3045
Music videok szerkesztese
  • lacibacsi
    #2765
    Rengeteg videós cucc van nekem is a gépemen, de én sem gondoltam még ilyen boot lemez készítésére. Kb másfél évente telepítem újra a gépem, akkor kibírok egy napot az újratelepítgetésekkel.

    DE!! Szerintem többen vannak olyan, vagy hasonló cipőben, mint te. Ha sikerül öszehoznod egy ilyen lemezt, akkor tuti lenne rá egy-két "vevő" erre-arra a torrentezők világában... (még lehet, hogy én is...)
  • Gomber
    #2764
    szia, elmélyedtem a témában és vágom is a dolgokat valamennyire de erre pont nem gondoltam és köszönöm hogy segítettél!
  • Garrett27
    #2763
    Mégha off is itt, szerintem megoldottad a problémáját.
  • lacibacsi
    #2762
    Elég off téma, de...

    Ha már havonta újrapakolod a géped, akkor ebben a témában egy kicsit elmélyedhettél volna jobban korábban. A megoldás pofon egyszerű: Bootolható image cd készítése. Szűz gépre fel kell telepíteni minden olyan alkalmazást, amit egyébként is mindig feltelepítesz, erről készítesz egy image cs-t, majd a következő újrapakolásnál ezzel telepítesz. (Biztosan láttad már a web sötét bugyraiban azokat a win telepítő cd-ket, amik egy csomó más programot is tartalmaznak. Ilyet kell készítened a neked szükséges dolgokkal. Ez azonban már egy másik topik témája...)
  • Gomber
    #2761
    Azért teszem újra mert a videó szerkesztéshez kb 30 program van fenn mindig + még a játék amiről csinálom meg az ehhez járuló programok! Egy idő után nagyon belassul a gép ezektől, és a cinema4d annyira használhatatlan lesz a laggtól hogy muszáj újra raknom... + néha felrakok felesleges progikat amik beírják magukat a rendszerleíró adatbázisba és engem kifejezetten zavar hogy ott vannak, tiszta géppel szeretek dolgozni!

    Igen, ezt írtam hogy már kipróbáltam és nem működött, mivel win7em van nem a dokumentumokba írja bele magát hanem az elrejtett könyvtárakba és ezért gondoltam arra hogy másik vinyóra kéne feltolni
  • Garrett27
    #2760
    Nem válasz a kérdésedre, de miért raknád a gépet havonta? :o Te dolgod, nem is ez érdekel, csak furcsállom.
    Nem hiszem, hogy szimpla mappa mentéssel mindent a helyére tudsz állítani. Vannak ugyan újfent telepített Windows-ra átmentő progik, amelyek a dokumenjteidet stb visszahelyezik a könyvtáraikba, de itt - főleg a pluginoknál, regiszterek sora kell, jelen legyenek (természetesen függ attól, milyen pluginról van szó). Ha egy adott plugin külön installt akar, tehát beírja magát x helyre és anélkül nem működik jól, akkor program legyen a talpán, amelyik egy ilyet át tud "helyezni" egy újra telepített Winbe. Ha van ilyen szóljatok. Manuálisan meg sem próbálkoznák.
  • Garrett27
    #2759
    Nekem még egyelőre SD kamerám van, ami Sony, és a Vegas külön kodek telepítése nélkül is behúzza a filmet róla, ami DV avi, vagyis a Vegas tartalmazza már ezt a fajta kodeket. Szerintem a HD kamerád USB/FW-n keresztül ugyanúgy összeköthető a Vegas-szal külön kodek telepítése nélkül is.
    Szerintem egy hibás "codec pack" volt nálad feltéve, vagy legalábbis a DV avi-kat kezelő része (gondolom...).
  • Gomber
    #2758
    Sziasztok, nem tudjátok van e arra megoldás hogy valahogy elmentsem az összes effectet amit felraktam hogy havonta mikor újra teszem a gépet ne kelljen 3 órát azzal szarakodnom hogy fel tegyek 150 plugint? valahogy nem lehet elmenteni a leíró adatbázisnak ezt a részét? illetve az tudom hogy el lehet menteni csak hogy működne e? és akkor a program filésből meg kimentem az összes mappát amiben az effectek vannak és miután újra tettem a rendszer vissza helyezném az adatbázist meg a mappákat is !?
    egyszer már kipróbáltam hogy elmentem a mappákat és vissza raktam de nem ismerte fel a sonyt, vagy esetleg úgy nem működhet hogy fogom az egész sonyt meg minden hóbelebancot és vmeik külön vinyóra feltolom? elvileg akkor működnie kell a rendszer ujrainstallálása után is nem? vagy így is menteni kell az adatbázist?
  • eNorti
    #2757
    Hali!

    Eddig sima SD anyagokat vágtam a Vegassal. Most vettem egy HD kamerát és Vegas 10 pro 64bit van fent. Kérdésem az lenne, hogy kell e a HD anyag kifogástalan vágásához valamilyen speckó codec, mert a Vegas elég kényes a codecekre.
    Pl egyszer még a 8-as verzióval volt olyan probléma, hogy az AVI videóknak nem látszott a videó sávja csak a hang. Rájöttem, hogy a codec nem tetszett neki ami fel volt rakva.

    Köszönöm a válaszokat előre is!
  • speck
    #2756
    köszi megnézem :)
  • Garrett27
    #2755
    newblue fx --> jó effektjei vannak, kínálnak ingyenes verziót egy-két effektel, a fizetett csomagjai méregdrágák.
  • speck
    #2754
    1080p-be van... youtubon nem így mutatja :) csak itt
    köszi :) effecteket tök raknák hozzá de nem tom hol lehet hozzá le szedni ingyen, ami jó is, szedem le hozzá valami Red Giant Magic Bullet Suite 10-es effectet de nagyon nem vágom
  • Garrett27
    #2753
    Tetszik, csak össze van húzva, milyen arányban renderelted? A YT szereti a legjobban az eredeti 1080p 1:1 square-féle renderelést, mert azt kitölti az egész képen.
  • speck
    #2752
    Vegas videom :)
  • REPS0L
    #2751
    köszönöm!
  • Dj Tommy
    #2750
    Itt egy hasznos oldal:
    http://bigbadplayerfaq.atw.hu/

    Tutorial meg csomó van, pl a youtube-on.
  • REPS0L
    #2749
    Sziasztok!

    Tudtok nekem ajánlani tutorial gyűjtő lapokat?

    Előre is köszönöm!
  • Dj Tommy
    #2748
    Kösz a segítséget, ha elkészülök a videóval, akkor megmutatom, mire jutottam.
  • Garrett27
    #2747
    Ah, oké. A másik videóban úgy éri el, hogy egy videósávot helyez az eredeti fölé, amibe a "Media Generator" "Text" részéből beillesztesz egy "Solid Background"-ot, aminek a tulajdonságait megváltoztatod úgy, hogy a "Text Color"-t, vagyis a szöveg színét megváltoztatod nullára. Vagyis az R,G,B mind 255-ön hagyod, csak az A-t változtatod meg.
    Az már rajtad áll, hogy mikor játszadozol el a szöveggel, vagyis, mikor animálod. Ez után, vagy miután átlátszóvá teszed a szöveget. Én nem változtatnák se "darken" se "lighten"-re, mert azok másra valók.

    Az idézőjeles angol megnevezéseket használtam, hogy hamarabb eljuss a funkciókhoz.
  • Dj Tommy
    #2746
    A Scooteres videóban lehet hogy az.
    Nem tudom hogy miért azt illesztette be, amúgy ebben a videóban van az-az effekt(1:36-tól):
    http://www.youtube.com/watch?v=lsRPGImIt6c

    Odáig eljutottam, hogy valami hasonló legyen.
    A szöveg video trackjének composite modját->darken rá állítottam,
    A videó video trackjának composite modját->lighten rá állítottam.
  • Garrett27
    #2745
    Ez nem csak egyszerű color correction animálva?
  • gviski
    #2744
    én ezt úgy csinálnám hogy photoshopban csinálnék egy pngt ehhez...
  • Dj Tommy
    #2743
    Szóval itt a link a videóhoz:
    http://www.youtube.com/watch?v=lsRPGImIt6c
  • Dj Tommy
    #2742
    Én arra lennék kíváncsi, hogy-hogyan tudom ezt megoldani Vegasban:
    (1:36-tól van az effekt)

  • nyuny01 #2741
    Köszönöm szépen! ;)
  • lacibacsi
    #2740
    Nem vagyok Vegas-közelben, ezért nem leszek teljesen szabatos, de: a beállítások között be lehet állítani azt, hogy az újonnan beillesztett képnek milyen legyen a hossza, illetve ugyanitt be tudod állítani, hogy mekkora legyen az auto-crossfade mértéke. Először ezt állítsd be, majd a Vegas ablak tetején kapcsold be az auto-crossfade gombot. Ezután ha kijelölsz egyben akárhány képet, azt összefűzve fogja betenni a timeline-ra. ha pedig mindegyik közé azonos átmenetet akarsz, akkor kijelölöd az elsőtől az utolsóig (katt az elsőre majd shift+katt az utolsóra) és a kiválasztott átmenetet az egyik átmenetre húzod (a többi kijelöltre magától ráteszi).
  • nyuny01 #2739
    Hello!

    Képeket szeretnék összeilleszteni és effektekkel átmenetet rakni közéjük!
    Annyi lenne a kérdésem hogy ez csak egyenként lehetséges,vagy van rá mód hogy egyszerre összeset beállítsam!

    Előre is köszönöm!
  • Garrett27
    #2738
    Pont ezt próbáltam, de a virtualdubban, a lame mp3 64 bites változatát használni, valamiért viszont nem akar sikerülni, állítólag a registry-ben kell valamit beírni/átírni, mert nem tudja kezelni (a google ad egy-két linket, ahol írnak erről, de nekem egyelőre zavaros...).
  • mathyas
    #2737
    Próbáltam, de képtelen vagyok rá.
  • bertino
    #2736
    pakolj fel kulon lame mpe3-at.
  • mathyas
    #2735
    Erre a kérdésre senki nem tud megoldást?
  • dany234
    #2734
    Közbe rájöttem (tegnap), a játék hangerő le volt némítva, és ezért nem csinálta! -.-'
  • lacibacsi
    #2733
    Vannak effektek. Pl. a newbluefx.com-on. Fizetős, de ha erre van szükséged, akkor megéri.

    vagy: Szerkeszd a hangot külön programmal. Legkézenfekvőbb a Sony Acid Pro.
  • lacibacsi
    #2732
    Olvass vissza! Minden oldalon legalább egyszer le van írva a megoldás.
    (Egyébként tömöríts)
  • lacibacsi
    #2731
    Csak türelem kell. Valószínűleg túl sok effekt van a videódban és renderelésnél először számol a program, hogy mennyi idejig tart megcsinálnia. Hamarosan elkezdi a renderelést is. Mondjuk egy 3 perces videónál akármennyi effekt, vágás, miegyéb van, az előzetes számításnak nem szabad többnek lennie 3-4 percnél egy gyengébb konfigon sem. ha ennél tovább trat a művelet, akkor valami alapvető problémád lehet a programmal, bár akkor a Vegas már szokott sikoltozni, hogy valami baja van. szóval, szerintem várj egy kicsit vele...
  • dany234
    #2730
    Sziasztok!
    Befejeztem egy videót (03:40mp), rámegyek a "render as"-ra, akár milyen minőséget állítok... annyit csinál hogy a számláló szépen megy felfelé és nem áll meg, közbe meg nem csinál semmit! Nem az első videóm, meg nem is a második, de ilyet még nem csinált! ötlet?
    Előre is kösz...
  • petrinorbi
    #2729
    A hangot nem lehet alitani?Semmi hang effectet nem talaltam :-S
  • petrinorbi
    #2728
    Sziasztok.Nem tudnatok nekem ajanlani valami elmentesi modot valami ojat amiben a minoseg is jo de egy 1perces video ne foglaljon 150mb-t :D lecci segitsetek.THX!!!!!
  • mathyas
    #2727
    Sziasztok!
    Eddig a Vegas Pro9 32 bites változatát használtam és mellé a klite mega codec packot telepítettem.
    Most váltottam Vegas Pro 9 64 bites verzióra.
    De a Renderésnél az audioformátumban nincs Mp3 Plugin.
    Eddig a LameMp3 volt.

    Tud valaki megoldást, arra, hogy tudjak Mp3 formátumba menteni 64 bites verziónál?
  • Garrett27
    #2726
    1. asszem lennebb találsz elég magyarázatot erre, hogy és mit kell beállítanod, sztem a legegyszerűbb ugyanabba a formátumba mentened, amiben a nyers anyag volt meg - gondolom valamilyen "uncompressed" - ezesetben egy jó nagy helyet fog elfoglalni a vinyódon a videó - minden kodek ugyanis veszteséggel jár, akármilyen nagy sávszélt állítasz be. "Ugyanúgy" egyikkel sem fog többé kinézni. Még a helyedben meggondolnám, hogy a videókat jobbkattal a tulajdonságokban letiltanám a "smart resample"-t, így megmarad az eredeti 50p amivel felvetted az anyagot (ha jól értettem) és esetleg ebbe nem rondít bele a Vegas.

    2. a YT tudtommal 30p-re alakít át mindent (valaki cáfolja meg, ha rosszul tudnám), úgyhogy az 50p-t felesleges meghagyni YT-ra. Vagyis nem biztos, hogy a kívánt végeredményt kapod meg, ha 50p-n töltöd fel rá a videódat.