172092
  • Fujiryu
    #162012
    Ahahah.Te honnan veszed, hogy mi nem segítünk publicon?
    Meg egyáltalán elég naiv vagy ha azt hiszed, hogy akárki jótanácsnak venné azt hogy megmondod neki publicon hogy helizzen.Megsértődne ennyi.

    Nem célunk kiemelni embereket és tanítani, hogy utánpótlás legyenek.Nem is lehet, mert idáig nem egy-két nap eljutni.Ez nem olyan mint a wow, hogy egy lvl 80as karakter lebasz mindenkit és te kapod az xp-t.Nem lehet tanulni más helyett.Mindenkinek magának kell eljutnia egy szintre.Forma egyben sem az van, hogy a 8 éves gyerek beül egyből az f1-be.Megvannak a lépcsők. Gokart-f3000-f3-f1.Ugyan így BFben is.public---------nemzeti csapat

    Nem lehet mindenkinek segíteni.Aki kér segítséget kap tanácsot ami segít neki a fejlődésben.Ennyi.Ennél többet nem lehet csinálni.

    Az meg hogy publicon keressenek utánpótlást az tényleg egy vicc :)
  • Livius
    #162011
    Nah nagyon helyes, végre.
  • Livius
    #162010
    Csak mondom neked hogy most jelentkeztünk az új ladderba CB-n meg egy új kupára, valószínű van időnk erre. De értsd már meg a public az nem erre van.
  • Verzoo
    #162009
    Én most szervezek egy csapatot Janekkel, ha valakit érdekel irjon privit
  • mackosajt
    #162008
    Még nem. Lehet ez a baj?

    Amúgy ha a betűhiányokra, meg elütéskre akarna valaki basztatni, akkor szólok, hogy a jelek szerint lassan beadja a kulcsot a billentyűzetem, mert szegény lassan 5 éves, és sokat van használva.
  • Fujiryu
    #162007
    Át lett adva.Meg lett mondva, hogy ha akarnak csináljanak csapatot a kettő elfér egymás mellett.Több csapatnál van így, hogy két különböző lineup van cqra és infre.Az ESL hibája, hogy ugyan abban a csapatban kell lenni.
  • Bogdogege
    #162006
    Te most ittál?
  • mackosajt
    #162005
    Na, már te sem érted.

    Nem azt mondtam, hogy mindenkit tanítsanak meg, hanem amikor épp nem készülnek valami nagy dologra, és van idejük (gondolom, így, hogy nincs válogatott, talán akad), na meg mecssek utáni levezetőnek mondjuk, vagy egyéb esetekben a jelenlévő lámáknak magyarzhatnak. Nem csak röhögni kell.
  • mackosajt
    #162004
    Nem baszom meg, és hidd el, nem érdekel mit nyertél... amiket itt írkálsz, azok után pláne. Bocs.

    Azt próbálom magyarázni (ÉRTELMEZD), hogy ha bemész egy publikra, akkor ha azon a qrva VOIP-on valaki kérdez, ne az legyen a reakció, hogy némítod, vagy ha beülsz mondjuk egy helibe gunnernek, akkor ha látod, hogy béna a pilóta, magyarázd el neki, hogy lehetne jobb.

    Anno Bullibrummeren sniperkedtem sokat (igen, lehet zúmolni), kezdetben rohadtul nem tudtam, hogy a picsába bírnak a WO0kie-sok kilőni 400 méterről a bokorban, aztán mikor látták, hogy nagyon nem megy, megtanították. Szépen elmagyarázták, hogy mit és hogy, és láss csodát, gyakorlás után sikerült nekem is meglepnem őket is.
  • HTS s3rg1nh00
    #162003
    nem arról van szó,hogy ki keresett meg kit,hanem arról,hogy most nem kezd mindenkit vezetni tanítani.
    egyébként meg várhatod nyitott szájjal a sült galambot,de az nem fog jönni.az élet nem így működik.
  • mackosajt
    #162002
    kérdezd meg a menedzserét, hogy ki keresett meg kit, vagy Hamilton esete?

    jó, ne nézze állandóan a publikot, de akkor ne szólja le őket, ha nem is segít, csak fikázni tud.
  • SigS
    #162001


  • Fujiryu
    #162000
    Bazdmeg.Most szerinted oda kéne menni minden magyar emberhez aki megvette a BF-et, hogy Szia! Én jól játszom, nyertem ezt meg azt, arra gondoltam, hogyha kell akkor segítek?

    Nem így működik.Aki kéri anak segítünk.
  • Livius
    #161999
    Akkor én megmondom neked erre mi a megoldás. A megfelelő kommunikáció ezekkel a publik playerekkel. Ami a két nagyon hasznos BF2 oldal feladata lenne. Már régen elmondtam hogy azokata játékos interjúkat régen erre kellett volna felhasználni hogy a mezi playert megfogja az hogy ő is elérhet nagy dolgokat. De ezek nem ezért készültek. A magyar oldalakon semmi hír külföldi kupákról, csapat hírekről, LAN-okról, pedig volt is nyáron LAN, ahol volt BF2. Csak a szánalmas mod videók mennek, meg a soha el nem készülő új BF videói, nah meg a elmaradhatatlan magyar cheater vadászat.

    Már mutattam milyen a svédeknél a BFHQ.se, olyan egy ilyen kommunikáció a playerekkel, vagy pl itt a www.counter-strike.hu ők is nagyon jól csinálják ezt.
  • HTS s3rg1nh00
    #161998
    tudtommal Michael Schumacher sem tanít mindenféle jöttmentet autót vezetni,vagy igen?
  • DoctorStryker
    #161997
    Livius én kb az utóbbi 2 évről beszélek. Akkor megvolt a HEG s mindenkit lenéztetek. Amikor lehetett volna kinevelni embereket. De hát a fene nagyképűség. Mert egfy caspat vezetésének az utánpótlásra is gondolni kell. Mert gondolni kell a jövöre mert ő se lehet ott mindig.
    S nem támaszkodhat állandóan azokra az emberekre mert ők sem lesznek ott mindig s a stafétabotot mindig átadni a legmegfelelőbnek, amikor átmentetek COD-ra akkor azoknak kellett volna átadni akik még maradtak s nem csak ide-oda lézengenek.
    Az inf s con kétté kelett volna venni s nem egy kézben más 5 emberrel játszani amiben csak 1 vonalban végig kell menni a zászlótól zászlóig egy pöttyet bonyolult annál.
  • HTS s3rg1nh00
    #161996
    nem is az a dolguk bazeg,hogy publikra járjanak mindenféle faszláma közé nézegetni ki hogy helizik,hanem a kupákon részt venni,arra gyakorolni
    btw tudom senkit nem érdekel,de anno a HEG indulásakor én is részt vettem egy gyakon a Wilda ellen(aki ismeri őket ismeri,aki meg nem:a legnagyobb lengyel csapatok közül az egyik),aztán kilógattak,mer' a skillel még túl sok gond nem is lett volna,csak egy sírós 16 éves kissrác voltam...most meg már az a kevés skill sincs meg,viszont a sírás megmaradt

    ad:ha NETÁN valamikor az elkövetkezendő pár napban egy délután lámaképzőt tartanánk,jönnék én is,csak írjatok itt egy pm-et,vagy ott a [email protected] msn cím
  • mackosajt
    #161995
    nem böfögte, de mint rutinos vén váligatott űberhcpro, ha azt akarod, hogy az újak is elismerjenek, talán ereszd lentebb az orrod...
    vagy ne b@sztasd a képességeiket. Én sokkal többre nézem pl. azokat, akik képesek akár esni-kelni a kezdőkkel, csak a segítség miatt.
    Ph-n megtalálod őket. Nem válogatottak, lehet nem is olyan prohc a tudásuk, mint nektek, de képesek a kezdőkkel is játszani, pusztán kedvtelésből, akár tanítás keretein belül is.
  • mackosajt
    #161994
    jah, keresnek, mert nem tudják, kit lehetne meghívni.
    Ergo, fingjuk sincs a publikok képességeiről...
  • Livius
    #161993
    De könyörgöm szerinted nekünk el böfögte valaki hogy, hogy kell a zászlókat húzni? Ismétlem rengeteg fragmovie van, értelmesen tanulni kéne belőle nem a cheatet keresni rajta, jah és aki még nem tudná ez a homemade NC-t ESL live streamel adják. Akár megnézhetitek majd a Sweden - UK mecset is. Élet halál mesc lesz az UK nak mert a csodálatos csoportok révén a sajátcsapdájukba estek és ha nem nyernek a top Svédek ellen akkor viszlát homemade kupa. Egyébként publik soha se arról szólt hogy mindeki segít mindenkinek, ott szarjákl le a legjobban az embert a TK-al a J10-ért meghasonlókért.
  • HTS s3rg1nh00
    #161992
    meg ha jól emlékszem,volt is itt hirdetve,hogy a conq csapatba helist keresnek
  • HTS s3rg1nh00
    #161991
    de ez itt nem így megy...ez egy játék,és nem a való élet
  • mackosajt
    #161990
    Azért mondom, hogy hülyeség, mert elhatároldótok a publictól, ahonnan pedig ki lehetne emelni a tehetségeket, meg fejleszteni a népet.

    Valahogy a való életben is az van, hogy a hülye menedzser Brazilban jár az utcán, és figyeli a srácokat ahogy fociznak... aztán kiemel közülük párat, és segít neki fejlődni...nem várja meg, amíg odamegy hozzá a srác, hogy bácsi kérem, legyen szíves...
  • mackosajt
    #161989
    Szerinted, elnézve a "ulow" szintű publicot, akikből lehetne utánpótlást nevelni, csak nekem kellene segítség?

    ÉRTELMEZÉS! Egyetemen ezt nem oktatják?
  • Livius
    #161988
    Milyen kupában? CB 8v8 laddere gondolsz ahol max 8 an vannak semmi top csapattal, ESl vann night cupok, kupák ott minidg megtellik a létszám ájusban volt legutobb a 8v8, CoRDHA ki is esett egyből.
  • Fujiryu
    #161987
    De azt ne várd, hogy ha aztmondod hülyeség amit mondunk akkor tovább segítünk.Én fragmoviekból tanultam meg helizni.A saját fragmoviemból jöttem rá mi a szar abban ahogy infantryzom.Sokat lehet videokból tanulni,
  • mackosajt
    #161986
    Mert aki idejön segíteni, annak te is meg a keni is csak annyit böfög: új gép...

    Szerinted? Amúgy miért kell kérni? Tudjátok, melyik szervereken jástzik a sok publik magyar láma, csak be kell menni, ha hiányzik az utánpótlás.
  • Fujiryu
    #161985
    Ha akarod segítünk.Mondd el mit akarsz és segítünk ha tudonk.
  • Fujiryu
    #161984
    Érdekes módon van aki képes segítséget kérni.Sydac kifejtette már máshol, hogy ők mindig kaptak segítséget amikor kértek.Kérni kell.Senki nem kért innen segítséget.Egyszer sem.Mi a fenének kéne akkor segíteni?
  • mackosajt
    #161983
    MI a rákért jó fragmúvit nézni, mikor a gyakorlat teszi a mestert jobb?

    Ha leeresztenétek azt a qrva magasan hordott orrotokat, és képesek lennétek újra páblik lámákkal játszani, és esetleg játék közben elmagyarázni, hogy mit és hogy, lehet lenne értelme felnézni rátok.
    Ám mivel mi páblik lámik nem a kezdetek óta játszunk, és nem vagytok hajlandóak segíteni, csak szapulni a tudásunkat, vagy tudástalanságunkat, így ne várjátok el, hogy a szapulások után tiszteljünk titeket.
  • Fujiryu
    #161982
    Nincs mit eltakarítani.El kellett volna venni tőle a stafétabotot amikor átnyújtotta.De te leszartad és csak flémelni akartál...
  • Herold
    #161981
    Gyerünk, gyerünk, gyerünk! Már csak 20 hozzászólás a tékig!
  • DoctorStryker
    #161980
    Pont azt a klánt szapuljátok aki egyedüliként van jelen a kupákban.
    De livius azt ne mond hogy "mert nem látjuk bennetek azt hogy legalább igyekeznétek, nem jelentkeztek se kupákra se ladderekbe, nincs aktív team"
    Mert amikor még sok magyar klán volt activ akkor is ugyan igy viselkedtetek. Ezt ne hozd fel kifogásnak mert nem igaz.
  • mackosajt
    #161979
    "háttehülyevagyol"

    2 éve játszok vele, mi a sz@rról beszélsz? És már megint a "TI"...

    És mondd meg, ki a ráktól tanuljunk, ha ti magasan sz@rtok a fejünkre, mert "úgysem tudunk fejlődni" véleményen vagytok...
  • Livius
    #161978
    Ha meg tanulni akartok ott a sok fragmoviefragmovie, mi is ezekből tanultunk régen, aztán a mecsekből.
  • Fujiryu
    #161977
    Most akkor had írjam le mit akarok mondani, mert az indulatok és más körülmények nehezítik a helyes fogalmazást.Remélem ezután tisztábban látják majd a helyzetet azok akik kívülről nézik az eseményeket.



    Itt van Dávid.Aki arról a szintről, hogy a legbénább gyerek a publicon, eljutott oda, hogy európa legjobb játékosa.Nem szerintem.Mindenki szerint Európában. Elmesélem neked ezt, hogy érte el ezt 4 év alatt és megértsed én miért tisztelem őt.

    Elkezdett BF2-vel játszani a megjelenés után.Először ő is a public bajnoka volt(ez nem lenézés csak tényleg jó volt publicon), nem véletlenül volt 200000+pontja.Aztán bekerült különböző klánokba, ahol elindult a fejlődés útján és feljebb lépett az átlagos public játékos szintjéről.
    Ezek a klánok voltak a GSBF2 és a LoB.A Lobot ő és pár haverja alapították és elég tiszavirág életű volt, de már tanult valamit a csapatvezetésből és némi sikerben is volt része.Aztán játszott a JCSR-ben is.Te nem tudom játszottál-e akkor, de hogy megértsed mit jelentsen ez elmondok pár dolgot.

    3 éve a JCSR volt a csúcs a magyar Battlefieldben.Ég és föld volt a különbség a JCSR és a többi klán között.Egyedül a HBA és a Vény voltak azok akik megszorították a JCSR-t, de a HEG megjelenéséig a JCSR magyar viszonylatban megnyert minden kupát és 1-2 meccsen kapott csak ki magyar csapattól.A szerverek kiürültek amelyiken JCSR-es játszott.Emberek kerültek el szervert amelyiken JCSR-es játszott.Inkább ment egy másik magyar szerverre, de nem oda ahol JCSR-es volt.

    Ebbe a JCSR-be lépett be a Dávid.A JCSR-nek elég hamar meghatározó alakja lett és később vezetője is.Bérelt szervert, szervezte a warokat és sok mindent tett a csapatért.

    Ezzel párhuzamosan a HEGben is vezető szerepet töltött be.Jó játékos volt aki gyorsan fejlődött.A HEG a sikereit nagyrészben annak köszönheti, hogy volt valaki aki felismerte, hogy a nagy külföldi csapatok nem csíterek, hanem egszerűen jobbak.Ez az ember volt a Dávid.Ő rugdosott minket, hogy ne csíterezzünk, hanem próbáljuk meg kitalálni hol fejlődhetnénk.Igen mi is azt hittük, hogy mindenki csal.A HEG azért alapult meg, hogy a nagy dirrel-durraL beharangozott patch után a legjobb legyen európában.Igen a PATCH után, mert mindenki aztmondta, ez a patch megváltja a világot és véget vet a csítelésnek BF2-ben.Mi erre vártunk, hogy azok a TOP európai csapatok akiktől mindig kikaptunk, lebukjanak és menjenek a WC-be.Mondanom se kell a patch kijött és senki nem bukott le.

    Ezek után Dávid vezette tovább a csapatot és képes volt motiválni a többieket, hogy fejlődjenek.Én pl megnéztem fragmovcie vágás közben hogyan játszom és elég sok hibát találtam.A HEG sem tartott örökké, mert nem mindenki akart végig játszani és a HEGben is voltak inaktivitási gondok.3 aktív tag maradt a végére.Atwe Livius és Dávid.

    Dávidot külföldre játszani többször hívták és ő többször ment.A k0curral kezdte(akkori top lengyel csapat) és a több év alatt több csapatban játszott, de egy dolgot nem lehet elmondani róla.Sose hagyta cserben a HEGet.Amit megtanult az akkori top európai csapatoknál azt mindig hazahozta.Nélküle a HEG és a magyar battlefield nem lenne ott ahol most van.Játszott az Epsilonban és GROFban, ahogy Livius írta és elég sok kupát nyert és megismert más európai top játékosokat ezekben a klánokban.

    Elmondom hogy működtek ezek a klánok.Ott volt egy milliomos Görög csávó aki felvásárolta a legjobb játékosokat európában.Nem csak BF-ben, mindenben.Így alapult meg a GROF és az Epsilon.Egy fizetett űberpro játékoskupac volt.Ide hívták meg Dávidot, Atwet és Liviust mint európa legjobb játékosait.Mert ők tényleg azok.A legjobbak között is a legjobbak.Ez nem nagyképűség ez az igazság, amit hajlaosak néhányan elfelejteni és lefitymálni.Dávid itt elérte azt, hogy európa top játékosai akikkel együtt játszott annyira megkedveljék, hogy amikor kilépett az Epsilonból ők is kilépjenek vele együtt és kövessék őt oda ahova megy, még ha ott nem is fizetnek nekik a játékért, mert tudták, hogy képes arra, hogy egy csapatot felépítsen a semmiből.

    Ekkor játszottak Legends néven.Ez idő alatt sem fordult el tőlünk, akik erősen a középszinten vagyunk.Barival és a többiekkel a HEGből végig együtt volt.Aztán a cod4es HEG révén megismerkedett Reaperrel, aki valami hihetetlen módon felépítette a Team GIGABYTE-ot és felajánlotta Dávidnak, hogy játszanak ezen a néven a Team GIGABYTE szponzori hátterével.Így elértünk oda ahol most vagyunk.

    A HEG egy olyan csapat volt, amelyiket magyar csapatnak sose sikerült elvernie, sőt még megszorítania sem.Egy olyan csapat volt amelyik egy-két csapatot nem tudott sose megverni tétmeccsen.Lyen csapat a Dignitas és a Fish.A Dignitast gondolom nem kell bemutatni.A 42es idők legendás csapata.Amelyik minden idők legeredményesebb csapata volt Battlefieldben.Európa legnagyobb sportszervezete.Minden játékban a Toppon vannak(fifában, CS,CSS,COD,TM,TF2,L4D).Egyedül ők azok akiket a HEGnek nem sikerült legyőznie.Egy olyan csapat jobb náluik amelyiknek a fő szponzora az Intel és az ő oldalukon keresztül folytatja a processzorai kampányát.1 hónapja egy képkészítő versenyt rendezett az intel a Dignitas honlapján, aminek a díja egy csúcsprocesszor volt.Egy ilyen csapatot tudott megszorítani az a csapat amit Dávidék építettek.Ez semmiképpen nem lebecsülendő...

    Ezzel szemben ott a másik oldal.Drang.Aki a coRDHA tagja.Most szeretném mondani, hogy nekem a klánnal semmi bajom nincs.Nem akartam őket megbántani és lenéző sem akartam lenni, de ahogy Drang viselkedett ezt váltotta ki belőlem.A coRDHA egy fun klán és jó is így.Nem akarnak a legjobbak lenni és nem is azok, de ez jól van így.Most amit leírok azt teljesen objektíven, személyeskedés nélkül írom és nem akarok senkit se megsérteni.EZ AZ IGAZSÁG FEKETÉN FEHÉREN.

    Itt van Drang, akit 2006ban meghívtak a National Teambe..Drangék teljesítménye az NC-n nem volt megfelelő.A warokon ők vitték a tankot és APC-t Sturmmal.A teljesítményük messze elmaradt a várttól, tekintve, hogy ők voltak magyarország legjobb tankos párosa.Ezek után következő évben nem lettek meghívva a csapatba, vagy ki lettek rúgva már nem tudom, de egy biztos.Drang teljesítménye közel sem akkora, hogy bekerülhetne egy nemzeti csapatba, vagy akár csak edzősködhetne benne.

    Drang a coRDHA oszlopos tagja ezt nem vitatom.De nézzük meg a coRDHA-t.Minden sértés nélkül, a coRDHA egy olyan csapat amelyik messze van az eiurópai elittől.Hogy úgy mondjam épp, hogy csak a publicos átlagjátékos felett vannak.Ezzel ismételten mondom semmi baj nincsen, mert nekik nem céljuk a győzelem egy kupában a társaság a fontos.

    Ezzel szemben Drang úgy álítja be magát mintha egy top manager lenne, aki egy top európai csapatot vezet.Akitől Dávid tanulhatna.De nem így adja elő.Hanem úgy, hogy Dávid egy pattanásos nyomorék akinek az NC vezetése helyett az ő talpát kéne nyaligatnia és a bocsánatáért esedeznie és akkor ő megbocsátana és minden rendben lenne.Dranggal nem tudom mi van, vagy Joebácsiék mit szívtak azon a klántalálkozon, de egy kicsit elszaladt vele a ló ahogy ez mással is megesett már.

    Nézzük objektíven a tényeket.Dávidnál jobban senki nem vezethetne egy nemzeti csapatot.Dávid nem vezeti az egész nemzeti csapatot.Dávid vezette az infantry csapatot és megpróbálta megszervezni a conq csapatot.Miután nem látott benne lehetőséget a conq csapatot otthagyta és átadta a lehetőséget másnak, aki erőt érez magában egy csapat megszervezésére.Ilyen ember nem jelentkezett szóval erről kár vitatkozni.Ezt a témát le lehet zárni.

    Infantryban elkindultak.Kár vitatkozni azon, hogy más is lehetett volna a leader.Nem lett mert mást nem érdekelt ez az NC.Nem volt más jelentkező a posztra, egyedül Dávid.Nem elhalászta más elől, nem kitúrt valakit.Egyedül jelentkezett és megpróbálta.Ha ő nem nevezi be a csapatot el se indultunk volna.

    Aztán persze ott van vorty akiről Livius beszélt.Ő az az ember aki vezeti a Yoyoteket.Ennek a csapatnak a legnagyobb ellenfele a Team GIGABYTE.Hetente cserélik a lineupot, hogy megverjék a GIGABYTE-ot, de ritkán sikerül nekik.HA nem sikerül akkor magyarázkodnak végig.Hogy nem volt netje az egyik játékosnak ezért volt 4v5, nem volt gépe és laptopról játszott a másik játékosnak a 4ből, a harmadik játékos meg golyós egérrel játszott.Viszont amikor ők nyertek Dávid csak annyit írt, hogy tényleg ők voltak a jobbak és megérdemelték a győzelmet és várja a visszavágót.Komolyan így viselkedik egy gerinctelen 15 éves pattanásos ember? Nem hiszem.

    Benevezett az NC-re és kiszállt.Kár úgy csinálni, hogy bármi más történhetett volna.Kár beszélni a levegőbe, hogy másik csapat végigcsinálta volna.Nem volt másik csapat.Még a szándéka se volt egy másik csapatnak.

    Ezzel szemben most van itt egy flém amiben Drang kedvére fikázhatja azt az embert akire fúj két éve, mert leszólta az NC teljesítményét.Nem a meccsen alázta meg.Csöndben elmondta, hogy ő kevés.Nehéz elfogadni a kritikát, de szerintem kicsit túl messzire ment...

    A válaszokba légyszives ne keverjétek bele, hogy kinek milyen magánélete van, mert semmit nem tudtok mások magánéletéről és nem utolsó sorban semmit nem számít egy Nations Cupon.
  • Livius
    #161976
    Azér vagyunk ellentek mert nem látjuk bennetek azt hogy legalább igyekeznétek, nem jelentkeztek se kupákra se ladderekbe, nincs aktív team. Én ezt hiányolom, és én ezért vagyok lekezelő. Tenni kéne valamit talán azért nektek is, hogy legalább egy olyan csapat jelentkezzen egy NC-re aminek nem az a biztos jövője hogy mindenkitől kikap.
  • Livius
    #161975
    Talán mert már 2005 óta illet volna ezt a játékot igen jól kiismerni, és legalább eredméynesen játszani. De nektek ahogy látom ez nem sikerült.
  • mackosajt
    #161974
    Na ezt nem értem én sem, hogy űberprohcék miért nem ereszkednek le a publiklowlámákhoz egy picit oktatni? Talán lenne miért "felnézni" rájuk, de így csak az marad, hogy orrot fel, és ulow-ozni a lámikat.
    Talán lenne utánpótlás, de így csak a flém megy.
  • DoctorStryker
    #161973
    Nem látod, hogy a teljes "community" ellenetek van már mert amit csináltok s ahogy az már mindenkinek szemetszúr csak nektek nem?!
    Talán ezt a lenéző, lekezelő stÍlust visszább lehet venni, mert amit már csináltok undórÍtó.

    Amúgy mondok egy nagy igazságót a patkányok szoktál legelőször elhagyni a süllyedő hajót s a kapitány utoljára amikor már mindenki elhagyta.