315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • Zsoltee_a_bator
    #152
    A defense video nem jon le.

    A masik erdekes movie. lattam mar ilyesmit.

    Akkor is az vetodott fel bennem, mi van ha az ellenfel nem tartja oda a kezet?

    Pl egy gyors boxolo az ellenfel. (jellemzoen jo fedezek, ha rest lat gyorsan beut es azonnal visszahuzza a karjat, nem nagyon lehet csak ugy rafogni, max mar adok kapok kozben) Van vmi video hogy nez ki kuzdelem kozben a WT ? (nem WT-s ellen)
  • Zsoltee_a_bator
    #151
    hm meglesem oket.
    miert lenne offtopic nehany napja ez az onvedelem topic :)
  • fm
    #150
    ÉS ELNÉZÉST AZ OFFTOPIC MIATT :)
  • fm
    #149
    Sifu Emin Boztepe Chi-Sau (tapadós kéz)
    Sifu Emin Boztepe önvédelem

    Emin egy olasz WT-os,de kivált a szervezetből és sajátot alapított..
  • fm
    #148
    ja igen: leakarok majd járni később más harcművészetek tréningjeire is,hogy tanuljak azokból is. sztem ez elsőként az aikido lesz,mert az sztem kiegészíti remekül a WT-s tudományt és érdekel is,mert tetszik. de ez nem most lesz..

    neked is meg kéne nézned 1-2 WT tréninget, sztem elsőre látnád minden technikájában a logikát,feltéve,hogy annak gyorsasága ellenére egyáltalán látod azt! ugyanis nagyon gyorsak és általában nem is lehet látni mi történik,csak azt,mikor vége a harcnak :)
  • fm
    #147
    oké..lehet,hogy rosszul fejeztem ki magam,vagy rosszul gondolkoztam elsőre. a lényeg,hogy ebben erős különbség van a WT és a Jujitsu között. nekünk azt tanítják,soha,semmilyen körülmények között ne forduljunk a vak oldalunkkal az ellen felé. ha egy kézcsavarás miatt ez mégis megtörténne,akkor rögtön tovább kell fordulni,minél hamarabb szembekerülve az ellenféllel,vagy más módon elkerülni ezt a pozíciót.

    a vidijó alapján ítéltem meg a technikát: szted a támadó képtelen lenne hirtelen belemarni az ellenfél arcába,mikor az a védekezésre képtelen,mert háttal van neki(igaz,ha csak 1 pillanatig is)

    mos néztem meg a belinkelt videót: ez mind földarc,az pedig egészen más tészta. nagyon profi a csávó,tény. de 1szer sem fordított hátat :) ha vki pedig jó földharcban,ott tényleg nem nagyon lehet ütéseket bevinni,már pedig a srác mindig földharcra törekedett,bízva a tudományában,nem alaptalanul. nem semmi,inkább odaadnám neki a tárcámat :)))
  • Zsoltee_a_bator
    #146
    hat mester en sem vagyok :)

    Csak azzal van bajom, hogy megitelsz egy technikat amit nem ismersz, sosem alkalmaztal, sosem csinaltak rajtad. Igy nem tudhatod, mit tudnal csinalni abban a szituacioban. A fordulassal! egy idoben mar emelkedsz fel a foldrol.. Aki nem ismeri jol a dobasokat csak akkor veszi eszre mikor mar repul valamerre. Amugy menj le egy jiu, vagy judo edzesre, szerintem nagyon erdekes mas kuzdostilusokat is megismerni, harcolni is ellenuk.

    Ja es kozvetlen kontaktus eseten(pl atkarol testre) nem tudsz utni. A kezed meg ha szabad is, kint van oldalt. Semmilyen lenduletet, erot nem tudsz belevinni, max simogatni lehet. :) jo pelda a lent emlitett Royce-os videot, egyik ellenfele se tud bevinni kozelrol utest. (pl egyikuk egy 8 danos karates, boxolo, muaythai, mindenfele van). olyan szepen boldogul mintha bunda lenne, pedig ufc az egyik legbrutalabb bajnoksag. (puszta okol, nincs korlatozva alloharcra, mehetnek izuletfeszitesek is, stb.)epeszu ember nem megy oda :)
    http://216.40.244.4/highlights/04-RoyceGracieHQ.zip


    Amugy minden harcmuveszet "logikara" epul, kulonben mi ertelmuk lenne. Csak mas teruleten erosek. Biztos van nehanyszaz olyan WT -s technika amiben elsore ensem latnam a raciot, de seggreulnék toluk rogton :)
  • fm
    #145
    nemharagszom,de továbbra is logikátlannak tartom.

    de wing tsunosokat biztos,hogy nem dobálnak :) ugyanis nálunk magas rúgás sincs,épp azért,mert azáltal nagyon kinyílik a védelem..

    én úgy gondolom (bár a dobások tényleg nem a szakterületem,sőt mondhatni még semmiben sem vagyok mester) hogy amikor a jujitsu-s emberke befordul háttal a támadóhoz,ha annak van esze és fenn a két SZABAD keze,egyértelmű,hogy belekapaszkodik az ellenfélbe,ha ütni nem is tud. amúgy abban tévedsz,hogy az ütésnek hely kell. elmondanám,hogy 0cm-ről is lehet iszonyat erőset ütni,vmint a tested minden része fegyver,amivel támadhatsz.
    (ujj,ököl,tenyér,csukló,kézél,könyök,váll stb)

    abban igazad van sztem is,hogy ha egy thai-boxos megküldi azt a köríves rúgást,akkor max belekapaszkodni tud az ellenfél nyakába hátulról(vagy arcába) de magával ránthatja,vagy kellemetlen arcsérülést okozhat ezzel.

    íme ugyanezen szitura egy WT-os védés(egyidejű támadással):
    mikor a támadó lába még nem gyorsult fel teljesen belépünk közel hozzá(a térdéhez,mert ott a rúgás erőssége jóval kisebb) majd egy "ollózókézzel" védjük a rúgást,amivel rögtön alá is nyúlunk a lábának,hogy a másik kézzel egy kézélcsapást mérve a torkára fejjel lefelé "beleállítsuk" a földbe. persze lábmunkával(közben rátaposni/kirúgni a támasztó lábát) rásegíthetünk erre. tehát sztem ehhez NEM KELL HÁTTAL fordulni a támadónak,elkerülve az úgy adódó felesleges veszélyt(hiszen a vakoldalt sehogy sem tudjuk védeni).

    szóval ne érts félre én nem azt modnom,hogy gyenge a ju-jitsu,nagyon is szép és hatásos fegyver szvsz!! csak feltűnt a különbözőség az általam tanult(hírhedten a logikára épülő) harcművészettel szemben. bocs ha hoszzú lett az írkálásom :)

  • Zsoltee_a_bator
    #144
    :DDD
    ezen azert jot nevettem. (bocsi)

    "pl mikor a faszi magas,köríves rúgással támad és a jujitsu-s koma hátat fordít neki(a vakoldalát mutatva nem kis veszélynek kitéve)"

    Maradjunk annyiban hogy a dobasok nem a szakteruleted :)
    Senki nem olyan bolond, hogy hatat fordit az ellenfelenek. Dobast akkor kezdemenyezel, ha az ellenfeled nincs egyensulyban, esvagy annyira kozel vagy, hogy nem tud megutni/megrugni. Addig be sem fordulsz mig, mig kozel nem vagy es ra nem fogtal. Kicsit elemezd a helyzetet. Belepett a tamado lab moge, elkapta, az ellenfel orul ha talpon tud maradni egyaltalan. Meg ha egyensulyban lenne akkor is nehezen uthetne, mert kozvetlen kontaktusban vannak, az uteshez kell nemi tavolsag. Ez egeszen mas mint egy tavolsagtarto uto-rugo kuzdelem. Ezek a technikak jol eladhatok kuzdelem kozben is. Cimbik dobaljak osszevissza kemposokat, thaiboxosokat versenyen.
  • fm
    #143
    nem rossz,nem rossz :)
    de én wing tsun-t tanulok és ebben a vidijóban van pont 1-2 olyan dolog,amit mi soha nem tennénk,mert nem logikus,max látványos. pl mikor a faszi magas,köríves rúgással támad és a jujitsu-s koma hátat fordít neki(a vakoldalát mutatva nem kis veszélynek kitéve) hogy a lábánál fogva dobja el. amúgy hatásos harcművészet és tetszenek a filmek,megnéztem a többit is :)
  • Zsoltee_a_bator
    #142
    http://www.jujitsu.hu/mpgs/kecskemet_technika_07.mpeg
  • Zsoltee_a_bator
    #141
    http://www.jujitsu.hu/mpgs/kecskemet_technika_06.mpeg

    mondjuk jol kezeli a temat a srac :)
  • fm
    #140
    ja igen..simán megértjük egymást :)
  • Loogan
    #139
    Ja, majd a dojo-ban megmutatják a többiek. Akkor jó, ha a csomó a közepén egy szabályos háromszögre hasonlít. Ehhez egy kicsit ki kell fordítani, mielőtt végleg meghúzod a kötést.
  • Zsoltee_a_bator
    #138
    majd megmutatjak a dojoban.
    ne kotogesd osszevissza.
  • Zsoltee_a_bator
    #137
    ugy ertettem ha pl ottvan baratno vagy ilyesmi :)
    nem a tamado(k)ra gondoltam
  • Braveheart
    #136
    Na megjött a ruha, tök jó. Jó nagy :)
    Ja és el tudná vki magyarázni, hogyan kell megkötni az övet? Odáig megvan, hogy 2-szer körbefonom magamon, de utána mit hogyan merre mikor... :)
  • fm
    #135
    sebaj..ez is hozzátartozik :)
    de elfuthatsz több ember elől is,nem?
  • Zsoltee_a_bator
    #134
    aikido topic atment onvedelem forumba :)
  • Zsoltee_a_bator
    #133
    hat ha nincs egyedul az ember akkor az elpucolok strategia nyilvan nem jarhato :)
  • fm
    #132
    egyetértek..
    a futás részével is. én is úgy gondolom és úgy is cselekszem általában,hogy amíg megoldhatóak a dolgok békésen (okosan,megalázkodás nélkül) addig nem szabad harcolni. azonban vannak olyan helyzetek,amikor elkerülhetetlen a kemény fellépés,esetleg a verekedés..sajnos.
    ilyen helyzet pl amikor rászállnak a csajodra és nem tágítanak,vagy netalántán meg kell védened az ártatlanokat. persze ez lehet,hogy fellengzősen hangzik,de a harcművészetek erre tanítanak. tehát a harcművész mindig a jó oldalon áll és ha ki kell állni emellett,nem számít ki az ellenfél. azt pedig,hogy melyik a jó oldal rengeteg jó harcművészetekhez kapcsolódó filozófiai mű taglalja.

    remélem ebben is egyetértünk,de azért leírtam :)
  • Zsoltee_a_bator
    #131
    de azzal egyetertesz, hogy ez az esely mennyire kicsi..
    amugy igaz, ha 2-en vannak es lemesz meghaltal.
    en azt mondom szegyen a futas de hasznos. meg akar egy penztarcat is meger. :) (megkerdeztek K. Laszlo Jitsu-s shihan-t, es o is ilyen velemenyen volt:) azt mondta sosem tudhatod kivel kerulsz szembe. hiaba vagy jo ha jon mondjuk egy thaibox bajnok.)
  • fm
    #130
    több harcművészetben is felkészítenek 1-nél több támadó ellen is. az igaz,hogy csak az számít Te milyen jó vagy az ellenfeleidhez képest..de ha nagyon jó vagy lehet esélyed 2 ellen is.
  • fm
    #129
    földharcot több harcművészetben/küzdősportban is oktatnak..
  • Zsoltee_a_bator
    #128
    es letezik olyan harcmuveszet ami jo tobb ellenfel ellen is? ha van 2 ellenfeled, akik tudnak is valamit harcolni, eselytelen vagy. (abbol nem lehet kiindulni hogy reszeg ketbalkezesek lesznek)
  • Cat #127
    egyetértek, földharc mindent üt, más kérdés hogy csak 1:1 ellen - ami való életben meg ugye szinte kizárt
  • Cat #126
    egyetértek, földharc mindent üt, más kérdés hogy csak 1:1 ellen - ami való életben meg ugye szinte kizárt
  • Cat #125
    igen ez igy van, csak ez kicsit megalázó, és utána ugyérzi az ember hogy megalkuszik
  • Zsoltee_a_bator
    #124
    egy reszeget nehez meggyozni, a legjobb modszer egy eroszakos reszeg ellen, hogy ossze kell veluk haverkodni (ha ugy erzi, magas lorol tekintesz le ra, akkor hergeled). Baromi egyszeru, es utana spankent mehettek utatokra. Multkor felszallt egy ilyen a villamosra es mindenaron el akarta torni az allkapcsom, mar felallt boxallasba is es mar akart felhuzni a szekrol. Aztan egy kis alszentkedes es negyedora mulva mar sorre akart meghivni. :)
  • Loogan
    #123
    Egy biztos: akinek ilyen haverjai vannak, mint Punker, annak nincs szüksége ellenségekre.
  • Punker
    #122
    te voltál a részeg? :)
  • Loogan
    #121
    Csak egy példa:
    Egy magas fokozatú Aikido mester, aki már nagyon régóta művelte az Aikido-t, utazott a villamoson este. Nyugodtan ül, amikor felszállt a villamosra egy részeg fazon. Elkezdett kötöszködni egy nővel. Erre "hősünk" szemében felcsillant a fény. Eddig még sohasem alkalmazta senkin az Aikido-s technikákat, most talán itt lesz a legfőbb ideje, hogy móresre tanítsa a részeg punk-ot. De mielőtt odaért volna a nőhöz, egy öregember odalépett, és elkezdett beszélni a bebaszott fazonnak. Beszél, beszél. Kb 2 perc után a hobó leszállt a villamosról, és mindenki ment tovább nyugodtan az útjára. Az Aikido mester meg rohadtul elszégyellte magát, ő már lehet hogy sérülést okozott volna a csávónak tök feleslegesen. Egy öregember meg szépen lerendezte a helyzetet pár szóval.
    Ennyi...
  • Loogan
    #120
    Áhhhhhhh!!!!! Gyerekek, ezt nem hiszem el. Ne vitatkozzunk melyik jobb! Aki utcai harcos akar lenni, az jelentkezzen a légióba, majd ott elveszik a kedvét a hepajkodástól.
    Zsoltee-val meg teljesen egyet értek. A K1-ben ringben, kesztűben, félmeztelenül, szabályokat betartva, x perces menetekre lebontva kell küzdeni. Össze se lehet hasonlítani egy életszerű helyzettel.
  • Punker
    #119
    12-s automata Benelli mindent megold...
  • Zsoltee_a_bator
    #118
    a k1 merkozesek nagyon kotottek, k1-nek olyan szabalyrendszere van amihez nagyon nem passzol az aiki-s technikak nagy resze.
    Nezzetek meg valakit egy UFC meccsen aikidozni pl ott mindent szabad. Es nem kell elmeleteket gyartani hogy "ki nyerne", egyszeruen nezzetek meg, hogy tortenik a gyakorlatban, nagyon szeles a paletta.

    Ha e diskurzus celja az, hogy kideruljon hogy milyen technikak a leghatekonyabbak: gyakorlatilag a gracie jitsu, a sambo, es az effelek letarolnak mindent. (kozelharc, foldharc, karkulcsok stb)

    videok:
    http://www.sherdog.com
  • fm
    #117
    ok :)
  • Punker
    #116
    a K-1-s bajnokokra gondoltam akik nem csak erősek de technkiásak és gyorsak is
  • fm
    #115
    értem,azt hittem azért kíváncsi Braveheart egy Sapp - AIKIDO mester küzdelemre,mert Sapp ott van a szeren. a mondatod második felét nem nagyon értem.
  • Punker
    #114
    Sapp minden csak nem nagy K-1-s harcos, a többi már valószínűleg hatákony lehetne
  • fm
    #113
    oké elismerem,hogy nem tudom Sapp milyen,de ha nagy K1-es harcos,nem hiszem,hogy 1-2 találatot ne tudna bevinni akárkinek,vmint,hogy olyan "törékeny" hogy 1 dobás után feladná..sztem jóval többet kibírnak ezek az állatok 1-1 küzdelem során.