3780
  • maffioso
    #1738
    ja értem, azt hittem úgy gondoltad, hogy más kategória lesz
  • kemszi2
    #1737
    nem is írtam semmit,csak hogy milyen motor lesz
  • maffioso
    #1736
    de wrc...egy autó nem azért wrc, mert 2literes turbós, hanem mert wrc szabályok szerint homologizált, jövőre más lesz a szabály ennyi csupán
  • Airbus A380
    #1735
    Köszi. A nevet meg nem tudom csak láttam a tv-be hogy direkt borulgatnak stb és mondva i volt hogy a közönségnek autóznak.
  • kemszi2
    #1734
    1.6 turbó..:(
  • bosco05 #1733
    ford az fiestát épített, de elvileg wrc-t, többiről nem hallani semmit. Amúgy akire gondolsz az a Kőváry Barna szerintem,
  • kemszi2
    #1732
  • maffioso
    #1731
    nem hiszem h megszűnik a wrc, csak más motorokat fognak használni ha jól tudom
  • kemszi2
    #1730
    citrom a DS3-al
  • Airbus A380
    #1729
    Meg régen volt 1 csapat ami nép szórakoztatására vetette be a trabit bevallottan.

    A mini mikor száll be a WRC-be? mintha láttam volna v-hol videót ahol tesztelték az autót.

    Ill azt nem tudjátok hogy a citroen és a ford mivel indul jövőre ha nem lesznek WRC-k? (milyen tip. autókkal) köszi
  • bosco05 #1728
    Azért indul, mert van akinek arra van pénze, illetve szereti. Porsche könnyedén verhető...
  • Airbus A380
    #1727
    Akkor minek indul a Trabant?

    A Porschék milyenek?
  • bosco05 #1726
    Nincs olyan hogy 600cccm, a trabant csont utolsó minden kategóriában... Szerintem járj egy picit utána. Nem mondhatjuk el egy valag márkáról... Sőt igencsak kevésről...
  • Black Ghost
    #1725
    De basszus ez elmondhatjuk egy valag márkáról, még a Trabantról is, a 600ccm-is kategóriában marha jól szerepel.
  • bosco05 #1724
    Ez így van, csakhogy nem a márkáról beszélgetünk, hanem arról, hogy a rallyban mint sportágban is meghatározó, hiába nem támogatja a gyár. Mivel hátsókerekes autó, ezért valószínű nem a WRC kategóriában érnek el vele eredményeket, attól még szerves része és éllovasa a sportágnak.
  • Black Ghost
    #1723
    "Hát nem csak WTCC" -Mondtam én ilyet?

    #1712 -"BMW motorsport pálya autókat fejleszt: F1, Túra, GT, Le Mans, stb...,"
    -és igen a motorsportban (SBK) is jeleskedik, ami szintén pályaverseny.
    Egy valamit nem csinál rally autókat, de ettől még nagyon sok van belőlük, sőt nagy valószínűleg sok futamot, bajnokságot is megnyertek. A márkának mégsem ez a meghatározó versenyszakága, sőt ha rangsort kéne állítani a rallyt tenném a legvégére.
  • bosco05 #1722
    Az is, de rally is, sőt F1 is volt, de még a motorsportban is ott van, sőt saját OW kupája van világszerte, most akkor mivan? Milyen autó is a BMW? :D Hát nem csak WTCC :)
  • Black Ghost
    #1721
    a srác pedig marha faszán tolja. :)
  • Black Ghost
    #1720
    Örülök hogy részben egyet értünk, mindenesetre számomra a BMW egy vérbeli pálya autó.
  • Ulvar
    #1719
  • bosco05 #1718
    Teljesen egyértelmű hogy BMW-vel nem lehet WRC-t meg IRC-t nyerni, de attól még vérbeli rally autó és mindig is az volt... Nem attól lesz egy autó rallyautó, hogy abszolútban hol van, a kategóriában meg se tudják közelíteni. Az összkerék egy teljesen más műfaj, de ettől még mindkettő rally marad. Ennyi erővel a lada sem rallyautó..
  • bosco05 #1717
    Tavaly Végh Dávid RTE-t nyert vele :)
  • kemszi2
    #1716
  • Black Ghost
    #1715
    Még annyit hogy mikor a BMW kiszállt az F1-ből, majd otthagyta a WTCC-t is, megkérdezték Mario Theissen hogy érdekli e őket a WRC. A válasz az volt, hogy az összkerék hajtás nem igazán illik a márka imidzsébe, anélkül meg minek.
    Most a DTM-re gyúrnak.
  • Black Ghost
    #1714
    "-sehol nem kezeli őket egy kategóriában" -de külön sem. :)
  • Black Ghost
    #1713
    Egyáltalán itthon nyert abszolútban valamikor is BMW? -nem kötözködés komolyan érdekel.
  • Black Ghost
    #1712
    "hány és hány BMW van a rallye-ban.." -kismillió és?

    Pálya versenyeken meg kétszer annyi, mivel hogy a BMW motorsport pálya autókat fejleszt: F1, Túra, GT, Le Mans, stb..., van is eredmény bőven, a régmúltban és ma is, míg Rallyiban (GroupB, WRC, IRC) nem igazán.

    De ha már OB, nézd vissza az elmúlt 10-15 évet és szólj ha az abszolút értékelést BMW nyerte.
  • Black Ghost
    #1711
    Nem, nem jól érted. Tök mindegy milyen a hajtás, mert ahogy már írták is, minden kocsiból lehet rally autót csinálni, más kérdés hogy ez mennyire eredményes. De szerintem te pontosan tudod hogy mire gondoltam. :)
  • n003
    #1710
    jah és hogy mennyire lehet ellenfél egy kétkerekes jó példa a kitcar-ok térnyerése .. ha jól emlékszem 99-ben Bugalski megnyerte a corsica rallye-t egy xsara kitcar-l
  • n003
    #1709
    "nemzetközi versenyeken ez kevés, ahhoz már összkerék kéne" sehol nem kezeli őket egy kategóriában :) itthon volt pl az összkerekeseknek n4 a8 és a wrc a többi pedig a kétkerekesekne pl n2 n3 a6 a7
  • kemszi2
    #1708
    és tény, hogy a citroen se ma kezdte

  • kemszi2
    #1707
    nekem is előbb az ugrik be a bmw-ről vagy akár a porsche-ról (mert ugye az is nem egy rally futamon szerepelt) hogy pálya autó,mint rally
    Ettől függetlenül bármiből lehet rally autót építeni
    Amúgy a nemzetközi szint alatt szerintem a WRC-t értette
  • SimaSuna #1706
    ezt azért nem mertem volna kijelenteni...
    hány és hány BMW van a rallye-ban..
    Cigány a zöld M3assal...de a RTE futamon, az OBn..kishazánkon kívül rengeteg helyen BMWvel hajtanak..

    Citroenhez meg csak annyit..hogy rühellem Loeb-et :)
    unszimpi a srác :)


  • Ulvar
    #1705
    Űűűű..... ezt kár feszegetni. Ahhoz hogy valami jó rally autó legyen össz kerekesnek kell lennie, jól értem? Mert akkor nagyon el vagy tévedve a rally terén, én se értek hozzá, de azért ez üt.
  • Black Ghost
    #1704
    Senki nem mondta hogy a BMW-el nem szoktak, illetve nem lehet látványosan rallyzni, más kérdés hogy komolyabb nemzetközi versenyeken ez kevés, ahhoz már összkerék kéne.

    "Ha engem kérdezel előbb rally autó egy lada meg egy bmw, mint egy citroen..."
    A nem szerelem, meg a nem rally autó között óriási a különbség. A citroen több mint 20 éve jelen van és azóta letett egy s mást az asztalra.

    A BMW minden csak nem tipikus rally autó. A hátsókerék hajtás itt tud igazán érvényesülni:

    Vagy itt:
    Tavalyi BTCC bajnok: Colin Turgington Team RAC BMW
  • Benel
    #1703
    MEg ott van Gardemeister is :) pl itt a 2/3-tól nagyonnemnormálisan keni :D
  • bosco05 #1702
    Végh Dávid - RTE
    Schweizer Dániel - RTE
  • bosco05 #1701
    Erre csak egy linket tudok adni. A BMW egy tipikus rally autó, csak nem csilli villi wrc. Ha engem kérdezel előbb rally autó egy lada meg egy bmw, mint egy citroen...
  • Airbus A380
    #1700
    Emlékralin halt meg a skót bajnok

    Ott ahol ő van már sose fogy ki a benzin .............. nyugodjék békében.
  • n003
    #1699
    a linkelés lényege nem az volt hogy mennyire ügyesek vagy sem hanem hogy mi alkalmas arra hogy versenyezzenek vele .. szerintem semmivel nem alkalmasabb egy lada mint pl egy bmw arra hogy versenyautót építsenek belőle :)