619
Hiszel-s a szellemekben, szellemvilágban?
  • Willenbrock
    #579
    Máskor lefekvés előtt már ne igyál!:D
  • tajthy95
    #578
    Sziasztok!
    Előre leszögezném, hogy én furcsán állok ezekhez a dolgokhoz! Nem igazán hiszek a szellemekben és egyéb paranormális jelenségekben, viszont annál inkább érdekelnek az ilyesfajta sztorik, amik itt is olvashatók!
    Szóval, valamelyik nap, egy hétvégi napon (talán szombat???) kissé elhúzódott éjszaka a gépezés, olyan hajnal fél 2-ig gépeztem! Mikor észbe kaptam, kikapcsoltam a gépet, még ittam egyet és lefeküdtem aludni! Tesóm és anyámék TV-je is ki volt már kapcsolva, totál süket és sötét volt a ház! Befeküdtem én is az ágyba, de nem igazán tudtam aludni (nem itt kell keresni a hibát, máskor sem nagyon tudok :x)! Épp a fal felé voltam fordulva, mikor hátam mögül a szekrényeknél egy elég erőteljes levegővételhez hasonlító hangot hallottam! Apám sajnos sokszor horkol és néha mikor felriad ő maga is erre, akkor szokott nagyot sóhajtani, de biztos nem ő volt, mert közelebbről hallottam és hangosabbnak, ráadásul aznap nem is volt otthon, éjszakás volt a munkahelyén! Nem láttam semmit, nem hallottam semmit (utána), csak ez a hang, aztán újra semmi! :D Érdekes volt, de biztos van magyarázata, ennél több kell nekem ahhoz, hogy higyjek benne! Csak úgy elmeséltem! :D :P
  • Tomo15
    #577
    Én ezt nem értem. Leírnád részletesebben? Nem lehet hogy csak elbújt valahova a pincében? Vagy hol került elő?
  • tranceexpress
    #576
    Szia. az állatok látják a szellemvilágot. a kutya és a macska kiváltképpen látó,valamint a tisztánlátó embrek is olyat látnak amit átlagos ember kevésbé. én 12 éve foglalkozom ezekkel a dolgokkal. hiszek neked.
  • Messi940
    #575
    Ez annyira jó... Soha nem hittem a szellemekbe,erre a macskámat lezártam a pincében tegnap a petárda miatt és egyszerűen eltűnt!Már előkerült.Hülyének is nézhetsz de így volt.(14 éves)
  • Totya0001
    #574
    Mi a lófasz van itt kihalt a fórum? Mindenkit elvittek az UFOk? XD
  • Murder3
    #573
    Gyenge trükk:)
  • vájv
    #572
    ez tényleg szánalmas.... Én egyáltalán nem hittem a szellemekben, ha valaki ilyen dolgokat mesélt,simán kiröhögtem, de nem olyan régen az egyik barátnőm velem álmodott, és az őrangyalommal, aki egy elhunyt rokonom, és az volt az érdekes, hogy sosem meséltem a barátnőmnek ilyen családi dolgokról, mégis pontosan leírta, hogy hogy néz ki, és milyen ágról rokonom, hány év körüli lehet stb. Igaz én még szellemet nem láttam, és sosem éreztem, de nem elképzelhetetlen hogy körülöttünk vannak.
  • Kalozoner
    #571
    ez is olyan hogy mit mondasz erre? David Copperfield szint kb... jó, lehet elmélkedni de.....
  • bcrics
    #570
    szellem a tükörben
  • Coronita21
    #569
    ezt lehet, hogy nem itt kéne kisgyerek
  • Totya0001
    #568
    Nem amugy be voltam LSDzve. ->xDxDxDxD LOL xDxDxDxD<-
  • Totya0001
    #567
    Mert jól esett xD .
  • Tomo15
    #566
    Már ne haragudj de ha érdekel, akkor miért írsz ilyen kitalált faszságokat?
  • Coronita21
    #565
    akkor keress másik topikot met szerintem itt leirtad magad
  • Totya0001
    #564
    nem de most viccen kívül, tényleg érdekel.
  • Coronita21
    #563
    gondolom hogy érdekel, találj ki még ilyen meséket. jókat nevetünk rajtad
  • Totya0001
    #562
    Hát ja unatkozok, amugy téleg érdekel ez a téma
  • Coronita21
    #561
    az.. unatkozó hülyegyerek
  • Tomo15
    #560
    Én inkább szánalmasnak mondanám;]
  • Coronita21
    #559
    lól
  • Totya0001
    #558
    Ezt amugy el is hitte valaki?
  • Coronita21
    #557
    esküszöm, ha magyarországon élnék, elmennék abba az elhagyatott házba egy kamerával..

    Menjetek vissza egyik éjjel és csináljatok fényképeket, jó sokat!!
  • Steel Painter
    #556
    Pontosan hova mentetek?
    Érdemes utánanézni hogy ki volt annak a háznak az utolsó lakója?
  • Totya0001
    #555
    Hát nagyon halk volt, de szerintem női hang volt.
  • Coronita21
    #554
    és női vagy férfi hang mondta a neveteket..?
  • Totya0001
    #553
    na bocs elbasztam miután jártunk a házban utána 2 NAP múlva történt az 1. furcsaság.
  • Totya0001
    #552
    Hello!

    Kéne 1 kis segítség. Kb. 2 hete jártunk haverrral egy régi már évek óta elhagyatott házba, mert arra bicóztunk és benéztünk hogy mi van ott.
    Teljesen ki van ürítve és semmi nincs már ott ez egy földszintes ház. Amikor be mentük , és nézelődtünk, kb, 2-3 percmúlva furcsa susogó hangott hallotunk. Azt hittük hogy csak a szél. De amikor a nevünket hallotuk megijettünk mint a rosseb.Kimentünk körülnéztünk de senki sehol. Jó , kb 2 hét múlva havernál voltam, és érdekes módon 2szer is elment a villany , de csak náluk mert a szomszéduk fünyírozott. Mind a 2szer megnéztük a biztosítékot de felvolt nyomva, mindig kb 4-5 percig nem volt áram. Nála azóta is -történnek furcsa dolgok de általában csak akkor ha ott vagyok én is. Nálunk szerencsére nincsenek iylen dolgok.
    Egyik érdekes dolog az volt amikor máskor is ott voltam hogy öccse megérte hogy csináljon neki teát.Elkezdte forralni a vizet, egyszer be is mentem a konyhába és láttam hogy forr a víz, öccse szólt is neki hogy forr már, és kimentem a WC re (igazábol már ugy mozgoknála mint ha otthon lennék :) ) öccse meg nem tom hova ment. Ő kiment a konyhába a gáz elvolt zárva és a víz jéghideg volt. Biztosan nem öntötte ki a vizet és engedett hideget mert akkor hallotam volt hogy engedi a vizet, szal kb olyan 20 másodperc alatt kihült a forrásban lévő víz, és még valaki a gázt is elzárta. Kibaszottul megijedt, ahogy én is. Látszott a félelem az arcán szal biztos nem velem szívózott, és vagyunk oylan jó haverok hogy nem csinálna ilyet.Azt mondta 2 napja hogy csak akkor vannak ilyenek ha ott vagyok.Szerintetek, mi lehet kicsit félünk... ha van valami ötletetek szívesen fogadnám.
  • Coronita21
    #551
    nem, nem a te válaszodat találtam sértőnek, te hajtod a magadét én hajtom a magamét, de egyikünk se mondta a másikra hogy te ezért hülye vagy..! és ebben nincs semmi bántó egymásra nézve, szerintem. Ellenben SlayR hozzászólásával.
  • Steel Painter
    #550
    Coronita21 tökéletesen igazad van, mindenkinek meg van a maga véleménye, mindenki azt, hisz amit akar.
    Éppen ezért a férreértést elkerülve, nem ált szándékomba befolyásolni téged.
    Ha kicsit is sértőnek találtad a hozzászólásomat kérlek, ne haragudj.

    Tisztáznék valamit magamról.
    Én hiszek a szellemekben de, belőlem aztán senki nem fog megélni e miatt, mert én egy fillért nem adok ki sem, ezzel kapcsolatos könyvre vagy videókra (melyeknek a 99%-a tuti hogy kamu) sem bármilyen szeánszra, vagy hogy részt vegyek egy szellemjárta háztűznézőben.

    Én is láttam dolgokat és jelenségeket melyekre választ akartam és utánanéztem, hogy mi a magyarázat.
    Utánanéztem, és meg kell tudni szűrni a kamu dolgokat.
    Igazad van manapság nagyon sok kókler, van és ezért is, vesztette el a hiteleségét a dolog.

    De még a mai napig is úgy vallom, hogy azért mert valaki segítséget kér (pl: Vladyslaus) nem az a legjobb módja hogy elhajtani azzal a szöveggel: hülye szipus húzzál innen, címszóval.

    Természetesen itt nem csak rád gondoltam és éppen ezért kérlek, hogy nem vedd sértésnek.

    De ha még (pl: Vladyslaus) vagy a harmadik tényleg csak képzelődik akkor szerinted, ha beszél a család többi tagjával a problémáiról az nem megoldás???
    Érdemes kielemezni, hogy milyen tanáccsal láttam el Vladyslaust.

    Már leírtam régebben pont egy hasonló szituációban hogy „Én nem állítom, hogy amit ideírtak annak van valóság alapja én csak véleményt, alkotok, Mert ez egy feltételes dolog.” Etz Attisa-egyik üzeneténél írtam.

    Probálok olyan megoldásra törekedni, ami nem árthat senkinek.
    Azt hiszem még senkit nem buzdizottam, arra hogy kezdjen el démonologiát olvasni vagy ilyesmi, mert én is ellenzem, és értelmetlen időtöltésnek tartom.
    Inkább menyen és bulizzon, a barátaival vagy kösse le magát valamivel
  • Coronita21
    #549
    de amúgy ez a topik azért lett nyitva hogy az ember véleményt nyilvánitson a dologról, erre ti leszóltok és minősitetek engem mert nemhiszek abban amiben ti hisztek..
  • Coronita21
    #548
    igen.. nagyon szegényes életet élek mert hiszek a szellemekben
  • SlayR
    #547
    Nincs is miről vitázni szegényes egy életed lehet ha ilyen csőlátású vagy
  • Coronita21
    #546
    elhiszem hogy neked elég tág a baráti köröd de nem hiszem hogy az kitenné magyarországon a fiatalok 1%át is..

    papolsz itt nekem a tudósokról meg a szellemvadászokról, ezek az emberek mind csak a megélhetésüket keresik és elég elszomoritó hogy nem kevés sikerrel világszerte, bár ezt valószinű hogy pont az olyan embereknek köszönhetjük mint te, vagy a tág baráti köröd.

    De én ezen nem fogok vitatkozni senkivel, nekem ez a véleményem és ezen egy tudós se fog változtatni. főlleg nem egy topikban irt tudományos megnyilvánulás.
  • Steel Painter
    #545
    Coronita21
    Ott kezdeném, hogy nem minden fiatal gyogyós és nem minden fiatal képzelődik.
    Azt pedig nem is tudtam, hogy a mai fiatalok 95%-a elmegy bulizni, és jól becuccozik.
    Ez azt jelenti, hogy ha globális felmérést végeznénk, akkor Magyarország vezető lenne a fiatalkörében terjedő drogfogyasztásban.

    Úgyhogy ezt kicsit át kéne gondolni.
    Hát nekem eléggé tág baráti köröm van, mind nálam fiatalabb, mind idősebbek.
    Az általam ismert fiatalabbak között is kb csak 3%-a nyúlt drogokhoz a többi kifejezetten elutasítja ezt a magatartást főleg partikon.

    Tény hogy egy hirtelen bekövetkezett tragédia mit egy szeretünk elvesztése, okoz olyan problémákat, mint a skizofrénia vagy más pszichológiai rendellenességek.

    Coronita21 csak közlöm veled, hogy nézz utána mielőtt határozottan, állítasz valamit...

    Azt hogy „Szellemek nem léteznek, soha nem volt most sincs és nem is lesz kézzel fogható bizonyíték” egy kicsit meggondolatlan állítás.

    Nem is szeretnék papolni, mert nincs értelme egyszerűen, néz utána a poltergeist szó eredetének, és hogy milyen tudósokból álló bizottság ált össze 1882-ben Nagy-Britanniában
    És Németországban és Amerikában, de ha ez mind megvan, akkor választ kapsz arra is, hogy a bizonyítékokat miért nem adják le a médiába.
    (poltergeist) nem véletlen hogy ezt a szót használják világszerte

    De ha ez sem elég akkor nézz utána, hogy a vallásokban menyire van jelen a szellemvilág, figyelmedbe ajánlom a reiki vallásformát (na azoknak probáld beadni ezt a mesét :D )

    De nem kel messze mennem a katolikus egyház soha nem cáfolta a szellemek létezését csak nem reklámozza. Ennek több oka is van.
    De egy részt, mert elég nehéz beazonosítani, hogy valóban szellemről van szó vagy csak pszichológiai esetről.
    Másrészt mert a ezen erők bolygatása nem éppen jó dolog és ezt a bibliába is beleírták.

    Idézet az egyik materialista barátomtól.
    „azért mert én nem láttam a saját két szememmel azért nem is létezik”
  • Coronita21
    #544
    Szellemek nem léteznek.. mindenkinek vannak problémái amiket magukban kell rendezni, az én életemben is volt egy nagy törés, amikor tönkrement egy 8éves kapcsolatom, padlón voltam és láttam dolgokat de sose foglalkoztam vele, ahogy kezdtem helyre jönni lelkileg ezek mind megszüntek. vannak elfolytott érzések amiket sokan magukban tartanak és szoronganak emiatt és képzelödnek, halucinálnak és a világba kiabálják hogy szellemek kisértik őket, ez mind zagyvaság, teszem hozzá a mai fiatalok 95% elmegy bulizni jól becuccozik ennek a következménye az hogy szellemeket lát. Szellemek nem léteznek, soha nem volt most sincs és nem is lesz kézzel fogható bizonyiték.
  • Steel Painter
    #543
    Vladyslaus amit tehetsz.
    Elfogadod és megpróbáz együtt élni a tudattal, hogy nem vagytok egyedül
    Beletörődsz és megbékélsz az érzéssel

    Minden esetre érdemes ezt a család többi tagjával megbeszélni hogy ők tapasztaltak e ehhez hasonlókat, mert lehet hogy a jelenség fennáll.
    Ezzel a magad igazát (bizonyítod) hogy nem vagy őrült és így több lelki támogatást kaphatsz.

    Akkor sem szabad elzárkózni, ha mások nem tapasztalják rajtad kívül a jelenségeket.
    Érdemes hangfelvételeket készíteni bizonyíték gyanánt!
    Azzal hogy magadba fordulsz, az csak ronthat a dolgon.
    Általában mindegy hogy mit vagy miben hiszel, ha magadba fordulsz, és úgy érzed, hogy senki nem tud, nem akar segíteni előbb utóbb depresszióba, folyik a dolog

    Bár a leírtak alapján nem rossz szándékú jelenségről lehet szó de, ha lelkileg legyengülsz azzal esélyt, adsz, arra hogy irányítsanak téged.
    Már leírtam a #529 bekezdésbe hogy mik lehetnek ennek a folyamatai
    Érdemes elolvasnod

    Még ha csak te érzékeled a jelenségeket, az két dolgot jelenthet:
    Kiválasztott hogy veled üzenjen valamit.
    Vagy egyszerűen csak fogékony vagy a szellemjelenségekre és bár az elhunyt fel se fogja, hogy rajta kívül más is érzékeli az érzéseit.

    Na most azt elkel mondanom, hogy nemrég hunyt el egy öreg ismerősöm és neki special pánikbetegsége volt mikor megkérdeztem a haveromat, hogy ez miből fakad. (pánik betegség?)
    Azt mondta, hogy ez öregkorban elég gyakori, és bár gyógyszereket is szedett még így is előtört belőle a pánik.

    Szóval, ha segítség kell a legközelebbi hozzátartozódal, beszéld meg a dolgot, és ha ő sem tud mit tenni, akkor a vallásodnak megfelelő illetékest keresetek fel.

    Régen volt egy szokás úgy hívják lakásszentelő.
    Költözéskor szokták alkalmazni, de ez a mai rohanó világba már igencsak elhalványult szokássá vált. Pedig ennek a rituálénak nagyon fontos szerepe van (persze a keresztény vallásban)
  • gotchaaa
    #542
    :D
  • anonym21
    #541
    szerintem azis segitene ha 15 évesen kevesebbet cuccozná:)
  • Vladyslaus
    #540
    Kösz szépen sokat segítettél!!!