6802
Robogók!!:)
  • Krisztiam #6802
    nekem is sr50-em van, én ha odahúzom neki a gázt, akkor ad ki olyan hangot mintha csúszna az ékszíj.. de amúgy semmi problémám nincs vele..
  • Gerappa007
    #6801
    Sziasztok!
    Van egy Aprilia SR 50-em. A napokban lett cserélve görgőszett,ékszíj és szimeringek. Ha tövig húzom a gázt valami elkezd olyan hangot adni a blokkban, mintha csúszna az ékszíj. Ezt csak tő gáznál csinálja. Mi lehet a probléma?
  • Animefox
    #6800


    Ez mi?
  • Animefox
    #6799
    Menet közben fulladt le a robogóm és többet már be se indult, mi lehet a gond?
    Suzuki Lets2 és eddig pöcre beindult mindig amióta megvettem, bár igaz használtan. Érdről Budapestre oda vissza megjártam, rá 1 óra múlva újra rápattantam és a második utcánál már végleg megadta magát. Szíjat megnéztem, nem szakadt el de a görgő ha forog eléggé csapágyas hangja van. Gyertyának jónak kell lennie mert pestet megjártam... De valahogy fura érzés amikor próbálom berúgni, nomeg nincs a szokásos pöfögő hang se...
  • youtubeGM
    #6798
  • IVU
    #6797
    Mérj rá!
  • Krisztiam #6796
    sziasztok
    felraktam az aksit tölteni és amikor bedugtam akkor az adapter zölden világított, de 4 óra hossza után elaludt, akkor vajon feltöltötte az aksit?
  • chicco
    #6795
    Aprilia sportcity.En sem vagyok magas,de a Magyar utak miatt kell a nagy kerek.
  • Alice81
    #6794
    Helló, van itt még valaki? :)
    Robogó vásárlását tervezem, kb olyan 150e Ft környékéig, nem túl öreget. Csak munkára járásba használnám, csak városban. Kistestűt keresek, mivel engem sem szabtak valami nagyra. (155 centi... Amiről tuti leér a lábam, az a Honda Dio, meg egyszer ültem valami ezeréves Suzukin, ronda kockalámpás, nem tudom milyen pontosabban.) 4T kellene, azzal kevesebb a probléma. Tudom, az nem olyan dinamikus, meg minden, de ha szívni akarnék, arra ott a megbízhatóra nem megjavítható Jawa Mustangom, ha meg száguldozni akarnék, akkor jóhaver 250-es Kawa Ninja-ja. (Van rá jogsim, még mielőtt...) De nekem robogó kell, amivel el tudok kocogni a munkahelyre, meg haza, jóval olcsóbban, mintha autóval mennék.
    Ami tetszik, nagy szerelem, arra nincs pénz: Vespa.
    Így annyira nem tetszik, de a Piaggio Zip-eket nézegetem, külföldön akad is 1-1 megfelelő árú. Más tipp, amiket lehet nézegetni?
  • Lucifer001
    #6793
    Nem :) Ezek dugattyú gyűrűk csak a vékonyka gyűrű szerepét nem értem . ( de az 2. olajlehúzó alá passzol szerintem )
    itt is látható a szettben benne van
  • zotya10002
    #6792
    Ez valami zéger gyűrű :-O Több helyre is kerülhet!
  • Lucifer001
    #6791
    Sziasztok

    A képen látható kis vékony huzal szerű " gyűrű ? " hova való , és mi a szerepe ? Köszi a választ .
    itt
    Utoljára szerkesztette: Lucifer001, 2015.07.18. 13:38:08
  • zotya10002
    #6790
    Szia!Kör sr-t nem tudom.Viszont azt igen,hogy 150 alatt nem szabad Runnert venni!Ha elhatározod ,hogy veszel, elötte alaposan nézd átt mit is veszel meg! Nagyon kevés példány van ami nincs szanaszét hajtva. Olaszból behozottat felejtős.Még akkor is ha szép küllemre!Ennyit egyenlőre.
    Üdv
  • bakkerman
    #6789
    én munkához egy 2012-es RY6-ot használok,4900 kilóméter van benne,és eddig semmi problémám nem volt vele,szerintem érdemes rá beruházni. A saját motorom meg egy Gilera Stalker,mindkét motor más stílusu,de én azt mondom meglehet bízni a Keewayben is
  • matyi0323
    #6788
    Udv. Runnerol mi a velemeny? Kor srt vagy runnert vennek, kor sr azt mondjak jo, megbizhato, runnerol viszont nem nagyon hallottam semmit.
  • zotya10002
    #6787
    Jaja! Egyiket sem venném!
  • IVU
    #6786
    Inkább olaszt.
  • VinylToy #6785
    Keeway robogó vásárlás előtt állok! A közel 2 méteres magasságomhoz, melyik típust ajánlanátok nekem, amin kényelmesen elférek, és még használható is (városban furikázni, semmi menőzés, munkajárás csupán). :)

    Keeway Pixel 50
    Keeway Flash 50
    Keeway Hurricane 50
    Keeway Milan 50
    Keeway F-act 50
    Keeway Ry6
    Keeway Matrix 50
    Keeway F-act City
    Keeway Hacker 50
    Keeway F-act Evo 50

    Köszi előre is.
  • DanielT
    #6784
    Akkor nagy, vastag gumikkal kell venni, mint amivel az általam is ajánlott Honda szerelve van. :)

    Egyébként gyanítom, hogy amennyire a normális, biztonságos közlekedéshez dönteni kell, azt tudja.
  • RYO21
    #6783
    Minarelli blokkok tényleg strapabírók.

    Neosoknál ajánlatos a hátsó felfüggesztést lellenőrizni, mivel azokkal szokott lenni álltalában probléma. Viszont tényleg minőségi cuccokból van összerakva az egész moci: dellorto karbi, minarelli blokk, pirelli ékszíj, brembo fék stb.
  • DJ RX7
    #6782
    még annyi, hogy gilera stalker teleszkópja egy darab szar. fordítottak, ráadásul zsíros teleszkóp nem olajos pár év alatt kővé dermed és semmit nem mozog.
  • DJ RX7
    #6781
    minarelli blokk van aerox-ben meg sr50 első 2 modelljében is. és azért mondom, mert megfordult már pár minarelli blokk a kezem alatt illetve 1 piaggio is és hát inkább minarelli. röviden, sokkal egyszerűbb az egész, könyebben szerelhető.
  • DJ RX7
    #6780
    "2. Minél nagyobb a kerék, annál kényelmesebb és biztonságosabb."

    ezzel én nem értek egyet. pl aprilia scarabeo nagy, vékony virsli gumikkal sehová se dönthető.

  • bakkerman
    #6779
    tetszik nagyon a gép,most még talonba van egy Gilera Stalker is,ilyeneket nézegetek,legyen jó masszív az úton,megbízható blokk,nekem ennyi elég,nem kellenek ezek a hülyegyerek robogók mint Aerox meg SR50 ilyesmik
  • DanielT
    #6778
    Nekem a típuson kívül két tanácsom van:

    1. Próbálj ki legalább 3 fajtát, ugyanabból a típusból is legalább kettőt, hogy érezd a különbséget.

    2. Minél nagyobb a kerék, annál kényelmesebb és biztonságosabb.

    És akkor a típus, amiben minden megvan, a műszaki tartalomtól kezdve a kezelhetőségen át: Honda SH125.
  • RYO21
    #6777
    Nekem az van, 6 éve hajtom, semmi baja sincs (első szériás model).
  • bakkerman
    #6776
    Neosod van?
  • DJ RX7
    #6775
    ez injektoros

    ez még karburátoros sokkal könnyebb szerelni, kevesebb alkatrészből áll, olcsóbb fenntartani viszont kicsivel többet fogyaszt.

    ebből is rengeteg van ez is karbis még.
  • PeeTeR
    #6774
    egy par peldat/tipust kerhetnek amit ugy erdemes megvenni? csak ne ugy, hogy valami yamaha etc.. hanem kicsit konkretabb tipusjelzessel :)
  • Falkon
    #6773
    4 utem
  • PeeTeR
    #6772
    "4T" az mit takar :o
  • DJ RX7
    #6771
    yamaha neos. egyik piaggio masik minarelli blokk. a yamaha az minarelli nekem az jobban bejött. :)
  • DJ RX7
    #6770
    én kihagynám. feleslegesen túlbonyolított. minek egy 125-ös robogóba kompresszor?! javítani meg kész öngyilkosság.

    lehet kapni jó kis karbis 4T 125 robogókat, van belőlük rengeteg sok alkatrész hozzá, olcsó fenntartani.
  • PeeTeR
    #6769
    Szep jo napot!

    Csatlakozom az elottem hozzaszolohoz es szeretnek en is tanacsot kerni.
    Vagy velemenyt? Ki, hogy latja...

    Peugeot Satelis 125 Compressor vasarlasat tervezi a parom van esetleg valakinek valami tapasztalata velemenye? fogalmam sincs, hogy milyen konkretumra kellene rakerdeznem. Hulye vagyok a motorokhoz.. Olyan 2600€. Vagy esetleg valami mas ebben a kategoriaban? 125cc 13K Km.

    Valaszokat elore is koszonom! ;)
  • bakkerman
    #6768
    sziasztok kérnék egy tanácsot tőletek!
    Yamaha Jog-ot hajtok jelenleg,de egy nagyobb kerekű,testesebb robira akarok váltani,két moci van kinézve,egy Piaggio Typhoon,és egy Yamaha Neos. Árban ugyanott van mindkettő.jövőhétenmár esedékes lenne a váltás,ti melyiket vennétek,illetve miért? :)
  • bp
    #6767
    A karburátort szerintem hagyd, a levegőszűrőt érdemes lenne kitisztítanod. Vagy túl sok levegőt kap, vagy túl keveset. Ha a szűrő tiszta, akkor valahonnan falsot szív.
  • GaBenc
    #6766
    Nem ismerem a mocit, de ha automata szívatós akkor lehetne az a rossz. Mikor mész vele és hörög, nem megy akkor nézd meg a gyertyát. Ha nagyon lucskos akkor sokat kap. De lehetne a karbi beállítása is. Túl sok a váltózó. A karbin 2 csavar van. Az egyik a "subertet" állítja a másik a levegőt. Általánosságban ha a levegőt 1.5-2.5 fordulattal kicsavarod (0-ról) akkor szokott jó lenni. De ez egy alap. Sokat lehet nyerni a beállítással ha van türelmed. Mondjuk a légszűrő is lehet koszos ha sokat állt. Ha valamikor ment akkor ezzel kezdenék. Légszűrő, karbi pucolás. Ha nem ismered a mocit akkor célszerű felírni minden csavar állapotát, hogy legyen mivel kezdeni.
  • Martinez01
    #6765
    Hali!
    Van egy Piaggio Zip-em (50 ccm, 1994 körüli kiadás, tehát még a régi :D)
    Olyan bajom van vele, hogy mielőtt megvettük sokat állt a motor, majdnem három hét kínlódás után sikerült beléje életet lehelni, és most működik úgy hellyel közzel.
    Az az én bajom, hogy tegnap mentem vele egy karikát max összesen fél kilométer, mondom tesztnek jó lessz. ugyanezen az útvonalon mentem még eg kört, és a felénél elkezdett lehörögni a motor, minth a nem kapna elég anyagot, húztam a gázt, és fulladt visza a motor. Alapjárat normális volt, úgy tudtam vele hazajönni, hogy éppenhogycsak megmozdítottam a gázkart, és lépésben tötyögtem haza vele. Mi lehet a baj?
    Még egy kérdés: a karburátoron melyik csavar mit állít?
  • matyi0323
    #6764
    Szét van szedve az orra, lámpa most nincs benne egy ideje, pár nap és elvileg megjön. Lehetséges hogy mikor vettem ki a lámpát akkor valamelyik kábel mozdult vele? Egyébként is eléggé kuka az elektromos része..
  • RYO21
    #6763
    Nekem csinált hasonlót, hogy kontakt nélkül elkezdte pörgetni az önindítót. Aztán kiderült h az egyik biztosítéknál volt a baj, majd megmozgattam a kábeleket, és helyreállt a rendszer.