3045
Music videok szerkesztese
  • akyyy
    #923
    help. ha most én szerkesztek egy videót, éa ezek a videók, és a többi anyagok a D-n vannak, plusz a D-re van elmentve a project file is a vegashoz, és ujrateszem az XP-t, akkor ugye tudom folytatni amunkámat ha ujra felteszem a vegast, vagy már nem fogja felismerni:(
  • akyyy
    #922
    képet?hm? honér szedjek:D biztos láttál már scific amibe ilyne volt
  • bertino
    #921
    ajjh
    arrol az effektről dobjál képet vazze, amire gondoltál...
    vagy írd le pontosabban, mi is az pontosan, hogy néz ki (mert én nemtom)
  • akyyy
    #920
    nincs kép, csak tervezgetek:P decemberbe is lesz nokia filmes pályázat, és küldök be egy pár alkotást:P agyoneffektezve:D
  • bertino
    #919
    képet...
  • akyyy
    #918
    hogyan lehetne afféle star trekes transzportálás effektet csinálni?
  • bertino
    #917
    ne huzogasd sehova azt a procit, ugy jó, ahogy van...
  • jhony007
    #916
    Néztem a decklinket de hát majdnem 1000 dolcsi!! only :-) hát marad az asus 128 MB-os karim egyenlőre asszem :-( 24 ezerért!
  • jhony007
    #915
    nekem 3.2 Ghz P4 es Hyper Traidinges procim van(ahogy láttam 4000-ig lehetne húzni de nem tom' hogy kell, a régit simán a bios-ból manuálisan felhúztam, de itt nem látok erre lehetőséget, meg rémisztgetnek hogy ártani fog meg minden, hát..nem tudom), 1 GB RAM-al. Ha vennék még 1GB RAM-ot vajon lényegesen gyorsabb lenne? Tudja valaki hogy a Vegas javasol e valamilyen videokártyát a szoftveréhez? Ja szeptember végén letölthető lesz a Vegas7 és a DVDA 4-es! Szerintem csak a HD-támogatásban lesz jobb :-)
  • 7alvoo
    #914
    A http://www.decklink.com/ karikat kezeli a Vegas de ez nem jelent hardware gyosítást. Elsőrorban sdi ill. analóg ki-be menetet jelent és monitorképet. Ha Vegat akarsz gyorsítani akkor dualcore intel prociba javasolt beruháznod.

    DVD Arcitect 3c magyar? Tud vki?
  • AAA21
    #913
    Köszi a hozzászólást, de ha nem titok írjál még nekünk a Pinnacle kártyáról, milyen kártyát vettél, miben segít és mennyire? Erről a témáról nagyon kevés a tapasztalat és a reklámok olyanok amilyenek! Én szívem szerint az összeset betiltanám, mert alapos a gyanúm, hogy mindegyik megtévesztő valamilyen mértékben.
  • mohus
    #912
    hát én nem terveztem ilyet venni, inkább kivárom a végeredményt...utána meg érzi az ember, hogy miért is várt annyira:)

    de másnak biztos sokat segített...thx
  • Exarrion
    #911
    Sziasztok, éppen erre jártam és megütötte a szemem a Canopus név. én magam Három éve vettem azthiszem a Dv 1000-es kártyáját nagyker áron 350 ezerért.Hát el kell mondjam, hogy egy rakás sz..r, senkinek nem ajánlóm, ráadásul akkor vettem egy 600 ezerért gépet, amit majdnem teljesen kinyirt. A csúcs azután jött mikor kiderült tervezési hibás az összes kártya. három hónapig harcoltam mire visszakpatam a pénzem. Nem ajánlóm senkinek, ha nem szeretne magának kellemetlenséget, illetve a következő markás dolgok vannak a gépeiben. Abit alaplap vagy vidokártya, Asus alaplap vagy videokártya ill. Kingston vagy Samsung ram, mert a forgfalmazó szerint ezzekkel nem megy. Akkor vettem meg a pinnaclének egy külső egységet, ami usb-és, azóta minden hibátlan.
    Remélem tudtam segíteni, sziasztok.
  • bertino
    #910
    egyelőre én se fogom elhagyni az fix ;)
  • AAA21
    #909
    Én sem tudok többet mint ami ott van. Ezek editáló kártyák, feltételezem, hogy hardveresen átveszik a PC-től a legkínosabb feladatokat. Ezen kívül mellékesen digitalizálnak ide oda. Azért mondtam az oldalt, de van még egy-kettő, mert ezeknél én sem tudok többet és más irányból is akartam informálódni. Van még a Pinnaclenek is kártyája, de mintha ez csaka asaját programmal működne együtt. Az ára viszont kedvezőbb. A Canopus azt mondja az övé 100% -ig kompatibilis a Vegas programokkal. Nekem ez már egy jó pont volt mert a Vegast nem nagyon akarom elhagyni, nekem tökéletesen megfelel, bár a szövegek lehetnének igényesebbek is, de ez még kikerülhető.
  • bertino
    #908
    kezdjük ott:
    milyen kártya is pontosan ?
    mire is való ?
  • AAA21
    #907
    Van a Canopus oldalán egy-két kártya amelyik pénzileg jelentős erőket köthet le, de nekem csak az ACEDVio jöhet szóba, (kb. 70 ropi) de jó lenne tudni mi a dörgés mert nem sokat értek ezekhez. A drágábbak esetében megigérik még a jövő hetet is, az is lehet, hogy műxik, mert többe kerülnek mint egy rendes PC.
    Érdemes ennek ellenére megnézni a canopus.hu oldalt a bótok közt a szegedi elég sok háttérinformációt is közöl a témában, közérthetően.
  • mohus
    #906
    a VEGAS-ban pont az a jó , hogy nagyon sok mindent meg lehet csinálni benne, szabadon...csak idő és fantázia kérdése....és nem LETÖLTENI kérdés
  • mohus
    #905
    1,
    én perpill nem tudok HW-es gyorsításról...
    nekem egy HT pentium 4 es procim van...de 100%ig megizzasztja...ellentétben a Pinnacle szériával, ami 70-80%ban használta csak a procimat...ezzel sokkal gyorsabban tudok így renderelni
    DVD minőségben....normál vágás és effektezs mellett 10 perc anyagot 30 percig renderel a VEGAS...

    2,
    a TV-re való kivetítésnek semmi akadálya, videókártya függő, tehát kell video kimenet pluszban...aztán CLONE-ozni kell a PC képét és kész is....

    megjegyzem, ha nem a renderelt verziót nézed a TV-n, hanem amit a VEGAS-ban vetítesz nem biztos hogy ugyanazt az eredményt fogod látni, ugyanis ahhoz hogy a VEGAS-ban döccenőmentesen láss egy effektezett jelenetet IGEN erős HW-re van szükség....
  • akyyy
    #904
    nekem olyan kell, amit le lehet töltenine a vegashoz.... :)
  • AAA21
    #903
    Elég sokat olvastam vissza de nem találtam nyomát, hogy valakinek tapasztalata lett volna a hardverrel segített renderelésről. Talán csak én találtam ki! Van -e olyan kártya, doboz amelyik ezt a dolgot segíti, és mekkora gyorsulást lehet vele elérni?
    A másik fontos dolog lenne számomra az editálással egyidőben TV-n nézni az eredményt. Reklámszövegek vannak, jobbról is meg balról is, de nem akarok kidobni tízezreket egy semmire sem jó kártyára. Itt biztosan megmondja valaki a frankót és előre is köszönöm!!!
  • lacibacsi
    #902
    Nem kell összekeverni a preset és az effekt fogalmát.

    Az effekteket használhatod a VideoFX fülről ráhúzva a videóra, vagy a szöveges változatot is ráteheted. Ez utóbbi akkor használható rutinszerűen, amkor már tudod fejből, hogy melyik mire jó és nem kell hozzá a VideFX fül előnézeti képe.

    A preset több effekt megfelelő kombinációja, ami a képet valamilyen elvárt formában átalakítja. Lehet benne csak két effekt, de akár huszat is beletehetsz. (Minél több effektből raksz össze egy presetet, annál kifinomultabb eredményt érhetsz el, de annál nehezebb lesz utána a beállításokkal játszani, főleg egy másik felhasználónak.) Éppen ezért ezeket csak szövegesen fogod tudni megnézni, vagyis ismerni kell őket ahhoz, hogy használhasd. Próbálkozz velük, aztán rájössz, hogy a sok-sok preset közül melyik az a néhány amit igazán használni tudsz. Később pedig készíthetsz magadnak is, saját igényeid szerint.

    Remélem tisztult egy kicsit a kép...
  • akyyy
    #901
    de amit ott irtak, cask szövegek vannak, abbol én nemtudom kitalálni hogy milyen effekt lehet...:S
  • Balázs 17
    #900
    akkor marad fraps:D
  • z0ty #899
    gondolom xvid tömörítésű, azt meg nem szeresse a vegas
  • bertino
    #898
    mpeg-4et nem nyit a Vegas
  • Balázs 17
    #897
    hello, azt akarom kérdezni, hogy mértnem tudok, 350megás filmet megnyitni(sorozat)?vmi hibát nyom azt annyi
  • mohus
    #896
    a presetek helye....
  • mohus
    #895
    egy KÖZÉRDEKŰT azért beírok, mert elég sok időt elnyomtam vele:)

    aki TV-re szeretne házi nyaralásait videóit a lehető legjobb minőségben (de nem óriási helyet foglalva) látni a következő beállításokat javaslom:

    renderelés (render as) fájl típus:main concept.MPG2 és template:DVD PAL...aztán egy kis CUSTOM és a video fülön a FIELD ORDER : legyen PROGRESSIVE ONLY
    és a Constant bit rate (CBR) 6 000 000 (hatmillió)

    11 perc így 562MB

    egyéb paraméterek:
    - P4 HT 3.0 GHZ proci 11 percet kb 30 perc alatt renderelt le
    - TV-m 100Hz és a kamerám Panasonic GS35
    - DVD lejátszóm beállítás a TV modenál : interlaced (ez kell ahhoz hogy a tvn ne ugráljon a progresszivbe renderelt cucc [ne kérdezzétek miért:)]
    - az eredmény színmegtarató tűéles anyag
    - és a DVD architekt sem szarozik (renderel) már annyit, amikor a DVD-t csinálja

  • bertino
    #894
    máskor is
  • Jeff Gordon
    #893
    igazad van, már megoldodott. akkor használom továbbra is angolul.
  • bertino
    #892
    1 hsz-t kellett volna össz-vissz visszaolvasni
  • Jeff Gordon
    #891
    sziasztok!
    lenne egy lehet buta kérdésem, szóval vegas 5.0hoz nemtudtok magyaritast?
    köszi.
  • bertino
    #890
    visszaolvasni még mindig arany :)
  • akyyy
    #889
    pontosan milyene presetek léteznek?
  • vafeN
    #888
    kösz
  • bertino
    #887



    karikázott helyen kell lennie, asszem
    régen volt már nekem betéve...
  • bertino
    #886

    hjajj istenem ^^

    vájjá
  • vafeN
    #885
    Elindítom a progit, beteszem a preset-et. De vegas-ba hogy lehet megjeleníteni, mert seholse találom.
  • mohus
    #884
    a #492 nem segített?