8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • tomobatyo
    #7689
    persze. 300W-os. ugy van hogy a táp kábel először megy a winyoba és onnan megy a vgaba. lehet hogy kevés áramot kap? de fordítva is rádugtam hogy elöször vga utána vinyo. és ugy is ugyanaz.
  • czky
    #7688
    A táp rá van dugva a kártyára?
  • tomobatyo
    #7687
    na feltettem egy 81.95_forceware_winxp2k_english_whql-t és még mindig ugyanaz. De azt figyeltem meg, hogy a 3dmark05 be a return to proxycon ba és a firefly forrestbe szaggat. a canyon flight be nem.
  • tomobatyo
    #7686
    a simítás off on van. driver az nvidia forceware 91.47 a 3dmarkot igen defaulton. a win az pedig sp2 es odiginal és kb másfél hónapja van fent.
  • czky
    #7685
    Próbáld ki másik driverrel. Ne az újak közül válogass! 9x.xx sorozat alól inkább.
    Nincs a driverbe beállítva élsimítás v hasonló?
    Defaulton futtatod a 3dmarkot?
    Mennyire régi a vindózod?
  • tomobatyo
    #7684
    intel p4 2,4 ghz
    2X512 mb samsung ram ddr 400
    a pont pedig:
    3dmark03:75**
    3dmakr05:27**
    havernál átvittem és nála pedig érdekesen a 3dmark05 be 3600 at csinált 1000 mhz re húzva és 1200 ra húzva pedig 4000 felett. szaggatás nélkül!
    ja és teszem hozzá hogy neki csak 512 mb ramja van és 2600 as sempron.
  • czky
    #7683
    Milyen pontosan a konfigod? Hány pontot kapsz?
  • tomobatyo
    #7682
    heló
    Vettem egy XpertVision 6600GT videokártyát.
    alap frekvencia:
    GPU:500 Mhz
    Memória:450/900 Mhz
    GDDR-3as agp 128Mb
    A 3dmark05 be nemtudom miért de szaggat valamikor alap beállításokon. Ha a teljesítményen húzok akkor igaz hogy több pontot ér el de akkor is szaggat valamikor. Előtte egy 9600 XT volt és még azzal se szaggatott egy cseppet se. Gondolom ezzel se kellene neki. Szerintetek mi lehet a probléma?
  • p377y4
    #7681
    Előre szólok légyszives privibre írjatok mert nagyon ritkán vagyok gép előtt.

    Egy olyan problémával fordulok hozzátok, hogy ugyebár már itt a karácsony a hátunkon és végülis eldöntöttem hogy mit kérek karácsonyra csak nem tudom hogy mien tipus lenne a legjobb választás. Ez a dolog a videókártya lenne.A kártyára bruttó 30e Ft-om lenne. AGP foglalatú. Játékokra szeretném használni.Ha lehet a www.depo.hu-n nézzétek a kártyákat. Előre is kösz.

    Üdv: ZapeE^ iN nLg
  • ati2002
    #7680
    Én több mint 1 évvel ezelött megfogadtam, hogy a 7-es széria kimarad az életemből. Szerintem csak 7600GT felett érdemes venni, mert a legújabb játékok még azon is komoly megalkuvásokkal futnak el normális sebességgel (értsd 30fps felett stabilan). Év elején repül az egész gép, és ugrik be egy 8-as GTS. Gyakorlatilag ha összejön, olyan áron elmegy majd a konfigom vga nélkül, hogy meglesz belőle a dual magos proci és lap hozzá (gyakorlatilag 3 balek is van e célra) A GTS-re kell majd költenem, abból meg lejön a mostani vga-m ára.
  • GoKu x
    #7679
    sztem is jobban járok mert ha pcie-re váltanék akkor a gatyám is rámenne olyan drága lenne. köszi
  • scorpeeon
    #7678
    Elárulom hogy én 42ezerért vettem az AGP-s 7600GT-met (nem is akármilyen, Gainward! :D), teljesítményben semmivel sem rosszabb, mint egy PCI-E-s 7600GT. Szóval ha nem akarsz qrvasokat beleölni a gépedbe a nagy semmiért (illetve pcie-re váltásért), inkább ajánlom h gyorsan csapj le egy AGP-s 7600GT-re, amíg lehet.
  • GoKu x
    #7677
    uhh akkor oks, köszi mindenkien aki eddig segitett.
  • ati2002
    #7676
    Ezt már nem ebben a topic-ban kellene megbeszélni. A vga-nak mindegy milyen alaplapod van, csak a foglalat stimmeljen. A lapvásárlás elött el kell dönteni milyen procit tudsz mellé venni. Mert azt is kell. De erre van külön topic, úgytudom, majd ott javasolnak konkrétan valamit, csak úgy menj oda, hogy nagyjából tudjad mennyit költhetsz, mert anélkül nehéz tanácsot adni.

    szerk.: itt segítenek majd.
  • GoKu x
    #7675
    nah kicsit gondolkodtam ami nehezemre esik és arra jutottam h 35é megvenném a 7600gt amint lentebb leirtam és 25e körül meg 1 lap mellé. csak azt nem tom miylet. ha ebben vki segitene nagyon megköszönném.
  • GoKu x
    #7674
    és ahoz a karihoz milyen lap lenne jó? persze ami nem a csillagos eget üti árban :)
  • GoKu x
    #7673
    Hm értem. :S akkor kell 1 lapot is cserélni ugy tünik....
  • GoKu x
    #7672
    huh, nah ezt nem is tudtam! akkor nics benne olyan foglalat? :S és ha agp-set veszek az teljesítményileg roszabb v uygan az?
  • ati2002
    #7671
    Az AGP-s 7600GT ritka mint a fehér holló, és kb 10ezerrel drágább a hasonló PCI-E-es társánál.
  • ati2002
    #7670
    Az csak PCI sin, nem PCI-E(xpress), a kettő nem ugyanaz.
  • GoKu x
    #7669
    és ha agp-set veszek, akkor az mennyivel rosszabb?
  • GoKu x
    #7668
    jaj nekem:S de a lapomba van pci-E foglalat asszem 5db is. ha az az.
  • scorpeeon
    #7667
    Nem túl jó, mivel az PCI-E-s, neked meg AGP-s alaplapod van. Szóval olyannyira nem jó, hogy bele sem megy, csak ha kicseréled az alaplapot. Vegyél inkább AGP-s 7600GT, pár10ezerrel jobban jársz, mint pci-e-re váltással :)
  • GoKu x
    #7666
    akkor ez azt jelenti h nemjóó ha azt a vga-t veszem meg?
  • ati2002
    #7665
    Csak annyira, hogy sem az új dual procikat, sem az új vga-kat nem fogadja...
  • GoKu x
    #7664
    hát egy msi 865pe neo2-p alaplap+2x512mb kingston ram és egy Northwood 2.8 ami huzvav an 3.ghz -re. ez van msot. ez naon elavult már?
  • ati2002
    #7663
    Nem fáradtság, nm.

    Azt azért ne feledd, hogy ehhez alaplap+proci csere is bejátszik, szóval csak okosan.
  • GoKu x
    #7662
    uh az jóó! köszi szépen h ennyit fáradoztál a kérdéseimmel.
  • ati2002
    #7661
    ANnyiért megéri mert jó kis kártya az, az én 6800GT-met porba alázza, köszönhetően a jobb SM3.0-ás teljesítménye és hatalmas tuningpotenciáljának. A 6600GT sehol nincs hozzá, tehát elég jelentős előrelépés lenne egy ilyen csere.
  • GoKu x
    #7660
    értem! köszi már igy is soakt segitettél! még azt kérdezném h pci-E inno3D gf 7600GT 256mb-os. 35e körül van! ezt mennyire érdemes megvenni? és h mennyivel jobb az enyémnél vagy az elöbb emlitett 6800gt-nél?
  • ati2002
    #7659
    PCI-E azért (is) jobb, mert sokkal nagyobb a vga választék, pl 47 környékén már 7900GS, 30e környékén már 7600GST van, és a további (későbbi) vga cserékkel sem lesz gondod.
  • GoKu x
    #7658
    és agp-s vagy pci-e- os a jobb mert ezt se tudom annyira?
  • ati2002
    #7657
    Ha továbbra is AGP-ben gondolkodsz, akkor vehetsz mondjuk 6800GT-t használtan, 35e környékén, de eléggé ritka madár már. De van még 7600GS is újonnan 30e alatt/körül, de az pl nem sokkal gyorsabb a 6600GT-nél, a 6800GT-nél tuti lassabb.
  • ati2002
    #7656
    Bizonyos időn belül van ez, de mivel azt írod "anno 50-ért vetted" akkor az nem most lehetett, és gondolom eddíg működött. Így már ez nem érvényes, ha még a gari-idő nem járt le, akkor kötelesek megcsinálni, ha nem tudják, akkor kicserélni. Olyan van, hogy nem tudnak ugyanolyat adni, csak jobbat (pl én dvd-íróval jártam így) ilyenkor értékegyeztetéssel megkaphatod a jobbat(pár ezer ft ráfizetéssel).
  • GoKu x
    #7655
    pfhuu 15-20 az nem vmi sok. és nem tudod h mennyibe kerülne vmivel jobb. pl 6800gt. ugy gondolom h pl eladom 15e és még mondjuk hozzáraknék 15ropit kb:) milyen vga-t tudnék belőle venni. bocsi ha picit lámakérdés de annyira nem értek a vga-khoz.
  • GoKu x
    #7654
    azt irtad h visszakérheti az árát!! de ha az én karim pl rossz és visszaviszem, akkor elméletileg 50ropit kéne nekik adni?? mert én anno annyiért vettem! de ha annyit adnak abbol már vszinüleg tudok jobbat venni mint most. akkor ez most hogy is van?!
  • ati2002
    #7653
    15ezernél nem fogsz többet kapni érte, hacsak nem fogsz egy olyan embert aki nagyon nem ért hozzá, akkor 20e környékén elsütheted, vagy amennyit ad érte.
  • ati2002
    #7652
    Ha leírod milyen alaplapod és procid van, megmondom.
  • GoKu x
    #7651
    sziasztok! hasonló kérdést szeretnék feltenni mint "mrbaba". van egy club3D 6600GT-m agp-s. van még rá márciusig gari! nme volt huzva stb. mennyiért lenne érdemes eladnom, vagy mennyiért tudnám?! elöre is kösszi
  • mrbaba
    #7650
    Hello!
    Hogyan tudom megnézni, hogy a 6600GT-m AGP-s PCI-os vagy PCI-E-es???
    (a doboza nincs meg...) A választ előre is kössz!

    Üdv.: Baba