172092
  • endrodiz
    #165449
    mondjuk szükségük is van rá, amilyen silány szart termelnek:DD
    a traktoruk meg az ottani TSZ-é, csak ez nálunk bizonyos okoknál fogva elég szarul hangzik, bármilyen hasznos is lenne...
    mindenesetre sajnos teljesen tönkre tették a magyar mezőgazdaságot, pedig a magyar mezők bizony nem mentek tönkre...
  • HTS s3rg1nh00
    #165448
    meg tudom:
    azért,mert a magyar nyelvben minden népcsoportot kisbetűvel írunk
  • Zerénd
    #165447
    Fudzsi :DDDD
  • Zerénd
    #165446
    de a kilfeldi parasztnak alapból több támogatás jut, még ha abból el is lopnak az ottaniak, amit nem hiszek, akkor is vígan tud termelni. A traktorjuk is magántulajdon, nem a banké.
  • endrodiz
    #165445
    Csak az a baj, hogy azt a támogatást nem az EU lopja el, mielőtt a magyar paraszthoz eljutna...
    Ezzel szemben nyugaton eljut a kilfeldi paraszthoz...
  • Zerénd
    #165444
    Lényegében a máv nem veszteséges. Csak ...

    Hogy a Magyart kis vagy nagybetűvel írják? Több helyen megy erről a vitatkozás. Egyértelműen a helyesírási szabályok szerint kisbetűvel. Tudom, nem vagyok hülye. De megtudnád é nekem mondani, miért írják kisbetűvel? Régen biza naggyal írták! Kis segítség: nemecsek ernő.



    #165439-ra! Noob! Ennek is megvan az oka, a mi kárunkra!
  • Deqwator
    #165443
  • joebacsi
    #165442
    ki az a jópár fasz aki itt trollkodik?
  • endrodiz
    #165441
    Szóról szóra így van!!!
    Na, jó. az első bekezdést hagyjuk...
  • n003
    #165440
    itten helye sírásnak nincsen!!! rövidentömören kabe :)
  • n003
    #165439
    és tegyük hozzá azt hogy kilfelden a paraszt kap eu-s támogatást arra hogy ócsón agya a cuccait .. nálunk ez a támogatás sokkal kisebb és annak is csak a töredéke jut el a termelőhöz
  • HTS s3rg1nh00
    #165438
    csak az a probléma,hogy a máv cargo privatizálva van
    meg is lepődtek az elvtársak,hogy egy eddig úgy-ahogy menő máv milyen veszteséges lett,mikor eladták a jól menő részét...
    ja,és még valami:a magyar mint nép neve,kisbetű.attól nem leszel nagyobb hazafi,hogy nagybetűvel írod,a Magyarország mint országnév az,de a népek neveit kicsivel írjuk(és ezt most nem azért mondom mert jaj de bele akarok kötni,csak a magyar helyesírás szabályai szerint így helyes)
  • n003
    #165437
    sms-ben?!! :DD jaa hogy vatikáni valutában utalták!! :DDD
  • Zerénd
    #165436
    Tudod dzseg, külföldön a szakszervezet nem úgy müxik mint itt. Mindenkinek van szinte. Ha ezért kirúgja a munkáltató az arcot, akkor a szakszervezet elég kemény pört kezdeményez a munkadó ellen, amire rámehet a gatyája is, ezért inkább rá sem gondol, hogy kibassza az alkalmazottját. Ott a szakszervezet tesz is valamit, nem csak a tagsági díjat szedi be. A legkisebb cipészinast is védik!
  • Zerénd
    #165435
    Máv nem csak személyeket szállít teee ....! :P
  • Zerénd
    #165434
    Nem akarlak bántai Dzseg barátom, de a sztrájk nem egyik pillanattól a másikig alakul ki. Munkaadó tud róla, ha meg nagyon muszáj, akkor ezer más lehetőség van arra, hogy beérjen az ember dolgozni. Gondolom te is megoldottad.
    Remélem érted!
  • Zerénd
    #165433
    A durva külsőm egy érző szívet takar ám :DDDD
  • koschwarz
    #165432
    valaki válaszoljon már hogy lehet-e zúmolni!



  • Zerénd
    #165431
    Nyár végén bezárt az utolsó Magyar cukor gyár is. Megvette a külföldi, és megszüntette a konkurenciát. Hoppá privatizáció!
  • Zerénd
    #165430
    Te procit zabálsz kocka?
  • Zerénd
    #165429
    Először is: nyátok!

    Másodzsor. Így van, ösze kell fogni. Nekem is kinyilik a bicska a zsebembe, mikor a vasutasok sztrájkolnak, ráadásul abban a szakszervezetben, ahol a vezetőiknek pofátlanul magas a fizetésük. Lásd pl a csigazabálókat. Ott ha valakik sztrájkolnak, akkor többen melléjük állnak és szolidaritásból ők is beszüntetik a melót.

    Magya áru. Igy van, magasak a Magyar áruk árai. enneik is megvan a maga oka. A Magyar termelők ellehetetlenítése. Vegyük csak a kaját. Míg külföldről hozzák be az eredeti makói fokhagymát olcsó pénzért, addig a Magyar termelő nem tudja annyiért eladni, mint amibe neki fáj. Ha nem hoznának be silány árut, csak az övét lehetne eladni, többet tudna termelni a gazda, olcsóbban tudná eladni. Nemrég született egy törvény. Aszongya, a polcok 30% kell, hogy Magyar termelőtöl származzon. Pl a lidl ahol szint teljes egészében külföldi az áru, szarik erre a törvényre. Megvannak a kiskapuk elég rendesen. Elég ha csak a csomagoláson ott van a csomagolás helye, és ennyi. Nem a Magyar áru a drága, hanem a külföldi szar amit behoznak.
    Multik megadóztatása. Egyből meggondolná, hogy hová forgassa vissza a lét, és lehet, neki is olcsóbb lenne Magyar gazdától vásárolni utána. Akkor persze olcsóbb lenne a Magyar áru is. Kereslet, kínálat. Attól meg nem kell félni, hogy kivonulnak innen, mert ők sem annyira hülyék, hogy itt hadják a kiépített hálózatukat az épületekkel együtt. Inkább kevesebb haszon, mint semmi. Zsidók sem hüJék ám he!
  • endrodiz
    #165428
    És még egy:
    Nem az a lényeg, hogy aki ezután jön, az lop-e vagy sem, vagy hogy mennyit lop, mert biztos, hogy lopni fog az is! A lényeg, hogy közben tesz-e valamit azért, hogy ez az ország a "kisember" számára is élhetővé váljon.(sajnos momentán úgy látom, hogy ez még jó ideig nem fog változni) Nyilván sz@rok bele, mennyit lop a kormányzat, ha én is el tudom tartani a családom és meg tudok élni(sajnos ez mostanában abszolut nem jellemző, pedig ugyanúgy dolgozom mint eddig, de tény, hogy 2002 óta egyre rosszabb és rosszabb a helyzetem(minden politikai felhang nélkül))
  • endrodiz
    #165427
    Nem!!! Én csak azt mondom, hogy amíg eleve széthúzás van és mindenki csak azzal van elfoglalva, kit hogyan anyázhat-fikázhat, addig BIZTOS, HOGY NEM TÖRTÉNIK SEMMI! És addig a rabló banda nyeregben érezheti magát. Ennyi.
    És biztos előkerül majd egyszer valaki, aki tesz valamit ami mellé odaállhatok, de akik jeleleg tesznek, azok mellé nem tudnék jó szívvel odaállni...
  • Herold
    #165426
    A tükörben.
  • JagFater
    #165425
    Na de akkor ki? És mikor? És mit? Egyszer csak megtörténik? És én arról honnan fogok tudni? Vagy ha kufirc után bealszom, lehet lemaradok a kormány megdöntéséről és nem kapok zsíros állást, mert nem voltam az elsők között?
    És ki lesz a királyunk? És Ő nem fog lopni? És ha te leszel a főgóré, akkor te nem fogod szétlopni az országot? Hát nem a szart nem...

    Egyszóval mese mese mátka. Ez hit, olyan mint Isten. Senki nem tud semmit, de még is mindenki* (*illetve aki hisz benne) tudja, hogy van. :-) Hiszel benne, hogy egyszer majd valaki tesz valamit, aki mellé odaállsz. Aztán az vagy lesz, vagy nem...
  • JagFater
    #165424
    Oké, akkor megígérem, ha kukákat, meg autókat kell borogatni akkor nem, de ha bankot akarunk szétverni, pláne ha C*B, akkor megyek. Mostmár ELVtársak vagyunk? :-)
    Pffúú, jött is sms, remélem a 10 éve elmaradt fizetés emelésem jött meg egyszerre. :-D
  • JagFater
    #165423
    Hol?
  • endrodiz
    #165422
    Szerintem ezekben kokrét politika nem volt, csak nagy általánosságokban, így nem hiszem, hogy elítélendő lenne a dolog. És nagyon bízom benne, hogy nem ezt az eszmecserét véled trollkodásnak....
  • endrodiz
    #165421
    Hogy mi a terv, azt nem tudom, nem vagyok Dózsa György.
    De máris elértünk valamit: kb. 85 hsz öncélú anyázás nélkül(örül az én lelkem), mert beszélgettünk egy témáról, intelligens módon. Csak így lehet elérni valamit...
  • Running
    #165420
    Joebácsi szerint remek dolog az, hogy itt trollkodik jópár fasz, mert pörgeti a topikot, emiatt szerintem egy kis politika már fel sem fog tűnni neki.
  • pali78
    #165419
    Kösz szépen! Van azért egy-két értelmes ember is ezen a fórumon!
  • eugabesz
    #165418
    Hogy lehet snájperrel zúmolni...??
    Ha indítani akaroma játékot előtte fel kell telepíteni??
    Offline módban lehetek magam ellen kommander?,

    Ha ehhez hasonló hülyeségekről szólt volna az utóbbi pár hsz. akkor meg is érteném...de így?
  • Herold
    #165417
    Széjjel lesz rúgva a picsátok Joebácsi által, már előre látom...
  • eugabesz
    #165416
    Amiről Te beszélsz azt összeesküvésnek hívják.
    Ez nem így működik.Az amit te gondolsz,spontán fog(ha fog egyáltalán) kialakulni.Egyszercsak megtörténik.Ám addig ez a teendő...hogy tudjam rólad,másról,ha belefogunk,mellettem állsz.Nem hagysz cserben,ha ki kell állni az igazunkért.
    Ennek nem kell föltétlen barátságnak lennie...csak egyformán kell gomdolni bizonyos dolgokat,s ha sokan lesznek hasonló gondolkodásúak és annak bárhol,bármikor hangot is adnak,az ellenkező hangokat sokkal könnyebben elnyomják,felszámolják.Remélem érthető amit el akartam ezzel mondani.
  • JagFater
    #165415
    Értem én, hogy miről beszéltek, csak nem mondtok semmit. Ezeket mindenki tudja, csak a megoldást nem közli senki. :-)
    És miért? Mert nincs...
    10 éve kellett volna lépni, amíg lett volna hová. Most már baszhatjuk...
    A rendszer áldozata vagyok, oké, MOND MÁR MEG MIT CSINÁLJAK!!!!!!4444nééégy Ha azt mered mondani, hogy fogjunk össze megverlek. :-)
    Visszatértünk az elejére.
    Tegyük fel össze vagyunk fogva.

    - Szevasz endrodiz, itt az elnyomott, ma ráérek, hová menjek és mit verjek szét?
    - Hello, menjél a Kossuth térre és szedd szét a virágos ágyást.
    - Oké főnök.
    - Kész vagyok, megjött a fizetésemelés a ***KFT-től?
    - Nem? Apicsába, egy rózsát, ami a szélén volt nem volt szívem kikapálni, biztos azért...

    Vagy mesélj már a tervről...
  • endrodiz
    #165414
    Hát Fater, látom nálad elérte a célját a hatalom. pont úgy gondolkodsz, ahogy az nekik jó. Látod a problémát, de hiszel benne, hogy nem tehetünk ellene semmit. És minél többen hisznek ebben, annál tovább fogják ezt művelni velünk.
    Nem a magyarokkal van baj, hanem azzal a "magyar mentalitással" ami nem is a miénk, hanem határozott céltudattal belénk neveltek, sujkoltak, mert csak azt lehet így kizsákmányolni, aki hagyja magát.
    Szerinted "nyugaton" miért tud normálisan megélni a melós is a munkájából? Mert a nyugati tőkés nem akar annyira kizsákmányolni?? MUHAHA!!!
  • eugabesz
    #165413
    Igen.Akár ellene is.Van APEH,van munkaügyi bíróság...stb.
    A korrupt,semmittevő politikusaink ellen.
    Mit gondolsz,pl. az Olaszoknál hol mernének ilyent megtenni??...ott elmegy a szakszervezet a végsőkig...nem csak az öklüket rázzák.Csupán az a baj,hogy nálunk az életbe nem lesz ilyen.Sajnos.

    A semmirekellőket??Ki tette azzá a 40%-ukat??Mert a többi sosem dolgozott és nem is fog.De nem is mindenütt tartják el őket,mint pl. nálunk.Már lassan nagyobb jogaik vannak ,mint a munkából élőknek.
    A mostani közmunkaprogram,az "út a munkába" egy rakás fostalicska.De a mi pannontigris kormányunk csak ilyent tud.Akkor??Ezen nem kéne változtatni??Nyeljünk le mindent?
    Még egy kevésbé tehetetlen,kevésbé korrupt kormánnyal is jobban járnánk.Csak ezek ne legyenek a hátralévő időmben még a közelben sem.Hidd el,ennél már csakis jobb lehet.
  • JagFater
    #165412
    Az állami szférán kívül mit is ér a szakszervezet?
    Meg egyáltalán, magán kézben lévő vállalkozást mit érdekli bármi féle szervezet?
    Nalátod. Akkor ki ellen mész ki az utcára? A meggazdagodni akaró főnököd ellen? Vagy miről beszéltek?
    Szakszervezet, nevetséges. Ha nem dolgozol, előbb utóbb kibasznak valahogy ez nem kérdés. Jön helyetted 100 másik.
    Összefogsz és ledöntöd a kormáynt és mi lesz? A milliárdso államadósságból fizeted a semmirekellőket, nem dolgozókat? Vagy mit akarsz? Szép szavak ezek, hogy fogjunk össze, meg egységebn az erő, de mi ellen? :-)
  • eugabesz
    #165411
    Szinte minden aljasságra képesek..ezt sajnos a bőrünkön is érezzük...a légyről jut eszembe.
    "Egyél tehénszart,10 milliárd légy nem tévedhet!"
  • Running
    #165410
    Ezeknél éhesebb légy már nem tud jönni. Én azt gondolom.