97
Lehet hülye kérdés.. de ha belegondolsz lehet nincs!
  • MX Maximus
    #57
    Igyá boostert: ALKOHOL!!!

    Gyorsan fog telni az idő mint ÁLLAT!!!
    Ez nem ídőutazás?
  • LittleL
    #56
    De a fizika törvényei más galaxisokban is ugyanilyenek szerintem, mert hát egy ősrobbanásból lettünk. nem ?
  • fm
    #55
    oké :) én is 2. éves vagyok..
  • Dutch Flander
    #54
    "És vajon lehet -e utazni az időben ?"

    Most nem előre haladsz véletlenül????
  • Dutch Flander
    #53
    De most, most...
    Áh, már nem, tévedtem...
    Várjál, talán MOST...

    Áh, erről is lekéstem...
  • fm
    #52
    simán visszajuthatunk, miért ne? ma még fogalmunk sincs a távoli világegyetemben milyen fizikai törvények uralkodnak,talán a mi általunk ismert szabályok,törvények a körülmények miatt nem érvényesek. ezt még nem tudhatjuk,mint anno,mikor azt hittük,a Föld lapos...

    a végtelen sugarú kör korrekt sztem!
  • LittleL
    #51
    És vajon lehet -e utazni az időben ?

    Meg azt is hallottam, ha egyszer találunk valami féregjáratot, és eljutunk azon jó messzire, gyorsabban mint a fény sebessége, akkor az időutazásnak tekinthető.
  • Dutch Flander
    #50
    Az elején, habár 2. éves vagyok. A JUGYU-ról jöttem át 2 éve. Ahhoz képest... Nem ide való téma, majdcsak valahogy összefutunk. Pl. csinálok egy nagy transzparenst Dutch Flander felirattal és úgy járkálok. Úgyis mindgyárt bolondok napja...
  • MX Maximus
    #49
    Akkor most vagyok vagy voltam? Már nem is létezem?
  • LittleL
    #48
    Végtelen sugraú kör......He.

    Nekem meg az jut az eszembe, hogy a nekünk a Világegyetem akkora, mint egy hangyának a Földünk.
    Meg a hangya elindul a Földön valamerre, és egy idő után visszaér ugyanarra a pontra.
    Kábé ha mi is elindulunk a VIlágegyetemben, akkor egyszer visszajutunk ide ?
    Mint a végtelen sugarú kör.
  • Dutch Flander
    #47
    Pontosan!
    A jelen nem is létezik! Ami van az a múlt és a jövő. Ajelen pedig valahol a kettő között található, nem létező "kreálmány"! Mire fölfognánk, már el is múlt!
  • fm
    #46
    :D és hol tartassz,eme szenzációs szintű,diákbuzdító szakon?
  • MX Maximus
    #45
    Számunkra nincs jelen. Az egész a fizikán alapszik. Mire a fény elér a szemünkhöz és az idegeken végig eljut az agyunkba addigra már csillagok robbanhatnak fel ill. akár galaxisok is keletkezhetnek. Ez az idő nem kicsi, de ez persze relatív. Ez már akkor se a jelen.
  • The Garrett
    #44
    hehehe :D
  • Dutch Flander
    #43
    Csak símán Prog. Mat.!
    Helló tesvér!!!
  • fm
    #42
    szte-ttk.progtervmat :) haver,tán kolléga?
  • Dutch Flander
    #41
    Hova jársz haver?
  • fm
    #40
    ezt a végtelen sugarú kör dolgot még nem hallottam,hiába járok nap,mint nap a Bolyai épületbe matekot tanulni :) de nagyon tetszik és nagyon találó!
  • The Garrett
    #39
    hehh ez is jó!
    És akkor ebből kezdtek el régen is azon gondolkodni hogy ha ennyi paradoxon van a világban, akkor valamit elszámoltak :/
  • cyrus #38
    ez a jelen dolog kb olyan mint a matematika..
    Baolyai szerint pl az egyenes az nem más mint egy végtelen sugarú kör..... kb ehhez tudnám hasonlitani
  • FREAK
    #37
    definíció kérdése

    történelmi jelen lehet az is, ami 5 éve történt, kozmikus jelen a Föld születése, matematikai jelen meg ugyanolyan értelmezhetetlen illetve felfoghatatlan, mint a nulla vagy a végtelen

    kár ezen rágódni, zárasd be a topikot :D
  • Taranov
    #36
    Hű de humoros!
  • ricsi1
    #35
    én meg szarok a ?-re!
  • fm
    #34
    így van..
  • Ron Ragm
    #33
    Van valami megfogalmazás a másodpercre hogy a mittudoménmilyen részecskének a mittudoménmi csinálásának az akárhány részed a másodperc, ez alapján csinálták az atomórát
    Ez azt jelenti hogy a anyag (tér) és az idő szorosan összefügg, mivel ha nincs anyag, nincs minek értelmezése - az idő megszűnik
    Minthogy a tökéletes vákuumban nincs hőmérséklet sem - tul.képpen minden az anyagtól függ
  • fm
    #32
    ráadásul a születés és a halál is valszeg fájdalmas dolog,de egyikre sem emlékszik az ember :)
  • fm
    #31
    sztem a 18# és a 23# a legkorrektebb megfogalmazás a jelenre!

    és ha már a matekról van szó,akkor a jelent a ponttal,a jövőt és a múltat pedig a jelenbe tartó határértékekként lehet felfogni :) de tényleg..
    (a múlt esetében a visszaemlékezés időben halad a jelen felé)

    a témához kapcsolódik: ha nincs semmi tárgy,semmi élőlény,akkor idő van? azaz, mi is az idő?
  • Taranov
    #30
    Ott a lényeg :D
  • Prank
    #29
    különben is "születésed" előtt se voltál, az is fájt?:)
  • Prank
    #28
    nem mindegy? :)
    majd ha meghalsz megtudod, ne türelmetlenkedj:)
  • ricsi1
    #27
    v. nem,lehet csak id emenekült az emberi fantázia
  • ricsi1
    #26
    mísz a mennybe v. pokolba v.tizstítótűz--->menny...
  • ricsi1
    #25
    most az most van,nayg távlatokban beszélünk,legalábbis "nagy"okban
    nagy:nézd a világ(nem föld)ideját számít az hogy 0,00000000000000000000000000000000001 seccel előtte mi történt??
  • Daniel
    #24
    És ha már itt tartunk...
    Amikor meghalunk hova kerülünk? Mert biztos élni fogunk mert sokszor belegondolok és "FÁJ" ,hogy én nem vagyok semmit nem érzek/látok/hallok stb...
    és nem vagyok és semmi nincs!szvsz nincs halál
  • I.C.ram
    #23
    Ez ugyanolyan paradoxon, mintahogy a matekban a pont fogalma, aminek nincs kiterjedése, mégis létezik.
  • Taranov
    #22
    csak amiről ugy gondoltam hogy benne élek, arról kiderül hogy minden pillanatban elmúlik: gyakolatilag nincs

    Az én megközelítésem szerint van, hisz az előző tevékenységemre (pl. most gépezek, ezelőtt ettem) azt mondom, hogy a múltban volt. Jelen esetben az evés.
    Viszont ha már fél órája gépezek, akkor nem mondom, hogy 1 másodperccel ezelőtt, a múltban gépeztem, hisz gépezek már fél órája, azaz most ez az én jelenem.
    Ez szerintem tényleg megközelítés kérdése, ez az én véleményem, mondom.

    Megértem, hogy te úgy fogod fel, hogy a jelen csak az éppen aktuális pillanat, azaz nincs, hisz végtelen rövid a jelen. Illetve nem végtelen, mert amíg ezt én elmondom újabb jelen jön, szóval a jelen mégiscsak létezik.

    Na ez az utóbbi már számomra egy kicsit erős volt :)
  • Taranov
    #21
    Ezzel töltik az idejüket...lennének fontosabb dolgok is...
  • Csacsi
    #20
    Ezt már feszegették előtted sokkal okosabb emberek...és érdemleges választ senki sem talált...szóval mindenkinek lehet igaza...kinek így....kinek úgy.
  • hen-tes
    #19
    htx
  • tomsolo
    #18
    csak a jelent vagy képes érzékelni, a múltra emlékezni és a jővőt elképzelni...

    szal ilyen eccerű :D