu Borgir - "In Sorte Diaboli" track listing:

    01. The Serpenitine Offering
    02. The Chosen Legacy
    03. The Conspiracy Unfolds
    04. The Ancestral Fever (bonus track)
    05. The Sacrilegious Scorn
    06. The Fallen Arise
    07. The Sinister Awakening
    08. The Fundamental Alienation
    09. The Invaluable Darkness
    10. The Foreshadowing Furnace

    Nagyon Haunted-os.
  • Dying Soul
    #1389
    Mert nagyon szeretem a Taakét és már minden megvan tőlük, kivéve a második, amit linkeltem.
  • McFrost
    #1388
    minek neked ezek?
  • Dying Soul
    #1387
    Nem tudod honnan szedted anno?
  • Dying Soul
    #1386
    Köszönöm!
  • lee86
    #1385
    Vidsyn vs Taake
  • phalanx
    #1384
    a második nekem megvolt de letöröltem :s
  • Dying Soul
    #1383
    Keresem ezt és ezt! Ha valaki megtalálná valahol, megdobhatna vele!
  • Dying Soul
    #1382
    Picit régi
  • Dying Soul
    #1381
    Azt írtad megbukott. :P
  • McFrost
    #1380
    hát ezt pofázom:P
  • lee86
    #1379
    basszus ez a Swanö kezd a szememben Akerfeldt-típusú félistenné válni. az addig stimmelt, hogy Edge Of Sanity, Sörskogen, Bloodbath, Therion, Katatonia, Nightingale, de hogy még ebből a stílusból is ilyen kurva jól kivegye a részét, azt kb sosem gondoltam volna. most épp a Diabolical Masquerade - Ravendusk In My Heart albummal ismerkedek. totálriszpekt neki(k)!
  • Dying Soul
    #1378
    Nem volt film hozzá, ez a poén. :D
  • stp4trick
    #1377
    Diabolical? alap
    bár amiben benne volt Swanö az mind az
  • McFrost
    #1376
    svéd szintis black alapbanda , ezt pedig egy filmhez írta Blackheim , ami asszem megbukott
  • Dying Soul
    #1375
    Ezt hallgatta már valaki? Én elkezdtem és bejövős.
  • lee86
    #1374
    jól tolja, valamiért a gutted-es kovács zsolt ugrik be róla. ő az aki még ennyire elvetemült.
  • Dying Soul
    #1373
    Köszi, amúgy itt is mutat néha kemény dolgokat
  • lee86
    #1372
    Torturer, de becsületes nevet ne kérj. :)
  • Dying Soul
    #1371
    Nem tudjátok véletlen, ki dobol a Belphegor Lucifer Incestus lemezén? Mert valami állat, simán kiüti az 1500-at.
  • McFrost
    #1370
    the Quintessenceitt
  • stp4trick
    #1369
    pedig az új lemez elég bejövős, de ez télleg furi
  • Dying Soul
    #1368
    Kint van az új Ensiferum kislemez
  • McFrost
    #1367
    egyik személyes kedvencem , asszem ha zenélnék ilyen znét nyomnék:
    Agalloch
  • Lammer
    #1366
    ott a pont!4444
  • Dying Soul
    #1365
    Nekem sosem voltak szimpik. :/
  • Voltan
    #1364
    Dying Fetus

    Igazából csak azért linkeltem be, hogy megkérdezzem, ki a tököm az a dagi bézbólsapkás szerencsétlen? Rémes, amit művel, hangja nincs, a színpadi teljesítménye zéró. És mi az, hogy leállnak pihenni a dal után??? Alapvető szabály, hogy ez tilos. Kegyetlenül elcseszi az egészet, ne mondják már, hogy nem tudnak végigzúzni egy francos egy-másfél órás koncertet. Némi színpadi rutinom van nekem is, ez valami rohadtul amatőr...
  • McFrost
    #1363
    Turulvér