425
tapasztalatok, vélemények...
  • analfa
    #385
    Mennyire sűrűn szoktál, illetve írtad 2 emberre, szóval szoktatok így kimenni repcsivel valahova?
  • trabiubi
    #384
    Ha megyek, akkor ugye nem egy napra :) Sőt, szerintem 1-2 emberre olcsóbb is autót bérelni, és repülővel kimenni, mint ha vezetni kéne sok órát. Nem hiszem, hogy annyira elvenné az időmet az utazás, mert én úgy szoktam, hogy közben megállok mindenhol és megnézek minden éredkeset :)
  • analfa
    #383
    Ha nem repülővel mész akkor simán megjátszható, csak azt kell eldönteni hogy megéri-e még utazgatni össze vissza és utazással tölteni az időt. szerintem jobban jársz hogyha egy város nevezetességeit nézed meg, de persze én én vagyok lehet hogy neked a mindenből lássunk egy kicsit jobban bejön.
  • trabiubi
    #382
    Hm most, hogy így mesélitek a lehetőségeket jól hangzik. Még talán Velencébe is el lehet ugrani, nincs olyan messze :) Jól hangzik!
  • Wattin
    #381
    Esetleg még Milánóból megközelíthető Como és Monza is, hogy érdekesebb legyen. A comoi tó valami gyönyörű. Vagy A Garda tó...
  • analfa
    #380
    Sorry hogy tegnap eltűntem, akadt egy kis dolgom, na mindegy...
    Wattin írta hogy Milánó így belegondolva nem is rossz ötlet, jól megközelíthető mind autóval mind repcsivel. A híres épületek meg szinte sorban állnak csak hogy megnézze őket az ember, és sok tényleg lélegzetelállító. Múzeumokat is találni... ja és ha jól hallottam a torinói lepel is Milánóban van most kiállítva ami elég ritkaság úgyhogy szerintem jó ötlet.
  • Wattin
    #379
    Akkor Milánó számodra tényleg érdekes lehet. Velencét ajánlom én még, ha nem jártál még ott. Csoda egy hely az is!
    Olasz nők??? :) Hát miattunk inkább ne menj szerintem! A legszebbek a magyar nők! :)
  • Halassboy
    #378
    és az olasz csajok nem érdekelnek? azért ott is zajlik az élet. :P
  • trabiubi
    #377
    Igazából eléggé általános megoldásra gondoltam. Főleg az épületek, képzőművészet, meg a híres művészek lakásai. Annyira nem is a konyha meg a mentalitás lenne az, ami konnrétabban érdekelne.
  • analfa
    #376
    Ebben látod na igazság... csak nem mindegy hogy a híresebb nevezetességeket akarod látni egy rakáson, vagy csak 1-2-őt meg még mást is :P
  • ribot
    #375
    Olaszországban szinte bárhova mész régi épületekbe "botlasz". :D
  • zdlr
    #374
    wizz-nél velencébe akciós most, részleteket nem tudom, nézz fel a honlapra.
  • analfa
    #373
    Egy kicsit pontosítsunk mi az ami olaszországból érdekelne. A történelme, régi épületek, képzőművészet, olasz konyha, mentalitás, vendégszeretet vagy mi?
  • extrem10
    #372
    ha olaszországban akarsz nézelődni, menj Milánóba, ott mindent megtalálsz, olasz divat, ételek, érdemes elkezdeni már a repülőn ráhangolódni! :)
  • trabiubi
    #371
    Ismét a segítségeteket szeretném kérni. Most Olaszországba szeretnénk elmenni. Van ötletetek, hogy merre felé nézelődjek?
  • lolita99
    #370
    ja és csak élelmes vagyok :P
  • lolita99
    #369
    Thaiföld nagyon változó, wakeboardos ismerőseim szoktak oda kijárni télen edzőtáborba, és a 5ezer/éjtől 45ezer/éjig minden féle lehetőségek vannak....csak aza baj, hogy az olcsó szállások eléggé olyanok is. Szóval akiket ismerek az első pár alkalom után húztak át a drága szállásba!
  • Accera
    #368
    Nem mert még nem voltam, de ismerősöm pont ezt mesélte a napokban aki volt már. Utána fogok kérdezni pontosan, és akkor elmondom majd.
    De mi ezen a hihetetlen?
  • ribot
    #367
    Thaiföld olcsó szállásban? Ezt számokkal is le tudod írni? Csak mert nem hiszem, hogy annyira olcsó lenne.
  • Accera
    #366
    Kis számító... Irigy kutya! :P :)
    Ha bárhova...akkor jó messzire. Minél drágább uticél. Thaiföld mondjuk olcsó szállásban, oda eljutni drága, érdemes lenne oda felhasználni.
  • lolita99
    #365
    Most vettem észre, hogy itt már volt szó arról a hírleveles nyerős dologról, én meg itt direkt nem mondtam , hogy majd az nekem miylen jó lesz ha kevesebben regisztrálnak XD mennyit számít ha az ember körültekintő :D Amúgy nem írják, hogy hova szeritnem ha lenne korlát azt mindenképp fel kéne tüntetniük nem?
  • ribot
    #364
    Nem találom sehol! Ezek szerint nincs, tehát oda mész ahova akarsz...
  • Accera
    #363
    Nem derítettétek ki véletlenül, hogy meg van e szabva a célállomás?
  • ribot
    #362
    Azt már biztos felviheted pláne, hogy utána már nincs átvizsgálás csak a jegyed ellenőrzik le.
  • Accera
    #361
    Szinte biztos vagyok benne, hogy így van.
  • lolita99
    #360
    Igazad lehet, elég logikusnak tűnik. Utánna kéne járni valahol de a Ferihegy oldalán nem igazán találtam róla semmit.
  • Accera
    #359
    4 órás fapados út van egyáltalán? Szerintem nincs ekkora táv Európán belül. Mellesleg amit a reptéren belül veszel meg azt már felviheted nem? Az ugyanis már átesett egy biztonsági vizsgálaton.
  • lolita99
    #358
    Igen, de ez akkor is kötelező egészség ügyi előírás kell, hogy legyen. Nem tudom, hogy vannak a papírformák, de vannak olyanok akik pl. hajlamosak a kiszáradásra. Van ilyen ismerősöm nem tudom hogy csinálja, gyors az anyagcseréje vagy mi.
  • ribot
    #357
    De legalább lehet kapni! Ez mindenképp pozitív! Amúgy egy 2-3 max. 4 órás utat simán ki lehet bírni!
  • lolita99
    #356
    Nincs benne a repjegy árában de van büfé kocsi bár attól függ, hogy miylen hosszú az út. De mivel folyadékot nem vihet fel az ember a repülőre, kötelező tartani valamit nekik a gépeken.
  • zdlr
    #355
    pénzért igen, folyamatosan rohangálnak a kisérők, hogy kérsz e valamit, de kurva drága.
    3 euro alatt semmi nincs kb. amúgy szendvics, leves csoki, üditő sör van
  • Accera
    #354
    Tudtommal nem szolgálnak föl semmit.
  • ribot
    #353
    Fapados járatokon is szolgálnak fel valami ételt, vagy csak a nagyobb légitársaságoknál?
  • lolita99
    #352
    Hozzá tenném, hogy egy oylan bőrőnd amibe akár 20 kiló felett is lehet pakolni, az többnyire önmagában 4-5-6 kiló...ami nem kevés! Azért az igen csak számít a súly szempontjából, hogy honnan indulunk :)
  • Tsabe
    #351
    Köszönöm a válaszokat. Simán felengedtek nem volt gond sehol.
  • mamutvadasz
    #350
    nem csak ruhára kell ám gondolni, van egy csomó más cucc, ami kellhet...tusfürdő, borotva, borotvahab...napolaj:) fényképezőgép stb. stb... így azért könnyebb összehozni a súlyhatárt, mint csak ruhával :)
  • ribot
    #349
    Akkor a kézipoggyászba is bele lehet rakni jópár ruhadarabot, így k. 25 kilót vihetsz magaddal! Az éleben nem vinnék magammal annyi ruhát! :D
  • mamutvadasz
    #348
    "A jegykezelők hivatottak eldönteni, hogy melyik poggyász minősül kézipoggyásznak, vagyis mi vihető fel a repülőgép fedélzetére és mi nem. Bár a szabályok légitársaságonként változhatnak, a kézipoggyász általánosan elfogadott mérete: 115 cm (pl: 23cm x 41cm x 51cm), súlya: 3-5 kg. Amennyiben a csomagot a jegykezelő túl nagynak, vagy súlyosnak ítéli, azt feladott poggyászként kell továbbítani. Kézipoggyászként csak az a csomag kerülhet a fedélzetre, amelyet jegykezelő előzetesen ellenőrzött."

    Az a bud.hu-n találtam :D szerintem kielégíti a kérdésedre a választ :)
  • ribot
    #347
    Azt nem tudja valaki, hogy a kézipoggyász súlya mekkora lehet? Vagy ezt nem mérik?
  • mamutvadasz
    #346
    20 kiló tényleg sok :D Bár ha barátnőm utazna, akkor lehet, hogy kevés lenne :D Amikor egy három napos útra én beleférek egy kisebb utazótáskába, addig neki legalább 3 táskája van :D