132
a tanulságos mese...
  • tegretol
    #92
    Ide írok, mert hátha itt van aktualitása a dolognak, lehet hogy vírust szedtem össsze, bár a Norton Antivírus nem talál semmi fertőzést.
    Az internet használata közben öt-tízpercenként lenyílik egy ablak:
    "Generic error
    [email protected] (ez az egyik címem a freemailen)
    Server dopped the connection. Maybe it requires autentication?
    (Server response:-ERR authorization first)"
    Pláne jó, hogy angolul se tudok.
    Érti valaki, hogy mi a baj?
  • cSuwwi
    #91
    Elb*szta a papa a gépet...
    Próbáld meg ismét feltelepíteni a videókártya driver-ét. Nekem az MX400-al is volt párszor ilyen, de a Detonator újratelepítése megoldotta a problémát...
  • Bakutyin
    #90
    Segítsetek!
    futott minden, teljesen rendben. Aztán apukámnak kellett a gép..átment az ő belépésére...visszaléptem..a grafika romon! a felbontás minimumra!...4Bites színmélység...nem tudom visszaállítani sehogyse, a vezérlőpulton belül nem lehet mert csak egy lehetőséget kínál fel: 4 bit ...régebben (kb. 20 percel ezelőtt:) 16bit meg 32bit is volt..most meg eltűnt....Lehet ez vmi vírus..vagy "tréfa"?..segítsetek nagyonkérlek mert semmi se fut ilyen kevés színen.(amúgy újraíndítottam a gépet, kikapcsoltam+minden többször is...XP-m van)
  • comet
    #89
    0.0.0.0 < minden
  • Ph03niXx
    #88
    0.0.0.0 - Local IP!!!
    Ez nem a támadások célja.

    Amiket meg látunk, azok csak egy bejövő kapcsolat adatai. Következtetés: valamilyen okból a tűzfal 0.0.0.0 IP címet logolt 127.0.0.1 helyett, ami ugye hozzá van rendelve az úgynevezett "localhost" webcímhez...
  • nemcsakfeel
    #87
    kicsit filozófikusan: a vírust megkapod, eddig azonban nem okozhat kárt, még akkor sem, ha lemented ...


    a freemail amilyen szar sajnos nincs ilyen szerencsés helyzet.
    lehet olyan kódot csatolni a levél mellé, hogyha pl. webes felületről nézed meg ( IE vel ) akkor az elindul ( hiába nem mentél rá a futtatásra, vagy megnyitásra ) de ez elég ritka, mivel spec scriptek kellenek külön arra hogy a freemailt játszd ki
  • Tetsuo
    #86
    "igy végignézve a logot, rengeteg támadásnak a célja IP-ban : 0.0.0.0" és ez mi a rákot jelent? He?
  • Harder
    #85
    nod32 = virusirto program
    outpost = tuzfal
  • Tetsuo
    #84
    "igy végignézve a logot, rengeteg támadásnak a célja IP-ban : 0.0.0.0" ez mit jelent?

    "NOD32, és Outpost" és ez?
  • Z
    #83
    jaja, most már NOD32, és Outpost fent figyel! :)

    olvastátok, hogy szuperszámítógépeket támadnak a hackerek? elég durva, ha pl rákkutatási projektbe túrnak bele (jó-jó ez extrém példa, de akkor is)
  • Ben C
    #82
    igy végignézve a logot, rengeteg támadásnak a célja IP-ban : 0.0.0.0

    na akkor most wtf?
  • Ben C
    #81
    1326 támadás 1 nap alatt ebből 1323 Trojan ...

    eszem megáll bazz
  • comet
    #80
    Hardwares cisco router + softwares linux iptables stateful packet filter + snort + par wiretrap es kernel patch.
    Szép grafikonjaim vannak :]]]
  • Tetsuo
    #79
    A kérdésem eredendően az, h a Freemail szerver-védelme megfelelő-e ill bízhatok-e benne?
  • rushman
    #78
    már ha valakinek nem gyanús a <300 karakteres hálózati elérési út...
  • units
    #77
    Ha tényleg hotfixekkel akarod leszedni a férged akkor keresgélj bátran hotfixek
    De ezek tuti nem szedik le a te aktív wormod, ha egyáltalán az!?
    Hamarosam mindenki be fogja látni: Tűzfal és Vírusírtó nélkül már nem lehet sokáig netezni.
  • davos80
    #76
    Új windóz xp javításra gondoltam.Az előző férget ez küszöbölte ki.
  • cSuwwi
    #75
    javítás, írtó?
    Honnan tudod, hogy vírusról van szó?
    Ha tudod, hogy vírus, akkor szedsz egy vírusírtót, és ha ismeri, akkor leszedi. Majd felraksz egy tűzfalat, amiről itt papoltam, és a vírusírtó is marad mellette, és sokkal kevesebb lesz az esélye, hogy ismét elkapod...
  • davos80
    #74
    Plíz valaki! #71
  • cSuwwi
    #73
    pedig lehetséges egy mezei linkkel is puffertúlcsordulást előidézni IE-nél... :)

    PC Fórum cikk
  • rushman
    #72
    ezt nem értem! A HTML alapú e-maiolk okoznak túlcsordulást az IE-ben? Mert a kód nehezen okoz ilyet.
  • davos80
    #71
    Van valami új gépkikapcsoló Worm vírus.
    Valaki mondja már meg, hogy honnan szedjem le a legújabb javítás, írtót!
  • Tetsuo
    #70
    Ha HTML-es formában nézem meg (benn van a temp könyvtárban s a memoban), akkor a HTML kódok túlcsordulást okozhatnak a jó kis Microsoft böngészőmben.
    De ezt a Freemail szerver kiszűri v nem?
    Ugyanis nekem 1 csomószor ír olyat h virusveszély bla bla..
    Szóval? Az egy komoly védelem v csak reklám v mi?
  • Borg
    #69
    Azt csak a szolgáltató tudhatja.
  • ricsi1
    #68
    honnan lehet megtudni,h egy adott IP kié?
  • ricsi1
    #67
    hát..azóta már 4* annyi van:D
  • rushman
    #66
    25-30 között...
  • rushman
    #65
    még nem, de valakinek igen a bögyében lehetsz! Ha jól számoltam, négy különböző IPcímről kapsz portscannelést. Nézd a jó oldalát, legalább tesztelik a tűzfalad!
  • ricsi1
    #64
    te hány éves vagy?
  • ricsi1
    #63
    most feltörte a gépem?(sygate firewall,a jeelek jelentése is érdekelne!)

  • rushman
    #62
    kicsit filozófikusan: a vírust megkapod, ha valaki (saját maga) elküldi neked mail mellékleteként, eddig azonban nem okozhat kárt, még akkor sem, ha lemented (bár fizikailag amikor megkapod, már a gépeden van, csak még veszélytelen), viszont ha futtatod, akkor már bizony már teljes értelmében vírusos leszel.
  • Tetsuo
    #61
    Kérdésem: A Freemail-en keresztül csak úgy jöhet vírus a gépmere ha a csatolt fájlt letöltöm igaz?
  • rushman
    #60
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1081074485 #26-os üzi
  • janos666 #59
    A Keiro personal firewall az ér valamit, vagy az is csak dísznek jó, mert én inkább dísznek tettem fel.
  • csum666
    #58
    az mért van a kezdőlap mindig megváltozik?
  • Meetal
    #57
    XP-re felraktad SP1 et?? és a többi kicsiny javítást???
    Az is fontos lehet!
  • Meetal
    #56
    Mi a konfigod? Nincs húzva valami a gépeden?
    Nekem is NIS2004 van ráadásul Warezoslt, de simán megyen.
    Ez valami utasítás, melyet a proci nem ismer fel asszem.
    Tehát ha jó a prgi akkor a gépeden a bibi!!!.-)
  • nick név
    #55
    De havernál müxik, én raktam fel neki is.
    Párszor már ujrafelraktam de akkor is csak pár napig volt jo.
    Esetleg akkor tudna valaki ajánlani vmi olyan tüzfalt + virusirtot ami jo is.
    Azér köcci cSuwwi
  • cSuwwi
    #54
    Ha bolti program, akkor call helpdesk.
    Ha összewarezoltad a netről :P, akkor telepítsd újra, esetleg nézd meg egy másik crackkel. Ha nem megy, akkor uninsall, és másik vírusírtó / tűzfal.
  • nick név
    #53
    Hi all! Plz help! Felraktam a NIS 2004 pro és NAV 2004 pro-t pár napig müködött és most kihoz 1 dos-os ablakot Nmain.exe és kihoz vinfos-os ablakot az + azt irja hogy: Nmain.exe
    Az NTVDM CPU meg nem engedett utasítást talált.
    CS:0f57 IP:0115 OP:ff ff ff ff 01 Az alkalmazásból való kilépéshez katt a 'bezárás' gombra.
    Van 2 gomb 'bezárás' 'kihagy.' Ha a kihagyásra katt akkor még kb 4x kihoz ilyen ablakot más számokkal aztán kilép.
    Tud valaki segíteni az lécci help mert fontos!!! Előre is THX!!!