8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • rvn
    #7769
    Meik driver érdemes erre a seriára felrakni? mei9k a leggyorsabb?
  • Zsolt01
    #7768
    Írod, hogy kipróbáltad másnál és ott is ezt csinálta ? (Nem láttam, hogy írtad.)
  • Zsolt01
    #7767
    Én direkt 3 év garanciával vettem.
  • Gabriel Dekanov
    #7766
    Jah esetleg még fontos lehet: a 97.02es forceware telepítésénél hibaüzivel kivág, h nincs megfelelő hardver észlelve, a 93.71 van fenn, az simán felment
  • Gabriel Dekanov
    #7765
    Egészen pontosan 1 éves és 3 hónapos és nem szoktam ki-be venni leszámítva az elmúlt napokat, mert megnéztem másnál is jelentkezik e a probléma. De ez is max 3 alkalom volt. Valszeg ha nem kapok használható megoldást, akkor még eccer kiveszem azt viszem a szervizbe... télleg ha már itt tartunk, nektek mennyi idő garanciát adtak rá? Nekem 1 évet.. pfff
  • Zsolt01
    #7764
    "a kártya nem ülne a foglalatban, nem kapnék képet"

    Nekem amikor le állt a ventilátor 100 x (asszem 160 körül volt, meg is ijedtem) fokra felment és volt kép.

    Amúgy szomorú lennék, ha konkrétan a kártyádnak (Gainward) lenne baja.
    Mert kezdenék izgulni, hogy így járhatok még a jövőbe.

    Milyen idős a tied ?
    Sokszor rakod ki-be ?
  • Gabriel Dekanov
    #7763
    Hűtőventi megy, tápcsatit vagy ötöt is próbáltam, ha a kártya nem ülne a foglalatban, nem kapnék képet, ergó az is oké...

    Esetleg elképzelhető, hogy nem érintkezik, tehát vmi törés lehetne a videókari tápcsatiján?
  • Zsolt01
    #7762
    Szintén 6600GT (Gainward) 256 Mb-os a kártyám.

    Én jó múltkor jártam úgy, hogy meg állt a ventilátora. Lehúztam a ventilátor csatlakozóját és rá tettem egy másik ventilátort külön táppal csatlakozóval és akkor küldött nekem ilyen hasonló hibaüzenetet, mint amit írtál.
  • via_mala
    #7761
    Tápcsati nem csúszott le?
    Kártya rendesen ül a foglalatban?
    Hűtőventije nem állt le?
  • Gabriel Dekanov
    #7760
    Üdv all! Volna egy kis problémám (remélem kis probléma). 6600GT (Gainward) 256 Mb-os kártyám ilyeneket produkál mostanában: játék közben kivág ilyen hibaüzenetekkel, hogy " Az nvidia rendszerőr jelzi hogy a grafikus kártya nem kap elegendő energiát; A hardver esetleges károsodásának, illetve a rendszer összeomlásának elkerülése érdekében a grafikus processzor lecsökkentette a teljesítményét arra a szintre, amely a továbbiakban is lehetővé teszi a biztonságos működést." Tápot most cseréltem egy 400as fsp-re. Esetleg elromolhatott volna a tápból jövő csatlakozónál? Segítségeteket előre is köszi!
  • zolo
    #7759
    70-90 fps-nek elvileg röccenésmentes játéknak kéne lenni, még a 30 fps-sel is játszható egy játék.Ami már kevés az a 20-25 fps.Így nem értem, hohy szaggatsz...
  • Frigetrus
    #7758
    oks, jó döntés, tedd azt
  • ffxi
    #7757
    Annyira nem vészes. maradok a használt Silencer 5-nél :P
  • Frigetrus
    #7756
    oks értem a szitut. öhhmm, lenne pénzed egy komolyabb hűtésre? (kb4-5ezer ft-ra gondolok) Ha nincs, akkor meg előbb kérd meg azt akié a hűtés(feltételezem, hogy ismerősé), hogy hadd próbáld ki, és ha jobb úgy, akkor esetleg alkudd le 1000-re, és vedd meg ha nincs keret másra.
  • ffxi
    #7755
    Igen! Melexik tuning nélkül is[nem tuningolom, mert nem értek hozzá]. Még min. grafon is szaggatok COD2 online-ban. FPS eléggé alacsony 70-90 között mozog, megjegyzem min. grafon.
  • Frigetrus
    #7754
    először is, indokolt most neked a hűtőcsere? melegedik nagyon a kártyád? ha tuningolni akarsz, akkor meg tényleg inkább vmi tuning hűtőt vegyél, és ne egy használt gyárit. ha se nem tuningolni nem akarsz, se nem melegedik, akkor ne cseréld le szerintem.
  • via_mala
    #7753
    Szerinem nem.
    Vegyél rá inkább Arctic Cooling NV Silencer 5 (Rev. 3) hűtőt.
    Boltban 4320 Ft, de PH!-n nézelődj, ott valszeg lesz olcsóbban is!
    pl1
  • ffxi
    #7752
    Üdv all!
    Nekem Inno AGP 6800LE-m van és a gyárihűtő helyett ezt az ajánlatot kaptam. 1500ft-ért megéri egy ilyet?
  • rvn
    #7751
    Nálam egy 10% körüli teljesítménynövekedés volt tapasztalható...de huznio már nem aakrok és azért irtam h nincsenek e még vmi trükkök amivel elehtne gyorsítani rajta
  • Zsolt01
    #7750
    "585/1150" kicsit húztál rajta! Akikkel beszéltem azt mondták, hogy nem vettek észre igazábó változást. Nálad ???

    Amúgy engem is érdekelne: "Nem tud valaki GF 6600 Gt hez tippeket, trükköket?"
  • rvn
    #7749
    Üdv! Nem tud valaki GF 6600 Gt hez tippeket, trükköket?
  • Omegared
    #7748
    Tudok róla, épp ezen kaptam fel én is elsőre a cukrot mivel nem én vettem a kártyát. A tuning óta felvettem pár ismerősömmel a kapcsolatot, és eddíg 8 kártyán lett elvégezve a művelet megegyező eredménnyel. Továbbá a neten kutakodva azt találtam (google barát segített), hogy az NV40-es magra épülő 6800-ak döntő többségénél működik ez a módszer (csak AGP-s változatoknál úgy tudom).
  • Inquisitor
    #7747
    De ha nem lehetett volna visszakapcsolni, akkor vettél volna egy olyan kártyát, ami annyit tud mint a 6600GT csak drágábban :)
    Sz'al mázlid volt, tudjál róla.
  • Omegared
    #7746
    Sziasztok!

    Érdekes tapasztalatot szeretnék veletek megosztani. A kedves öcsém a múlt héten gondolt egyet, és a hátam mögött intézkedve lecserélte a videokártyát az otthoni gépünkben. Inno6600GT ment, Biostar 6800XT 512DDR2 jött (AGP-s rendszer).
    Első blikkre nem igazán győzött meg a kártya néhány dologban vettem észre javulást (pár játék már erősen akadt 6600Gtn), ézért google barátomhoz fordulva utánnanéztem a kártyának.
    Kiderültek érdekes dolgok (NV40 mag, 256bites memó stb stb), valamint annak a lehetősége is felmerült, hogy alapesetben 8 pixel és 4 vertex egység mellé bekapcsolható szoftveresen további 8 pixel és 2 vertex egység. Google barát keres (és talál), majd a megfelelő információk és programok beszerzése után (how-to unlock, Rivatuner 2 final) nekiálltam a heggesztésnek. Az eredmény egy 16 Pixel 6 vertex egységgel megáldott 6800XT amit további kis tuningal (Core: 400 Mem:800Mhz, def: 325/700) szárnyakra kapott. A módosítások után (lévén nem volt épp 3dmark stb a gépemen) pár játékkal teszteltem a kártyát. A tuning elött kissé szaggató S.C. Double Agent akadásmentesen futott, a Call of Juarez 1024-ben max grafikával AA nélkül, szintén minden szaggatást nélkülözött. Utoljára (már Vista alatt) a Prey-el próbálkoztam. 1024, High 2xAA 40Fps környéke.
    Terverzem az estére nézve hogy végzek pár tesztet tuningal és tuning nélkül.
    Konf: A64 3000+ (S754), Asus K8N, 2*512DDR, és a fent említett kártya.
    Amely így szerintem megérte a belé fektetett 37000 jó Magyar forintot.

    Üdv: Omegared
  • ati2002
    #7745
    Tessék.
  • IgH
    #7744
    na remélem jó helyre jön,ha nem akkor sry,egy kis off:
    tudna vki linket adni a legfrissebb geforce nx6600 driverhez?? az új splinter cell is kiírja,h frissebb driver kéne,meg már jól jönne. sehol nem találom. előre is kösz.
  • NeoMaN
    #7743
    35K max.
  • zoolee
    #7742
    Semmit....
    Már jobb ha egy 7300 gt t veszel...23e....
  • torrente111
    #7741
    szóhoz sem jutunk
  • titan15
    #7740
    helloka
    mit szoltok a Geforce 6600LE-hez?
  • zoolee
    #7739
    öööö...
    Inkább egy 7600 gt 512 vel...
  • Madmano
    #7738
    És milyennek számit?
  • zoolee
    #7737
    40000ret...
    Max 48 at...
  • Madmano
    #7736
    Sziasztok.Egy kérdés:GeForce6800GS(asszem)512mega memóriával mennyit ér meg újonnan kb?
  • zoolee
    #7735
    Nem éri meg mert egy 7600 gs kerül ennyibe és ugyan ezt tudja 22 ért...:)
  • pirosBoci
    #7734
    de nem akarsz inkább még egy picit gyüjteni és venni egy 7600 vagy 7800 t?
    az 50ezer
  • djemba-djemba
    #7733
    Inno3D 7300GT 256 Mb
    • AGP csatlakozás
    • 256MB /128Bit GDDR2
    • Core: 400MHz
    • Memory: 667MHz
    • RAMDAC: 400MHz
    • Pixel Pipeline: 8
    • DVI / TV-Out

    ez megér 27 ezret?
  • djemba-djemba
    #7732
    Sziasztok!

    Van 30e HUF-om, AGP-s VGA-kártyát szeretnék venni, de nemtom milyet vegyek. Játékra (elsősorban sport és akció) és filmre használnám.

    Egyet kinéztem(Inno3D GF 6600 256MB TD), de már rég nem követem a technikát így tudásom elkopott és abszolút nem naprakész, így nem vagyok benne biztos, hogy jól döntenék.

    Kérlek segítsetek! (inkább priviben légyszi)
  • pirosBoci
    #7731
    [6600gt]feltettem a 93.71 drivert és é svan egy regedit fálj amivel lehet huzni a karit ezt a fálj hove kell bemásolni?kösz
  • Evogordon
    #7730
    LINK