315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • fm
    #192
    köszi az infókat srácok..megtudtam mindent,ami most érdekelt. és vonz ez a harcművészet,biztos,hogy bele fogok kóstolni...
  • Loogan
    #191
    Évente 3 kyu vizsga van. (tavasz, nyár, ősz) Dan vizsga általában 2x egy évben a japánok által tartott edzőtáborokban.
    Amíg eljutsz 1. dan-ig kb. 7-8 év szokott eltelni. Van úgy hogy valaki kihagy egy vizsgát, mert nem érzi felkészültnek magát. Előfordul, ilyenkor több idő kell...
    Én is több mint 5 éve csinálom, és csak 3. kyu-s vagyok. Nem volt pénzem vagy éppen időm mindig vizsgázni...
    Egyébként abszolut nem kötelező vizsgázni menni, de ha mégis, akkor asszem 1500-2000 Ft a vizsgadíj + az éves tagdíj 3000 Ft + amit havonta kér a mestered. De még mindig ez a "legolcsóbb" harcművészet.

    Ja és amit leírtam az a Kobayashi szövetségre érvényes, nem tudom, hogy másik szövetségekben ez pontosan hogy zajlik. Bár gondolom nem nagy a különbség ott se.

    Na, további szép napot polgártársak.
  • Zsoltee_a_bator
    #190
    olyan stilus, ami hasonlo mozgasokra epit. (tradicionalis judo, jiu-jitsu, hapkido, stb.)
  • Punker
    #189
    fél kor lesz vége az edzésüknek :)
  • fm
    #188
    az király. én is megyek..csak gondolom nem ugyanoda..
  • Punker
    #187
    nem kötelező vizsgázni, igen a sensei is jön "zülleni" 1-2 pohár sör minden embernek jól esik edzés után, meg mivel holnap reggel is lesz edzés elméletileg nem megy vissza Pestre így jön ő is bulizni.
  • fm
    #186
    a sensei is megy zülleni?!?! vizsgák nélkül lehet tovább tanulni? köszi
  • fm
    #185
    okés..csak számolgattam a leírt infók alapján. de a fekete öv után még azért van egynéhány fokozat...

    mit értessz hasonló ágazat alatt?
  • Punker
    #184
    ha este megyek zülleni akkor majd megkérem a sensei-t írja le pontosan a dolgokat.
  • Punker
    #183
    ja kb annyi
  • Zsoltee_a_bator
    #182
    Hat 5 ev alatt senkire se kotnek fekete ovet.. Max ha mar mester egy masik, hasonlo agazatbol, esetleg akkor haladhat olyan gyorsan.

    Jo persze ismerek helyet, ahol mar 3 ev alatt megvan :) De nem er sokat, ha nincs valami mogotte. Realisan minimum 10 ev, hogy elkezdjen elmelyedni az ember egy harcmuveszetben. Es nem eleg a technika, fejben is ott kell lenni hozza.
  • Punker
    #181
    aszem a barna öv min 3 év a "nagy" vizsgákból van 2 évente
  • fm
    #180
    kb 5 év alatt fekete öv maximális erőbedobással?
  • fm
    #179
    ja..akkor félreértettem. azt hittem ott le van hagyva véletlenül az "év" szócska..akkor újrakalkulálom :)
  • fm
    #178
    akkor ha jól számolom minimum 8 év és 90 nap,amíg eljutsz maximális erőbedobással a fekete övig?

    a továbbtanuláshoz kötelező vizsgázni? vizsgadíj van?

    köszi a válaszokat..
  • Punker
    #177
    ja és évente 2x lehet vizsgázni nem?
  • Punker
    #176
    azt nem írtad te hol tartasz? :)
  • Loogan
    #175
    1. vizsga: 7. kyu (legalább 30 edzésnap) Fehér öv, egészen 2. kyu-ig...
    2. vizsga: 6. kyu (legalább 30 edzésnap)
    3. vizsga: 5. kyu (legalább 30 edzésnap)
    4. vizsga: 4. kyu (min 1 vizsgakivárás)
    5. vizsga: 3. kyu (min 2 vizsgakivárás)
    6. vizsga: 2. kyu (min 2 vizsgakivárás) Itt már barna övre vizsgázol...
    7. vizsga: 1. kyu (min 2 vizsgakivárás)
    8. vizsga: 1. dan (min 1 év vizsgakivárás) Itt már fekete övre, ill. hakama-ra (tradicionális fekete "szoknyanadrág") vizsgázol, kizárólag japán mesterek előtt
    9. vizsga: 2. dan (min 2 év vizsgakivárás)
    10. vizsga: 3. dan (min 3 év vizsgakivárás)
    ...
    13. vizsga: 6. dan (min 6 év vizsgakivárás) Ez már a shihan (nagymester fokozat)
    Innen tovább nincs vizsgázás, itt már időközönként megajánlják a fokozatokat. Max 10. dan-ig megy asszem...

    Remélem elég részletes és kimerítő voltam. :)))))
  • Punker
    #174
    vizsgázni kell, elöször kiu-k vannak (lehet rosszul írtam)
  • fm
    #173
    itt dan-okban mérik a fokozatokat? milyen gyakran léphettek szintet? hány szint van? ki hol tart? vizsgázni kell,vagy a képességeitek alapján léphettek feljebb?

    sok kérdés..kíváncsiság :)
  • fm
    #172
    mind1..dc-n rengeteg mindent megtaláltam..azér köszesz
  • Zsoltee_a_bator
    #171
    Egy ilyenem volt. Toltottem vmi uj filmet, erre Benny Hill show volt helyette. De nem jartam rosszul, mert nagyon jo volt :) (ellentetben a megcelzott filmmel)
  • Loogan
    #170
    Ezért kell mindig felfelé kerekíteni, ha gi-t veszel.
  • fm
    #169
    és nincsenek kamu letöltések sem? én anno elég sokkal találkoztam..
  • Zsoltee_a_bator
    #168
    hasznalj Kazaa lite-t.
    nincs reklam, spyware stb.
  • fm
    #167
    DC-n a van egy Martial Arts HUB,ami telistele van jó cuccokkal,könyvekkel stb. címe: dchub://MartialArts.no-ip.org/
    külföldi,de nagyon hasznos..
  • Punker
    #166
    ez várható volt
  • Braveheart
    #165
    Anyámmal kimosattam a gi-met ("edzőruha") és legalább 5cm-el rövidebb lett!
  • Punker
    #164
    tegnap este ilyet ittunk a Sensei kislánya egészségére:
  • fm
    #163
    köszi,csak sajna nem bírom a kazaa-t a sok reklám stb miatt..
  • Punker
    #162
    kazaa-n vannak videk egyszer kiírtam 1 cd-nyi válogatást de az eltünt a dojo-ban
  • fm
    #161
    DC-n tudtok harcművészetes HUB-okat?
  • Loogan
    #160
    Tamura sensei épp egy koshinage-t csinál. Háttérben a Fuji hegy.

  • Loogan
    #159
    Kaitennage:

  • Punker
    #158
    azok aképek voltak nálad amiket én csináltam egyik edzésen?
  • Loogan
    #157
    Csakhogy egy kicsit visszakanyarodjunk az Aikido felé.
    Egy szép Kotegaeshi:

  • Zsoltee_a_bator
    #156
    egyedi kuzdostilusotok lehet. remelem futok ossze wt-ssel meg majd :)

    toltottem epp par durva videot..
    orosz hustorony, kickbox/sambo csephadaro :) felelmetes. http://207.44.200.49/highlights/13-IgorVovchanchinHQ.zip

    aiki topicbol ki leszunk rugva szerintem fm :)
  • fm
    #155
    igen,csak így gyakorolják,tanulják. persze ezt kb másfél év szorgalmas munka után kezdik tanítani az embernek..
  • Zsoltee_a_bator
    #154
    oksa igy mar tisztult a kep :) szoval nem kell vegig erintkeznie, eleg csak egy pillanatra.
  • fm
    #153
    majd keresek ilyesmi videót,nem bizti,hogy találok,legfeljebb felveszek egyet a tréningen :)

    a chi-sau lényege,hogy a bőrreflexet fejleszti,ami 100szor gyorsabb a szemreflexnél és nehezebben csapható be. a WT-os küzdő,amíg nem lépnek be a "mágnesterébe" addig nem csinál semmit. ha viszont beléptek véd és támad egy időben,majd nem engedi a támadót,megy utána és mindig a lehető legközelebb marad és próbálja a küzdelmet 2-3 ütéssel lezárni(ha lehet).
    a chi sau(tapadós kéz) segítségével tehát ha jön egy ütés és az hozzáér a WT-os elülső kereső kezéhez,akkor azzal rögtön érezni fogja,hogy merre tart annak ereje és elvezeti azt egy erős visszatámadással egyidőben,amibe a támadó a saját támadásának lendületével még bele is lép.