6802
Robogók!!:)
  • Master91
    #6681
    Helló!

    Össze lett törve a kocsink, és elis lett adva.

    Viszont bicajjal hordom a boltból vizet-tejet stb, arra gondoltam hogy vennék egy robogót 20 de maximum 30 ezerért.

    Nézegettem neten, találtam is 1-2 darabot, természetesen voltak hibái is.

    Mennyire számítsak "szarra" ennyi pénzért?

    Nekem csak az kell hogy eljussak vele A-B-be.... alkatrészeket nehéz 19985-93-as évjárú robogókhoz kerítenem?

    Nem volt még soha robogóm, hülye vagyok a témához, de szerelni tudok!
  • pszihopata
    #6680
    az automata szívató lesz,ha a járatokon megkapja a benzint akkor csak simán elfáradt

    gyárilag le van ragasztva a két egymásban mozgó műanyag menete amivel állítható,finoman be kell áztatni fejtetőn valami agresszív oldószerrel /pl. karb. tisztító/ és hőlégfúvóval fel kell kicsit melegíteni akkor fogóval finoman megindítható lesz

    onnantól állítható
  • Benel
    #6679
    hello,
    énis feltennék egy kérdést, hátha..
    Használok egy ütött-kopott 125-ös 2T skippert.
    8-9 óra állás után nagyon nehezen indul, mintha nem kapna benzint, csak köszörüli. Egy idő után már eléri a benzin, mert el-el kapja aztán egyszercsak beindul-rögtön le is áll. Utána ezt kell játszani vele 4x-5x (beindul de le is áll) és utána egyszercsak megmarad alapjáraton, viszont állati alacsony fordulaton. Tehát épphogy jár, füst az jön bőven. Ilyenkor egy ideig nem lehet gázt húzni mert belefullad, egy fél perc mire kijön ebből az állapotból, utána menetkész. Egyébként pl 1-2 óra állás után pöccre indul, csak meg kell érinteni a gombot :)

    Gondoltam arra hogy elpárolog a benzin a karbiból? Vagy túl sok olajat kap?
    Szar az aut. szivató, mert nem emeli az alapjáratot? De attól még beindulhatna, tuti nem kap üzemanyagot az elején.

    üdv
  • Takimate
    #6678
    Sziasztok !

    Kérek szépen segítséget ötlet formájában!
    Lecseréltem végre a keeway-emet..
    Másodjára csinálja az aprilia sr 50 LC factory-m, hogy átvetem a lábam, önindító, sztenderről letolom, zöttyen.. leáll ! Mintha vmi elektromosan a gyújtást megszüntetné... (vagy szivató gond?)

    Múltkor ilyenkor levettem a gyertyapipát, gyertya ki, csiszolgat, vissza, csövek megmozgat, gyújtáskapcsoló ki be ki be.. néha már majdnem elkapja de nem indult..
    Rugdostam is semmi.. de eltelik 5-6 óra, és pöcc és indul.

    ez mi a franc

    Másodjára csinálta, legutóbb 7 km-ert kellett hazatolnom egy egész napi munka után. Határtalanul boldog voltam mondanom sem kell.

    Nagyon köszönöm ha bárkinek bármiylen ötlete van!
  • RYO21
    #6677
    Igaz az, h a castrol TTS-től teljesen más a füst illata mint a többi olajtól?
  • zotya10002
    #6676
    Nem tudom elhinni hogy az a barom szerelő Siófoko

    n ilyen precizen járt el a mocimnál 65 Mátyás király bankjegyért!

  • zotya10002
    #6675
    Köszi
    Filózom rajta hogy nekiállok!
    Vizest még nem babráltam ,de egy yama jog~ot régebben már szereltem.ott dugattyú csere volt.
  • DJ RX7
    #6674
    nézz utána egy kicsit a neten, hogy lehet szétszedni vizes piaggio lbokkot vagy keress runner-hez szervizi javítási kézikönyvet. (ha runnerhez nem találsz akkor nézz más motorhoz, amiben ugyan így vizes piaggio blokk van - mivel a blokk mindegyikben ugyan az-) így akár otthon is elvégezhető a művelet. kell egy csavarhúzó amivel lebonthatod az idomokat, 10-es kulcs a hengerfejhez, meg egy tömítés szett. szerintem nem is kell felcsiszolni újra a hengert ha megcsinálta normálisan a szerelő.
    egyébként lehet az is, hogy túl sokat csiszolt a hengerből le és nem hézagolta ki megfelelően így kisebb lett a préstér, ezáltal jobban is melegszik valamint a későbbiekben kilyukadhat a dugattyú teteje is.
  • zotya10002
    #6673
    Akkor valami jó szaki kéne itt Fejér-megyében!

    Valaki esetleg nem tud ajánlani?
  • DJ RX7
    #6672
    Igy en a helyedben nem hasznalnam, mert megragadhat a henger. Az meg lehet gallyra vagna a hengert meg a fotengelyt is. Az meg nem lesz olcso moka.
  • zotya10002
    #6671
    Azt mondta az is megvolt.
    Számlán minden van.

    Reggel is csinálta :~)
    Mindíg ugyan ott ugyan úgy.Bukik egyet aztán abbamarad.Sziszeg leállításkor.
    Idegesít marhára.
  • pszihopata
    #6670
    ha elhagyta akkor nem légtelenített a szerelő,ha csinálja továbbra is akkor hengerfejes
    nem elég tömítést cserélni síkba is kell csiszolni minden levétel után
  • zotya10002
    #6669
    El tudom képzelni róla amúgy!

    Főtengely törés miatt vittem hozzá az ősszel.

    Aztán két hét után érte mentem és fizettem neki annak reményében hogy jó lett a moci.
    Három napig volt jó!Megszorult az egész motorban valami!Azt mondta hogy csapág :-(

    Visszavittem, és januárban :-DD Telefonált hogy kész és vihetem!

    Nem nagyon tudtam próbálgatni mert ugye sok havas napunk volt de látod most sem az igazi!

    Nem szeretném semmiképp hozzá !!
    vinni!Látni sem akarom!
  • zotya10002
    #6668
    Hát ez az! Kipufogóból semmi pára csak füst!Nem gőzölög!

    10km -után csinálja,aztán most kipróbáltam 30 km megtételekor, és nem csinálja .-) Csak az első 8-10 km :-) Nem vágom !
  • DJ RX7
    #6667
    egyébként leállítás után figyeld meg a kipufogó végét ha gőzölög akkor valóban hengerfejes a géped.
  • DJ RX7
    #6666
    az csúnya lenne ha egy szerelő volt annyira balfék, hogy nem húzta meg kellő newton-nal a csavarokat.
  • pszihopata
    #6665
    hengerfejtömítés
  • DJ RX7
    #6664
    nem csak gépészmérnök hallgató. :)

    #6663: piaggio blokkokhoz - már írtam lejjebb - nem volt még szerencsém. :)
  • zotya10002
    #6663
    Okés köszi!

    Te értesz hozzá?

    Kár hogy nem itt a szomszédban vagy :~(

  • MauroN
    #6662
    Hát mi tagadás, tényleg jól néz ki...Am te motorszerelő vagy?
  • DJ RX7
    #6661
    sajnos nem tudok mit javasolni esetleg más fórumokon tudnak segíteni. egü fórum, facebook csoportok. én azt javaslom vidd vissza a szerelőhöz.
  • zotya10002
    #6660
    Szia. igen forr de a mutató megáll a piros csík elött. De a mérőben sem bízok mer a mutatót is lehet az előző tulaj számlap csere miatt levette és lehet rossz pozi.tette vissza.
  • DJ RX7
    #6659
    vízpumpája rendben van? hőjeladó szerint is forr felfele?
  • DJ RX7
    #6658
    csak az "optikai tuning" ami rajta van az újonnan kb. 100000 Ft-ból jön ki. én ezen a szaron már több mint 320-330-nél vagyok. ennyi pénzért ha megnézed biztos nem fogsz kapni frissen generálozott aerox-ot.
  • zotya10002
    #6657
    Sziasztok! Gilera runnerem van 70~es.ÚJ főtengely,tömítések.vízpumpa stb.Elég sokat költöttem rá.
    A múltkor írtam itt hogy amikor megyek vele kb 10 km megtétele után a kiegyenlítő tartályból a kupaknál nyomja ki a vizet.
    A víz nem koszos,olajos.Aztán csőkkentem a sebességet é abbamarad.
    ÍRta valaki hogy légtelenítsem.meg is volt de nem jó :~(
    Nagyon jól megy a moci.Csak félek már ne hogy valami nagy baja legyen.
    Aki szerelte a mocit hozzá nem szeretném visszavinni mert megbízhatatlan.

    Szerintetek mi a gondja?A kupak szar vagy tömítés?

    Választ előre is köszönöm!

    Bocs a hibákért de mobilról írtam.
  • GaBenc
    #6656
    Szép, szép....de mennyit engedsz a feléből?
    Nem fogod megkapni azt az árat amit ér. Gratulálok szép munka. Csak ugye ezt nincs ember aki megfizeti.
  • DJ RX7
    #6655
    szóval ez az én robogóm amelyik eladó. szerintem a képek magukért beszélnek.
  • DJ RX7
    #6654
    fojtással mind a kettő 45 km/h órát megy. : )
  • DJ RX7
    #6653
    egy kínai 4 ütemű elmegyek 10000 km-t hiba nélkül akkor már boldog lehet az ember. sebessége 60-70 km/h között.
    egy olasz/japán 2 ütemű 70-85 km/h között megy és ha mindig megkapja a gondoskodást vígan elmegy 25000-et.

    nekem egyébként van egy eladó frissen generálozott yamaha aeroxom. szabolcs megye. :) ha érdekel írj privátot.
  • MauroN
    #6652
    Köszönöm a segítséged! Annyi kérdésem lenne, hogy a 4 illetve 2 ütemű robik mennyit mennek folytással illetve anélkül?
  • RYO21
    #6651
    karburátoron nemakarok állítani, mert most tökéletesen bevan állítva. van alapgáz, megy is rendessen, és a gyertya sem olajos
  • DJ RX7
    #6650
    annyit tudsz esetleg tenni ellene, hogy a karburátoron a levegő/benzin arányon állítasz. ez a csavar a légszűrőház felöli. ha nem mondok hülyeséget akkor befele kell tekerni így 1/4 gáznál több benzint fog kapni a henger, de így valamivel gyengébb lesz a gázreakció. (ennek a levegő csavarnak csak 1/4 gáznál van jelentősége)
  • DJ RX7
    #6649
    valamivel jobban bírja a ezt gyűrődést, de azt is meg lehet ragasztani simán.
    nekem pl. már volt felfőve a vizem, de nem lett a hengerrel semmi probléma.
    szóval kerülni kell a nagy forgalmat vagy ha ilyenben közlekedünk akkor a csutkagázt hanyagolni kell főleg nyáron nagy melegben, de írom még egyszer a levegős hengernél annyira nem probléma mivel oda nem kell légáramlat ami hűtő a radiátort.
  • RYO21
    #6648
    és a levegős fekvő minarellit (yamaha neos) is tönkre lehet úgy tenni, hogy "városban csutkagáz és satufék kombinációjával jár az ember" ?
  • DJ RX7
    #6647
    illetve az olasz márkájú robogók km órája rengeteget csal!!! ha egy f12 óra szerint megy 90-100-at akkor az már jó. ha pl egy aerox órája megy 80 felé az ugyan ott van mint az f12 90-100 között!!! (ezt is tapasztalatból mondom)
  • DJ RX7
    #6646
    mert 50 ccm-es 4 ütemű gépek nagyon nagyon gyengék. ezért is csak szinte a kínaiak gyártják. a 4 ütemű 125 ccm-től kezdődik. 200-300-at nem éri meg rászánni. 150 körül jó robogót kapsz és ha van valami kínja akkor lesz félretett pénz amiből javíthatod. saját tapasztalatból mondom!!!

    az olasz blokkos robogót nézz magadnak. ezek vannak: piaggio blokk, ebből van vizes illetve levegős is valamint van minarelli rövid ez állóhengeres illetve hosszú amit általában nagytetsű robogókba raknak: álló levegős, fekvő levegős, fekvő vizes.

    ezek a blokkok ha jó állapotban vannak akkor simán el kell érjék a 80 km/h sebességet. amiket tudok ajánlani: yamaha aerox, malaguti f12, f15 aprilia sr sorozat - ezekből kerülni kell a di-tech befecskendezős morini blokkokat - gilera runner illetve még a peugeot blokk sem a legjobb. azért ajánlom ezeket, mert ezek a legnépszerűbb robogók. szóval alkatrész van hozzájuk bőségesen ha szükség an valamire.
    yamaha aerox 200000-tól van jó állapotú de ezekben fekvő vizes minarelli blokk van. ugyan ez a blokk megtalálható az f12-ben f15-ben - ezek már vannak 130-tól egészen jó állapotban - és az old sr-ben valamint a factory sr-ben ezeket 100000-től meg lehet kapni. a legújabb sr-eket már piaggio illetve morini blokkal szerelték ez kb. egy árban van az aerox-al. gilera runner tudtommal csak vizes piaggio blokkal van szerelve. ez is kb. 130-tól van.
    igazából nem igen van különbség a 2 blokk között. valaki erre, valaki arra esküszik. sajnos én a piaggio blokkot nem ismerem, mivel eddig csak minarelli-t szereltem.
    a vizes blokk kb 10%-al jobb teljesítményben a levegőstől. vizesre viszont figyelni kell, mert elég könnyen fel lehet főzni ha városban csutkagáz és satufék kombinációjával jár az ember.
    szóval a lényeg: hosszú minarelli és piaggio blokkos robogókat nézz. kerüld a befecskendezős rendszereket (javítása egy vagyonba kerül és megfizeted az árát a megspórolt benzinnel, mivel kevesebbet eszik a karburátoros változattól) illetve a peugeot és a morini blokkos robogót.

    ha kiszemeltél valamit akkor linkeld be és tudok segíteni.
  • MauroN
    #6645
    miért nem ajánlod a 4 üteműt? 2-300 körül gondoltam.
  • Krisztiam #6644
    nekem aprilia sr 50 van, nincs vele semmi gond pedig használtan vettem
  • DJ RX7
    #6643
    4 üteműt nem ajánlok. 2 ütemű olasz inkább. írhatnál egy keretet és akkor tudnék segíteni.
  • MauroN
    #6642
    Sziasztok. A segítségeteket szeretném kérni. Elhatároztam, hogy veszek egy robogót. De nem értek hozzájuk. Minden segítség jól jönne. Még gondolkozom a dolgokon, de most ott tartok, hogy 4 üteműt akarok, és használtan akarom venni, mert újonnan drágák. Mit tudnátok ajánlani, hogy milyen robogót nézzek? Használtan megéri-e megvenni, stb.. Válaszokat előre is köszönöm! :)