315
Ueshiba Moriheire - Aikido
  • Dunkey
    #272
    ööö és ha mondjuk judogit használ az ember aikidora akkor mivel köti meg? mármint rögtön fehér öves vagy vagy kell vmi ahhoz hogy felhúzasd a rendes szerkót?
  • bens
    #271
    mennyit fizettek ezért a tagnak...
  • Loogan
    #270


    Félre a névtelen senkik szintetikus szarjaival, megjött Steven Seagal és az õ teljességgel természetes energiaitala! Az Úszó erõd és a Lángoló jég környezettudatos sztárja kedvenc távolkeleti növényeit (pl. ginzeng, ginkgo biloba, zöld tea) gyûjtötte aluminiumdobozba, és olyan egzotikumokkal vadította meg, mint a cévitaminban rekorder tibeti Goji-bogyó vagy az immunerõsítõ kínai cordyceps. Az 54 éves korára Buddha-arcúvá hízott küzdõsportmester-celebritás gyorsító itala elvileg cukormentes és kizárólag a növények levébõl készült. Negyed és félliteres kiszerelésben egyaránt terjed a tengerentúlon Root Beer Rush, Cherry Charge és Asian Experience fantázianevû ízesítésekkel.

    lol :)))))
  • Balu san
    #269
    A hakama-t meg kell mutatni mindenkinek...
  • Loogan
    #268
    Örömmel bejelentem, hogy tévedtem. Alpolgármesterünk levizsgázott danra a nyáron, és azóta fellelkesült és jár. Szinte minden edzésen ott van, és érdeklődik, csinálja. Riszpekt! Na ezért szép az Aikido.
  • Loogan
    #267
    Amit sokan elleneznek, hogy alpolgármesterünk is menni akar danra. 3 éve már nem jár, most volt legutóbb 2 edzézen, és egyből a danos vizsgaanyagot bújta. Senseiünk persze adott Neki egy danos embert gyakorolni az edzéseken. Végül is van 2-3 hónapja. Az öregnél fog vizsgázni, és köztudott, hogy Ő engedékenyebb.
    Egyik fekete övesünk nagyon ellenzi ezt e fajta módszert. A vizsgát ki kell érdemelni, és nem csak beesni rá. Szerintem se helyes, de engem nem igazán érdekel.
    Ha befeketül, pár évig úgy se látjuk megint.
  • Loogan
    #266
    Legutóbbi dan vizsgán páran befeketültek. Volt asszem 1-2 bukó is.
    Kriszta is danos lett. :-))) Tök furi hakamában.
  • Balu san
    #265
    Az valami más lesz... :)
  • Balu san
    #264
    ...akár 4 év alatt. Utána van még egy kyu vizsga, majd következik a dan. Ott viszont már nagyon sok a kötelező kivárás. De ez így van jól!
  • Astaroth
    #263
    Szerintem 1 év alatt is, ha harcosnak születtél...
  • Anotino
    #262
    A' en inkabb kifekszem a napra, 2 nap alatt bebarnulok :) Aiki-bol ossze lehet hozni a barnat 6 ev alatt? Az egesz hamar megvan.
  • Loogan
    #261
    Emberek!
    Múlt vasárnap megvolt a tavaszi kyu vizsga. Végre bebarnultam én is. Ideje volt, már vagy 6 éve csinálom.
    Aránylag sokan buktak. 2. kyu-ra 3-an, 1. kyu-ra 1-en, meg a többire is volt bukta.
  • Loogan
    #260
    Március 6. kyu-vizsga BP-en.
    Én most megyek barnázni.
  • Balu san
    #259
    Elég pazar módon "hadonásznak", - egyetértek! :)
  • kjbp
    #258
    Szia!
    Gödöllő 45 perc az Örsről Hévvel... (Ha pesti vagy, akkor nincs messzebb, mint mondjuk Budafok vagy Csepel.)
    A nézőknek nem kell fizetni természetesen, bár ha akarnak, biztos megoldható. :)
  • Loogan
    #257
    Hmmmm biztos nem lehet rossz. Csak sajna Gödöllő nem itt van a szomszédban. :(
    Amúgy a csak nézőknek is fizetni kell? (Már ha lehet nézni.)
    Az ilyen idős japán bácsik bagyon tudnak ám, sokat lehet tanulni tőlük.
  • kjbp
    #256
    Sziasztok!

    Kenjutsu szeminárium lesz,
    ha tudtok, gyertek el.

    üdv!

    ------------------------------

    A pontos kiírás:

    Kenjutsu Szeminárium
    Gödöllő, 2004. november 6. (szombat)

    Oktató:
    SUZUKI KIMIYOSHI sensei

    Helyszín:
    Gödöllő, Erkel Iskola tornaterme
    2100 Gödöllő, Szabadság tér 18.
    Budapestről elérhető az Őrs vezér teréről HÉV-vel, leszállás a Szabadság téren.
    A HÉV Bp.-ről 08:30-kor indul!
    (Novembertől a téli menetrend érvényes!)

    Program:
    09:00-09:45 beérkezés, átöltözés
    10:00-12:00 Jikishin Kage-ryu Kenjutsu edzés
    12:00-13:45 szünet
    14:00-16:00 Jikishin Kage-ryu Kenjutsu edzés

    Részvételi díj:
    2500 forint / fő

    Előzetes jelentkezés,
    további információ:
    Szabó Károly
    +36 70 520 4298
    és
    Baranyi György
    +36 30 4849 802
    [email protected]
    www.kenjutsu-szeminarium.tk

    Jelentkezni a helyszínen a program napján is lehet, 09:00-tól!

    Suzuki Kimiyoshi Sensei 1934. január 1-én született Tokióban, a harcművészeteket ötéves kora óta gyakorolja. A Jikishin Kage-ryu Kenjutsu mellett a Goju-ryu Karate-do nagymestere is (6. dan). Nagyapja volt az egyik utolsó szamuráj, aki a Tokugawa nemzetségnél 1868-ban, 19 évesen harcolt a császár ellen. Nagyapja az Ittoryu-t (egykard) valamint a Jikishin Kage-Ryut a legidősebb Kenjutsut tanulta és oktatta.

    A szemináriumon stílustól, szervezettől, harcművészeti gyakorlattól függetlenül bárki részt vehet!

    Az edzésekhez Boken (fakard) szükséges, melyet korlátozott számban biztosítani tudunk a résztvevőknek!
  • Balu san
    #255
    Itt járt Christian Tissier shihan. Legnagyobb sajnálatomra nem tudtam részt venni az edzőtáborában...
  • Braveheart
    #254
    De az, csak véletlenül elírtam anno.
  • Zsoldos
    #253
    ja leesett :)
  • Zsoldos
    #252
    Jaido?
  • Astaroth
    #251
    Kössz!Utánna néztem én is,van itt Capoeria,Jaido,Judo...

    Amúgy Moriheire az nem Morihei?
  • Zsoldos
    #250
    ment privat
  • Balu san
    #249
    De van, azt hiszem. Utánajárjak?
  • Astaroth
    #248
    Miskolcon nincs Aikido?
  • Balu san
    #247
    Kihagytam én is, bár bevallom őszintén, nyáron elég lusta vagyok edzeni - ráadásul az edzőtábor is a világ végén volt. Most azonban széjjeltépek' néhány tatamit...

    Loogan, menekülj!!!
  • Braveheart
    #246
    Én 2 hónapot hagytam ki a nyári meló miatt... keddtől újra járok.
  • Loogan
    #245
    Mivan gyerekek, bepunnyadtunk a nyáron?
    Mondjuk én is ma mentem vissza edzeni 1 hónap kihagyás után. Holnap majd a WC-n sem bírok majd ülni az izomláztól. :)
  • Zsoldos
    #244
    Nem mindegyik aikidos szunik meg letezni halala utan, ott van peldaul Yoda mester esete
  • Balu san
    #243
    Aikido cool! Egy életstílus, egy út amelynek a halállal van vége. Bár...
  • Braveheart
    #242
    Na jövő hét szombaton bemutató Sárváron, ki jön? :)
  • Zsoltee_a_bator
    #241
    A shaolin papok kiskoruktol kezdve napi 8 orat edzenek (lehet, hogy most keveset mondtam), hogy lennenek gyengek. Fantasztikus dolgokra kepesek. Fontos a sok edzes.

    Amit amugy irtam nem erre irtam, hanem tapasztald meg az erzest (egy hasonlo technikai szinten allo, par kategoriaval erosebb ellenfellel megkuzdeni), es ha oszinten semmi nehezseget nem erzel, megemelem a kalapom elotted. Sot meg a cipod is letisztitom :)
  • Astaroth
    #240
    "ez nem filozofikus tema"

    de nem is pusztán a kéz erején múlik!És aki ügyesen mozog az nem gyenge.Egy saolin papról nem gondolnád mekkora ereje van.(ez a belső erő ami a végtelenségig lehet fejleszteni míg a fizikainak határa van!)
  • Zsoldos
    #239
    jo, nem azt mondom, hogy lehetetlen, csak azt mondom, hogy elonyt elvez. Teljesen azert nem lehet kisarkitani a dolgot, a technikak tanulasa mellett nem veletlenul erositjuk a testunket is edzeseken. (es nem azert, hogy utana ellenunk hasznaljak :) te is azt hasznalod)

    Es ismet csak azt mondom, tapasztald meg, ez nem filozofikus tema.
  • Astaroth
    #238
    Van egy legenda a japán kultúrában.Josicune és Benkei története.Lényegében ugyan az mint a Dávid és Góliát összecsapása,csak utánna Benkei örök szolgája lesz Josicunénak.
    Ha nem tudsz legyőzni egy behenótot az szimplán azért van mert ő jobb nálad!Ez a véleményem.
  • Zsoltee_a_bator
    #237
    megneztem ezt a Steven Seagalos videot, azert eleg lazan nyomja :)
  • Zsoltee_a_bator
    #236
    versenyeken a sulycsoportok nem veletlenul vannak kitalalva. mivel hasonlo technikai szinten komoly hatranyt jelent.
  • Zsoltee_a_bator
    #235
    hidd el nem kulonosen jo.
    mert nem egy reszeg hetvegi kocsmai bunyosrol van szo. Egyreszt jo esellyel o is csavargatni fog, meg foldrevinni , de meg ha uto/rugo technikat alkalmaz is, mind arrol szol, hogy egyensulyban maradj. Teszemazt egy hatsokezes box utes ereje pl nem elore iranyulo lenduleten alapszik, hanem a test forgasi nyomatekan, es utana olyan gyorsan visszajon a kez, hogy meglepoen nehez elkapni.
    Arra nem jo epiteni hogy parasztlengokkel rohan rad valaki.

    De hiaba mondok akarmit, a gyakorlat ekesebben bizonyitja.
    Kuzdj meg 1-2 nagydarab harcossal.

    120 kg-s birkozot pedig egyreszt fel labon allva se nagyon tudsz ravenni hogy foldrevidd, masreszt ott az az egyetlen eselyed ha tartod a tavolsagot.
  • Loogan
    #234
    Az extrém erősség különösen jó, mert annyi erőt tud saját maga ellen fordítani.
    Abban egyetértek, hogy ha felállna egy ilyen tök izom srác egy aikido-s ellen és nem csinálna semmit, akkor az aikido-s sem tud mit tenni, nem is fogja elkezdeni csavargatni a kezét vagy hasonlók. Végül is akkor csak álldogálnak és beszélgetnek. :))) DE amint van támadás, abban az esetben az ellenfél mozog, ha mozog akkor könnyen lehet egyensúlyvesztési helyzetbe hozni, és akkor bármilyen erős el lehet végezni rajta a megfelelő technikát.
    Pl: próbálj meg eltolni egy 120kg-os birkózót, nem fog menni. De ha fél lábra áll, akkor egy nagyon könnyű lökő mozdulat után elesik. Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy stabil embert tényleg nem lehet megdobni vagy "csavargatni", ha ő nem akarja. De egy instabil valakit aki azon igyekszik hogy ne essen el és nincs ereje ellenállni, azon működni fog.
  • Leferve
    #233
    Hajrá A I KI:D