6802
Robogók!!:)
  • spz
    #6641
    Rendben, köszönöm, az ötvenest lőttem be én is "jó" árnak.
    Sajna fogalmam sincs mi van benne, csak a szerelőm szavaira emlékszem féligmeddig :)
    További szép napot!
  • DJ RX7
    #6640
    de még lehet annyit sem. ha valóban tuning cuccok vannak benne akkor talán de ez így ha gyári és generálozni kell akkor keveset ér nagyon.
  • DJ RX7
    #6639
    ez kb így 50-60k-t ér. meglehetősen széteső állapotban van szegény.
  • zotya10002
    #6638
    Okés köszönöm válaszod!
    ÜDv
  • spz
    #6637
    Sziasztok!
    Egy kérdésem lenne felétek. Van egy Malaguti F15 robogóm, volt vele egy elég szép esésem évekkel ezelőtt, azóta a garázsban pihent. Anno kicseréltettem ~40.000 forintért a teljes váltást, akkor azt mondta a szerelő hogy még egy negyvenest ráköltök (dugó, főtengely, blabla) akkor "új" lesz az egész blokk. Amúgy annyi volt vele a gond még mikor használtam, hogy 0- ~20km/h sebességig nem volt ereje, húsznál kezdett el húzni :))
    Állítólag az egész blokk tuningolt (még az előző tulajdonos által), yasuni kipufogóval, elől-hátul tárcsafék stb.
    Sajnos nem nagyon értek ezekhez, és időközben a kedvem is elment hogy foglalkozzak ezzel a motorral, így eladásra kínálnám, de nem igazán tudom mi lehet a reális ár érte. Remélem pár szóval, gondolattal hozzá tudtok járulni a jobban informáltságomhoz :)
    előre is ezer köszönet!
    Üdv!


  • DJ RX7
    #6636
    próbálj keresni peugeot 50-es blokkot más blokk belevarázsolása (piaggio, minarelli) nem kis meló. facebook-on van sok robogós csoport ott próbálj szerencsét.
  • DJ RX7
    #6635
    100% szintetikus olaj legyen. a gyári olajozás jó ez nem szocigép, hogy kelljen keverni hozzá az olajat pluszba a nagyobb henger miatt.
  • Mumtaz
    #6634
    Van egy Speedfight 1-esem. 100ccm léghűtéses. Szeretném valahogyan átalakítani 50-esre. Na persze ahhoz valami csoda kellene, hogy egy 50-es hengert rá lehessen tenni, meg a főtengelyt is rövidebb löletűre cserélni. Az a gond, hogy 50-es blokkot alig találni hozzá. Ha mégis van, akkor az összes cucc hiányzik róla, ami nem csereszabatos a 100-assal (henger+dugó+hengerfej és kihajtás). Ha mindent össze akarnék pakolni, annyiból kb. egy teljesen üzemképes komplett robogót lehetne venni.

    Viszont én megszerettem ezt a csodát ráadásul annyi anyagi háttérrel nem rendelkezem, hogy másik robogót tudjak venni. Ezt meg elég nehéz lenne normális áron eladni.
    Valahol írták, hogy más blokkot tettek bele. Mármint más gyártmányút, de nem emlékszem, milyet. Én ebben is benne lennék, mert kissé kiszélesítené a választékot. De nem tudom, milyen vonalon induljak el.

    Tudnátok tippeket adni, hogyan lehetne megoldani a problémát?

    Valamikor még élveztem volna a dolgot meg a sebességet, de az az idő elmúlt és bár most sem megy 70-nél többet, ez a rendőrt nem fogja nagyon érdekelni, amikor berendel KPM-re
  • zotya10002
    #6633
    Sziasztok!

    Gilera runner 70ccm-is robogómba milyen olajat érdemes használni?

    Ha esetleg nem bíznék meg az automata olajozásba és úgy döntenék,hogy az üzemanyaghoz kevernék olajat,akkor mennyit rakjak 1 literhez?

    Választ előre is köszönöm!
  • vixo
    #6632
    Nem tudja vki,hogy motor és alvázszám hol található Honda sfx 50 robogónál?
  • vixo
    #6631
    Sziasztok! Még visszatérve a helyzetjelzős dologhoz,ha lehúzom a feszültségszabályzóról a vezetékeket,akkor miket kell mérnem,milyen ellenállást? Esetleg van ehhez vkinek vmi könnyítés,rajz,stb? Előre is Köszönöm a segítséget!
  • Laukota68
    #6630
    Hali! Van egy gilera ice 70ccm-is robogóm. Ha van bárkinek bármilyen alkatrésze hozzá kérem irjon nekem. elsődlegesen egy komplett hátsó lápára lenne szükségem akár gyári vagy ledes. köszi
    Ádám
  • vixo
    #6629
    Köszönet!!!
  • pszihopata
    #6628
    igen,kell egy új fesszabályzó

    nem drága
  • vixo
    #6627
    Sziasztok!

    Erről az alkatrészről tud vki vmi információt adni nekem:


    Honda SFX 50 robogómnak a helyzetjelző lámpái nem égnek elől és hátul sem,emiatt az alkatrész miatt,ugyanis nem jut el az áram oda ahova kell,elnyeli vagy mi,egy másik megoldással működik a világítás,de azzal az a baj,h egy kettőre leszívná az akksit,ennek a cuccnak a kicserélése megoldhatja a problémám? Előre is köszi a segítséget!
  • pajti
    #6626

    :P
  • JaSoN HuNTeR #6625
    üdv. 12v 3AH-s zselés aksi van az aprilia SR 50 robogomba de nem inditja be az öninditoval a motort... Milyen erősségű aksi kell bele hogy az öndititot meghajtsa?
  • JaSoN HuNTeR #6624
    2,5
  • 111222
    #6623
    Üdv! Van egy 1983-as puch Lido-m szeretném felújítani és annyi gondom lenne vele ,hogy a motorja megy de ha elindulok vele 1-2km után megáll. Ha várok vele 5-10 percet elindul mintha semmi nem történt volna. Valami dugulásra tudok gondolni csak nem tudom merre keressem már mindent kipucoltam amit elértem.De tutira elfogy a nafta mert húz rendesen aztán elkezd fulladozni nagy gáznál és szép fokozatosan leáll.Tippek? Előre is köszönöm ha érkezik valami.
  • Krisztiam #6622
    sziasztok
    van egy aprilia sr-50-em és azt szeretném kérdezni, hogy mennyi a megfelelő keréknyomás a kerékbe? elől meg hátul?
  • janics07
    #6621
    Sziasztok.Van egy f12-em ami elég nagy gázzal indul el,de utána jól húz és a végsebességgel sincsen gond, ami 70-80 között van.Mi lehet a gond?Ha görgő akkor milyen súlyút ajánlotok?A gyári 6,2g,nehezebbet vagy könnyebet rakjak bele? Érdemes e görgőszettet venni amiben többféle súlyú görgő van,a görgőkkel együtt szoktak-e mást is cserélni amit ilyenkor érdemes? A gyári 6.2g, 6.0-sat vagy 6.5g-sat tegyek bele mert a 6.2-es nem nagyon van.Válaszokat előre is megköszönöm.
  • GaBenc
    #6620
    "Léghűtéses robogón villog a vízhőfok jel..."
    Hogy is van ez?
    Egyébként valszeg érintkezési hiba lesz a villogás. Vagy keresd meg a szakadást, vagy kösd ki.
  • leipsig
    #6619
    kösd ki :D
  • dienesistvan
    #6618
    hello

    Malaguti F12 R Phantom Léghűtéses robogón villog a vízhőfok jel, valaki tudja mi rá a megoldás, hogyan lehet kiütni?

    köszi.
  • fetish
    #6617
    üdv

    tud valaki egy korrekt robogo szervizt ajánlani?
  • pszihopata
    #6616
    -link
  • balageeee4
    #6615
    Eladó egy Dell'orto 21es karbi. 1 szezont ment városban.Szívatóval. Irányára 22 000 HUF mailra küldük képet akit érdekel!
  • Krisztiam #6614
    sziasztok
    kivettem télire az aksit a motorból, kell tölteni most a télen az aksit?
  • Falkon
    #6613
    Az első az csak rögzítő elem! A második a lánc.
  • LoSA
    #6612
    Srácok, múlt héten megpróbálták ellopni a motoromat (szerencsére nem sikerült), de a hátsó láncomat leszedték.
    Most láncot akarok venni, de max 13-15.000ig!
    01
    02


    Melyiket a jobb, vagy milyet tudnátok ajánlani? Köszi
  • zotya10002
    #6611
    Okés! Kipróbálom!

    Köszi a választ!
  • DJ RX7
    #6610
    felemelitek ketten a motort az elejétől és úgy tartjátok fél, 1 percig.
  • DJ RX7
    #6609
    légteleníteni kellene
  • zotya10002
    #6608
    Sziasztok!

    Gilera Runner 70 köbös robogóm van.Új főtengely,csapágyak,új dugó,tömítések,vízpumpa szinte minden ki lett cserélve!

    10 km után a kiegyenlítő tartály kupakjánál kicsit nyomja a hűtővizet!

    Mi lehet a gondja?

    Üdv
  • pszihopata
    #6607
    berohadt vagy szakadt a síbermembrán/fedél alatt/ v. eldgult a főfúvóka
  • tojciii
    #6606
    Sziasztok!
    Evvel a problémával küzdök:
    http://www.youtube.com/watch?v=fGlvmXk0eu4&feature=youtu.be


    Alapjáraton szépen ketyeg a gép, de ahogy húzok neki egy kis gázt már fullad.. Ez mitől lehet?
    (Az alapjárat csak a videó miatt ilyen magas)
  • tojciii
    #6605
    Köszi szépen, már utána olvasgattam. Nem túl bonyolult....
  • pszihopata
    #6604
    felsőholtpont = szelepváltás
  • tojciii
    #6603
    Sziasztok! Kicseréltem a szelepszár szimeringeket, mert fogyott az olaj a gépből. Most, hogy raknám össze látom, hogy lekopott a jelölésem. Jelölés nélkül hogy lehet összerakni a vezérlést?
    Kymco Movie XL 150-ről van szó. (2 szelepes)
    Köszi!
  • Zsolti9014
    #6602
    szerintem valamelyik szülőjével is alá kellene íratni, de nem vagyok benne biztos. de pl. a felsőoktatási jelentkezési lapot is alá kell kanyarintani a szülőnek, ha a gyerek nem töltötte be a 18-at.