3045
Music videok szerkesztese
  • Molnibalage
    #1003
    Nos már csak egy kérdésem egyelőre, mert faszán megy minden. Hogy tudok EGYBŐL normális méretű video-t (ne 900MB legyen, hanem, 30MB) kódolni EZZEL és nem a Virtual Dub-bal?
  • Molnibalage
    #1002
    Na elérhető a video egy Yahoo-s mailboxban.

    log: koreamod83
    psw: korea83
  • Molnibalage
    #1001
    Ok. Köszi. Nem baj a részletes magyarázat, így a magamfajta hülyék is megértik. :)

    Majd meg lehet tekinteni a végeredményt hamarosan. Remélem. Egy yahoos mailcímen lesz fennt. Jobbat nem tudok. A Google video-n fennt van egy abszolút nyers formája annak, amin most "effektelgetek", de annyira ledegradálja a minőséget, hogy a brutális. Egyszerűen szart sem ér, még ha ingyér is van.

    Molnibalage néven keresve megtalálható.
  • bertino
    #1000
    h csak egymásba usztatni akarod, akkor egy sávon rakod egymás mellé... a másodikat beleusztatod az első végébe olyan hosszan, amilyen hosszura szeretnéd az átmenetet

    transitionok lent vannak
    ugy tudod használni őket, hogy két snittet egymás mellé raksz és közéjük huzod a kiválasztott transitiont, aztán tetszés szerint, hogy milyen hosszura akarod, annyira usztatod egymásba a két snittet...
  • Molnibalage
    #999
    A transitionst hogyan kell használni? Nem tudom sehogy előhívni. Két részt szeretnék majd átúsztatni, egyiket a másikba, de az egyetlen videosávon van most akét rész egymás után. Akkor azok közül amiket így akarok párosítani, az egyiket ki kell majd rakni egy új trackre?
  • bertino
    #998
    mp3at és .wma-t kezel, mást én még nem is próbáltam
    berakhatod, persze :)
    annyi zenét és képet raksz egymásra, amennyit csak akarsz

    normális renderelés:

    ajánlott mohus figyelmébe is aki köztudott mindig .wmv-be csinálja a dolgokat, dupla akkora méretbe, mint amekkorába legkisebb lehetne:

    mielőtt nekilátok egy projectnek, beállítom előre a File/Properties menü alatt a kép tulajdonságait.

    Természetesen ha 1024es felbontásu filmet pakolok be, akkor vagy ennyin is hagyom a szélesség/magasságot vagy átállítom arányosan kisebbre (pl. 640x480)

    FPS annyi legyen, amennyi az alap videok FPS értéke, értelemszerűen így nem fog csuszni az eredeti hanghoz képest a kép.

    Field order: csakis none (progressive scan) ezzel tán deinterlace-t kapcsoltunk be, legalábbis azt a hatást értem én el vele mindig, hogy nem volt csíkos (interlace-s) a kép, ez azért elég fontos minőséget illetően :-)

    Pixel aspect ratio (egyszerűbben pixel arány, vagy vmi hasonlo) 1.0ára állítva a végleges video is pontosan olyan széles/magas lesz, amennyire beállítottuk a felbontást.

    Ha készen vagyunk a project-el és renderelni szeretnénk render as alatt én mindig .avi-ba renderelek, tehát a template alatt "Default template"-t kiválasztva és customs-re rákattintva a video fülön mindennek olyan értékűnek kelle lennie, amilyeneket a file/properties alatt beállítottunk, Interleave every seconds: ne pipáld ki

    Video format, válasz ki a tömörítőt, ez a leglényegesebb az egészben
    itt van egy tutorial a kétmenetes tömörítés levezetéséről, uezt eljátszod, csak vegasban
    pontosan méretre megcsinálja a cuccot neked, ahogy az Xvid calculatorral kiszámoltad, eltérés nagyon kevés lehet
    Audio fülön szintén kiválasztod a tömörítő kodeket, én a lame mp3-at ajánlom, mivel bármilyen minőségben lehet vele mp3-ba tömöríteni :-)

    Remélem segítettem valamennyit, a levezetés hosszuságától ne félj (sry ha vmit nagyon láma módon fogalmaztam meg, szolj és segítek a megértésében :D), ha végigcsináltad rájössz, hogy gyerekjáték az egész

    Sok sikert!
  • Molnibalage
    #997
    A hanggal tud valamit kezdeni a progi? A file-t amit beolvastatok azon már van zene, de amikor visszarenderelem akkor már nincs. Ez miért van?
    Berakhatom mellé a már meglevő mp3-at zenei sávként valahogy? Audio trak sávba semmit sem tudok betölteni...

    Hogyan kell normálisan rendererlni, hogy ne változzon nagyon a méret felfele. A 30 megás videomból csinál egy 900 megásat. Melyik formát válasszam? Kismillió féle avi van és nekem egyik sem mond semmit.
  • bertino
    #996
    videosávon jobb szélen pan/crop ablak :-)

    a mosódás pedig vmeik blur effekt
  • Molnibalage
    #995
    Na, már rájöttem hogy tudok használni effkteket és feliratokat berakni. A gond az, hogy a sok effekt közül nem találom a megfelelőt.

    Olyan kéne, hogy lehessen remegtetni vagy mozgatni a felvételt, mintha mozogna az emberfeje vagy remegne a kamerman keze.

    Kéne olyan is ami a gyorsan mozgó objektumokat elmosódottá teszi. Lock On-os videokban vannak ilyenek amikor gyorsan száll el közel egy tárgy a "kamerához" képest.

    Láttam olyat is ami elmosódottá teszi a képet, mintha rosszul fókuszálna a kamera vagy emberi szem.

    Így hirtelen ennyi jutott eszembe. Előre is köszi.
  • bertino
    #994
    olvass vissza...
  • Lyan Kyj
    #993
    a video previewban a szerkeszősávba húzott elemek nem jelennek meg. Vhol olvastam, h az Ace Mega Codec Pack miatt van, ez tényleg így van?
  • bertino
    #992
    írjad csak, amire tudunk, biztos válaszolunk
  • Molnibalage
    #991
    Ok. Akkor ha összeírok pár dolgot akkor válaszoltok? Lesz egy pár kérdés.. :)
  • bertino
    #990
    Cross Racing Championship multi

    Megtekintéséhez Xvid kodekre van szükség, 2m15s hossz
    93mb

    sztem nem is lett olyan vészes :-)
    de legközelebb megpróbálom jobban összetömöríteni, mert ezt elkurtam
  • bertino
    #989
    itt sztem mindenki tudja ugy használni...
  • Molnibalage
    #988
    A jelenlevők közül ki az, aki tudja használi a Vegas 6.0d-t, úgy hogy pár apróságban tudjon nekem segíteni? A fő vezérelvek érdekelnének, hogy hogyan működik a cucc. Hogyan tudok beilleszteni a programban levő animációkból már meglevő videofile-ba. Különböző effektek haszánáltata.
    Főleg olyanok érdekelnének amiket a Lock On-ból és Falcon 4.0-val készült videoknál szoktak használni.
  • bertino
    #987
    nézegesd néha a Videók játékokból topicot is :)
  • Balázs 17
    #986
    senkisem vágott vmi videt, mert már vmit nézni akarok?:)
  • bertino
    #985
    akkor továbbra várjuk mi is, hogy sikerült összehoznod, mert a többségnél ahogy elnéztem nem lehetett megoldani a kezelését
    személy szerint kíváncsian várom, mi a nyitja...
  • nyusz
    #984
    De amig nem telepítettem újra a gépet addig ugyanezek a videók mind mentek.... és ugyanaz a codecs csomagom van fent mind előtte...
  • bertino
    #983
    visszaolvasnál vagy keresnél, akkor látnád, hogy leírtuk párszor, hogy az mpeg-4-eket nem kezeli

    (kivéve 1 kivételt)
  • nyusz
    #982
    Hali vegas 4et használok és miútán újratelepítettem a gépet windows stb. az a baj h a program bizonyos avi videókat nem enged a listából ráhúzni a film sávra, és pl az mpegeknek nemmind1iknek van hangja. wmw player simán lejátsza hanggal mind1iket. Léécci segítsetek:(
  • Balázs 17
    #981
    háááát emberek vegas 7 szentem nemlett vmi jó, tök idegesítő h egykét dolog máshogy van, maradok 6nál:)
  • bertino
    #980
    én értem, csak azt nem tom, hogy valósítom meg
  • morcka
    #979
    Tudtok segíteni, vagy esetleg nem értitek a kérdésem?
  • bertino
    #978
    NFS Carbon Taleano Game trailer
    1m50s
    25mb
    megtekintéséhez Xvid codec szükséges

    Fűrész rajongóknak kötelező :)
  • morcka
    #977
    Hát a rétegeket hogy lehet így kijelölni?
  • bertino
    #976
    mit is akarsz ezen csinálni ?
  • morcka
    #975
    Sziasztok, tudnátok segíteni, hogy ilyet: http://www.monitor.si/images/clanki/slika/vegas.jpg hogy lehet csinálni? Előre is köszönöm!
  • bertino
    #974
    rakd fel, mert neki ugy jo
    aztán mondd a tapasztalatokat
  • L2Goku
    #973
    Fiuk miert van az hogy Fentvan a Netframework 2.0 mert az ati driveremis keri ,es a Vegas aztirja hogy nincs fent ? pedig fentvan :(
  • ColdFire
    #972
    küldj linket honnan lehet megvenni, lehetőleg ne külföldit, thx:)
  • lacibacsi
    #971
    Vedd meg. Csak hétezer forint. Az nem lehet olyan sok, ha már egyszer megvetted ezt a drága programot!
  • bertino
    #970
    én se tok magyart, meg amugyis angolt tanulok :|||||
  • KILLER2
    #969
    Nekem az úgy egyszerűbb. Linket nem tudsz? www.vegas.roel-filmproduktion.de-ről nem tudom leszedni se a 7est, se a 6ost.
  • mohus
    #968
    miért kell magyar?
  • KILLER2
    #967
    Valaki tudna adni egy műlödő linket a Vegas 6 vagy 7 Hungarian UI-hoz?
  • ColdFire
    #966
    hi!
    vegas movie studi 4hez pls egy serialt :'(
    nem találok sehol :(
    vagy crack is jó
  • Sephi
    #965
    Jah es meg valami. Valami dokumentaciot honnan lehet szerezni mert en a CD-eken nem talatam es a manual sem tanit semmire.
  • Sephi
    #964
    Jah megvan. Baszki amig visszakudik az emailt ... es az baj hogy olyan geprol hasznalom ahol nincs netem ?:(