97
Lehet hülye kérdés.. de ha belegondolsz lehet nincs!
  • jaster
    #97
    Mi a jelen? Egyszerű. Helyezz egy síkra egy gömböt, lökd el, amerről jön az a múlt, amerre halad az a jövő és ahol érintkezik a síkkal a gömb az a jelen.
  • _Atti_
    #96
    szerintem idő nincs:P csak a jelen.. a mult nem létezik ha nincs aki emlékezzen rá a jelenben és jövő sincs ha nincs aki elképzelje a jelenben..

    minden időpont előállitható csak a térben kell megfelelő helyen lennie mindennek. a mozgások sebességét időre alapozzuk de minden mozgás a kezdetből ered ha ugyhisszük volt az időnek kezdete ..de mivel ez teljes sorszerűséget diktálna én nem hiszek benne hogy volt az időnek kezdete igy aztse hihetem hogy egy tapasztalható dolog mint a mozgás egy olyan dolog kezdetén alapuljon aminek nem volt olyanja :P jó persze van valami amit időnek nevezünk de szerintem ezt a valamit az ember képtelen felfogni ezért rosszul értelmezi.
  • Kicsikiraly
    #95
    a jelen létezik, csak rövid és "felülíródik" mérttékegysége a lehető legkissebb idő mérésére szolgáló mértékegység. pont.
  • sz4bolcs
    #94
    második fejezet, kb. az oldal közepénél.
  • sz4bolcs
    #93
    A MEGJÁRT, A MEG-NEM-JÁRT ÉS A JÁRVA-LEVŐ ÚT VIZSGÁLATA
  • C7
    #92
    szerintem a jelen az az a pillanat, ami éppen történik, egy pillanat múlva pedig az lesz a jelen, ami eddig jövő volt, szóval tényleg elég elgondolkodtgató
  • reménytelen
    #91
    Ez olyan hihetetlen gondolat, hogy mindjárt egy kérdés vetődik fel bennem:
    Miért nem a Tudományos eszmecserébe nyitottad?
  • ngcsnet
    #90
    nincs
  • degenerator
    #89
    jelen vagyok
  • The Garrett
    #88
    sádáfákáp :)
  • PResident Evil
    #87
    A topicnyitó mindent elárul
  • Lacc
    #86
    Micsoda topik.
  • Dutch Flander
    #85
    idézek: "az időutazásról fogalmunk sincs"
    szvsz
  • The Garrett
    #84
    ezt nem én találtam i hanem a blizzard.com on olvasható :P
  • Prank
    #83
    csak ha már beszoroztad 10-zel a 0.999...-et, akkor a legvégén kell lennie egy nullának, vagyis akkor már nem írhatod 9.999...
  • The Garrett
    #82
    hehe bebizonyították hogy 0.999...=1
    0.999...=x
    9.999...=10x
    9.999...-0.999...=10x-x
    9=9x
    1=x !!!!!!!!!!!!!
  • Prank
    #81
    ő visszafelé gondolta az utazást szvsz...
  • Dutch Flander
    #80
    Már hogy ne lenne időutazás!!!
    Vagy te vagy az egyetlen aki tényleg a nemlétező jelenben él???
    Én előre haladok az időben, pl. ha "meditálok", akkor az idő csak úgy repül. Stb...

    Mert elvégre mi is az idő: MOZGÁS
    Régen az emberek a nap mozgásával mérték az időt -> az idő egy mozgás!
  • The Garrett
    #79
    >) gonosz :D
  • PResident Evil
    #78
    a témaindító neve nekem elárult mindent :P

    ha vazzegh, mit ittál Garrett ? :DDD
  • FtranX
    #77
    jó ez a topic. :D
    (beszívva nagyon jó ilyen témákon elmélkedni)
  • Prank
    #76
    ez a topik egy paradoxon:)
  • nemcsakfeel
    #75
    ha mindenki visszatudna menni az időben az nagyon nagy bajokat okozna. szal ha létezhetne is ilyen rögtön el kéne pusztítani.
    persze ha én csinálnék ilyet jóhogy nem tenném meg :D

    ehhez a több realitáshoz meg nagyon sokmindent kéne belátni..
  • fm
    #74
    az időutazásról fogalmunk sincs,minden amit gondolunk,vagy hiszünk róla,pusztán kitaláció,spekuláció,mert nem létezik! eddig..
  • The Garrett
    #73
    *Paradoxonon
  • The Garrett
    #72
    Közben gondolkodtam rengeteg ilyen aradoxonon eszembejutottak a filozófiaórák feledhetetlen örömei... 1 ből sose lesz 2... mert ahhoz hogy eljuss 1ről a 2 re először el kell jutnod a feléig...
    de hogy a feléig eljuss annak is a feléig el kell jutnod, és végtelenig lehet felezni ugyebár...
  • The Garrett
    #71
    ha így is történne nemtudnád meg mert már megtörtént
  • LittleL
    #70
    off:
    de most már megyek, kikapcsolok, maj holnap
  • LittleL
    #69
    De lehet ha megakadályozod hogy eltörjön a váza, akkor te egy másik realitásba kerülsz.
    Meg ha már visszamentél és nem törik el a váza, akkor te egy pillanat alat eltűnsz onnan valahová ?

    Ezek érdekes kérdések.
  • Dutch Flander
    #68
    Oopsz... Már itt sem vagyok...
  • Dutch Flander
    #67
    Na ez a gyerek már kapizsgál valamit...
  • MX Maximus
    #66
    Nem lehet visszafele menni az ídőben. Teszem azt: Ha csinász egy szobrot és azt nagyon szereted, de leesik az aztalról és eltörik, és persze ha (!) vissza tudnál menni az időben, akkor megtudnád akadájozni. Namármost. Ha megakadájozod. Akkor meg se történt, Akkor minek mennél vissza? Hiszen meg se történt!

    Ajánlom figyelmedbe a 12 majom című filmet. Az is egy jó elképzelés az időutazásról.
  • Dutch Flander
    #65
    Nem azt mondtem, hogy értelmetlen!
    Nekem, speciel rengeteg más dolog motoszkál a fejemben, amire szivesebben keresek választ. Ha jobban belegondolok, az is teljesen fölösleges.
    Jajj, de nehéz, annyi mondanivalóm van, főleg inkább filozófiai jellegű, de mennem kell...
  • LittleL
    #64
    Oké 8
  • LittleL
    #63
    gyüjtögető életmód .....DDD.
  • Dutch Flander
    #62
    Ezen rengeteget gondolkoztam. Csak röviden: LEHETETLEN!

    Mivel sajna mennem kell, nem fejtem ki, miért, de igérem, felkészülök és bőven érthetően kifejtem (legközelebb)!
  • fm
    #61
    ha fölösleges lenne,most nem ülnél a gép előtt,hanem bottal rohangásznál egy mókus után :)
  • LittleL
    #60
    Persze időutazásnál ott van a sokat emlegetett időparadoxon.
    Már ha létezik egyáltalán...

    De visszafele kipróbálnám szívesen az időutazást.
  • Dutch Flander
    #59
    Mi a fizika törvénye? Amit rá kitaláltunk?
    Csupa fölösleges racionalitás...
  • fm
    #58
    sztem erre a kérdésre a helyes válasz: most így hisszük.