315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • fm
    #112
    a K1-es harcosok nem véletlenül tanlunak aikido mellett sok egyéb más küzdősportot,vagy harcművészetet.
  • Punker
    #111
    Sapp lassú és nagy az első dobásnál törne a válla....
  • fm
    #110
    szted egy mester aikido-s egy harc során egyetlen ütést,vagy rúgást sem kap? ilyen nincs,csak a filmekben..nincs olyan ember,vagy stílus,amely tökéletes lenne, 1-2 találat mindenkit érhet. ebben az esetben viszont esetleg egy erőteljes rúgás a fejre,megfekszik az aikido nagymestere és indul a földharc. sztem ott már elég kétesélyes lenne a dolog...
  • Punker
    #109
    az ő "stílusa" nem tudna mit kezdeni az aikido fogásokkal
  • Punker
    #108
    Sapp feküdne
  • Braveheart
    #107
    Kíváncsi vagyok, mi lenne ha összeeresztenének egy mester aikidost meg pl. a K1-es Sappot :) Szerintetek?
  • Zsoltee_a_bator
    #106
    Royce Gracie a Gracie csalad tagja. Brazil (avagy Gracie-fele) jiu-jitsu-t uz. Amugy meglepodnel, mert nem egy utcai harcos tanul aikidot.
  • Braveheart
    #105
    Most töltök egy érdekes K1-es videót, mejben egy Royce Gracie nevű aikido-s fickó veri (tekeri, dobja, csavarja...) fossá az ellenfeleit. Amúgy azt tudtam, hogy az aikidoban nincsenek versenyek, akkor hogy kerül a K1-be ez?
  • Braveheart
    #104
    Hidd el, tanultam az esetből... és megváltozott a világnézetem is, már nem vagyok olyan naiv... (azt gondoltam, ilyen velem nem történhet meg)
  • fm
    #103
    ez hatalmas hiba!!! tudom,hogy ez nem vigasztal,de soha nem szabad csak az első kereket odazárni! mindig oda kell láncolni a vázat az első kerékkel együtt vmi szilárd dologhoz,különben kikapják az első kereket,mert azt a legkönnyebb... sajnálom,együtt érzek.
  • Loogan
    #102
    Mostanság megy a National Geo-n vagy a Spektrumon valami Aikido-s dokumentumfilm. Látta már valaki?
    Én pont az utolsó 10 másodpercet kaptam el belőle. :)))
  • Loogan
    #101
    Nem volt komoly. Semmi személyeskedés nem volt benne. Szal bocs, ha megbántottalak vele.
    Csak sok olyan sráccal találkoztam már, aki "utcai harcos" akart lenni valamilyen harcművészet által. De általában az ilyenek hamar abbahagyják, és inkább elmennek gyúrni (ismét bocs, ha ez valakit sért). Nem lehet összekeverni a kettőt. A harcművészetekben fontos a fegyelem, és magas szintet is csak úgy lehet elérni, ha komolyan veszi az ember. Ez pedig együtt jár a filozófiai háttér elsajátításával is. Szerintem.

    Sajnalom, hogy ezt a reakciot valtotta ki beloled a hozzaszolasom, bar nem ertem miert. Egyszeruen a dobasok technikai oldala(celszeru egy lezarassal vegezni, ami veget vet a harcnak), es a megfelelo esestechnika szuksegessege. Szo sem volt sehol brutalizalasokrol, bar esetleg ha megmondod konkretan mi nem tetszett, kifejtem neked.
  • Loogan
    #100
    Az enyém olyan sáros meg retkes mindig, hogy eddig még senki sem kívánta meg... kopp kopp kopp
  • Zsoltee_a_bator
    #99
    hat ha BARHOL kinthagyod akkor nem varhatod el, hogy ott is maradjon :) hidd el tul vagyok mar par biciklin, kevesebb is eleg, hogy laba keljen..
  • Braveheart
    #98
    Vittem volna be a dojoba? :)
  • Zsoltee_a_bator
    #97
    aaa'
    nemszabad kinthagyni
  • Punker
    #96
    :(((((((
  • Braveheart
    #95
    Emlékeztek, tegnap volt a szülinapom... míg aikido edzésen voltam, ajándékból el is csórták a 45 ezres bringám... bár az első kereket meghagyták... (azzal volt az oszlophoz láncolva)
  • Zsoltee_a_bator
    #94
    Sajnalom, hogy ezt a reakciot valtotta ki beloled a hozzaszolasom, bar nem ertem miert. Egyszeruen a dobasok technikai oldala(celszeru egy lezarassal vegezni, ami veget vet a harcnak), es a megfelelo esestechnika szuksegessege. Szo sem volt sehol brutalizalasokrol, bar esetleg ha megmondod konkretan mi nem tetszett, kifejtem neked.
  • fm
    #93
    melyik harcművészetben ez a lényeg? mármint ez a brutalitás,ami így hirtelen, őszintén kitört belőled a billentyűkön keresztül :)

    az uccsó mondatod a lényeg..amúgy a wing tsun-ban érzékeny pontokra támadunk a legtöbbször,de épp ezért elég 1-2 mozdulat és az ellenfél feladja a küzdelmet..az utcai harcban pedig ez fontos lehet! a harcművész mindig a jó oldalon áll,mindig megpróbál harc nélkül győzni...erről rengeteg jó könyvet írtak már,amik ezen művészetek szellemi alapjai. szóval az általad leírt brutalitás csak akkor fordulhat elő,ha nem arra érdemes ember kezébe kerül a tudás.

    Ti olvastok ezzel kapcsolatos könyveket?
  • Loogan
    #92
    Sok harcművészettel vagy küzdősporttal ellentétben, az Aikido-ban a cél az ellenfél legyőzése, nem pedig a megsemmisítése, megnyomorítása. Ezért nincs pl. sérülés az edzéseken sem. Vannak feszítések, amik törésveszélyesek a való életben, de azért azt ne feledjük, hogy ez egy szamuráj harcművészet. De mégsem nyomom ki a szemét, vagy rúgom le a veséjét, esetleg széttaposom a máját, és ott tivornyázok a hullája felett, amit még akkor is rugdosok amikor már az felismerhetetlen hústömeggé változott, hogy a végén a vérében fürödve belehugyuzhassak a tüdejébe. (bocs az elragadtatásomért )Az igazi harcművészeteknek sohasem ez a célja!!!
  • Zsoltee_a_bator
    #91
    zok=zol
  • Zsoltee_a_bator
    #90
    ja jo latom mar voltak erre reakciok :) szoval a lenyeg ottvan hogy altalaban nem engeded el dobas utan, ha lekerul a foldre, es akkor kezdodhet csak igazan a moka (utes, kicsit megtaposod, feszites, rogzites, eleg bo a skala) igazabol egy masodperc ideje sincs az alanynak reagalni, max ha igazan gyakorlott.

    amugy meg nagy makod van az eseseddel, be is torhetted volna a fejed :) (eleg ha 5-bol 1x van vmi komolyabb)
    az ember pl ha oldalra esik osztonosen szeret konyokre erkezni, es betonon ott a szilankos tores.
  • Zsoltee_a_bator
    #89
    ha foglalkozok egy picit aikidoval, jiu-jitsu-val, judoval, vagy effelevel akkor megtanulod hogy mekkora pofonokat lehet kapni a foldtol :)

    betonon pl megkinalsz vkit egy valldobassal, aki nem tud esni, nem biztos hogy fel tud allni utana.
  • Punker
    #88
    :)
  • Braveheart
    #87
    Köszi szépen! Jujj, és aki már 80 éves? Az bele is hal ;)
    Amúgy a 18.
  • Braveheart
    #86
    Ma is megyek edzésre, csak ne írnánk holnap 3 dogát!
    Szülinapom alkalmából kaptam egy kis lóvét, megveszem belőle majd a bokkent meg a ruhát is.
  • Punker
    #85
    Braveheart boldog szülinapot! Hanyadik? az Egri Dojo-ban az a szokás hogy az ünnepelt annyi dobást kap ahanyadik születésnapja van :)))
  • Braveheart
    #84
    Na megjöttem.
  • Loogan
    #83
    Meglehet. Ha többet akarsz tudni Sztiviről, akkor 3-mal lentebbi hozzászólásomban van egy link, ott van róla iromány. Igazából nem tudom mióta Kung Fu-zik...

    vmi olyasmit hallottam,hogy a japán aikidosok "kitagadták" ... ez igaz lehet? mióta tanul WT-t?
  • fm
    #82
    vmi olyasmit hallottam,hogy a japán aikidosok "kitagadták" ... ez igaz lehet? mióta tanul WT-t?
  • Loogan
    #81
    ja, onnan jövök

    edzésen voltál?
  • Loogan
    #80
    Hasznos link: aikido.lap.hu
  • Punker
    #79
    edzésen voltál?
  • Loogan
    #78
    Vannak dojo-i világszerte, de hogy Ő maga tart-e még edzéseket? Nem tudom.
    Viszont az újabb filmjeiben már nemcsak tiszta Aikido-t mutat, hanem keveredik egy kis Wing-Tsun-nal, ugyanis, azt is elkezte művelni valamikor korábban.
    Kb. az első 3-4 filmje az, ami csak tiszta Aikido. (Nico, Ölve vagy halva, Törvényre törve, ...)
    Kevesen tudják róla, hogy Ő volt az első "fehér ember" (nem japán), akit elismertek Japánban, és nyitott először Aikido dojo-t. És az Aikido terjesztésében is igen nagy szerepe volt világszerte, a filmjeinek köszönhetően. Szóval lehet, hogy amit a mostani filmjeiben csinál az csak csimm-bumm "sefülesefarka" akció, de azért el kell ismerni, hogy sokat köszönhet neki az Aikido-s nemzetiség. [Húúú, de szépen mondtam.]

    ..elég jó a videó,köszi a linket! most mi a helyzet Steven-el?
  • fm
    #77
    ..elég jó a videó,köszi a linket! most mi a helyzet Steven-el?
  • Loogan
    #76
    Kedvenc képeim "A ÖREG"-ről:



    meg ez is...


    és persze ez...
  • Loogan
    #75
    Egy kis csemege, akik szeretik Seagal bácsit. Itt még komolyabban nyomta az Aikido-t (kb. 30MB):
    Steven Seagal Aikido clip

    Szerintem azért tud az "öreg". Mellesleg jók a taiko dobok is alatta.
  • cSuwwi
    #74
    álljkígyó :)
  • O0D:
    #73
    na kicsit olvasgattam a hozzászólásokat, kis idő kellett hozzá.

    az eddzésszámról csak annyit, hogy elmész egy edzőtáborba és napi kettő egy hétig az úgy már korrekt...