3167
  • phalanx
    #2165
    bejövős
  • Dying Soul
    #2164
    Kint van az új Wyrd.
  • McFrost
    #2163
    http://www.frost.try.hu/
    itt letölthető egy dal , ami nekem bejövős megvásárlós
  • McFrost
    #2162
    Előkészült a Frost új nagylemeze, melynek címe: Black Shining
  • McFrost
    #2161
    pedig tudnak mindent : sodró pokoli , mély dallamos , népies hagyományos
  • Lammer
    #2160
    KORAI SZIIRBLISSSZES TROMBITA>>>ALL44444!!4
  • Voltan
    #2159
    Há, me nekem nembegyüvős a Szírblisz. Nem is volt az soha.
  • McFrost
    #2158
    na memé?
  • Voltan
    #2157
    Asszem erre mondják, hogy ízlések és pofonok :P
  • McFrost
    #2156
    ZENÉT!
    Igazi lassú , kimért , okos őrlést , ütős harsonával , 100% odaadással
  • Voltan
    #2155
    Miért, mit csinált a Sear Bliss?
    Ismerem három albumát, és voltam vagy öt koncertjén, de nagyon nem jött be... Igaz, régen volt.
  • McFrost
    #2154
    igen , nagyon ott van
  • McFrost
    #2153
    fellelhető már az új Primordial , állítólag nagyon ott van ,

    a Sear Bliss továbbra is letaglóz
  • Dying Soul
    #2152
    Nem akkora osztás, én is csak a Mechatronikot láttam youtube-on és voáv. Megtetszett, ennyi a sztori. :)
  • lee86
    #2151
    *hát, ha...
  • lee86
    #2150
    hátha ekkora örömöt szerzett, akkor belehallgatok én is. :) szívesen!
  • Dying Soul
    #2149
    ISTEN VAGY!!! KÖSZÖNÖM!!!!
  • Lethyfernox
    #2148
    Üdv!

    Kreatív szegedi gitáros pogány / folk metal zenekart alapítana, vagy beszállna már meglévő együttesbe. Irány: Finntroll, Korpiklaani, Hetumoger, Moonsorrow, Dalriada, Amon Amarth, stb. Gondolom ebből már sejthető, hogy mire is gondoltam.
    Ha kell szöveget is írok. Ezt egyébként magyarul képzelem el a harcról, becsületről, és népi mondavilágunk feldolgozására gondoltam (itt jegyezném meg, érdekes olvasmány: Komjáthy István Mondák könyve című kiadása).
    Elérhetőségek:
    - e-mail: [email protected]
    - telefon: 30 368 95 59 (ha ezen keresel, lehetőleg hívj, és ne SMS-t küldj, köszönöm)
  • lee86
    #2147
    nincspara. csináld ezt:
    1., kattints a legelső linkre, ami a piros felkiáltójeles szöveg alatt van. ez a szöveg: просмотра рекламы
    2., ezután előjön egy oldal, nagy szürke betűkkel, 2 oszlopban ugye. kattints valamelyikre (ezek reklámoldalra irányítanak majd el.
    3., kattintás után, a megnyíló oldal felső sávjában megjelenik valami orosz hablaty, visszaszámlálással. a visszaszámlálás végén, megjelenik ugyanabban a felső sávban, a szöveg végén egy link, klikk rá!
    4., az új ablakban/fülön megnyíló oldalon beírod a számokat, enter, és megjelenik a letöltési link.

    viszont arra készülj fel, hogy piszoklassan fog jönni a letöltés, úgyhogy akkor már inkább:
    http://rlafarge666.free.fr/plus%20violent/Dekadenz/
    ;)
  • Dying Soul
    #2146
    Ehh. Köszi.
    Akkor ez egyelőre lehetetlen misszió.
  • PetruZ
    #2145
    iFolder-ről csak regisztráció és pénzmag leperkálása után tudsz tölteni.
  • Dying Soul
    #2144
    http://ifolder.ru/194764


    ezt hogy töltöm le? tud itt vki cirillt olvasni? kéne egy download gombnak lennie vhol, vagy nem tudom.
  • turho
    #2143
    Köszi, ez egész kellemes :) valóban bírom ezt és a Vikingeses vonulatot. :DD
  • Lammer
    #2142
    bar nem valasz konkretan, de asszem te szeressed a himnikus-pover temat^^

    ismered oket? ->Turisas
    ha tetszik nyomassad :D
  • Dying Soul
    #2141
    A Tymah mindig is radikális képviselője volt a világtól való elfordulásnak és a mizantrópiának, ezt azért ne felejtsük el. Nyílván zenéjük hangzása, mondanivalója és hozzáállásuk a világhoz, az emberekhez, ez teszi őket szélsőségessé. Én nem akarom őket védeni, ne ezt vedd le belőle, csak megállapítok.

    Ez a true-ság meg külön fogalom. Nem voltam még tudatában létezésemnek, mikor Vargék templomokat gyújtogattak, de nem tudom elképzelni, hogy akkoriban létezett volna ez a kifejezés. Mindenki azt a nyers őserőt játszotta akkoriban (persze lehetőségekhez mérten másképp) - így tudom elképzelni.
    Aztán gondolom, minden black arcba beivódott ez a dolog és ahogy bejöttek ezek a dallamoskodások, amiről egyáltalán szó sem volt a már említett őserő tremolós black-ben, a régi arcok ezt offenzivának fogták fel. Hogy az ő műfajukat elpusztítani látszik ez a könnyűség, ez az érzelmesség és gondolom innen jött az ötlet, hogy akkor, ha azok blacknek nevezik a sajátjukat és megcsúfolják a miénket, adjunk valami nevet a miénknek. True black metal. Aztán persze erősebb lett a széthúzás (mert az emberek jobban benyelik dallamokat) és a true jelző értéke is nőtt és a kezdetektől fogva egybefonódott a rossz hangzással, a kásásággal, a durvasággal, de a legfontosabb az egész szellemisége.
    Szerintem soha nem fogunk mást érteni true black-en, mint ezt (esetleg új hangzásköntösbe bújtatva). DE nyugodtan hívhatnánk ORTHODOX blacknek is, hiszen hagyományörző lassan 20 éve. Nem tudom mennyivel jobb letagadni, megtagadni a true black létezését, mint kimondani Clandestine Blaze-re, hogy hagyományörző...



    Az anti-life, anti-human meg egy újjonann kimondott, de eddig is létező dolog. Nem más, mint a mizantrópia ideologizálása, ennyiről van szó. Lásd Taake.
    Na most arról ne vitázzunk ez mennyire forrt össze a true blackkel és mennyi zenekar döntötte el önkényesen magáról, hogy ő most true, mert ez kusza és nem hiszem, hogy tudnánk akár kultusz zenekarok nevében beszélni.

    És amint említetted/gondoltad, szerintem is teljesen szerteágazó gondolkodásmódú és hangzású, világhoz, a BM-hoz magához hozzáálló black metal-ok vannak - persze többségükre nincs külön műfaji jelző. Ezért lehet sértő talán, hogy egy csónakban kell evezni a szélsőségekkel is. Amíg nem lesz külön műfaji jelző, ami a hallgatókban is él, és addig, amíg nem lesznek ilyen-olyan szélsőségek, addig ez így marad szerintem.
  • yaqwsxcde
    #2140
    Sok zenét hallgatok, és játszok. Hosszú lenne leírni a kedvenceket...
    Hát nagyon sokmindent tudnék hozzáfűzni ezekhez a dolgokhoz... csak pár dolog ami már rég kikívánkozik belőlem:

    Azért az érdekes hogy az új Darkthrone, már magában a címében is jelzi, hogy nagy ívben leszarják ki mit gondol! Ez nem a véletlen műve! Nagy neves black metal zenészek, akik megingathatatlanok, és nem érdekli őket semmiféle kritika és beskatulyázás, azért sem, mivel ők már leraktak egy s mást az asztalra, ami ma már nem ugyanaz ami régen volt, de mégis az övék. Ebből következik: nincs olyan hogy true vagy nem true, ez a hozzáállás már a kezdetekben is primitív volt. Nem kellenek a széthúzó erők, egy amúgyis "kis" közösségbe. Pár hülyegyerek még ma is true-zik, ennyi. Leszólják Csihartól kezdve a Dimmuig mindent, mindenkit lenéznek, nagy emberek, de mitől? Tölem mindenki azt hallgat amit akar, de egy oldalon ne említsük meg pl. az Immortalt (ma már ugye ők se trúúk, hát kész!), és valami szociológiailag sérült egyénekből álló csoportokat. Mogy miért ne? Zeneileg, szövegileg, filozófialig, erkölcsileg, emberileg,... nem azt képviselik és nem olyan minőségben, mint amit a black metal kíván és elvár.
    A Black Metal egy MŰVÉSZET! A stílus már kialakult és tovább fejlődik, nincs szükség provokáló megjegyzésekre, anyázásokra, fenyegetésekre, templom gyújtogatásokra...

    Nem értem mi lehet azaz anti-life, anti-human dolog, de aki hisz benne az ne gitár vegyen, hanem kisbaltát és legyen öngyilkos, az már tényleg anti-life lenne, ezt nem kell black metalnak titulálni. Lehet mondani baromságokat, lehet hinni ilyen-olyan dolgokban, de az nem a black metal, az nem erről szól. (sajnos sok ember nincs tisztában ezekkel a dolgokkal, sajnos) Példának hozhatnám a közkedvelt és félreértett sátánizmust is: a black metal sokat merített belőle (pl. szimbólum rendszer), de soha az életben nem szólt arról egyik sem, hogy anti-life...(törvényei)
    Az élet maga a létezés.
    Hogy miról szól a black metal azt most hosszú lenne kifejteni. Egyszerűen mondhatnám hogy szembefordulás, de nem ilyen egyszerű, minden esetre nem az élettel és nem teljesen az emberrel való szembefordulás.
    Zajos, kásás? Hát leragadtuk a kazettás magnó korszaknál? Könyörgöm, a black metal nem a szar minőségről szól; azt nem tudják hogy 92-ben egy kismagnóval vették fel a lemezt, azért szól úgy ahogy... tök poén, ma ez a true pár embernek, nevetséges. A mai hangzás meg már túl steril...jaj!

    A nagy black metal zenészek már vagy hatszor tovább léptek, köztük azaz ember is, aki ott fent a kép közepén áll...(Abbath) olyanok mint ő irányítják és építik a black metal, ma is. Ma már az krva nagy, amikor megjelenik a színpadon!

    ui: Nekem azért fontos mindezt tisztázni, mert én magam is játszok black metalt és mint zenészt, nagyon zavar, hogy ilyen-olyan bohócok és igénytelenek nevezik magukat valakinek és hogy nevezik őket valakinek... nekem, - és ismerőseim által kijelenthetem: - nekünk, Ez a műfaj bemocskolása!!!
  • McFrost
    #2139
    nemhiszem , mert egy igazi true is lehet fasza és az neked is bejön ha jó
  • Lammer
    #2138
    "szimfó/meloblack"
    pedig azok a legjobbak ^^

    666X leirtam mar, hogy kioregedtem a trúblekkbol... mostmar szeretnem hallani mit jatszanak :D:D
  • Dying Soul
    #2137
    Az ilyen szimfó/meloblack dolgokat kihagytam, mert szerintem nincs egy igazán érdemes ilyen banda se.
  • Dying Soul
    #2136
    Neked kik a kedvenceid?

    Egyébként két ilyen fő gondolkodásmódot ismerek a blackre nézve, amik szerintem nem zárják ki egymást (bennem tuti nem):

    1) Euronymus-ék kitaláltak valamit és az szinte tökéletes volt minden szempontból. Ez lett az igazi, a true. Telt-múlt az idő és elkorcsosult a világ és kevesen maradtak, akik ezt az igazi műfajt űzik.
    Ha ezt vesszük alapul: a Tymah true black, tehát fasza.

    2) Euronymusék elindítottak valamit csupán, a korcs dolgok itt is meglesznek idővel, de emellett tovább ment a műfaj, kialakult a post-black metal. Mivel ez kialakult mára, szükségszerű, hogy az alap black meghaljon egy bizonyos fokig. Ilyen bandák az 1349, Deathspell Omega. Mind a post black és az alap black, ha nem is egyenrangú, de közelít egymáshoz minőségben, "apa, fia".
    Ebben a tekintetben a Tymah régi, ódivatú cucc.

    Én szerintem a kettő között vagyok, mert szvsz amit csinálnak az tényleg a true ágazat folytatása, zajos, kásás, durva, gyors, gonosz, sötét. Ellenben nem osztom azokat az elveket, amiket ők, DE (kulcsmondat:) el tudom fogadni, tudom tolerálni, mert tudom, hogy az anti-life, anti-human eléggé alap true körökben. Volt, hogy én is csak ilyesmiket hallgattam, de ma már kevésbé.

    én, jól:
    http://www.last.fm/user/revonovae/
  • ashiaor666
    #2135
    ...és majd elfelejtettem! Itt van egy Arkhorrl nevü vitéz! Ő is tett és mondott ezt-azt anno, és meg lehet nézni ma: Nagyon összekapta magát és zeneileg sem elhanyagolható a munkássága! Emlékszem amikor a 2. vagy a 3. demot mutatta nekem akkor még hasonló hatást váltott ki bennem mint most ez a tymah... Viszont most egy 10es a 10es skálán neki!!
  • ashiaor666
    #2134
    Érdekes ez a tymah... Meglátjuk 1-2 év múlva (ha még mindíg lesz) mi lesz a hozzáálásuk! Ha jól emlékszem, valaha a Darkthrone is nyilatkozott bizonyos dolgokat és mr.G Benton is kijelentett ezt-azt. És akárhogy is számolok már rég elmúlt 33! Szóval a zeneiparban sokminden elhangzott már különböző okokból......
  • yaqwsxcde
    #2133
    Értem, hát ez elszomorító...
  • Dying Soul
    #2132
    Egyszerűen csak átérzik a műfajt, ennyi. "Anti-life, anti-human".
    Ettől még jó az, amit csinálnak és nem gyakori Mo.-n.
  • turho
    #2131
    Delain-től a Lucidity-n kívül nincs véletlen valakinek egyéb albuma? Sehol semmi... (kukoricán térdel a kérdésért :DDD )
  • yaqwsxcde
    #2130
    Mondok többet is, igazán meggyőzőt...
    1.interjú1
    2.interjú2
    3.interjú3
    4.hallgass a füledre és az eszedre...
    Mindezt a baromságot halál komolyan nyomják... Félelmetes!

    csak pár bölcsesség tőlük:
    "Dögöljön meg mindenki!!!" - ennyi ésszel diszkóba is járhatnának!
    "A kicsorduló vér magával hozhat sötét erőket." - What a Fuck?
    "Persze ez nem konkrét fenyegetés személyek ellen, majd mindennek eljön az ideje..." - Na most beszartam, de tényleg!

    Ui:többet nem írok, a netes fikázás nem az én műfajom, hanem az övék...
  • Dying Soul
    #2129
    Ha mondasz egyetlen egy igazán meggyőző érvet, elhiszem ezt neked.
  • yaqwsxcde
    #2128
    Még egy ilyen szart...naneee, a tymah ííírtózatosan szar! Neogymá értelmes emberek hallgassák ezt a szart, semmi közük a black metalhoz, de még a zenéhez sem...
    Gyerekek...
  • ashiaor666
    #2127
    Üdv !
    Csináltam egy toplistát a Rock/Metal zenével foglalkozó oldalak/fórumok számára, így legalább könnyebben megtaláljuk egymást!

    Metal Music BannerZ:

    http : //incw.hu/toplista/toplista.php?t=Firestorm
  • ashiaor666
    #2126
    Viszont nemrég vettem elő az "I" Abbathbától, és elég faxa kis Black'n'Roll-t csinált az öreg...