8009
Avagy az nVidia NV4X
main_6800_header.jpg
  • DirectoR
    #7809
    Igazan koszi a segitseget de a problemam nem oldodott meg.:(
    Eddig ATI kartyaim voltak es ez az elso NVIDIA card ami a gepemben fut....meg is vagyok elegedve vele, mar ami a teljesitmenyt illeti..azt azert sajnalom hogy a "kis" felbontasban nem tamogatott a wide
    Remelem majd azert a driver - ek frissitese hoz eredmenyt.:)
  • Narancs
    #7808
    Power Strippel próbálkozz. Ha azzal nem megy ,akkor semmivel :(
  • DirectoR
    #7807
    Sziasztok

    Tudom hogy nem feltetlenul jo helyre irok, de egy kis segitsegre szorulnek.
    Meghozza abban kernem a segitsegeteket hogy van nekem egy 7600 gt kartyam es hozza egy 19" wide moncsim...de a kartya felbontasaiban csak 1440x900 van ami a wide felbontasra jo, es szeretnem alacsonyabb felbontasban nezni a moncsimat.:) mondjuk 1280x720...erre van valami megoldas?
    Ez a problema a 6800 nal is felmerul?

    Elolre is koszi a segitseget....egy gyakorlatlan forumozo.:)
  • asim
    #7806
    Oké köszi a tanácsot.

    csao Asim
  • mycso
    #7805
    AGP inno3d 6600-ast nem szabad venni, mert egy csomó hibás volt belőlük.

    A többivel nincsen általában probléma.

    Szvsz max 10k amit még megér. (esetleg ha valami nagyobb márka esetleg garis akkor 12k DE TÖBBET NEM ÉR!!!)
  • asim
    #7804
    Sziasztok!

    Ajánlottak nekem egy használt 6600 128bit 256MB os sima (nem GT és nem Se azt mondta a srác, hogy nincs egyéb jelzése)12-15e.ft megéri megvenni? menyiért manapság az ilyen kártya kb? van e ezekkel valami gáz?.

    Köszi CSao Asim
  • kissadamvikt
    #7803
    szasztok!

    letöltöttem egy NVIDIA beta drivert (93.81 November 28, 2006) ami persze angol... és letöltöttem az Ntune programot amiben minden nyelv benne van és mikor telepítem akkor autmatikusan magyarral teszi föl és hát nekem speciel magyar+ angol egy programban hát.. nem szeretem vagy legyen angol vagy magyar de inkább angol... szal hol tom megcsinálni h autómatikusan angollal tegye föl??? ja és ha fölteszem magyarral akkor a menüt nem úgy ábrázolja ahogy kéne:
    [IMG] http://media.proxnet.hu/upload/20070430/22075272077.jpeg [/IMG]
    hanem így:
    [IMG] http://media.proxnet.hu/upload/20070430/22070256732.jpeg [/IMG]

    vki vmi ötlet????
  • CsabiDuke
    #7802
    Sziasztok!

    A kiolvasás problémám megoldódott az új everest feltelepítésével. A TV-out nem hiszem hogy ilyen egyszerű, ezekszerint nem függött össze a 2 dolog.

    Kipróbáltunk másik vga-t, másik kábelt, másik gépet, tuti hogy a kártyámnak van baja. De így biztos hogy hw hiba lesz, mert már a gép bekapcsolásánál sem jön kép, ahol még driver sem dolgozik. A másik kártyával jött, meg régen ennél is. esetleg így valami megoldás?

    Üdv!
    Csabi
  • CsabiDuke
    #7801
    Sziasztok!

    Remélem még nem volt ilyen hsz, nem volt időm végigolvasni közel 8000 hsz-t.
    A problémám az lenne, hogy van nekem kb másfél éve egy MSI NX6800GS-TD256e kártyám. Úgy fél éve észrevettem, hogy nem akar menni a tv-out. Talán mikor az első RTM vista megjelent, én feltettem, és abban nem volt jó (driver is beta volt még csak). Előtte rendszeresen használtam, de mivel azt hittem hogy jólesz a vista egyszer, addig vettem egy asztali dvd-t és nem folgalkoztam a tv-out-al.
    Visszadobtam egy ideje az XP-t, megjelent néhány HD-s film, és gondoltam kiteszem a tv-re, mert az asztali lejátszóm azt a formátumot nem szereti, és láttam csodát nem jó a kimenet még mindíg. azóta több kipucolás, reinstall is történt már, de semmit nem javult.
    A napokban kérdeztek 1-2 adatot a kártyámról, és mikor everesttel rámentem volna a GPU-ra, egy nagy szürkeség jobboldalt, mintha le lenne tiltva valami. Másik videókártya jó a gépemben, biztos hogy másnak a gépemben semmi baja. Firmware-t keresgettem, de nem találtam hozzá, és persze azt sem tudom hogy kell frissíteni, vagy hogy érdemes-e.
    Esetleg valaki tud nekem a problémámban segíteni?
    Köszönettel:
    Csabi
  • olee12
    #7800
    :( köszi a segítséget
  • via_mala
    #7799
    Sajnos lehet, hogy el kell búcsúznod a kártyától.
    Mielőtt azonban elhelyeznéd a szemetesben, próbáld ki esetleg egy másik gépben is.
  • olee12
    #7798
    hello! via_mala megfogadtam a tanácsodat... csináltam rendes áramlást a házban. azóta nem is voltak csíkok, csak fagy... akármilyen játéknál, 3d-s alkalmazásnál
  • Kaszi46
    #7797
    Válaszolhatnék egy kérdéssel is! Szerinted miért adnak ki ujabbnál ujabb drivereket? Azért mert a legelsö amit megirtak egy kártyacsaládhoz tökéletesen megfelel minden játékhoz, bugmentes, a legjobban optimalizált, stb?

    Szal többeközött azért kellene nekem uj driver, mert november ota sok olyan játék jött ki, aminél nem ártana egy kis driver oldali optimalizálás.
  • Gabesz amd64
    #7796
    minek ujjabb?
  • Kaszi46
    #7795
    Sziasztok, a 6-os szériához a november 2.-ai, 93.71 verzioszámu driver a "legfissebb"?
    (természetesen honlapot megnéztem, illetve havonta felnézek van e uj, és nem akarom elhinni hogy ennyire leszarják a kicsit régebbi kari tulajokat)
  • ffxi
    #7794
    THX!!
  • via_mala
    #7793
    Ez egy AGP-s 6600GT.
    Persze kb. 11 ezret megér, de a te kártyádnál nem erősebb.
  • ffxi
    #7792
    Koma 11ezer kér érte.
  • ffxi
    #7791
    És jobb mint 6800LE? Mert ez van jelenleg és le szeretném cserélni.
  • ffxi
    #7790
    Szasztok!!!
    Ez milyen VGA tulajdonképpen?
    Gainward 6886
  • via_mala
    #7789
    Első, hogy a házban rendes légáramlatot kell kialakítani: olvasnivaló.
    Második, ha a memóriák melegszenek: bordácskákat ragaszthatsz a memória chip-ekre.
    Ha a HSI melegszik túl, akkor viszont maximum újrapasztázni vagy barkácsolni lehet, mert azon már alapból kell legyen egy termetes borda.
  • olee12
    #7788
    ja és thx for the help
  • olee12
    #7787
    AGPs. és ez ellen mit lehet tenni? vmi olcsó megoldás kéne.. :)
  • via_mala
    #7786
    Talán a memória melegszik túl. Esetleg a HSI chip, ha AGP-s a kártyád.
  • olee12
    #7785
    ello! kéne egy kis help... van egy club 3d 6600GT-m. hőmérséklet, driver rendben.. de játék közben kb 5 perc után becsíkozódik az egész képernyő és nem reagál semmire... szerintetek ez videókártya probléma?( vagy mi?:)
  • Magnumrolcsi
    #7784
    Kilép a játékból...
  • Frigetrus
    #7783
    és miért zavar téged az a 65fok? bőven jó...
  • Magnumrolcsi
    #7782
    6600GT hűtési problémákkal a procija 65C-ra melegszik 20perc játéktól (undererground2) full grafikán,a gyári hűtésnek semmi baja és nagy borda van rajta,tiszta és felfekszik rendesen,és a ventillátor is jó.
  • rokawa
    #7781
    sziasztok!
    Szerintetek jó egy geforce fx6800 gs 512 Gddr3-as videókártya?
  • Hydroceph
    #7780
    szevasztok, kéne kis help
    tegnap ujra lett vasalva xp, de van egy olyan gondom hogy nem tudok filmet lejatszani-msn en webcam nem megy, de ajtszani tudok ezerrel:D amikor filmet nyomok be vagy webcammal eroskodok akkor fullra belassul egész gép vmi eszméletlenfokon, vagja valami h milehet? drivereket probaltam mar...
  • kecskusz
    #7779
    Nem a hűtő lesz a baj,mert nem rég cseréltem és a pc-m méri a hőmérségletet is!
  • M@TriX
    #7778
    ezt valaki próbálta már?

    GLDirect 5.02

    A GLDirect nem kevesebbre vállalkozik, mint arra, hogy pótolja az OpenGL-illesztőprogram esetleges hiányát vagy a hibákból származó hiányosságait, és lehetővé teszi az OpenGL-alapú játékoknak és alkalmazásoknak, hogy kihasználják a 3D-gyorsítás előnyeit a videokártya Direct3D-alapú meghajtóprogramjain keresztül.

    HardwareOC
  • ffxi
    #7777
    Akkor a kari hibás, tizstísd meg vagy rakj rá másik hűtőt. Nálam segített.
  • kecskusz
    #7776
    Be instaláltam,de a játékokban még mindig ott vannak a grafikai hibák!
    A graf.kártyám sem lehet gyenge,mert az unokatesómnak ugyan ez van és neki hiba nélkül viszi!
  • Zsolt01
    #7775
    Így talán könnyebb lesz legközelebb.

  • ffxi
    #7774
    Ja, mindenki ezt használja, mert ez a legújabb rá.
  • Zsolt01
    #7773
    Ez jó !
  • kecskusz
    #7772
    Hy!!!
    Van egy GeForce 6200-os és kéne hozzá új driver!
    A hivatalos oldalon nemtom mért,de nem találtam.
    V.ki tudna segÍteni?Mert én csak 6800-as hoz találtam!

    Előre is köszönöm!
  • Zsolt01
    #7771
    Akkor szervízbe vinném !
  • Gabriel Dekanov
    #7770
    Igazad van Zsolti télleg nem írtam; másnál is jelentkezik a problem.