425
tapasztalatok, vélemények...
  • Csbeni
    #225
    Az tökjó:)
    Akkor tényleg teljesen meg lehet rendelni. Utána kiküldik postán, vagy valahol át kell venni? Én eddig mindig személyesen vettem meg a jegyeimet, nem tudom hogy megy ez.
  • Tankaranka453
    #224
    Nem régóta van, és a bakszámla számot kell bepötyögni és levonják az adott összeget a számládról... még nem próbáltam. Nem előrendelős, konkrétan megveszed csak online.
  • Csbeni
    #223
    Már ott is? Ezt nem is gondoltam. Ki is lehet rendesen fizetni? Vagy csak ilyen előrendelős dolog?
  • Tankaranka453
    #222
    Mert gyakorlatlan vagy... egyébként már Facebook-on is lehet repjegyet venni... ennyi!!!!!
  • Csbeni
    #221
    Van saját keresője? És az ismeri az összes gépet? Én eddig mindig úgy csináltam hogy megnéztem sorban a légitársaságok honlapjait.
  • Thaison
    #220
    budapest airport keresője dobta ki
  • katkit
    #219
    az elég korrektnek tűnik... hol találtad?
  • Thaison
    #218
    Néztem neked egy olyat, hogy december 20.án mennél ki, és 28.án jönnél vissza. Mindezt 26 ezer forintért.
  • katkit
    #217
    és árban nem tud valaki esetleg pontosat mondani?
  • Csbeni
    #216
    Én londonba szoktam menni minden évben nyáron, és én is mindig fapadossal megyek, de nem mindig ugyanazzal a légitársasággal. Szerintem nincs köztük nagy különbség.
  • Thaison
    #215
    hát így azért más, de gondolom hogyha magad veszed meg, biztosan nem az ő járatukat választod
  • Tankaranka453
    #214
    Miben más??? Úgy tudnám szemléltetni, hogy egy Opel Astra után átülsz egy X5 BMW-be... vagy még talán jobb. nem volt olcsó persze, de ha apa fizeti nem mondhatok nemet...
  • Thaison
    #213
    gondolom az Air France jegyed nem volt olcsó mulatság :)
  • katkit
    #212
    És az amúgy miben más? Csak mert még sosem repültem és most nézegetem, hogy mivel lenne jó Párizsba menni karácsony környékén.
  • Tankaranka453
    #211
    Én félévente vagy évente megyek Párizsba az apukámhoz Wizzair-el vagy easyjet-el ( attól függ melyikre veszi meg a jegyet ) de volt már, hogy Air France-al mentem és az nagyon nagy élmény volt nekem, teljesen más volt. Sose fogom elfelejteni
  • Thaison
    #210
    Lehet persze, én a számítógépem szoktam magammal vinni mindig!
    Ti milyen járatokkal utaztok és hova ?
  • Fela
    #209
    Hali,

    Egy olyan kérdésem lenne hogy a feladott csomagban lehet számtech cucc ? (alaplapot meg videókártyát vinnék haza ajándékba, régi gépem darabjai) csak nem nagyon találtam erre vonatkozóan semmit.
    Nem az a lényeg hogy biztosítva van-e vagy sem, csak hogy nehogy bombának nézzék a táskát :D Normális e-mail címet se találok (easyjet) ahol érdeklődni lehetne... Hátha valakinek van ötlete :)
  • JoeJie
    #208
    Most kaptam a mailt a wizzairtol, hogy Maj 22 utan aki jegyet foglal annak 20kg helyett 15re csokkentik vissza a poggyasz sulyat, es a +kg 10 eurorol 15re lesz emelve, aki az elott foglal jegyet annak marad még a 20kg-os határ... Errol ki mit tud?
  • Danecay
    #207
    Köszönöm! Közben én is megtaláltam a WIZZAIR honlapján a szolgáltatási díjakat, így már tudok mi alapján kalkulálni.
  • zdlr
    #206
    ferihegyen busszal visznek, kb 50-100 m-t a repülőhöz, de az benne van a jegy árban, gyalog át sem engednek.
    mint írtam, az oldalon feltüntetett öszeggel (legalábbis wizzair esetén), ha csak kézipoggyászod lesz (ami megfelel a szabályzatban foglaltakkal) már repülhetsz is.
    plusz pénz a feladott poggyászért lesz, és a biztosításért.. (ha kellenek, egyik sem kötelező)
    a pogyászért felszámolt plusz költségért szállítják is azt a terminál és a repülő között.
    ezen felül is vannak díjjak, sportfelszerelés (síléc pl.), elsőbbségi beszállás, nagyobb lábtér... de nem hiszem, hogy bármelyiket is igénybe akarod venni.

    szóval ne izgulj, ha pl az van a keresésben, hogy oda-vissza 23000 ft a jegy és csak kézi poggyászt viszel, akkor ha akarod ehhez hozzá csapsz kb 3000 ft biztosítást, meg max egy 1000es kezelési költséget, ha neten foglalod bankkártyával, szóval így összesen fizetsz 27000 ft, ez után már a reptéren felszálás előtt/után nem kell semmit fizetned.
  • Danecay
    #205
    Köszönöm a válaszokat!
    A poggyászdíj feltételezem magában foglalja a poggyász repülőn való szállításán felül a poggyászkezelést is, az az annak a termináltól a repülőre történő szállítását és vissza, viszont, ha kézipoggyász van csak, ami meghatározott súlyú lehet, akkor ezzel nem kell számolni.
    Na és mi van az utasok termináltól a repülőhöz történő buszoztatásával? Van ilyen nem, főleg nagyobb repülőtereken? Ferihegy ilyen szempontból nem tudom milyen. Én ez előtt azt hittem, hogy a transzfer a fenti dolgokat tartalmazza, az az az utasok és a csomagok, a terminálok és a repülők közötti szállítását, nem pedig a repülőtérről a szállodákba vagy egyéb helyre történő szállítást.
    Azért nem vagyok még mindig kibékülve ezzel a transzfer dologgal, mert néztem én már tavaly is és az előtt is repülőutakat, de az ár után mindig ott csúfoskodott a nem elhanyagolható átlagban 20.000Ft-os transzferdíj is. A most kinézett repülőjegy ára ami magában foglalja az ADÓ-t és az ILLETÉK-et is 30.000 Ft alatt van.
  • JoeJie
    #204
    Aki heathrow-hoz erkezik Londonba az ne kolton 10 ropit a taxira, hanem szepen szalljon fel a metrora es kb egy ezresbol a belvarosban van :)
  • zdlr
    #203
    kézi poggyász díjtalan, a szabályzatban le van írva mekkora lehet max, kb egy hátizsák.
    feladott poggyászért kell külön díjat fizetni, 1db 20kg-ig kb 3-4ezer, ha jól emlékszem, de ez kiderül még a fizetés előtt. ezen kívűl biztosítás van, ami még fontos lehet, de nem kötelező, rajtad áll kötsz e, meg ilyen elsőbségi díj van, ha először akarsz beszálni a gépbe..
    szóval a kereséshez feltüntetett összeghez olyan + 5-6ezret számolj, ha nagy bőrönddel/táskával utazol és biztosítást is akarsz.
    de netes jegyfoglalás esetén a teljes végösszeget látod, még mielőtt fizetni kell, szóval onnét még meggondolhatod magad.
  • Danecay
    #202
    Sziasztok! Remélem benéz még ide néha valaki :)

    A segítségeteket szeretném kérni, pontosabban egy pár kérdésre választ kapni fapados repülőúttal kapcsolatban, mivel még számomra nem adatott még lehetőség ilyen jellegű utazásra, ezért teljesen avatatlan vagyok ezen dolgokkal kapcsolatban.

    Nyaralás céljából a WIZZ AIR-nél néztem repülő út után, és szerintem találtam is kedvezőt. Az ár tehát megfelelne, ami a leírtak szerint az ADÓ-t és az ILLETÉK-et is tartalmazza. Az érdekelne, hogy ezen felül vannak e még a repülőutat érintő, nem kihangsúlyozott költségek?
    1. Pl. poggyászdíj, ha igen akkor kb. hány poggyász után kell fizetni és mennyit?
    2. Ott van továbbá a reptéri transzfer, ami fekete folt számomra. Ha önerőből elmegyek a reptérre, vagy/és jövök el onnan, kell ilyet fizetni, vagy ez a reptér és egyéb célállomás közötti utaztatást takarja?
    3. Régebben olvastam olyanról, repülőjegy ár kapcsán felmerülő plusz költségről, hogy kerozinadó. Ezzel mi van, kell ilyet fizetni, mert nem láttam most feltüntetve sehol?

    A válaszokat előre is köszönöm, és ha a 3 kérdésemen felül is vannak olyan járulékos költségek, amikről érdemes tudni, szívesen fogadom őket.
  • davos80
    #201
    Üdv!
    Tudja valalki,hogy kell-e az Easyjet foglaláshoz dombornyomott bankkártya?
  • Fapados
    #200
    Sziasztok. Jó dolog ez a fapados járatok, télleg olcsóbban el lehet vele repülni, csak oda kell figyelni mikor rendeli meg az ember a jegyet!
    Budapestről a következő városokba indulnak fapados járatok, ha érdekel nézd meg!

    Fapados járatok , olcsó repülőjegyek
  • Darkboy
    #199
    vizer.
  • forestjr79
    #198
    bocsi, kettőnknek 30ezer
  • Bandee1987
    #197
    én Milánóba mennék el, Londonra szarok rá :)
  • forestjr79
    #196
    Mi Rómába megyünk a nyáron a menyasszonyommal, fejenként 30ezerért. Összehasonlításképpen: tavaly Velencében voltunk busszal 22 ezer per koponya. Velencétől pedig még qrva messze van Róma. Szóval manapság már ott tartunk, hogy repcsivel érdemes menni.
  • Punkerwork
    #195
    illetékkel szerintem nincs.
  • PResident Evil
    #194
    melyik cég ?
  • misiman
    #193
    hali

    most néztem egy fapadost, és a 370,- Ft osnak hírdetett Bp-London, oda vissza 20E-be jött ki! Nincsen 10E körül valami oda-vissza rep.jegy Londonba? szombat oda, vas. vissza kéne...

    Misiman

    [email protected]
  • Seth
    #192
    haver most lógott meg londonba, ~30k
  • PResident Evil
    #191
    legyen
  • Tetsuo
    #190
    Azt azért tartsd szem előtt, h London a világ legdrágább városa..
  • PResident Evil
    #189
    zssír ! nyáron utazunk :D

    ha nem láttok akkor ottragadtam vendégmunkásnak ! ^^
  • Galy
    #188
    illeték+adók cca. 10E HUF, de figyelni kell, nehogy csak az odajegy legyen 990Ft. Általában így hirdetnek.
    De még így is megéri néha :)

  • Highw@yPos.
    #187
    Sziasztok!

    Teljesen naív és laikus vagyko ebben a témában,ezért kéne nekem 1 kis segítség.
    Most hirdet a wizzair a freemailen repjegyeket valami hihetetlen olcsó áron:
    Lonod Párizs stb 990HUF-ért. És persze ott van felett a * jel,h illeték,adó,stb nélkül. Na most ezek a plusszok kb. mennyibe kerülnek?vagyis cakkpakk London oda-vissza menni? 20ezer?

    Segítségeteket előre is köszönöm
  • Tetsuo
    #186
    Jah, most ez a legújabb. A WizzAir csinálja. 20ropiért Bécs, Róma, Párizs, London.. Az más kérdés h a Heathrow-ról mennyiért visz be a taxi a városba (kb 10 rongy).