8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • Evogordon
    #7729
    HI Ha esetleg érdekel valakit ez a kari akkor írjon haver adja..
  • GoKu x
    #7728
    gondolom az minden kártyát támogat! de most az a baj h nem vok kocka?? nem értem mért kell basztatni.
  • Inquisitor
    #7727
    "ati toolt meg se probálom, mert a nevén láccik h nem az én karimat támogatja."

    Lol. A Rivatune meg nem támogat ATI kártyát, mi? :D
  • GoKu x
    #7726
    köszönöm szépen! bár most coolbits-el rakom, de akko meglessük ezt is!:) még 1x thx
  • lacpac
    #7725
    RivaTuner
    Itt van a használata, és a beállítása leírva
  • lacpac
    #7724
    Szerintem valahol egy kondi rakoncátlankodik, vagy a vgan, vagy a tápban. Első körben kérj kölcsön egy jobb tápot valakitől. Volt nálam egy 6800nonGT, sercegtek rajta a kondik. Ezért nem vettem meg.
  • gaspy
    #7723
    Hy!
    Megint én...
    A felbontás problémára sikerült megoldást találni viszont furcsa jelenséget vettem észre.
    Ha videokártya izzasztó 3D alkalmazást futtatok akkor néha furcsa,sercegő hangot ad ki a videokártyám...Magával a megjelenítéssel nincs semmi gond.
    Másik forumon egy srác írta hogy ő már 3 videokártyánál tapasztalt ilyet de az okára nem jött rá.Ő a tápra gyanakszik.
    Lehetséges hogy nem elég neki a tápom?(400 wattos mondjuk nem egy chaiftech...)
  • GoKu x
    #7722
    hali! halljátok lehet ez nagyon láma kérdés de evvel a rivatunerrel hol lehet húzni a karit? talán a "hardware monitoring"-ban??
  • hykao #7721
    Miért ragaszkodsz ahhoz a felbontáshoz??? :O Miért jó az, ha a kép láthatóan homályosabb, mint a natív felbontásban? Egyszerűen nem értem...

    Ráadásul egy csomó játék sem támogatja az általad óhajtott felbontást.
  • gaspy
    #7720
    Hy!
    A mai napon bekerült a gépembe egy geforce 6800GT VGA.TFT moncsim van amit eddig 1152*864-es felbontásban használtam DVI-n keresztül.Már megszoktam ezt a felbontást tudom hogy a TFT natív felbontása 1280*1024, de nekem ez tetszik.
    A régi 9800Pro-mal ez működött is.
    De a 6800GT-vel:
    http://img214.imageshack.us/img214/1874/clipboard01dz5.jpg
    Csak eközül a három felbontás közül tudok választani
    Ha analog kábelt használok akkor sokkal több választási lehetőségem van,és betudom állítani a kívánt 1152*864-et...
  • GoKu x
    #7719
    *NEM .reg-es vmitől lett más a nv panelom* hanem ez az uj driver ilyen.
  • GoKu x
    #7718
    hát ugy csináltam, ki is irta h sikeresen hozáadta...stb restartoltam egyet és semmi. de mostmár más a nv panelben a állitási lehetőségek is! a picit régebbi driverek jobbak voltak sztem. mostmár bejön ilyen kis ablak és ott 3 választási lehetőség van! 3d beállitás meg még 2vmi. egyértelműen a 3Dbeállitásokba megyek de ott kiir vmi sli-s vmit. én avval nem érek semmi mivel nincs 2karim. és ennyi, innentől kezdve teljesen tanácstalan vok. pedig jó lenne vmi kitalálni!
  • zolo
    #7717
    A Coolbits-et hozzá kell adni a reg adatbázishoz, és akkor a Forceware meghajtóprogramban elérhető lesz az órajelállítás.
  • GoKu x
    #7716
    ati toolt meg se probálom, mert a nevén láccik h nem az én karimat támogatja.
  • GoKu x
    #7715
    a rivatunert amugy már felraktam de nem nagyon tudtam rajta eligazodni:) joo tudom láma vok, dehát nem csináltam ezelött ezt olyan sokszor. evvel a coolbits-el meg EDDIG az a baj, h csak .reg-es szarságokat találtam ami meg nem tom miért de nálam nemjo. nem rakja bele a nv panelembe.
  • GoKu x
    #7714
    sztem most rákeresek erre a coolbits-re azt meglessük:)
  • scorpeeon
    #7713
    Illetve szinte pont most jelent meg a végleges 2.0 Rivatuner :)
  • scorpeeon
    #7712
    Rivatuner2.0 RC 16.2
    Coolbits 2.0
    ATi Tool 0.25 Beta 15
  • GoKu x
    #7711
    és a rivatuneren kivűl tucc még vmien jot?
  • scorpeeon
    #7710
    Na ebben nem vagyok biztos... A rivatuner viszont tuti jó akármelyiken.
  • GoKu x
    #7709
    ez a expertool progi nem csak gainward karikra jo?
  • GoKu x
    #7708
    tényleg köszi az infot, de az én nv panelemben akkor sincs még ott nem értem miért, pedig kiirta h sikeresen...stb!
  • scorpeeon
    #7707
    Kösz az infót. És ilyen reg fileokból van több fajta is? Honnan lehet leszedni ilyeneket?
  • soulhunter
    #7706
    kicsit OFF,mégis ON,mer NV-vel kapcsolatos :)

    a .reg kiterjesztés olyan fájl, ami a registry -ben változásokat idéz elő.
    mivel törlési parancsot nem lehet beleirni, ezért csak és kizárolag hozzáad / modosit...
    az nvidia-nál (és egyéb drivereknél) a már meglévő,v hiányzo bejegyzéseket modositja,v adja hozzá,amik arra jók,h pl. pár beállitás belekerüljön a sima nv panel-ba...
    ilyenre jok pl. az overlock-os regfájlok...
    az nv panelon ugye nem látszik "overlock" funkcio...
    az ember nyom 1 enter-t 1 erre alkalmas .reg fájlon, kiirja,h sikeresen bekerült az adatbázisba,és onnantol kezdve az nv panelon lesz a sok egyéb beállitás mellett "overlock" kiirás is,ahol a GPU és a memoria orajelét lehet állitani :) (ujrainditást igényel,de csak bejegyzés modositás után, állitgatás után nem - ha ez megnyugtato) :)
    innentől kezdve nem kell külön program az nV karik tuningolásához, nem zabálnak se tárhelyet (pár MB),se memoriát (inkább ez a fontos,h nem ülnek memoriába)

    remélem megoldottam a .reg fájlok kérdését :)
  • scorpeeon
    #7705
    Érdekes... Mi ennek a proginak a neve? Az én Gainwardomhoz EXPERTool-t adtak és nekem nagyon bejön, tud mindent, amit tudnia kell. A reg file az vmi rendszerleíró adatbázis file, nemtom h mit kéne vele kezdeni, nem egy progi, az tuti. Szedj le egy másik progit inkább (pl rivatuner, expertool)
  • GoKu x
    #7704
    nem az ablak kiterjesztése .reg hanem a benne lévő fájlnak
  • GoKu x
    #7703
    hát lehet adták csak van egy kis gond. berakom a cd-t ott vannak a menűpontok. rámegyek arra h overclock tool(gondolom nyilvánvalóan ez az ahol lehet húzni a karit) és behoz egy ablakot aminek a kiterjesztése .reg! vmi rendszerleiróadatbázisos szarság. de nemtom h evvel mit kezdjek. te esetleg tudod?
  • scorpeeon
    #7702
    Alapvetően húzás nélkül stabil a rendszer még ezzel a 300-as noname táppal is. Ha húzom, akkor szokott olyanokat csinálni, hogy nem kapcsol be, elsötétül, nem kap jelet a monitor. A videókártya húzással viszont ilyen probkéma nincsen, csak persze ha túlságosan felhúzom akkor tele lesz hibával a kép aztán behal az egész. 560/1400-on megy alapon, 650/1620 MHz-et kibír stabilan,l hibázás nélkül. A GPU bírna többet is 650-nél (közel 700at), csak a tuningprogi (EXPERTool) amit használok, ennyit enged max. De nem baj, nem számít már sokat az a +40+50MHz, és szeretem ezt a progit. (a vidkarihoz adták)
  • GoKu x
    #7701
    hát mikor tegnap voltam a vga-ért nekem is csak egy 300w-os tápom volt. ezért vettem mellé e gy chieftec 400wosat. mert mondták az üzletben is h 300w-al ne nagyon probálkozzak. hát én manuálisan szoktam huzni a procit. és 3.0GHz-n símán megy, ugy szoktam hagyni általában, de ha feljebb huzom mondjuk 3.2GHz-re akarom, lehet jo csak az a baj, hogy nincs hang. 1xüen elszáll a hang és nem tudom miért. meg függ ez a ramoktol is ám, h mennyire tudod huzni, mert ha huzod a procit ugy megy fel a ram mhz-e is vagy mije:) mondjuk ez nálam nem lenne gond mert márkásak, de a hang az mindig elszáll! sztem ha veszel 1 nagyobb tápot jobban birod majd húzni, sza ahol ujraindult a géped ott már nemvszinű h megcsin ugyanezt. hát h megéri-e? sztem mindenképp vegyél uj tápot ehez a konfighoz. ha nem is tudod nagyon huzni a procid(vszinű azért jobban mint eddig) stabilabb lessz a rendszered.
  • scorpeeon
    #7700
    Igazából még nem próbáltam a maximumot, sőt, alig próbáltam, csak 2 hete próbálgattam kicsit először. Az alaplapomon vmi AI tuninggal próbáltam, nem manuálisan (mert még sosem csináltam előtte ilyet), ott be lehet állítani 5-10-20-30% overclockingot. 10%-ot simán bírta (3,08GHz), 20%-ot (3,36GHz) úgy tűnt, hogy bírja, de aztán egy 3dmark teszt közepénél újraindult a gép... Azt még fontos megemlítenem, hogy amellé, hogy a tuningot beállítottam, alatta rámentem, hogy turbo mód, ami ezt sem tudom, hogy mire jó) De sztem bírná ezt is, sőt, akár 3,6GHz-et.
    2 oka is lehet annak, hogy miért nem bírta a 20%-ot:
    -vagy azért mert nem manuálisan húztam, hanem ezzel az AI-val, és a turbo beállításról sincs sok fogalmam, lehet h azt kikapcsolva tovább bírná
    -vagy mert (ez inkább valószínű) a tápom egy házhoz adott, 300W-os gyenge kaki. Már azon is csodálkoztam, hogy az új kártyámat ellátja elég árammal (7600GT), sztem sok neki emellé a nagyobb procihúzás.
    Neked meddig megy a húzás? Szted ha veszek 8,5ezerért vmi 350W-os márkás (pl FSP) tápot, akkor jelentősen jobban tudom húzni? Megéri szted?
  • GoKu x
    #7699
    ehh:) szinte ugyan az a konfigunk.
    sztem ez 1 picit off, de leszek oylan bátor és megkérdem: h te a procidat mennyire tod max felhúzni?
  • scorpeeon
    #7698
    Nekem is 2,8as Northwoodom van és 2x512 mega ramom szóval valószínűleg hasonlóan jó lesz nálad is egy 7600GT, mint nálam :)
  • scorpeeon
    #7697
    Jó lesz az a kártya. Én is 42-ért láttam egy helyen, korrekt ár. Én 43k-ért vettem a Gainwardom.
  • GoKu x
    #7696
    nah köszönöm annak a személynek aki rábeszélt(vagyis meggyőzőtt) hogy maradjah agp-nél és ne váltsak pci-E-ra! holnap megyek és veszem meg az uj galaxi 7600gt-met, 42-ért!! sztem ez igy elég korrekt ár ahoz lápest h 45re számitottam. nah csak ennyit akartam közzétenni és még1x THX és kellemes ünnepeket mindenkinek!!!
  • gio1969
    #7695
    a kettő kb egy kategória....
  • zolo
    #7694
    A codegen még gagyibb , mint a mercury
  • tomobatyo
    #7693
    aha. havernak 400W-os codegen van. lehet azért nem gagyizott nála.
  • czky
    #7692
    Ajajj. Most más nem jut eszembe, de esetleg egy jobb tápegységgel nem ártana kipróbálni...
  • tomobatyo
    #7691
    ööö mercury.
  • czky
    #7690
    Milyen márkájú a tápod?