3045
Music videok szerkesztese
  • Gomber
    #2845
    Ja én azt hittem hogy sonyval akar logót csinálni :D bocs
    De célszerű png be lementeni a logód átlátszó maszkal :) úgy az igazi
  • lacibacsi
    #2844
    Nem animált logó: bármilyen kép formátumú logót be tudsz tenni. Tedd külön videósávra, pan/crop-pal helyezd el a sarokban, a háttér színét tüntesd el chroma key-el. Tadááám!

    Animált logó: egyszerűen el kell készíteni vdeóként a logót és ugyanúgy csinálni, mintha kép lenne (a fentiek szerint).

    nem nagy ügy.
  • Gomber
    #2843
    Vegassal max szöveget tudsz be rakni vagy ha egy képet kimaszkolsz :) Erre a célra használj ps-t, vagy valami modellező programot pl: c4d
  • Gomber
    #2842
    Ja, csak low a gépem azt nem tudok mit kezdeni már a sonyval már :=
  • hungary27
    #2841
    cod2 es muszty vagy?
  • oregharcos
    #2840
    Sziasztok! Szeretnék egy kis logot tenni a kép valamelyik sarkába, a saját készítésü videomra. Vegas-al megoldható, ha igen, hogyan?
    Köszönöm a segítségeteket előre is!
  • Gomber
    #2839
    a render miatt állítottam ilyen össze állításra hátha gyorsabb lesz már rég vissza raktam
  • bertino
    #2838
    fuj mi ez a talca :D
  • Gomber
    #2837
    7 másodpercet renderelt le 10 perc alatt :S
    KÉP
  • Gomber
    #2836
    win7 és xp alatt szerintetek ugyan olyan gyors a render?
  • Klon
    #2835
    mi is kössz, még jól jöhet ;)
  • oregharcos
    #2834
    Sziasztok!Megtaláltam itt.
    File->Capture_Video->DV-kijelölése->OK->Options->Preferences->Capture-> és itt a Enable DV scene detection-nál a pipát kivenni.
    Jól el van dugva, de azért sikerült.
    Köszönöm, hogy próbáltatok segíteni!
  • Gomber
    #2833
    Épp ez az... a proci végig 50-60% közt mozog néha néha felugrik 1-1 másodperce 70-80 ra de ennyi! Szerintem ha 100% on tolná akkor biztos gyorsabb lenne, de hiába van beállítva hogy dupla maggal rendereljen szart se ér
  • lacibacsi
    #2832
    Capture opcióknál valahol van egy pipa. Nem emlékszem fejből a nevére, de azzal tudod beállítani, hogy daraboljon, vagy sem.
  • lacibacsi
    #2831
    Renderelésnél nem veszed igazán észre a különbséget. Az ugyanis elsősorban a processzorod teljesítőképességétől függ. Ha 8-as vegas 95%-re veszi le a procidat, akkor a 10-es Vegas sem fog hamarabb végezni.
  • Gomber
    #2830
    Császtok, érdeklődnék hogy a 9, vagy a 10 mennyire gyorsabb a 8 nál mert nekem egy agyon effectelt 10 másodperces videót 25 percbe telik HD ba le renderelnem... kösz a választ
  • Klon
    #2829
    ebben nem tudok segiteni...
    en 3D studioban keszult renderkockak osszefuzesere, es kisebb animaciokra, utomunkara hasznalom.
    sorry
  • oregharcos
    #2828
    Szia!
    Van egy másik olyan problémám is, ami már régen megvan a Vegasnál,
    és nem tudom átállítani. Amikor capture-el, egy 20perces fílmet 30-40- darabbra vágja. Ezt hól kell átállítani, ill. átlehet-e, hogy egyben szedje le? Sony digitális kamera, FireWire kábelen keresztül csatlakozik.
    Köszönöm a segítséget!
  • Klon
    #2827
    nálam semmi gond nem volt. Most nincs fent.
    Mivel nekem win7-em van, alapból rendszergazdaként kell feltenni...
  • oregharcos
    #2826
    Szia! Nálad nem vacakol a Media Manager?
    Te hogy raktad fel? Ajánlottak olyan megoldást, hogy rendszergazdaként rakjam fel, akkor talán nem lesz gond.
  • Klon
    #2825
    ja, ok, csak Cascadanak írtad a commented, de én mondtam a 7est.
    tudom, h 7. van magyarítás én is úgy használom :) sőt van update 7.0b is. nekem ez is fent van, (magyarítás is van hozzá) és minden működik...
    vagy megoldódott a Media Manager?
  • oregharcos
    #2824
    Itt van a magyarositás
    http://dvdx.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=259&Itemid=318&mosmsg=K%F6sz%F6nj%FCk+a+szavazatodat%21
  • oregharcos
    #2823
    én a 7-hez találtam
  • Klon
    #2822
    a 9-hez 10-hez találtál magyarítást??
    hol?
  • oregharcos
    #2821
    A szöveg lemaradt.
    The MSSQL$SONY_MEDIAMGR service does not exist or the current account does not have enough privilege to manage it
    Valamiért nem tetszik neki.
    Mégegyszer köszi előre is a segítséget!
  • oregharcos
    #2820
    Sziasztok! Elnézést! Az este már kidőltem.
    Cascada! Lecseréltem, és látom, hogy sok eltérés nincs a 6-hoz képest.
    Még jobban jártam, mert ehhez találtam magyarositást is. Sikerült elindítani, csak a Media Manager-el vacakol.
    A gép adatai: Intel Pentium Dual CPU 2GHz, 2GHz memoriával, integrált videokártyával.
    Ezt írja ki.
    Köszi a segítséget!!
  • Klon
    #2819
    VGA driver a legfrisebb van fent?
    meg jo lett volna tudni, h rendszer telepites elott melyik volt. Vagy azzal probalod?
    ez is csak tipp
  • Klon
    #2818
    de O a 6-ost szeretne tovabbra is, mert azt szokta meg
    amugy a 9, 10 mar nagyon vas igenyes!
  • Dj Tommy
    #2817
    Nem kell lecserélned, nekem is Xp van a Pc-n és a 9-es és 10-es verzió is jól működik rajta.
  • oregharcos
    #2816
    Szia! Köszi az infót! Én viszont a 7-est nem ismerem, az XP-t nem akarom ezért lecserélni.
  • Klon
    #2815
    nekem nincs otltem, bar en valami hardware dologra tippelek, de miert ragaszkodsz annyira a 6os hoz?
    en a 7est hasznalom win7 alatt, es semmi gonom vele.
  • oregharcos
    #2814
    Sziasztok!
    Évek óta a Sony Vegas 6.0-t használom. Gép csere volt és erre is szeretném felrakni. Az eddigi gépemre minden gond nélkül felment. Most viszont akármit csinálok nem sikerül.
    Feltelepités után amikor indítani akarom, nem indúl, kiakad a SQLBOTT.DLL- hibával. Kéri, hogy telepitsek ujabbat. Leszedtem a netről, és a system 32-be, de továbbra sem megy. SP2-van a gépemen. Már többszőr újratelepitettem, eredmény nélkül. Win is újra telepitve.
    A Medai Meneger-t sem találja.
    Fogalmam sincs, hogy mit akar, miért akad bele?
    Köszönettel veszek minden tanácsot!

    Üdv!
  • MirP
    #2813
    Sziasztok! SonyEricsson telefonnal készített mp4-es fájlnak nincs képe a Sony Vegasban ha beteszem, miért? fent van a legújabb QuickTime, K-Lite Codec pack is minden ami régen is fent volt. Újraraktam a Windowst, mint feltettem ami fent volt a régin és ott tökéletesen működött! Mi lehet a baj? Milyen codekkel próbáljam? Már kipróbáltam csomót... :( Segítsetek!
  • Klon
    #2812
    fesza! ennyi eszem nem volt :S
    kössz ;)
  • Dj Tommy
    #2811
    Itt egy leírás:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Progressive_scan
  • Klon
    #2810
    ezzel a progresszív dologgal kapcsolatban csak annyit tudok, h nem mindegy, hogy plazma/lcd tévén, vagy a régi katódsugárcsövesen fogod nézni.
    De ez se biztos, h így van :D

    Valami hozzáértő elmagyarázhatná! ;)
  • Dj Tommy
    #2809
    Sajna azt nem tudom, én amikor nem progressive scan-re állítottam, akkor volt a videóban csikós rész(legtöbbször mpeg-2-es kódolásnál).
    Amúgy mi a "hiba" megoldása?
  • Klon
    #2808
    ebből adódóan kérdezném, h mikor KELL progrssive scant, és mikor NEM kell használni?
    Én is jártam már úgy mint adamq01, de rájöttem a hibár. viszont érdekelne a fentebbi kérdésre a válasz!
    kössz
  • Dj Tommy
    #2807
    A renderelési beállításoknál keress olyat, hogy field order és ott a None (Progressive Scan)-t állítsd be.
  • adamq01
    #2806
    Sziasztok! Mivel lehet megoldani azt, h a gyors mozdulatoknál ne legyen fésűs a kép? Akármilyen formátumban rendereltem-ki a futásnál olyan mintha 100 lábú lenne :S. Tudtok ajánlani .mov beállítási formát, amivel tökéletes minőségben rendereli ki?