200
Az új film a kedvenc bőregerünkkel
  • STREEX
    #120
    Batman.Begins.The.Missing.20.Mins-IND

    Na ezt már nem fogom megnézni. :)
  • STREEX
    #119
    itt is jónak mondják
  • winnie
    #118
    aki látta a filmet a hiányos verzióval, annak nem tűnt fel, hogy ki van nyisszantva egy nagy rész?:O
  • STREEX
    #117
    Komolyan??Ez nagyon jó hír.
  • threeman
    #116
    batman begins mystical telecine
    Van ilyen? Vagy csak kamu, hogy telecine???
  • winnie
    #115
    Még ez a Batman.Begins.iNTERNAL.TS.XviD.HunSub-CRDS verzó sem jó

    no igen, amellett, hogy majdnem fél óra hiányzik ebből a verzióból.
  • STREEX
    #114
    Igen, sajnos nekem is ez a véleményem de biztos jobb lenne ha moziban néztem volna meg.Senkinek sem ajánlom hogy vcd-n nézze meg.Még ez a Batman.Begins.iNTERNAL.TS.XviD.HunSub-CRDS verzó sem jó.Egy csomó mindent nem lehet rendesen látni.De mindent összevetve elég sok benne az unalmas rész.
  • bigfoot
    #113
    sztem nem nagy film!
    ti már láttátok?
  • Bandew
    #112
    NEm, azt a korhatár miatt. :)
    De ha belegondolok hülyén néznek ki, ha a szereplők azt ordítanák, hogy "B*szás!". :-D
  • Waterhorse
    #111
    Ezért szokták a Fuck szót is "A manóba", "Affeneegyemeg", "Az istenit", ill. hasonló szavakra fordítani:)))
  • winnie
    #110
    Mi köze nekünk magyaroknak illetve az országháznak batmanhez????

    jajj, ember:) ezt nevezik marketingnek. világszerte jelentek meg ilyen batman plakátok:





  • winnie
    #109
    hidd el, ha nem lett volna megkötve a forgalmazó keze, akkor nem lett volna tükörfordítás. az olyan nacionalizmusokról híres országokban, mint mondjuk a németek vagy a franciák hazája, nem is fordították le a címet.
  • winnie
    #108
    így van. robin már az első batman-füzetben szerepelt, de ő is volt detective comics-ban már, de nem olyan régen, mint batman. (az a rég se olyan rég, csak pár hónap, hiszen hamar lett önálló füzete a denevérnek)
  • béricsi
    #107
    hát pedig a képregény első számában már ott van a borítón
    és ugye a képregény az alap :)
    De mondjuk azt meg kell jegyeznem, hogy ha jól tudom, először a Detective Comics nevű képregényben jelent meg a Batman (innen is a kiadó neve: DC), aztán sikeres lett, és lett saját képregénye,
    szóval lehet, hogy a kezdetekkor még tényleg nem volt Robin.
  • Bandew
    #106
    Én úgy tom, az elején még nem volt Robin.
  • Bandew
    #105
    Az igazi, hangulatos fordításnál tilos a tükörfordítás!
    Nyugodtan lehetett volna "A kezdet", a "kezdődik" angolul nem olyan béna, mint magyarul.
  • Blasta
    #104
    Láttátok a film egyik új plakátját?
    Én nem vágom, de valami marketinges barom az országházunk elé retusált jócsomó denevért és felirat:

    Batman: kezdődik!!!

    ??????????????????

    Mi köze nekünk magyaroknak illetve az országháznak batmanhez????
  • Csaba
    #103
    Mindenesetre remélem, hogy ez lesz a film legnagyobb hibája (mármint a cím), és maga a film nagyon jó lesz. Már alig várom, hogy vetítsék.
  • winnie
    #102
    szerintem is átkölthették volna, de szerintem ez nem volt megengedett. nem véletlenül ez a film címe. fura, de valamiért ezt akarták a készítők.
  • Csaba
    #101
    Hát, kivételesen most az egyszer átkölthették volna a címet mondjuk erre az egyszerű kis változtatásra: Batman: Kezdetek. Vagy máshogy: Batman: A kezdet.
    Valami ilyesmi. Ezek mind sokkal magyarosabban hangzanak...
  • winnie
    #100
    igen. ahhoz nem.

    amihez igen: "29,976 fps, 131 perc(végfelirat nélkül). amerikai macintosh-féle változat."
  • grebber
    #99
    Ez lenne az : Batman Begins TC Cam Hybrid English Complete Movie XviD Adywan ??
  • Cvd
    #98
    Annyit tudok hogy nem a teljes 135 perces adywan-féléhez.
  • grebber
    #97
    Valaki aki nézte már a feliratok.hu-n az egyetlen magyar feliratot a filmhez tájékoztason kérem melyik verziohoz van.
  • nimfas
    #96
    A filmben is így volt, ahogy a képregényben írják, csak épp más volt a tettes :)

    Köszi az info-t!
  • winnie
    #95
    a filmből volt.

    az eredeti gyilkosság, anno 1939-ből - a tettes joe chill. az univerzumot ezután párszor reboot-olták, változtak meg dolgok - ez állandó maradt:)

    az első batman képregény címoldala

    ez pedig bruce wayne szüleinek megggyilkolása by joe chill
  • nimfas
    #94
    de attól még tetszik Joker kérdése: "Kölyök, táncoltál már az ördöggel sápadt holdfénynél ?" Ahogy ezt mondta... az király volt :)

    Nekem az a tapasztalatom, hogy a pc-s gamékből és képregényekből készített filmek mind egy szálig nagyon gagyik! Street Fighter, Mortal Kombat....stb... Batmanből is csak az első jött be (realitása miatt). Nagyon látványosak a filmek, de történetileg. Én még láttam például a 80-as években készült Pókember filmet is, nem volt olyan látványos, mint a mostani feldolgozás, de volt benne vmi megmagyarázhatatlan. Mint pl. a régi Star Wars (4-5-6) és az új trilógia közti különbség. Más a technika, szebb az új, de akkor a 6. rész a kedvencem :)

    Üdv.
  • nimfas
    #93
    Nemtom.... Winnie... lehet igazad van, de nekem a könyvből is úgy rémlik. Bár azt is lehet, hogy a filmből írták?

    Bocs, ha tévedtem. :)
  • winnie
    #92
    Én olvastam... és láttam is az első Batman filmet.... azért lett Ő, mert Jack alias JOKER kinyírta a szüleit, most meg vmi tök más oka lesz az átalakulásnak??? Így elcseszni...

    nanna! joker sohasem ölte meg batman szüleit. batman szüleit egy piti csöves nyírta ki, anno - a joker-féle gyilkosságot CSAK a burton-féle filmbe írták bele (és változtatták meg vele majd az egész DC-univerzumot), nyilván dramaturgiai okokból.
  • winnie
    #91
    Szvsz az lett volna a legjobb fordítás, hogy Batman: A kezdet. Ez a kezdődik nagyon gáz...

    ha ezt a címet akarták volna neki adni, akkor angolul nem a "batman: kezdődik" címet adják. kivételesen hűek maradtak a címadók az eredeti címhez - erre most ez a probléma?:)
  • Cvd
    #90
    De ez ugye nem a Begins-ben van, mert tegnap nem láttam benne ilyet.:) Az egész megszokott kezdet egyébként benne van, csak nem Joker a tettes. A film egyébként nem rossz szerintem. Hiányzik azért belőle olyan plusz amit T. Burton tett az 1-2-höz, de az összes többi résznél jobb.
  • Waterhorse
    #89
    A képregénytörténetek úgy néztek ki, mint filmen pl. a Hetedik, vagy a Feltámadás. Ilyen szempontból pedig, ha úgy veszük az összes Batman filmet elszúrták.
  • flashX
    #88
    Teljesen átírták a történetet..Jokert lesukják, és éppen viszik ki a teremből de savat önt a bíró arcára..ő lesz félarc(vagy hogy hívják XD)..
    ehgyébként nekem tetszik a magyar cím.
    gondoljátok el sejtelmesen hangon mondva azt hogy betmen...kezdődik....
  • nimfas
    #87
    Én olvastam... és láttam is az első Batman filmet.... azért lett Ő, mert Jack alias JOKER kinyírta a szüleit, most meg vmi tök más oka lesz az átalakulásnak??? Így elcseszni... nekem egyébként az első film jött be a legjobban, az még olyan reális volt :-) Jack Nicholson.... Kim Basinger... Michael Keaton, Prince zenéjével :-) Aztán jött a Pingvin, meg a cicanő... meg a Svájci jegesember, nekem ezek már túl elvontak voltak....
  • Shodan
    #86
    Srácok a moziba kezdődik a Batman kedődik
  • Bandew
    #85
    Szvsz az lett volna a legjobb fordítás, hogy Batman: A kezdet
    Ez a kezdődik nagyon gáz...
    Meg a batmobil is...
  • Shodan
    #84
    Tudom, de ma láttam a buszmegállóba egy plakátot. Az nincs fönnt valahol?
    Az van rajta batman :kezdődik a háttérbe pedig a parlament
  • Punkerwork
    #83
    itthon 14-től megy
  • Shodan
    #82
    Nem tudom poszter volt már, vagy látta már valaki?
  • Bucser
    #81
    Jóideig olvasgattam batman képregényeket ott soha nem arról volt szó, hogy iszonyatos fizikai harcok voltak hanem egyfajta krimi és lélektani szál volt jelen a filmben.. az mellékes, hogy Batman tudott is verekedni:)