315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • Zsoltee_a_bator
    #232
    van egy haverom o is jiuzik, agyongyurt 110 kg, 160 kg-val nyom fekve, eleg gyors, nem kotott felepitese. Rajta sok feszitest egyszeruen nem lehet megcsinalni, ha o nem akarja. Persze mondhatjuk az izuletei mindenkinek ugyanolyan erosek, de egyszeruen olyan eros, hogy a legtobb feszitest izombol is siman ki tudja vedeni. Olyasmi erzes, mintha egy femdarabot probalnal csavargatni (emelle hozzajon hogy ugye ismeri is ezeket a technikakat tudja mit hogyan tegyen a "blokkhoz")

    csak arra akartam kilyukadni ezzel a kis episztolaval, hogy egyaltalan nem olyan biztos, hogy nem tudna kijonni abbol a helyzetbol, ha extrem eros, az komoly segitseg.
  • Loogan
    #231
    Így van, egy gyenge embernek egy erős ellen nem sok esélye van, ha erővel próbálkozik.
  • fm
    #230
    ja igaz,tényleg. nem szabad ellenfeszülni az erőnek,hanem azt kölcsönvenni és a saját erőnket hozzáadni és azzal legyőzni a támadót. nálatok is ez az alapelv?
  • Loogan
    #229
    aha
  • Loogan
    #228
    Nem is az, hogy nem lehet erővel visszadolgozni egy aikido technika ellen. De lehet, csak akkor a visszadolgozásból származó erőt kell mondjuk továbbvezetni, és ezzel az energiával megdobni, abba az irányba, amerre ő mozdul (visszadolgozik).
    Úgyis hívják ezt pl. hogy "ikkyo kara kokyu-nage".

    De amúgy igazad van, a régi filmjei sokkal faszábbak.
  • Punker
    #227
    este jössz?
  • Loogan
    #226


    ikkyo


    sankyo

    kokyu nage (dobástechnika, ebből speciel nem sokat látni)
  • fm
    #225
    teljesen egyetértek! a sumo-s tag erővel győzte le a technikát és ez ha jól tudom teljesen ellentmond az aikidonak. szóval picit meglepett...
    a film tényleg lapos volt,de a régi filmjeit szívesen megnézném! mert rég láttam őket...
  • Loogan
    #224
    Ja volt egy pár ikkyo, meg sankyo, és egy-két kokyu-nage, de semmi extra. Inkább kung-fu-ztak benne.
    Érdekes, hogy a bárban a nagydarab sumo-s kinézetű fickón csinált egy ikkyo-t, de az visszadolgozott belőle... háááát ha valóságban Seagal megcsinálna egy ikkyo-t valakin az olyan szépen megfejelné a padlót, mint a kisangyal. Nem igazán tudna kijönni belőle.
    Amúgy Seagal filmjei kezdenek uncsik lenni.
  • fm
    #223
    köszi..ezt vágom,már volt róla szó a #78 körül.
  • Punker
    #222
    Segal aszem 6 vagy 7 danos Aikido mester.....
  • fm
    #221
    ma volt a Sebhelyek a fos rtl-en. nem volt vmi nagy szám,de kevés hozzáértéssel fel lehetett fedezni néhány aikido-s jelenetet. így van? írna erről vki hozzáértő?
  • Loogan
    #220
    Szarok rá! Mi a galérián edzünk, és senkit sem zavarunk vele, nem tudom miért kell lezárni emiatt az egész körcsarnokot?! Nem mintha ingyen nézni akarnánk azt a szerencsétlenkedést. (Ezzel nem akarok megbántani egyetlen fogyatékost sem, riszpekt nekik meg minden, csak a szervezőkre vagyok dühös.)
    De ha kib*szott fociról van szó, akkor az mindennél nagyobb prioritást élvez, pedig szarok vagyunk fociból, ezt már tudomásul kéne venni jó 10 éve!!! (Effektíve Eger valahol a megyei utolsó hely környékén kullog.)
  • Punker
    #219
    te barom a csörgőlabda az a vakok sportja....
  • Punker
    #218
    te hogyhogy otthon vagy?????
  • Loogan
    #217
    Mi meg szopunk ezerrel mostanában, mert a pénteki edzéseink sorra elmaradnak, mindenféle hülye koncertek, meg rendezvények miatt... Most is valami hülye csörgőlabda bajnokság miatt nincs. (Csörgőlabda, öcsém, hallott már valaki ennél nagyobb baromságot??? )
    Pedig pont a pénteki edzések a legjobbak, az egész hetes feszültséget levezeted, és utánna megy mindenki piálni.
  • Loogan
    #216
    Mindent bele!!!
  • Braveheart
    #215
    Na most állítgatjujk össze a műsort, érdekes lesz :) sajna a mester ne mengedte, hogy "látványosabb" dolgokat csináljunk, mert még csak 2 hónapja járunk :(
  • Braveheart
    #214
    Mi is megyünk bemutatóra, Sárváron lesz a fürdőben asszem jún. 19-én.
    Na indulok is mert fél óra múlva edzés :)
  • Loogan
    #213
    Tegnap volt Egerben 2 Aikido-s bemutatónk. Hát öregem, rendesen megmutattuk, hogy hol lakik a magyarok istene. Szétzúztuk egymást. A közönségnek hurkára tetszett. Úgyhogy most rendbe van téve az egó...
  • Punker
    #212
    ja persze hiszem ha látom :)
  • Loogan
    #211
    Na, le lehet szállni rólam. Ma csak egy sört ittam meg.
  • Punker
    #210
    na jó azért olyan durván nem iszik :)
  • fm
    #209
    elhiszem,hogy iszik,de a smájliból arra következtettem,hogy viccelsz te is,akárcsak én. a halál pedig nem vicc..Loogan ivászata lehet,meg a 80 dobás :)
  • Punker
    #208
    ki mondta hogy ez poén? én ismerem nem te.... :)
  • fm
    #207
    jó témán pojénkodunk :)
  • Punker
    #206
    ki LooGan??? a 30-t se éli meg mert szétrobban a mája :)
  • fm
    #205
    sztem vhol 70 környékén már nemigen fogja bírni a dobásokat,így nem jut el a 80ig
  • Braveheart
    #204
    Várj csak ha majd 80 leszel!
  • Loogan
    #203
    Ja igen, nálunk van egy szokás a dojo-ban, hogy akinek szülinapja van, azt annyiszor megdobálják ahány éves...
    Én tegnap voltam 24. :)))
  • Punker
    #202
    Na LooGan-t lassan megdobálják :)
  • Loogan
    #201
    Jubilálunk, jubilálunk???
  • Braveheart
    #200
    Éljen #200!
  • fm
    #199
    nos, 2 év alatt,ha minden erőmet beleadom és érzékem is van hozzá,akkor lehetek haladó,vagy kis eséllyel mesterjelölt. ez persze még közel sem a csúcs,mert mester fokozatból is van 12. ezért most minden energiámat elsősorban (az egyetem mellett) a WT-ra fordítom az elkövetkező 2 évben. utána kipróbálom az aikido-t mondjuk 1-2 évig, esetleg utána vmilyen box-ot 1 évig stb,de ilyen messze azért még nem tervezek. és ezek mellett a fő hangsúlyt mindig a WT-ra fogom helyezni,a többivel csak "kiegészítem" ezt. ezek most szép tervek a fejemben,amit még ezirányban való tanulással(filozófia) és olvasással is szeretnék elmélyíteni.

    de tulképp tök mind1 mit írok most ide,a tettek beszélnek mindig..vagy nem
  • Zsoltee_a_bator
    #198
    jo, de akkor minek a ket ev? :) az alatt feltetelezem meg nem leszel nagyon halado/mesterjelolt, amellett ez szuksegtelen is ahhoz, hogy belekostolj egy masik agazatba.
  • fm
    #197
    azt kihagytam,hogy az aikido mellett a terveimben nem kívánom befejezni a WT-t,hanem egymás mellett szeretném a kettőt tanulni.

    remélem választ adtam a kérdéseidre :)
  • fm
    #196
    egyszerű. én úgy érzem megtaláltam azt a harcművészetet,ami nekem való és ami nagyon hasznos,hatásos is akárhol,akármilyen helyzetben. de nem szeretnék megelégedni ennyivel(bár még ennek is az elején járok) hanem miután a WT-ban már haladó,vagy talán mesterjelölt szintre érek, szeretnék megismerni más harcmódot is,hogy hasznomra váljon. és ez bizony nem két éves terv most a számomra,több annál. nagyon tetszik az egész,sosem éreztem magam ennyire teljesnek,ezért merek előre tervezni...most először életemben,pedig már 21 múltam. az más kérdés,hogy ebből mit tudok majd valóra váltani,az egész akarat és kitartás kérdése...

    mindenesetre érdeklődni azért szabad,nem? ;)
  • Zsoltee_a_bator
    #195
    azt nem ertem mi ertelme akkor ennyi reszletet kerdezgetni :) ha el akarsz kezdeni egy sportot akkor elkezded. ha nem akkor nem. max ha az embernek epp olyan dolga van, hogy nem fer be az idobe akkor halasztja kicsit, de olyat ritkan latni hogy valaki 2 evre elore tervez :) najo nem mintha kozom lenne hozza, hogy miert.. nem is kotekszem csak erosen szkeptikus vagyok azzal a 2 ev mulva hajrazassal kapcsolatban :)
  • fm
    #194
    köszi a bíztatást..persze nem most lesz ez,kb 2 év múlva.
  • Loogan
    #193
    Hajrá!!!