3045
Music videok szerkesztese
  • Cujo01
    #1163
    sorry a floodért
    /cujoff
  • Cujo01
    #1162
    xvidet, divx-et, x264-et konvertálni úgy érdemes, hogy nem rögtön vegasból, mert ront a minőségen!
    inkább tömöritetlen, aztán virtualdub
  • Cujo01
    #1161
    jahjah xvid felejtős!
    konvertáld át valami használható formátumra. (uncompressed :))
  • Cujo01
    #1160
    az a gond, hogy a jelenet videósávjára húzod rá a szöveget!
    csinálj egy új videosávot az eredeti fölé(!) és oda húzd...
    akkor is előfordulhat, hogy a szöveg háttere kitakarja a képet, akkor válassz valami egyszinű hátteret és állitsd átlátszóra.
  • cr3ativ3
    #1159
    Talán probáld ugy, hogy nyitsz neki egy uj rétreget. Ugy hogy bal oldalt jobb klikk - new video layer. Asszem igy működnie kell.
  • cr3ativ3
    #1158
    DVD készitessel lenne egy kis problemam:
    Az a gondom hogy a menuhoz nem tudok hatter mediat beallitani ismetlore. Egyszer valahogy sikerult, de azota nem jott ossze. :P
  • Jeff Gordon
    #1157
    hali,van egy nagy gondom,remélem ti profibbak vagytok tölem,és tudtok rá vmi megoldást.Tottival már beszéltem ez ügyben,mindent meg is csináltam amit mondott,szeretnék feliratozni egy videót,és vmiért a felirat eltakarja a képet.
    ilyen feliratot tennék be,pngbe van elkészitve,ezt tanácsolták nekem:


    ezt amikor beillesztem,akkor pedig ez történik:


    az elsö részén a képnek,megy a jelenet,majd amikor eléri a feliratot,hirtelen eltünik a jelenet,és a felirat eltakarja.biztos én rontottam el valamit,nemtudjátok véletlenül hogy mit?

    köszi szépen,bocs a kis képekért
  • bertino
    #1156
    jó kérdés, minket is érdekelne a válasz
    ugyanis eddig ugy tűnik, hogy Xvid-et egyáltalán nem szeret a Vegas
  • ronihun
    #1155
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem.A Vegas 6.0-ban szoktam készítgetni különféle videókat de minig akadályoz az hogy néhány videóra ha rámegyek alul kiírja hogy Stream video could not be terminated :S ez miért van?És hogy lehetne hogy lejátsz ezeket a videókat?
  • bertino
    #1154
    mondjuk GOOGLEról
  • Padidiver
    #1153
    Sziasztok Srácok!
    Nekem csak egy olyan kérdésem lenne hogy honnan tudok letölteni vegast és egy tutorialt hozzá?
    Előre is köszi
  • bertino
    #1152


    megvan
  • bertino
    #1151
    vki nem tudja, mi módon lehetne vegasban h264es kodekkel renderelni ?
    szeretném kiprobálni...
  • bertino
    #1150
    ez egy jo kérdés, holnap majd megcsinálom a vegas-os tutorialt, mert ugy tűnik tul bonyolult :)
  • Molnibalage
    #1149
    A tutorial alapján csináltam egy tömörítetetlen avi-n egy compresst. Nos, hang volt, de kép nem és kiírta a BsPlayer, hogy a file "corrupted and...". Ezt akkor szokta, ha egy video file nem teljes. Ez vajon miért történt?
  • Molnibalage
    #1148
    Akkor nálam valami baj van, mert Vegas-ban nem jön föl ilyen ablak...
  • bertino
    #1147
    oda van irva: uazt eljátszod csak Vegasban
    tehát amikor a tömörítő kodeket kiválasztod (xvid) akkor rányomsz, hogy configure és ugyanugy kétmenetesben megcsinálod, mintha virtualdub-ban vagy nandub-ban csinálnád
  • Molnibalage
    #1146
    De az a two pass tutorial az nem Vegasban van, hanem Virtual Dub-ban ami nekem nincs. Az ingyenes cucc vagy nem?
  • bertino
    #1145
    visszaolvasol, nemrég kérdezték uezt és le van irva visszább a megoldás
  • Molnibalage
    #1144
    Hát azt leírtad, hogy az én verzióm nem jó, de hogy a tiédet hogyan kell csinálni azt nem. Nem lehetne kicsit részletesebben? Amiről te beszélsz az a Vegas-ban van benne vagy külön kell csinálni?

    Mellesleg a Nadub is kétmenetben tömörít...
  • bertino
    #1143
    talán mert eleve ilyen modszerrel nem lehet normális végeredményt kihozni belőle ?
    ha így csinálod minőséget is jelentősen rondítod és a méret se lesz akkora vlszleg, amekkorára akarod
    xvid kétmenetes tömörítés rulez...
  • Molnibalage
    #1142
    Skacok, mit állítsak be, hogy ne tömörítetlen formába rakja az avi-kat, hanem egyből normális méretű legyen a kész file? Ezalatt azt értem, hogy egy kb. két és fél perces vido legyen kb. 50 megabájt.

    Eddig úgy csináltam, hogy az uncomressed Vegas végterméket Nadbub-bal összenyomtam, de az nagyon elbarmolja a dolgkat...
  • bertino
    #1141
    okés, kösz
  • mohus
    #1140
    majd bedigizem a reklámot:) és összevetheted az én amatőr cuccommal:)
  • bertino
    #1139
    nálunk már 9 honapja nincs bekötve TV barátom :D
  • mohus
    #1138
    én meg most láttam a TV-ben az új Soproni ászok reklámot...

    lenyúlták a Flatout2 (#939 - FLATOUT2 WMV) és a Jackal menü (#1075) alatti zenémet:)


    mellesleg szerintem a reklám nagyon béna lett...ehhez a zenéhez

  • bertino
    #1137
    én ugy érzem, hogy a Rocky-ból fogok trailert készíteni nemsokára :)
    remélhetőleg még vizsgák előtt :P
  • mohus
    #1136
    hát a demót ott a linknél, regisztrálás 1 perc...az effektek kipróbálhatók, de a logó benne marad a filmben

    amúgy a vásárlást javaslom...mert ezek a kis cégek ebből élnek és az ő munkájukat értékeled, ha valóban megveszed

    tudom egy hobbifilmes, aki nem profitál belőle jobban szereti az ingyé cuccot, de a hobbi pénzbe is kerül ám

    earthquake effekt vegasban is előállítható, csak kissé macerás megremegtetni a képet:)
  • morcka
    #1135
    köszi ez lehet h jó, csak hol tudom LETÖLTENI? remélem tudsz még segíteni mohus
  • bertino
    #1134
    tudom, de ettől függetlenül vmicskével jobb az .mp3nál
  • mohus
    #1133
    ja már tudom mi ez...

    de ugye akkor nem a PC-det használod HIFI-re...egy sokol radió zavarmentesebb hangot tud...hiába az 1093Kbit

  • mohus
    #1132
    green box-al
    link
  • morcka
    #1131
    hellósztok, ki tudja hogyan lehet olyat csinálni, ami a híradókban, időjárásjelentésekben van, h egy kép előtt, avagy egy mozgó kép előtt lehessen mozogni?? sokat segítenétek! előre is köszönöm
  • bertino
    #1130


    ez már minőség
  • bertino
    #1129
    10 perc és megmondom, addig is okosabbak vagytok vele :D
  • bertino
    #1128
    hát bizony metallicából én nem adom kicsibe :)
  • mohus
    #1127
    :) mp3 már nem jó meg a wav?:)
  • bertino
    #1126
    .flac kiterjesztésű fájlt beveszi-e a hangsávra a vegas :)
  • mohus
    #1125
    what??:)
  • bertino
    #1124
    megnézhetné vki, akinek van FLAC médiafájlja (lossless, veszteségmentes) beveszi-e a vegas...
    előre is megköszönném