425
tapasztalatok, vélemények...
  • ribot
    #265
    Én is elmennék valahova, de sajnos nincs időm...
    munka, munka és munka! Karácsony előtt meg főleg hajtás van!
  • junior07
    #264
    Én most tervezem hogy a karácsony előtti héten Milánóba megyek, elég nagy választékot találtam jegyek tekintetében, nem is tudom eldönteni hogy mikor és melyik légitársasággal menjek. De mindenképp menni fogok mert az őszi szünetben volt egy ismerősöm és azt mondta hogy nagyon jó volt, és már azt tervezi hogy jövő nyáron megint kimegy.
  • zdlr
    #263
    van olyan fapados, ahol az online jegyfoglalásnál választhatsz konkrét széket amin ülni szeretnél. tehát, hogy melyik sor hányas szék. rajz segít, hogy melyik merre van.
  • se here se zádé
    #262
    Persze, ablak mellé drágább, de nem annyival, hogy ne érje meg :-)
  • monkeymajom
    #261
    bár aki alapból félne repülni én azoknak nem ajánlanám az ablak melletti helyet. Akkor megzavarodna,hogy ha észrevenné,hogy a repülő szárnyai,hogy mozognak állandóan :)
    De akkor ez úgy működik,hogy ha nem mondod nem ablak mellé kapod és ha mondod,hogy oda szeretnéd akkor még drágább is!?
  • zdlr
    #260
    ahol nincs vásárlásnál helyválasztás, ott oda ülsz ahova akarsz beszállásnál, ahol van rá lehetőség, ott pár ezer forint plusszért alapból tudsz ablak mellé foglalni. szóval ne izgulj ezen :)
  • derzsikovi
    #259
    Igen, csak a lényeg h ülj az ablaknál..majd próbálom úgy csinálni a dolgokat, hogy ott ülhessek:)
  • se here se zádé
    #258
    Igazából általában olyan rövid idő az út, hogy teljesen mindegy min utazik az ember... a kilátás gyönyörű és hamar ott vagy :-P ennyi a lényeg.
  • derzsikovi
    #257
    Hm..akkor jól kinéztem az időpontot:)máciusban már mindenhol kezd úgyis jó idő lenni,persze nem Skandináviára gondolok:)az már lényegtelen h fapadossal vagy nem fapadossal megyek:)
  • monkeymajom
    #256
    minél korábban veszed meg a jegyet annál olcsóbb. Természetesen nem árt figyelembe venni a fő szezont. Ami olyan jún-júl-aug..nem is tudom már pontosan. De március az teljesen jó. Szóval ha akkorra tervezed és most van is rá pénzed,hogy megvedd akkor ne halogasd.
  • derzsikovi
    #255
    Hát igen, akkor mindent az adott társaságnál kell megkérdezni..ti mit ajánlotok utazás céljából kora tavasszal..március környékén?
  • se here se zádé
    #254
    Átruházhatóság
    Helyfoglalás után a repülőjegy jegy nem átruházható, amely szabály alól nincs kivétel. A jegy a kiállítás után általában nem visszaváltható. Amennyiben a légitársaság mégis tesz kivételt, akkor az általa meghatározott feltételekhez igazodva lehet visszaváltani a jegyet, ami a legtöbb esetben a jegy árának százalékos levonásával jár.

    Ezt találtam :-) tehát ez is elég lutri... utána kell nézni rendesen az adott társaságnál.
  • derzsikovi
    #253
    hát nemtudom, szerintem azért 45 kilót magaddal cipelni elég húzós lehet:)ha előre lefoglalom a jegyet, vissza lehet váltani a későbbiekben vagy nem?
  • se here se zádé
    #252
    Nem, légitársaságonként ez változhat.
  • monkeymajom
    #251
    a hozzászólásod első felében pont arra gondoltam,hogy szerintem ez egy nemzetközi szabály és,hogy ennek mindenhol azonosnak kell lennie....de akkor ezek szerint mégsem?
  • se here se zádé
    #250
    Szerintem az a biztos, ha felhívod azt a légitársaságot ahol utazni szeretnél. Az ügyfélszolgálaton biztos, hogy elmondják neked szívesen, mert igazából ez mindenhol különbözik...
  • monkeymajom
    #249
    és ha mondjuk 3db 15kg-os bőröndöm van az úgy mehet?
  • zdlr
    #248
    a feladhatót van ahol már levitték 15 kg-ra ha jól emlékszem.
  • se here se zádé
    #247
    A kézipoggyász általánosan elfogadott mérete: 115 cm (pl: 23cm x 41cm x 51cm), súlya: 3-5 kg.
    A feladandó poggyászok maximális megengedett súlya pedig általában 20 kg lehet.
    Remélem segítettem.
  • derzsikovi
    #246
    sziasztok!nem tudjátok, hogy hány kilós csomagot lehet vinni magaddal az utazásra?érdekelne, mennyit vigyek, mert még sose repültem..:)
  • zdlr
    #245
    ne örülj előre, ez pillanatnyi ár, pár nap, hét múlva akár a duplája is lehet.
    mondjuk ünnepekre, egy hónappal előre ez tényleg egész jó még. sajnos a fapados árakat naponta kell figyelni. de erre a 23-ra én rácsapnék a helyedben most.
  • dixennem
    #244
    Ez egész barátságos árkategória ünnepekre.Azt hittem,hogy sokkal több lesz.Kíváncsi lennék,hogy egy ilyen út 4-5 évvel ezelőtt vajon mennyivel lehetett drágább:)
  • zdlr
    #243
    nem tudom jó e a link
    de ha most veszel jegyet online dec 21.-i indulással és 28.-i hazajövetellel, akkor 21e+kezelési költség, kb 23ezer-ből megúszod. wizzairnél.
  • ribot
    #242
    Szerintem nem változnak. Csak ne 24.én vagy 25.én utazz! :D
    Bár nem hiszem, hogy drágább lenne.
  • dixennem
    #241
    Hát ez akkor elég gáz.Úgy néz ki ,hogy az ünnepekre Párizsba utazom a rokonokhoz.Úgy érzem elég költekezős lesz az út...
  • laszmark
    #240
    azt nem tom hogy az árak mennyire konkrétak, mert nem szoktam sokszor repülni, de az biztos, hogy ha elöre lefoglalod, sokkal olcsobban eltudsz utazni, lásd elöttem szólókat, pl Róma 16000 ft illetékkel oda vissza, ha elöre lefoglalod pár honappal, de ha jövöhéten akarsz menni Rómába szerintem vagy 40 ezret ki kell csengetni.
  • dixennem
    #239
    Igen?Ez így működik?Azt hittem van konkrét ára a jegyeknek ami független a lefoglalás idejétől.Szerinted mennyire szokott ingadozni az ár ilyenkor?
  • laszmark
    #238
    Konkrétan szerintem, a a lefoglalás idejétől függ, hogy az utazás megkezdése elött mennyi idövel foglalod le, valamint szerintem karácsonykor is lesz pár last minute út.
  • dixennem
    #237
    Hali Mindenkinek!Remélem jó helyre írok ezzel a kérdéssel.Én most szeretnék utazni karácsony környékén.Nem tudjátok hogy a repülő jegyek árai nem változnak-e meg az ünnepekre?Mert nem igazán szeretnék túl költségesen utazni...
  • laszmark
    #236
    Nah látjátok milyen olcsón ellehet jutni Rómába is? Persze előre lekell foglalni.
  • ribot
    #235
    Konkrétan 16.000 forint volt Róma oda vissza illetékkel!
    Ugyh szerintem csak elfelejtették frissíteni a honlapon az infót!
    Mert biztos, hogy lehet sima bankkártyával is online vásárolni!
  • Wattin
    #234
    Ez érdekes, bár annál örömtelibb hír! Vagy lehet hogy értékhatártól is függ? Olcsó jegyek voltak?
  • ribot
    #233
    Ez érdekes! Kicsit utánanéztem:
    "A legtöbb légitársaság esetében a jegyvásárlást már az interneten keresztül is lebonyolíthatjuk. A vásárláshoz feltétlenül szükséges egy dombornyomott bankkártya, és már kezdhetjük is a megrendelést. Az online rendelt jegyek esetén célszerű kinyomtatni az igazolást, hiszen azon szerepel a foglalási azonosító, melyet a jegykezelésnél illetve a beszállásnál kérhetnek."
    Ennek ellenére én is vásároltam már online jegyet méghozzá nem dombornyomott bankkártyával!
  • laszmark
    #232
    Igen nekem dombornyomott hitelkártyám van, az jó volt anno:)
  • Wattin
    #231
    De neked is dombornyomottad van?
  • laszmark
    #230
    Dombornyomott kártyával ma már mindenhol lehet fizeetni, az a legtutibb, de szerintem a legtöbb bankkártya megteszi. Nekem nem volt gondom a bankkártyával, amikor én vettem e jegyet.
  • Wattin
    #229
    Ha itt akarom megvenni a jegyem, neten át. Milyen bankkártyával tudom megtenni? Bármilyen jó hozzá? Mintha hallottam volna valami olyat, hogy nem minden típusú bánkártyával lehet foglalni.
  • laszmark
    #228
    Megnéztem én is ezt a faccebook-os alkalmazást amivel repülőjegyet lehet rendelni, szerintem minden levan írva rendesen. Habár még nem rendeltem onnan repülőjegyet.
  • Thaison
    #227
    kapsz egy kódot emailben, azzal és a személyi igazolványoddal tudod átvenni a jegyed a reptéren.
  • Tankaranka453
    #226
    Nem tudom én em, mondom még én sem rendeltem ott. De valószínű, hogy névre megy az egész, és a reptéren vezsed át, mikor bizonyítod, hogy te vagy az aki vette... de godnolom ott a facebook-on le van írva , inkább nézd meg ott