6802
Robogók!!:)
  • matyi0323
    #6762
    Hali. Van egy 50-es robogóm, kb. 2 hónapja volt megfúrva. Bejáratós még így lassan (max óra szerint 30al) mentem vele csak..
    Mostanában olyat csinál, hogy 2-3 km után ha húzom a gázt és egy idő után mikor elengedem nem történik semmi hanem megy ugyanúgy tovább, fékezéskor lassul, de hallom, hogy a motor csak "bőg". Mikor leállítom kihúzom a kulcsot a motor megy tovább (??? kulcs nélkül), aztán húzok egy kis gázt akkor mintha "puffana" egyet és leáll.
    De mondom mikor még hideg és elengedem a gázt akkor rendesen visszaesik a fordulat, de egy idő után nem. Valami ötlet mitől van? Rossz lehet a keverés aránya?
  • GaBenc
    #6761
    Ha a benzint akkor nem annyira fog elindulni. De ezt gondolom magad is kitaláltad. Enged le és mehet bele a benzin azt jó utat. Ha a másikat, akkor meg jó helyen van. Ismét jó utat.
  • GaBenc
    #6760
    Tartályt? A benzin tartályt? Vagy az olaj tartályt? Nem mind1. :-D
  • DJ RX7
    #6759
    nem, semmi problémád nem fog belőle származni.
  • Krisztiam #6758
    hát a tartályt színig öntöttem véletlenül
  • GaBenc
    #6757
    Füstölni fog, esetleg "beköpi" a gyertyát..kérdés mi az a sok.
  • Krisztiam #6756
    véletlenül sok olajat öntöttem sr50-embe az nagy baj?
  • DJ RX7
    #6755
    hát feltölteni újra desztillált vízzel és 1 töltést adni neki talán még működni fog, de ja lemerül újra így, akkor az az akku kidobós.
  • MauroN
    #6754
    És ezeket az akksikat autóakkumulátor töltővel lehet tölteni?
  • bakkerman
    #6753
    van itt valakinek Yamaha Slider-e?
  • DJ RX7
    #6751
    igen. 11,3 az az akku már döglött.
  • MauroN
    #6750
    Sr 50-em van. Önindítón lehet hallani, hogy erőlködik, de igazából meg se nyikkan. Megmértem az akku feszültségét, 11,3 V volt. Elképzelhető hogy emiatt nem működik?
  • RYO21
    #6749
    először úgy olvastam a "kátyukat", hogy "kutyákat" :D
  • bakkerman
    #6748
    fater nemrég vett egy full gyári hibátlan Yamaha Jog-ot,60 van beleírva,30-nál már villog egy a sebességjelző(japánoknál ennyi a megengedett sebesség utcán),úgy megy mint a mérgezett egér,lámpától-lámpáig akármelyik autót odabassza,és nem eszik többet 2.6-nál :) Nagyon masszív gép,a hátránya az,hogy kisebbek a kerekei például az aeroxénál vagy az sr50-nál,és nagyon megérzi az ember a kátyukat ha véletlenül átmegy rajtuk.
  • Krisztiam #6747
    enyém is olyan :)
  • Takimate
    #6746
    Köszi mindenkinek...

    Azért látok sr50-eket amik mint a golyó úgy lőnek ki a pirosnál.

    Na meg a másik...Egyik ismerősöm vett egy 50 es öreg kymco-t.

    kettő !!! Litert fogyaszt és 65 öt megy, és erővel robbanékonyan indul vele.

    negyvenezerért vette...
    én ezt meg 230-ért...
    vicc

  • DJ RX7
    #6745
    kuplung leégett, kuplungrugó elgyengült, kontrasztrugó elgyengült, görgők kopottak, szíj kopott, henger elkopott. ezek a variációk lehetnek.
  • Falkon
    #6744
    Nekem is Sr50-em van, nagy melegben az is olyan lomhan indul meg mint a szar... Csereltem gorgot, kontrasztrugot, kuplungrugot. Ugyan olyan lomha. Nem tudom mi a baj, de nem is erdekel, autora valtottam inkabb :)
  • IVU
    #6743
    Én is sr50 birtokosa vagyok, nálam is van ilyen gond, hogy álló helyzetből indulva alig gyorsul, elektromos kerékpárok simán állva hagynak, majd 40 km/h felé életre kel. Fogyasztása 6 liter körül van.
  • Takimate
    #6742
    sziasztok ! Nem lesz rövid, de érdemes lehet elolvasni.
    Jött a tavasz. Elővettem az aprilia sr50 lc-m.

    Tavaly tavasszal mentem. 55.000 Ft ot költöttem rá. Cserébe lomhább lett és az 5 helyett 6 litert eszik.

    Szívócsonk 2x lett cserélve. (áll. repedt)
    co csavarral játszadozás. Folyton elkeveselt csak...
    Hidegben iszonyat füstölés. Nagy kerékpörgés miatti szivató beállítás.
    Ok. Legalább indult, de 7 litert evett.

    Mondják használjak jó olajat és jó benzint. (azt használok) castrol racing, és vagy omw maxx motion, vagy 98 as. Lukoil persze kizárva.

    8000 km van benne. 2500 -al vettem és tényleg annyi van/volt benne.
    CSaládon belüli vétel volt.
    5 évet állt a motor ! Ettől persze beállt. Ki lett "tisztitva". De igazából a karbi valahogy mindig összemocskolódik...

    Elviszem szerelőhöz. beállított mindent. Kipucolt mindent. Egy tank erejéig jó is volt! végre 4 és felet evett "csak" (kb. 3at 3,5-öt kéne)

    Aztán megint erejét vesztve lomhább lett. Megint újra 5,5 öt 6ot evett.

    Egész máshogy indulnak mellőlem a pirosnál például az sr 50-ek.. Ez nem hogy nem ugrik hanem mint egy medve...

    A végsebességgel nincs gondom. Nekem elég a 70-80. Bár állítólag még gyorsabban is tudna menni.

    Teszem hozzá óvatosan rángatom a szarvát !!!
    szép nyugodtam 60 al megyek vele és nem brummogtatom.
    A menőzésből már kinőttem így negyven évesen. :)

    A kipufogót egyszer oldalról lábbal megrugdosta az egyik szerelő mondván hallom e hogy csörög ?
    Na ez gyári szar... Le kéne cserélni.

    A kipufogóra én is gyanakodtam.... A henger kopásra is, de szét lett
    szedve és minden rendben van vele !

    Nagyon köszönöm hogy végigolvastad... AKÁR EGYSZAVAS TIPPEKRE IS NAGYON KÍVÁNCSI VAGYOK !
    és köszönöm előre is !




  • Kicsizoli
    #6741
    Sziasztok, lenne egy kérdésem a 50 es Hondámon 80/100 -10 gumik vannak, kopottak, tudnék szerezni 100/90-10 gumikat elférhet e az első villában? A két villaszár közötti távolság kb 110 mm.

    Egy navajás méret kalkulátor nem találtam a neten ami motorgumira volna.

    ha esetleg valakinek van ilyen gumija robogón mérje már meg hogy milyen széles.

    Előre is köszönöm.
  • Krisztiam #6740
    na elővettem a robogót nem akart beindulni, kicseréltem a gyertyát és egyből jó lett
  • Paranoia
    #6739
    link-t!
  • ronso
    #6738
    Nem az a baj,hogy nem cserélem ki,persze hogy kicserélem egyértelmü.Csak,hogy attol lehet e ez a hiba ez a kérdés..Karbipucolás tuti nem segit a bajon...
  • Krisztiam #6737
    jaja nekem is olyan, amikor tavasszal előveszem nehezen indul be, sokat kell rugdosni :)
  • GaBenc
    #6736
    A benzin az "romlandó". Ez az alap. Karbi pucolás és azt a szakadt membránt sem ártana cserélni. De nem is értem, ha szakadt akkor csere. Biztos nem olyannak tervezték.
  • ronso
    #6735
    Sziasztok
    Elövettem a garázsbol a Malaguti Ciak 4T 150 et,beinditom szépen ját aztán alapjáraton elkezd akadozni ,elindulok vele szépen huz aztán rángat,nincs erő,pár pillanat és megint megy.És néha olyanokat durrog mint a régi trabantok mikor szar volt a gyujtásuk..Levettem a karbi tetején a kupakot és szakadt a membrán az csinálhat ilyen problémát vagy más esetleg....
  • GaBenc
    #6734
    A zselésnek az a lényege, hogy "nem igényel karbantartást". Nem kell nézegetned a folyadék szintet...mondjuk azt hiszem ennyi. :-D
  • Paranoia
    #6733
    Hi,

    Nekem 2011es van.Én úgy szeptember-októberben leraktam a garázsban és márciusban hoztam fel újra.
    Akkor már nem ment az önindítás...Persze ez normális?! ,mivel nem indítgattam be egész télen így elszállt a töltés.
    Ekkora szaladtam el venni egy zseléset mert az huu meg haaa..:D
    Előtte a gyárit felraktam aksi töltőre,mire vissza értem a zseléssel már indult is a "régivel".

    Szóval én azóta nem cseréltem benne aksit(3év).
  • öregember
    #6732
    április 12! Szezonnyitó Gurulás

    több infó a fészbúkon
  • Krisztiam #6731
    sziasztok
    aprilia sr50-be érdemes zselés akkumulátort venni? vagy milyet ajánlotok?
  • DJ RX7
    #6730
    amikor találok egy kurva tapintót az indikátor órámhoz, hogy be tudjam állítani az italkit selettra versenygyújtásom.
  • zotya10002
    #6729
  • K Ace
    #6728
    Yamaha bws, 88 as évjárat. Jövő héttől indul :D
  • zotya10002
    #6727
    Az is jó fajta!

    Nekem Gilera Runner.
  • Krisztiam #6726
    nekem egy aprilia sr 50-em van
  • zotya10002
    #6725
    Nagyon remélem! Nem úgy mint tavaly a Március 15-én .-DD

    Nekem van egy kis suzuki sepia robi amit már használok melóba járásra napi 20km-t.
    De az igazi gyöngyszememet csakis kizárólag jó időben használom majd.
  • Krisztiam #6724
    szerintem én is.. remélem márciusba jó idő lesz már
  • zotya10002
    #6723
    Szerintem jövő hónap!
  • RYO21
    #6722
    Majd ha lesz pénzem benzinre.