172092
  • endrodiz
    #165409
    Sajnos ez a lehetőség is benne van...
  • eugabesz
    #165408
    És akkor jaj nekünk...mert onnantól már nincs se Isten,se ember...Ki dönti el ki a rossz?? jobb lesz utánna?,..mi a biztosíték?..semmi.
    Változik valami??Semmi..,mert az ember gyarló és odakapaszkodik ahol rés van a kerítésen...nem mászik falat.
    Lehet,hogy csak az egyszű paraszt mondta,de szerintem örök igazság:"Ne zavard el a legyet,mert éhesebb jön helyette""
  • endrodiz
    #165407
    hát ezt magyarázom! Ha a vasutasok egyedül sztrájkolnak, azt le lehet szarni, megoldható. Sőt jó is,ha egyedül sztrájkolnak, mert a sok szegény ember aki nem tud bejutni a munkahelyére és fél, hogy emiatt elveszti a munkáját, az nem a kormányra fog haragudni, hanem szidja a sok buzi vasutast -> No lám ,milyen egyszerű dolog ellentétet generálni a népben. Minden nagyon szépen meg van tervezve, hogy csak az a bizonyos 2% gazdagodjon, de az kibaszottul.
  • endrodiz
    #165406
    Abszolut nem érted miről beszélünk... persze, hogy Bélát kibassza a főnöke, ha egyedül nekiáll kardoskodni. Erre találták ki a szakszervezeteket. Csakhogy nálunk ez is szarul működik, mert egyrészt milliókat fizetnek a szakszervezeti vezetőknek, plusz őket is úgy rángatják, hogy egymás ellen menjenek...
    De visszatérve: nekem is van családom és nyílván az az első, nem vonulok utcára hőzöngeni magamba, mert el kell tartani őket.
    De hidd el, egyre több az elkeseredett ember és előbb utóbb ezek utcára vonulnak. Ha meglesz az a "kritikus tömeg" akinek már minden mindegy...
  • eugabesz
    #165405
    ok.ez érthető...de nem erről vitázunk/beszélünk..
  • HTS s3rg1nh00
    #165404
    a máv sztrájkkal semmit nem fognak elérni,mert alternatívaként ott a volán,a taxi vagy az autó
    a volánból ugyanúgy befolyik a pénz a kasszába,a taxi vagy autó meg benzinnel megy
    szóval kurvára leszarják mit csinálnak,mert ilyen vagy olyan módon úgyis megkapják a pénzt...
  • eugabesz
    #165403
    Igen.Értem.De nem érthető.
    Mondd,ki tette ezt veled??
    A munkáltatód/munkáltatónk.
    És miért?
    Mert nagyobb,több adót vetettek ki rá pl. vagy több lett ez a költség,vagy az a költség.
    És miért??
    Mert a politikusaink sz@rt sem értenek a munkájukhoz,s kutyába sem veszik az embereket,kizárólag a saját/szűkebb pátriájuk sorsa érdekli őket,rögtön a megválasztásuk után.
    Ezért írtam,hogy ne politizáljunk legalább itt ne..
    A munkaadód is fenn akar maradni,mert neki is van ilyen vagy olyan hitele...ezt is ránk kényszerítették.
    Nem tehet mást,azt fogja foglalkoztatni ,aki mindig a rendelkezésére áll.
    Tehetsz valamit ellen??Ja ,hogy nem,mert nincs aki szóbaáljon Veled??
    Vagy aki képviselje helyetted is az érdekedet??Ez már bibi.
    De a MÁV-nak van!!Viszonylag erős szakszervezete.S nekünk sem (a magunk módján) gyengíteni kéne azt,hanem szervezni a miénket,segíteni a másikét,ahol tudjuk.Hogy vissza tudjunk vágni derék politikusainknak valamilyen módon.Ne csak választáskor!!
    Na itt van az eb elföldelve ,drága barátom.
  • JagFater
    #165402
    Hol élsz te, már ne is haragudj...
    Ez a mentalitás 20 éve még esetleg működhetett is, amikor minden állami kézben volt és a nép elkergeti a felső tízezret, akik a főnökük volt a melóhelyen, így nem baszták ki őket. De most...
    Elkergethetjük a politikusokat, de attól még Bélát kibassza ching jua, a főnöke, mert ő pont telibeszarja, hogy te épp megmented az országod.
  • HTS s3rg1nh00
    #165401
    megtöröm a csendet
    mikroökó zh fail
  • JagFater
    #165400
    Hát amíg én az életben maradásért küzdök nap, mint nap, akkor urmabocsá', de leszarom más baját magasról...És nem azért, mert geci vagyok, hanem azért, mert amíg vállvetve megyünk előre táblákkal a nyugatiba meló időben, addig engem kibasznak. És tökre fogok örülni, hogy megszavaztak az új barátomnak 5% béremelést az én segítségemmel, amíg kilakoltatnak a lakásomból, mert nem tudom fizetni a lakáshitelt...
  • eugabesz
    #165399
    Aá...ez sajna erős tévedés...csak egy betűt vétettél...így csinálTa...mert ahogy Díz is írta,már sikerült az embereket megosztani...
    Lehetőségeink.1.Választás.De az csak négy évente van.De lehetőség.2.Polgári engedetlenség.Ha sokan vagyunk,célravezető is lehet.3.Közeli pátriánk támogatása,lehetőségeinkhez mérten.Nem csak pénzzel lehet.(mennyivel jobb,ha helyben tanul a gyerek,közeli oviba jár stb.)
    4.Géppisztoly.Ezt kihagynám ha lehet.Nagyon drasztikus és van szórása,nem csak azt találja el akit esetleg kéne.(sőt akár fordítva is elsülhet)
    És ha mindez nem célravezető??
    Na ezért vannak a politikusok.Majd ők megmondják mi a jó neked,ha beledöglesz is.De sajna jobbat eddig az emberiség még nem talált ki.
  • endrodiz
    #165398
    hát ezaz. amíg csak ketten-hárman, addig nem megyünk semmire(na de pont ezt akarják). majd ha végre egyszer többen leszünk...
    #165392: mindenki ilyen gondokkal kűzd, hidd el... tudom, hogy bonyolult a probléma, de a megoldás alapja mégis abban rejlik, hogy ne bántsuk egymást mi magyarok, hanem ... Nehéz ügy...
  • eugabesz
    #165397
    És akkor a másik oldal...hiába pofázik ,mert a kutya sem hallgatja meg,hogy nem tud megélni,hogy nem tudja ezt,vagy azt fizetni,mert nincs megfizetve,vagy éppen el fogja veszíteni az állását...nem azért mert rosszul dolgozik,hanem azért mert a felettesei elherdálták -büntetlenül!!- a MÁV vagy éppen akármilyen más vállalat vagyonát és most ezen is spórolni akarnak.Rajta.Rajtad.Nem magukon,mert ő már röhög a markába,meg a végkielégülésébe.
  • Herold
    #165396
    Nem keseredtem meg, olvass vissza 3-4 oldalt.
  • endrodiz
    #165395
    nem keverlek össze vele, de mostanában nem emlékszem olyanra, hogy vicces, szórakoztató, konstruktív, vagy bármi más pozitív kommentet írtál volna. nem ilyennek "ismertelek" innen. mintha te is megkeseredtél volna...
  • JagFater
    #165394
    Ezeket szvsz mindnen normális ember így csinálja, szval ezeket vehetjük alapnak. Akkor mit is kezdjünk magunkkal a nagy összefogásban mi, itt ketten-hárman? Még mindig nem jutottunk sehova...
  • Herold
    #165393
    Tápegység van (ha még van): Vargáné. Időzített bomba készítéshez ideális.
  • JagFater
    #165392
    Csak hát ez nem ilyen egyszerű barátom. Egy példa. Megyek melózni, egyébként is ki van a faszom, mert szarrá hajtanak és különben is jött egy új csóka, aki a helyemre pályázik és lakáshitel, meg a 3 gyerek, anyós beteg és összetörték a kocsimat. Erre mivel találom magam szembe? Hát azzal, hogy nem tudok bemenni dolgozni, pedig egy fontos megbeszélés lesz, amin az új gyere fog helyettem beszélni...
    Érted ugye?
  • endrodiz
    #165391
    lassan magyar búza meg rizs sincs... de nem azért mer a magyar paraszt nem akar termelni.
    Lehetne egy csomó minden magyar is jó is de a mi drága vezéreink mindent tönkre tesznek itthon.
    Meg aztán nem is így kéne nézni, ahogy Te. Nyilván nem mobilt meg procit kell keresni a magyar termékek között, hanem élelmiszert, ruhát stb. ... M.O. földrajzi jellegénél fogva agrár-ipari ország. Van jó földünk, meg könnyűiparunk(volt). amit ebből lehet nyerni, abból keresd a magyart...
  • eugabesz
    #165390
    De.Egy részét,az ittenit igen!!
  • Herold
    #165389
    Inkább nézd végig te, és utána alkoss véleményt.
    Néha előfordul, de korántsem olyan mértékben, ahogy írod, és légyszíves ne keverj össze a Zollyval.
    Ide egyébként is csak hülyülni jár az ember, a világot nem itt fogjuk megváltani.
  • eugabesz
    #165388
    Jellemző...
  • endrodiz
    #165387
    szerintem ők csak a döntéshozókat akarnák falhoz állítani, de mivel senki nem áll melléjük, mert inkább állnak falhoz, logikus, hogy így érzed. Gondolj bele mi lenne, ha a vasutas mellett megjelenne a buszos meg a taxis meg a tanár meg a pék meg a .... Hát, még a végén ki lehetne kényszeríteni a változást...
  • atomboy
    #165386
    Van magyar proci meg memoria? Meg mobil?
  • eugabesz
    #165385
    Nem.Alapból Duli-fuli
  • eugabesz
    #165384
    Helyes!Ez már egy lépés.A sz@r árú nem nemzetfüggő..
    Keresd meg a régen látott barátod,rokonod,akár -ha másképpen nem megy- az interneten,telefonon stb. keresztül,beszélgess vele 10 percet.Nem nagy idő az életedből,de meglepődnél,milyen jó érzéssel tölthet el egy ilyen dolog.Már véleményt is cseréltetek azalatt a tíz perc alatt is.Nem fontos,hogy egyezzen!! a véleményetek.
    Minden embert óvatos mértéktartással fogadj,de ne utasítsd el alapból,mert nem illik bele a világról,emberekről alkotott képedbe.
    Röviden ennyi.De még sorolhatom,ha van kedved olvasgatni és nem írtam kő hülyeségeket.
  • endrodiz
    #165383
    Nem vágyom a politizálásra, mintahogy az index fórumra sem. De rohadtul belefáradtam abba a mindenki anyáz mindenkit állapotba, ami van itt és mindenhol máshol is. Nézd vissza, milyen hsz-eid voltak az utóbbi időben. Semmi pozitívum. Mindig csak elküldesz valakit a francba. értelme? Nem tudsz valami "építő jellegűt" is mondani? Legalább egyszer megpróbálhatnád plz!
  • n003
    #165382
    én előbb támogatnám az ápolónők sztrájkját mint a vasutasokét :| de érdekes ők soha nemteszik meg azt hogy falhozállítanak egy egész országot mert nekik éppen rossz
  • endrodiz
    #165381
    Kezdhetnénk mondjuk azzal, hogy azértse húzunk szét, nem anyázzuk egymást. pl. ha a vasutas sztrájkol, nem azt mondjuk, hogy nézd a hülye vasutsok stb, stb... hanem melléjük állunk, mert legközelebb, ha a pékek vagy a liftszerelők sztrájkolnának, akkor lehet nem maradnak magukra, hanem jönnek segíteni a vasutasok is. Lehet sántít kicsit a példa, de a lényegét kellene megérteni, az pedig világos...
  • endrodiz
    #165380
    Ez hatalmas tévedés! Összefogást bárki tud(na) produkálni, nem nemzet függő a dolog. Csak nálunk kiválóan generálják (tudatosan) a széthúzást. Régi mondás de M.O.-n profin alkalmazzák: Oszd meg és uralkodj!
  • JagFater
    #165379
    Jahh, hogy vegyek szart drágáért?
    Egyébként ha van normális alternatíva a magyar termékek között azt veszem.
    Ez édeskevés a mai helyzetben. Egyéb javaslat összefogott barátom?
  • Herold
    #165378
    Nem kell mindenhol mellőzni. Menj az index fórumra politizálni, ha erre vágysz.
  • JagFater
    #165377
    :-DD
    Pöttyet szélsőséges, de így szeretjük.
  • OrionHungary
    #165376
    ott a pont
  • eugabesz
    #165375
    példa:vásárolj Magyar árút...már elkezdted egy kis lépéssel...
  • eugabesz
    #165374
    Az összefogást nem a Magyar embernek találták ki...ez sajna bizonyított tény,sőt bizonygatni sem kell,elég tapasztalatom van már benne..
  • n003
    #165373
    aham .. mert előző napi álmában szedték le a lámpavasról a politikusokat mert már kezdtek szagot árasztani .. így már nincs kit útálni :DD
  • JagFater
    #165372
    Ősbunkó. :-)
    Egyébként belül biztos csupa szív és éjszaka álmában rózsaszín tüllbe balettozik, miközben piros rózsákat dobál és mindenkit szeret... :-)
  • jappy
    #165371
    zollyt minek kevered bele?? ő alapból egy kőgeci.
  • JagFater
    #165370
    Na és milyen összefogásról beszélsz? Tessék, fogjunk össze...
    Mivel kezdjük. Hmm?