3045
Music videok szerkesztese
  • rudymester
    #2925
    Ha Bandicamot használsz, állítsd PCM-re a felvételi hangformátumot.
  • lac coo
    #2924
    Samsung kamerával készített felvételeknél szaggatva van hang Vegasban, lejátszóban jók. Ez mitől lehet?
  • misztic
    #2923
    Hogy rendereljem a vidit hogy ne legyen körülötte fekete keret? A progi sony vegas 11.
  • Mustangwings
    #2922
    próbáld másik codec-el...pl k-lite codec pack nekem az van és minden simán megy...ment....
  • uscGhost
    #2921
    Sziasztok!
    Volna egy kis problémám, amiben segítséget kérnék. Na szóval felvettem egy videót játékban és visszanéztem van hang, kép is stimmel meg minden, amikor berakom sony vegasban, hogy szerkeszteném akkor meg nincs hang csak kép, ez miért van? Sürgős lenne, várom válaszaitokat, köszönöm! :)
  • Mustangwings
    #2920
    sziasztok. sürgősen kellene egy kis segítség mert el kellene készítenem időre egy promóciós videót de sehogy sem jön össze a sony vegas telepítése...vagyis feltettem a 8-asat és a 9eset is többnyire ezekkel alkotok, de most akárhány félét teszek fel egyikben sincs plug-in....szóval az áttűnések és a videó effektek üresek....külön nem találom hozzá az alap plug-inokat h fel lehetne rakni vagy valami...valakinek vmi ötlete? vagy linkje?
  • LeryStar
    #2919
    ez engem is érdekelne. viszont az insertben én nem látok slideshow-t (vegas pro 9.0)
  • LeryStar
    #2918
    De szerencsére van megoldás, közben rájöttem. :) A kivágás utáni első videón nyomsz egy jobb gombot, felugró menüben Select Events to End. Így kijelöli az összes anyagot a végéig és már tudod is húzni őket egyszerre.
  • Balázs 17
    #2917
    én úgy tudom erre nincs lehetőség, hogy egy kattintással eltüntesd, vissza kell húzni sajna

    ha nincs olyan sok kivágás, mint a 2.kép 2. tracknél, akkor érdemesebb shiftel kijelölni, így nem kell mondjuk 50 képet végigkattintgatni
    elég az első és az utolsó képet kijelölni
  • LeryStar
    #2916
    Sziasztok!

    Két kérdésem volna a programmal kapcsolatban.

    Az egyik az, hogy ha van egy .veg fileom, ami számos elemből (akár több százból) áll, viszont egy vágás miatt valahol "űr" keletkezik, akkor azt az "űrt" hogyan tudom eltűntetni? Mellékelek egy képet, hogy érthető legyen :)



    Az a lényeg, hogy ha van egy videó, amiből egy kicsit levágok, akkor a helyén nem marad semmi, tehát az összes ezt követő anyagot vissza kell húzni annyival, amennyi hely kimaradt a vágás miatt. Egy újabb kép, ami szemlélteti, hogy miért zavaró ez sok megnyitott anyag esetében:



    Írtó jól esne, ha a fennmaradó üres területet egy kattintással eltűntetném, hogy utána ne kelljen 50-60 elemet visszahúzkodni.

    A másik kérdés: groupokat úgy szoktam létrehozni, hogy a szükséges elemeket Ctrl-el kijelölgetem, majd group-ba rakom őket. Ez szintén sok elem esetében megint csak nagy macera. Azt hittem, hogy ha a kurzorral kijelölök egy részt, akkor azt automatikusan group-ba tudom rendezni. Viszont ez nekem eddig nem sikerült. Erre van vmi megoldás?

    Remélem érthetően fogalmaztam, és előre is köszönöm a válaszokat. :)
  • Balázs 17
    #2915
    nézd max felbontáson és teljes képernyőn
  • Balázs 17
    #2914
    insert->slideshow
  • tmbtrial
    #2913
    kb. 200 képet szeretnék betenni egymás után, úgy, hogy a képek kb. fél másodpercenként váltakozzanak.
    Gondolom van rá valami beállítás, hogy ne keljen őket egyenként beállítanom, de sajnos még nem tudtam rájönni ennek a titkára :)

    Vegas 11 Pro

    Hálás lennék, ha valaki segítene :)
  • gcsomesz
    #2912
    Srácok, lehet hülye kérdés, de van lehetőség egy menetben a sávok több videóba konvertálását. Egy elég hosszú anyagot kellene több részre vágni és jó lenne estére magfára hagyni a gépet. van erre lehetőség?
    Vegas Movie Studio HD platinum

    Köszi
  • lifesgood
    #2911
    A képeket húzd át egy másik videosávba....válaszd a videosávnál a track motionst,ott jobbrol a 4. ikont lock aspect ratio neven és bal oldalt a widht nél növel a számot,amig teljes képernyős nem lesz...
  • lifesgood
    #2910
    Sziasztok
    A sony vegas 11-es verziójában próbálgatnám az effekteket,de vannak olyanok,melyeket nem akar befogadni..ha a transition-on belül a cross effecteket húznám a videosávba,csak a piros kör áthúzva jelenik meg és nem akarja befogadni...
    Mi lehet a gond?? köszönöm
  • VagnerLove
    #2909
    Hali, az lenne a problémám hogy szerkesztem a videót, de a képek nem szélesvásznúak. A videók rendben mennek, de a képeknél két vastag fekete csík van kétoldalt. Valaki tud segíteni?
  • camaro79
    #2908
    Sziasztok!

    Két kérdésem is lenne:

    Vegas Pro 11 (Build 521) 64 bit-et használok.
    Stabilizálok egy track-et, amit rendben meg is csinál. Kirenderelem, minden frankó. Ha becsukom a projektet és újranyitom, akkor a stabilizált track ugrál, sokkal rosszabb, mint a stabilizálás előtt.
    Már minden külföldi oldalt végigolvastam, de csak a problémát találtam meg, a megoldást nem. Ez így nagyon nem oké, hogy minden egyes projektnyitás után az összes stabilizálást újra kell csinálni...

    másik:
    Miért van az, hogy a timeline-on összerakott, frankón leellenőrzött videót, ha kirenderelem (azonos fps-ben, mint a media), akkor úgy érzem, hogy minden gyorsabb? Mindent jól összehangolok, a shift+B paranccsal lejátszva teljesen jó a tempó, effektek sebessége.
  • uscGhost
    #2907
    A kérdés lényegtelen, már megoldottam.
  • uscGhost
    #2906
    Üdv

    Megint én, újra kellene egy kis problémám. Na szóval ha le renderelem a videót HD minőségbe akkor a videó lassítva megy és a zene meg rendesen ahogy beállítottam, ha viszont normálisan sz*r minőségbe lementem akkor összedolgozik a kép meg a hang... Hogy bírnám lementeni HD-ben normálisan?
  • uscGhost
    #2905
    Köszönöm!
  • commissioner
    #2904
    Quick Tip Video: Automating A Mix With Volume Envelopes In Vegas Pro
  • uscGhost
    #2903
    Üdv

    Szeretnék segítséget kérni valami hozzáértő embertől...
    A kérdésem az lenne: hogyan lehet azt megcsinálni hogy egy intro elején a zene halkan kezdi aztán alap hangerőn megy majd pedig az intro végén lehalkul??? Most használok először sony-t egész jól mennek a dolgok de erre valahogy nem jövök rá, valaki aki ért ehhez kérem segítsen!
  • kdezso
    #2902
    Milyen videó, mekkora méretű, stb.

    Nekem a duál prois laptopom 24 óra alatt fordított át dvd-re anyagot. A mostani Qaud-os 2,5 óra alatt.

    Lehet az is gond, hogy nem teljesen eredeti helyről van a progi, vagy a kódekek nem jók.

    Fordítottál át vele már valamikor videót ???

    Nagyjából ennyi kérdésem lenne. :)
  • Punkbuster
    #2901
    sziasztok pls SOS. Holnapra készen kell lennem egy kis videóval,3 órát dolgoztam a Sony Vegas 9-el és egyszerűen a k***a anyja kedvéért sem képes elkezdeni konvertálni. ugye Render as aztán csak 0%...22órakor kiírta h 6óra-.- hajnali 3kor felkeltem kiírta h már csak másfél óra de még mindig 0%-on volt....hát mi a lótúró ütött ebbe?
  • kdezso
    #2900
    Szerintem google a barátod.

    Ha ott nem találod meg, akkor .... ;-)
  • gordon94
    #2899
    :D
  • Klon
    #2898
    nem fogsz kapni :D
  • gordon94
    #2897
    Kössz a segítséget, faszfej!!! De nem épp rád voltam kíváncsi, ha köcsögökkel akarok beszélni akkor elmék a Parlamentbe. Valakinek még valami értelmes ötlete???
  • Klon
    #2896
    előbb egy kis nyelvtant kéne tanulni!!
    különben meg NEM WAREZ topik!!
  • gordon94
    #2895
    Hali!!! Tudne nekem abban valaki segíteni, hogy a Sony Vegas 11-et hól tudnám a teljes vertiót letőlteni, mert nekem meg van most csak 30 nap múlván nem engedte, hogy belépjek kéri a séria kúlcsomat. Előre is köszi!!!
  • kdezso
    #2894
    Ugyan nem a Vegas-ban, hanem a Pinnacle-ben, de működik. Köszi a segítséget.
  • lacibacsi
    #2893
    Ez egy Plug-in, tehát beépül a programba. A Video Effects fülön fogod megtalálni. De előre szólok, hogy csak a fullos változatát tudod normálisan használni. A próba változat mindenféle vízjeleket pakolgat mindenhova.
  • kdezso
    #2892
    Köszi. Kipróbálom.

    Amúgy ez elméletileg beépül a programban ha feltelepítem ?
  • Dj Tommy
    #2891
    Ezzel szerintem meg tudnád oldani.
  • kdezso
    #2890
    Sziasztok.

    Ha volt már a kérdés, elnézést.

    Megvan a felvételem, Capture-rel betettem Veags 11-be. Megtaláltam, hogy hol lehet rá időt tenni (mint mondjuk a meccseken a futóóra). Azt viszont nem tudom, hogy hogyan lehet levágni róla, hogy nálam csak a perc és a másodperc maradjon, az óra, meg a századmásodperc eltűnjön. Illetve lehet változtatni a háttérszínét az óránk, vagy az átláthatóságát levenni 0, hogy csak az idő maradjon.

    Előre is köszi a válaszokat.
  • commissioner
    #2889
    volt olyan, aki azt mondta, hogy Fraps uninstall után letöltötte a legfrissebbet, feltette és megszűnt probléma
  • ToCsEk
    #2888
    értem, köszi.

    már movie makerral konvertálja, amúgy 3hónapja simán vitte a frapsal felvett videókat is minden gond nélkül, én gépem is lazán viszi, nem kell konvertálgatni, nah mind1 érdekes dolgok ezek :D
  • commissioner
    #2887
    Át kell konvertálnod a videót!
  • ToCsEk
    #2886
    sziasztok, lenne egy bajom, tesóm gépére rakott fel sony vegas 10 prot,a gond az hogy a frapsal felvett videókat amikor hozzáadja kifagy a vegas vagy megakad, de pl egy hd sorozat részt simán hozzá ad, ötletek? mi lehet a gond forrása? mit kellene felrakni hogy ne legyen gond?