3045
Music videok szerkesztese
  • lacibacsi
    #2885
    Ha a "kivagdosás"-on kívül nem akarod szerkeszteni a videódat, akkor nem is értem, hogy miért merült fel benned a Vegas használatának gondolata. erre a célra még ma is a legjobb, legegyszerűbb, leggyorsabb eszköz a VirtulDUB.
  • kenyeresdaniel
    #2884
    Köszi a segítséget , felraktam a 9est , sajna ténleg elég korlátozott a támogatás e téren.
    Viszont kiprobáltam a Avidemuxot , ez már tetszik.
    Most hogy tudom hogy smart rendernek ,smartcopynak hivják a dolgot már könyebben rá tudok keresni.
    Köszi
  • commissioner
    #2883
    A 8-ast nem ismerem, de a 9-esben így van:

    options/preferences/general - itt legyen bejelölve az "Enable no-recompress long-GOP rendering"

    Ekkor az alábbiak érvényesek:

    "Select this check box if you want to pass through unedited frames without recompression (smart render) for the following formats:

    DV AVI
    DV MXF
    IMX MXF (IMX 24p MXF is not supported for no-recompress rendering)
    HD MXF
    MPEG-2 (for files such as those from HDV and DVD camcorders)
    XDCAM EX supports smart rendering across the following formats:
    SP 18.3 Mbps CBR 1280x720p to/from XDCAM EX and HDV HD-1
    SP 25 Mbps CBR 1440x1080i to/from XDCAM EX, XDCAM HD, and HDV HD-2
    HQ 35 Mbps VBR 1440x1080 to/from XDCAM EX and XDCAM HD
    HQ 35 Mbps VBR 1280x720p to/from XDCAM EX
    HQ 35 Mbps VBR 1920x1080 to/from XDCAM EX

    In order to perform rendering without recompression, the width, height, frame rate, field order, profile, level, and bit rate of the source media, project settings, and rendering template must match. Frames that have effects, compositing, or transitions applied will be rendered."


    Ebből eléggé látszik, h csak a szabványos "kamerás" formátumokat támogatja ilyen téren... bár nem tudom, h ez neked jó-e vagy rossz.

    Neten lehet találni több ingyenes progit is, amik támogatják bizonyos formátumok esetében a direct stream copy-t (ezt amúgy smartcopy-nak is szokták nevezni), ilyen pl. az Avidemux.
  • kenyeresdaniel
    #2882
    Hali.

    A segítségeteket szeretném kérni.
    Sony Vegas Pro 8-al egyszerűen nem jövök rá hogyan kell ugy renderelni hogy NE változzon meg az eredeti fájl felbontása,kodolása,stb.
    Tehát egészen egyszerűen szerkeszteni akarom a videot ,kivagdosni belőle részeket stb , semmi effekt ,semmi plugin.

    Kissé körülményes renderelésnél a video felbontását , kodolását ,stb kiválasztani ,hogy a minőség megközelítse az eredeti videot.
    Sok kis video fájlom van és nem akarom ezt eljátszani annyiszor.
    Kell hogy legyen valami egyszerű modja , beállítási lehetősége annak hogy a lerenderelt video paraméterei (kivéve a hosszúsága)megegyezzen az eredetivel.

    Eddig VirtualDub-ot használtam ,ott szerkesztés után Video-Direkt Stream Copy , és ennyi.

    Van ilyenre lehetőség Sony Vegassal ? (kell hogy legyen :P)
  • Gomber
    #2881
    Megoldottam már.
  • Gomber
    #2880
    Hello.

    Volna egy problémám, érdeklődnék hogy másnak is voltak-e ilyen gondjai.

    Sonyval szoktam videókat csinálni, amihez letölthető NewBlueFx pluginokat használok. Minden hónapban újra szoktam tenni a gépet legalább 1szer, és amikor vissza teszek mindent, ( sony, pluginok ) megnyitom a projectet amin épp dolgoztam az összes effect amit eddig felhasználtam rajta szokott lenni a videón, és folytatni szoktam az editelést. Ezt már nagyon sokszor megcsináltam így, szóval működik. Most viszont nem tudom mi történt. Egyik projectnél sincsenek rajta az effectek, és azt a hiba üzenetet kapom hogy nem találja a pluginokat... :S Már 3szor újra raktam a rendszert, de nem működik sehogy sem. Ja és már próbáltam, Sony 9, és 11-el is. Itt egy kép: http://noob.hu/2011/12/17/asd2_0.jpg
  • cargame
    #2879
    jaja, kozben en is rajottem :) koszi :)
  • Balázs 17
    #2878
    pan/crop, ha pedig már alapból kivágott .png fej, akkor meg szerintem csak simán keyframekkel állítod kockánként:D
  • cargame
    #2877
    Hello!
    Eleg jol banok a Vegassal, de mar nagyon reg hasznaltam. Es elfelejtettem, hogy mikent tudom azt megcsinalni, hogy megy a video es alaja egy masik savban van a kep es pl. valakinek a feje a videora kerul. Magyarul bevagok egy fejet a keprol a videoba es mozog utana. Elore is koszi a valaszt.
  • Dj Tommy
    #2876
    Valaki próbálta már a 11-es verziót?
  • gviski
    #2875
    WIN7 64bit rendszerem van és azon tökéletesen megy a Vegas Pro 10. 9-essel nekem is voltak gondok anno.
  • gviski
    #2874
    preview és a render nem ugyan olyan felbontásra van állítva, ezért nem lesz ott ahol szeretnéd. Megoldás hogy a preview is arra állítod be amibe majd később renderelni szeretnéd (pl 720p legyen mindkettő)
  • lacibacsi
    #2873
    "Úgyhogy megyek vissza a 8-hoz"

    Egészségedre!
  • Molnibalage
    #2872
    E8500 3.8 GHz-re húzva. 4 GB RAM, ATI4850, XP64. A Vegas 8.0 száguld és nincs háklija, a V9.0 a lent említett dolgokat csinálja.

    Hiszed vagy sem, ez történt, a kedvedért talán még le is renderelem, hogy lásd.

    Úgyhogy megyek vissza a 8-hoz. A 9-ben, ha van is ami jobb, azt én nem használom. Nem vagyok annyira pro user.
  • lacibacsi
    #2871
    Vegas-t megvédeni ne kötelességem, de tudd, hogy a 8-as a sorozat leggyengébb darabja. A 9-es és a 10-es is magasan veri... Milyen vasad van? Ha 64 bites, akkor tegyél 64 bites Vegas-t, ha 32, akkor olyat.

    A #2869-el kapcsolatban: nehezen hihető, hogy a preview-ban mást látsz, mint amit a végén lerenderel. Ha mégis így van, akkor nézz körül megin a 32-64 bites dolgok körül. 64 bites Vegassal nem nagyon állnak szóba a 32 bites plugin-ok.

    Az meg hogy mindent olyan felbontásban kell betenni a timeline-ra, amilyen a kész videód felbontása lesz... nos, ez egyszerűen hülyeség. A beállításoknál meghatározod, hogy a projected milyen felbontású legyen, a Vegas pedig mindent ehhez fog igazítani.

    Ha pedig a 9-es neked "vérlázítóan szar", akkor térj vissza a nyolcashoz.
  • Molnibalage
    #2870
    Mit lehet a 9-cel csinálni, amit a 8-cal nem? Ott kezdődik, hogy mire betölt egy 5 perces anyagot, amin minimális editálás van és kb. 15 darabból áll, az 1 perc. Mi a fészkes fenét szenved? A 8-ad pár sec alatt betölti.

    Komolyan monodm, ez a 9.0 egy hulladék.
  • Molnibalage
    #2869


    Három lyer. A previewon így nézett ki a dolog. Mikor lerendereltem a fekete rész kb. a nyíllel jelölt helyen volt. Tehát a preview nem azt mutatta, ami render.
  • trustno1
    #2868
    Hú!
    Esküszöm nem értem mit akartál csinálni, de a lényeg hogy sikerült :-) Hát a 9-es Vegasról (mondjuk az nem derül ki hogy Studio-t vagy Pro-t használsz) meg szerintem annyit, hogy baromi jó dolgokat lehet vele művelni.
  • Molnibalage
    #2867
    Már rájöttem.

    Tettem be egy fekete képet háttérnek egy szöveg mögé, mert a cookie cutterrel nem tudtam megcsinálni, hogy a felesleges backgroundot levágjam. A masking opcióval meg az a baj, hogy akkora, de akkroa fos a kezelése, hogy agyfaszt kapok tőle. Egy rohadt téglalapot nem lehet normálisan rajzolni. Röhej...

    Tehát fogtam egy 1280x1024-es képet és elcsúsztatta pan-nal, hogy csak az része látszódjon, ami kell. Minden más elem - text - 1920-1080-ban volt. Tehát a preview alatt a szöveg fekete háttérrel volt, a renderelt videón viszont nem volt ott a fekete kép, hanem másol volt. Azt viszont nem értem, hogy akkor az 1280x1024-es felbontású videó miért nem mászik el.

    Arról van szó teáht, hogy MINDENT azzal a felbontással kell betenni, amiben redereled a videót, kiéve a videó anyagot.

    Asszem én visszatérek a 8.0-hoz. A 9.0 egyben tud többet, a renderelés alatt, ha lelövöm az egyik magot, akkor nem szaggad a gép. Viszont a kezelése valamit vérlázítóan szar, legalábbis nekem,
  • trustno1
    #2866
    Hali!
    Pontosabban a videóra illesztett objektumok (fénykép stb.) vannak elcsúszva, vagy a hang vagy egyéb? Mit értesz egyes elemeken?
  • Molnibalage
    #2865
    Az hogy a búbánatos fenébe lehet, hogy a V9.0 nem az renderelei le, ami látok előnézetben? Egyes elemek el vannak csúszva...
  • Molnibalage
    #2864
    Mitől lehet az, hogy a Vegas 9.0 olyan rohadt lassan tölti be a videókat. Ha az open window megnyílik másodpercekre kifagy. A 8.0-val semmi bajom nem volt...
  • trustno1
    #2863
    Srácok!
    Dolgozik valaki AVCHD nyersanyaggal Vegasban? A vágás végén szerintetek mi a legoptimálisabb renderelési forma, ha utána DVD Architectel szeretném DVD formába ölteni? Eddig úgy csináltam hogy AVCHD anyag betölt, majd a vágás végén DVD Aviban mentés. Aztán most utána olvastam és sok helyen írják, hogy már kapásból itt Mainconcept MPEG2-be rendereljünk, mert azzal ugye nem lesz már újra kódólási dolga az Architectnek.
  • trustno1
    #2862
    Hali!
    Így első ránézésre telepítési vagy program hibának néz ki. Tisztán tetted fel, vagy volt fent régebbi verziójú Vegas? Ez melyik build a 11-ből?
  • Dj Tommy
    #2861
    A Renderelési beállításoknál válaszd ki a videó formátumát, majd a custom gombra kattintva, tudod beállítani a felbontást is pl.
  • gcsomesz
    #2860
    Sziasztok
    Vegas Movie Studio HD platinum.
    Hogyan tudok saját videó felbontást beállítani? Mert egy weboldalba szeretném beilleszteni a videót, de nem jók az alap felbontások, nekem pixelre pontosan kellene megszerkesztenem. Lehetséges ez?
  • trustno1
    #2859
    Üdv!
    Nem kimondottan Vegas téma, hanem annak társprogramjáról a DVD Architect Pro-ról lenne szó. Háromnegyed részben megtaláltam a megoldást egy olyan problémára ami a Sony – egyébként kiváló – termékének egyik hiányosságából fakad. Mégpedig abból, hogy a DVD menüjében elhelyezett gombok beállíthatók úgy hogy ne azonnal a menü indításakor jelenjenek meg (sőt „fade-in” illetve „keyframe” is alkalmazható rájuk), viszont a gombkijelölés színezésének („highlight”) megjelenése csak egyféleképpen befolyásolható, mégpedig a menü ismétlési pont („loop point”) időbeli helyzetének változtatásával. A „highlight” megjelenése ehhez van kötve.
    Na most. Esetemben az volt a probléma hogy a menü hátterébe egy a Vegassal megszerkesztett 50 másodperces videót raktam, mely „fade-in”-nel indult és „fade-out”-ban végződött. Ráadásul a zenei aláfestés is a videóhoz igazított volt. Magyarul a „loop point”-ot nem rakhattam el a menü legelejéről későbbi időpontra mert akkor nem lett volna meg a természetes feketéből-feketébe átmenet a menü vége és eleje között. Viszont így a menü indításakor ott éktelenkedett a „highlight”.
    Nos a megoldást leírni talán rövidebb lesz, mint a problémát. Létre kell hozni egy „rejtett” gombot a menüben és úgy elrakni a képernyő szélére, hogy még az „action safe area”-n is kívül essen. Aztán ezen „rejtett” gomb tulajdonságai között, be kell állítani, hogy a távirányító bármely navigációs gombjának megnyomásakor a legelső kívánt menügombra ugorjon a kijelölés (Button properties/navigation), majd ugyanitt az „action” menüpontban a „command” pont alatt adjuk meg hogy „link”, a „destination”-nél pedig hogy „menu”.
    Ezzel még nem végeztünk, ugyanis ha a menü beállítását „loop”-on hagynánk (Menu page properties/end action/command) akkor, ha a felhasználó elmászkál a menüben és egy gombon hagyja a kiválasztást majd megvárja a menü újrakezdést az idegesítő „highlight” kocka ismét ott lesz. Ezért a (Menu page properties/end action/command)-nál az „activate button”-t válasszuk és a „button”-nál adjuk meg a rejtett gombunkat. Így a menü végén aktiválódik a rejtett gombunk, és mivel annak beállításainál azt adtuk meg, hogy a menü elejére vigyen így nem egyszerű „loop”-ban ismétlődik a menünk, hanem valóban újraindul, mintha akkor raktuk volna be a lemezt a lejátszóba.
    Egy dolog vár még megoldásra. A menü háttér videójának vége, ahogy írtam is, szintén elsötétítésbe megy át, így ott még látszódik a kijelölés kockája, ha valamelyik gomb ki van választva. Elméletileg ezt valahogy úgy kellene megoldani, hogy két menü lenne, az első menü addig tartana amíg minden a helyén van. A másik menü pedig maga a fade-out-os háttér lenne. Vagy pedig a menü végi parancs egy másik átvezető videóhoz vinne, ami maga a”fade-out”-os menüháttér, majd ennek az átvezető videónak az „end action”-je lenne az hogy a menü elejére ugorjon. Meglátjuk.
    Remélem tudtam segíteni néhány kísérletező embernek, és bocs a kevert angol-magyar szövegért, de nem tudom, hogy az esetleges magyarított Architect-ben milyen menü illetve parancs nevek vannak.
  • HegiD
    #2858


    Sziasztok. Van egy kis problémám az új vegas pro 11-el...Nézzétek meg és aki tud segítsén!
  • PunkZoli
    #2857
    az a lejátszó hibája lesz csak valami olyasmit keressen, hogy képernyőhöz igazítás, strech to display vagy hasonló... ha nincs "feketekeret" a megnyitáskor már.
    vlcben: O (rövid ó)
  • tutituti
    #2856
    Helló.Egy ismerősömnek olyan problémája van vegas 9.0-nél hogy:
    " Egyszerűen kimentem a videót belőle és mikor kirakom teljes képernyőre csak ekkora a kép, szóval nem teljes képernyősbe menti ki, hanem csak úgy bebassza középre kicsibe és rak neki egy nagy fekete keretet kb. Nem tudom mit sikerült elállítanom, vagy hogy mi lehet a probléma, de ha valaki ért hozzá leírhatná hogy tudom orvosolni a problémát..."

    Előre is köszi a segítséget.
  • yng
    #2855
    Sziasztok, le tudná valaki részletesen írni, hogy hogyan tudok 2 MTS fie-t összeilleszteni (kamerából vannak, tehát eredetileg is egyben voltak, csak a kamera darabolva menti a videókat) ? Próbáltam, de ahogy egymás után rakom őket lesz a 2 között egy lyuk ami miatt gondolom nem lesz zökkenésmentes az a rész lejátszásnál. Sehogy nem engedi, hogy összeérjen a 2 videó.
    Még egy kérdés: az miért van, hogy bármilyen mp3 vagy avi filet illesztek a timeline-ra akkor nincs hangja, ha a felette trimmer-re illesztem akkor pedig van? Így természetesen renderelés után is lemarad a hang az eredményről. A mute gomb nem aktív a timeline-on, bár a jelenség pont olyan. Reinstall után is :(
  • mandix
    #2854
    Helláj!
    Mi a különbség a sima minidv és a hdv minidv kazetta között? A hdv-s minidv jobb élesebb vagy a nagyfelbontást csak ezen látni? Vagy csak simán több felvételt bír? Vagy miért drágább vagy 5x?
    Köszi!
  • Balázs 17
    #2853
    render as
  • LACEJKA
    #2852
    Sziasztok annyi lenne a kérdésem, hogy hogyan mentem le a videót ha már kész vagyok sony vegas pro 8-ba ellőre is köszi...
  • Sati84
    #2851
    A másodikat nem tudom, de az elsőnél úgy emlékszem, hogy CTRL+A-val ha mindet kijelölöd, akkor egyben előre tudod őket tolni...
  • SzirmosSzisza
    #2850
    Nagyon régen használtam már Vegast és emlékszem, hogy ezek nem mentek, esetleg valaki tudja hogy lehet ?

    - összes videódarab arrébb tolása (pl elejére akarok valamit beszúrni, ne keljen egyenként arrébb rakni őket)
    - ha van sok videódarab, ne keljen egyenként egymáshoz illeszteni, hanem pl egy sávban egy gombnyomásra minden video darab illeszkedjen)
  • Gomber
    #2849
    Ha már mindenképpen pénzt akarnák költeni akkor nem magát a programot hanem a hozzá tartozó pluginokat, és kiegészítőket venném meg.
  • Balázs 17
    #2848
    Reggelt!

    Utoljára a 8as Vegast használtam, azóta viszont idő, kedv, ötlettelenség stb. miatt nem foglalkoztam vele. Néha feltettem az újakat, de csak ilyen intro jellegű bohóckodásra, tehát nem merültem bele.
    Most viszont ismét tervezem a használatát, de most komolyabban és ezért úgy döntöttem, hogy megveszem a programot.
    Tapasztalatok alapján az újakat érdemes-e vagy a régebbieket?
    Mivel nyújtanak többet stb?

    Válaszokat kösz!:)
  • Gomber
    #2847
    Hát nem tudom én igényes vagyok azért, és ha már egyszer arra vetemedek hogy csinálok egy videót készítek hozzá normális logót, namebart... Mindennel lehet logót gyártani még paintal is ;)
  • lacibacsi
    #2846
    "úgy az igazi"

    Igen, elegánsan úgy kell, de a lényeg, hogy kis munkával akármiből meg lehet csinálni.

    Egyébként Vegas-szal is lehet logót készíteni. egyszer csináltam két egymásban lévő, ellenkező irányba forgó karikát. pofon egyszerűen két "O" betűből készítettem, két videósávon egymásra pakolva, megforgatva, egy kis Vitascene effekttel... Szuper volt (szerintem)