3045
Music videok szerkesztese
  • PunkZoli
    #1323
    mp4 et hogyan tudok megvágni?
  • bertino
    #1322
    jó kérdés, nem tom :\
  • DoctorJohnson
    #1321
    Hja, most nézem.
    Nem tudom a premiert ismered-e, az tudja kezelni esetleg?
    (mondjuk a cs3? vagy az elements 4?)
  • bertino
    #1320
    mp4et nem igen fog szerintem kezelni a program
    persze attól függ, mivel van tömörítve...
  • DoctorJohnson
    #1319
    Hálló!

    A következő helyzet adott: egy digitális samsung kamerával rögzítettünk egy anyagot, de a 7es vegas nem tud vele mit kezdeni (tehát be sem lehet tölteni szerkeszteni), mert MP4 a fájl kiterjesztése.

    Mit lehet tenni ezzel? Codec-et kell keressek hozzá, vagy vmi vegas plugin kell???

    Köszi a segítséget!!!!
  • bertino
    #1318
    ne használj kodek pack-ot, hanem tiszta mp3 tömörítőt telepíts fel a gépre.
  • vki
    #1317
    Hi!

    Melyik MP3 kodekkel tudok egy videóban 56kb/s-nél nagyobb bitrate-et beállítani? K-Lite Codec Pack-ot használok, de a gyári nem ad ilyen lehetőséget.

    A válaszokat előre is köszi.
  • netmester
    #1316
    hi. valaki tud adni 1 linket hogy honnan tudom leszedni a vegast mert hiába kerestem csak hibás és nem használható linkeket találtam.
  • DoctorJohnson
    #1315
    a lassításról (is)
  • tsarffi
    #1314
    Hy all. Azt szeretném megkérdezni, hogy Vegasban hogy lehet videót lassítani? Van egy hosszabb videóm és egy részét akarom csak belassítani. Hiába keresem nemtom hogy kell. Kösz.
  • bertino
    #1313
    ne ezt használd, ennyi

    telepítsd fel azokat a kodekeket, amikre szükséged van

    felraksz egy 100 kodekes "csokor"programot... persze, hogy nem jó neki :)
  • DoctorJohnson
    #1312
    Ja, amúgy az XP-m friss, kb. 1 hónapos, nincs vele semmi gáz, ugyan ezeket a hibákat produkálta ez a Vegas egy másik gépemen, és a legújabb ACE MEGA CODEC pack-ot telepítettem fel rá (mindig ezt használom, mert filmek lejátszásához eddig bevállt).
  • DoctorJohnson
    #1311
    Arra tud vki vmi megoldást, hogy miért akad ki a vegas renderelés előtt? Konkrétan arról van szó, hogy összevágom a klippet és szeretném kirenderelni tömörítve, mondjuk xVid-ben vagy divx-ben, nekem tökmindegy.

    Sajnos teljesen kiszámíthatatlanul egyszer elkezdi a renderelést, egyszer "an error occured: video codec" SZERŰ hibaüzivel nem kezdi el a rendert. De ez teljesen változó, ha az előbb megcsinálta ugyan azon projektnél, akkor legközelebb 50% hogy elkezdi.

    Ez mi lehet? Kodek baj? Vagy a 6-os VEGAS a szar?


    KÉRDÉS 2:

    Letöltöttem a VEGAS PRO 8-at, és legnagyobb megdöbbenésemre képtelen volt betölteni a 6-os vegas projektjeit. EZ NORMÁLIS????
  • Czdano
    #1310
    Hali! 7.0ban hogy tudok 100 MB alá tömöriteni egy durván fél gigás videot?
  • DoctorJohnson
    #1309
    ok, htx!
  • PunkZoli
    #1308
    csak kodek problémád van, szedd le a klite ot és lots of stuff al tedd fel
  • DoctorJohnson
    #1307
    #1303-ra vkinek vmi tippje?
  • PunkZoli
    #1306
    vegasban elforgatod aszt csá
  • crazyclone
    #1305
    hali egy kérdés lenne mind1 meik progi csak hogyan lehetne egy függülegesen felvett videot vizszintesbe konvertálni köszi előreis ...
  • AntiHero
    #1304
    Meiket érdemesebb használni:
    a Sony Vegas Movie Studio 6.0d vagy a Sony Vegas 8 Prot?

    Ja és ingyenesen honnan lehet letölteni FXeket hozzá? (lehet warez is felőlem)

    Van magyar tutoriál vagy leírás a programhoz?
  • DoctorJohnson
    #1303
    Hali!
    Vegas 6-ba hogyan tudom DivX (vagy Xvid) videó HANGJÁT is betölteni?
    Amit eddig betöltöttem, azok csak a video sávra voltak hajlandók megnyilni, audió nem volt.

    Előre is köszi a helpet
  • Kodo
    #1302
    Az lenne a problémám, hogy kivágtam egy klipből egy részletet és alatta az eredeti hang van...Hogy lehetne az eltüntetni, hogy betehessek mást ? De úgy hogy ne az egész audiót töröljük mert van bent más is.Szóval csak az alattit.ELőre is köszönöm !
  • penészthozópára
    #1301
    Ezt nem lehet szerintem kikapcsolni, de ha zavar letörölheted az sfk-t!Ezt egyébként nekem is szokta és minden fájlnál fog ilyet csinálni.Néha zavar sokszor nem:)
  • Norbi930523
    #1300
    Hali!

    Ha az explorer-ből berakok egy fájlt, arról a Sony Vegas (7-es verzió) csinál egy *.sfk fájlt. Ezt ki lehet valahol kapcsolni? Előre is köszi
  • tsarffi
    #1299
    Hy! Az lenne a kérdésem, hogy Vegas 7-ben mér nem tudom az Audio Editort megnyitni. Hiába megyek rá a programban, hogy a Open in Audio Editor, azt írja ki h nem található. Rákerestem gogoleba de semmi ilyesmi nincs
  • BaLeeX
    #1298
    Sziasztok!

    Használ valaki 64bites Vista alatt Vegast? Eddig 6ost használtam de most Vistára akartam telepíteni a Net Framework 1.1-re azt mondta nem támogatja a 64bitet, felraktam a 7.0 vegast és fel akartam rakni a 2.0 Frameworko na azt sem sikerült helyette a NetFramework 3.0-t lehet feltenni csak. Fel is tettem, indul a vegas jön egy hibaüzenet, hogy valami rundll32 hibát észlelt stb de a program elindul. A hiba annyi, hogy ha beteszek nyers avit az idővonalba akkor nem látja a videó részét csak a hangot. Ha egy már betömörítettet húzok bele ott látja a videót is...
    Vegas 7.0e verzió. Ötlet?
  • penészthozópára
    #1297
    Sziasztok!
    Én csináltam Vegasban egy 4 és fél perces videót.Még mielött nem volt összevágva 9 perces volt a videó, összevágva meg 4 és fél.A baj az, hogy még a maradék 4 és fél perces totálisan semmit is lejátsza fekete képernyővel, és amikor konvertálom, akkor is belekonvertálja azt a részt is, tehát az a videó része.Próbáltam kijelölni azt a területet és Deletezni, de semmi.Nagyon jól jönne a segítségetek, előre is köszönöm!
  • Kodo
    #1296
    Üdv !

    Az a problémám, hogy az előző gondomra javasoltan letöltöttem a Virtual Dub-ot, hogy meg tudjam csinálni a sokszor másolt videókat.De mikor be akarok rakni egy avi-t vagy bármilyen videó formátumat a Virtaul Dub-ba kapásból kiírja, hogy "Couldn`t locate decompressor for format `XVID`" És még valamit hadobál, hogy kéne valamilyen codec hozzá, ami támogatja a Windows-os videó formátumokat.Mit tegyek ? Milyen codecet töltsek le ? Vagy mit kéne telepítenem ? Előre is köszönöm a segítséget !
  • L2Goku
    #1295
    DVD To Avi ?:)

    De tess.
    itt van rola info
  • bertino
    #1294
    bizonyos kodeket nem támogat a program
  • Kodo
    #1293
    Üdv mindenki !

    Az lenne a problémám, hogy a Vegasom (7.0) nem érzékel egyes videó formátumokat...Vagyis csak hangsávot mutat, ami szól is, de képsáv nincs és ezért nincs is kép.Mit kéne tennem ? Milyen kodeket kéne feltennem ? Ti mit használtok ? Kérem segítsetek !
  • ellington
    #1292
    Sziasztok!

    Hogy kell egy DVD-ből AVI-t csinálni? Milyen programmal?
  • PunkZoli
    #1291
    kodek bajod van igen! törölj le minden kodeket! de mindet
    majd tedd fel a k-lite pakkot... azok nem fognak összegabajodni...jólesz
  • bertino
    #1290
    xvides tömörítésről írtam visszább... viszont az utmutato video a tömörítésről most nincs fent tárhelyen
    egyértelműen kétmenetesen kell tömöríteni egyébként, kalkulátorral kiszámolhatod a méretet is
  • Daniel19
    #1289
    Végülis megoldottam. Ezt kellett beírni a windowsos regisztrációs adatbázisba:

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Drivers32]
    "msacm.l3acm"="l3codecp.acm"
    "msacm.l3codec"="l3codecp.acm"

    [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\drivers.desc]
    "l3codecp.acm"="Fraunhofer IIS MPEG Layer-3 Codec (professional)"

    Most már a Lame és a Fraunhofer MP3 kodeket is felismeri.

    Ezután renderelés... az xvid beállításainál a minőséget 100 százalékon hagytam, gondolom ez a tömörítetlen, az audió kodeket pedig Mpeg Layer 3-ra állítottam. A renderelt videó ugyanakkora lett mint a forrás videó, ráadásul még a hang is csúszott. Ezt nem tudom hogy csinálta. A hangot tömörítenie kellett volna.

    Xvidnél melyik az ideális beállítás? One pass, two pass? Melyik micsoda? A minőséget hány százalékra érdemes állítani? Az előbb kipróbáltam 80 százalékon, de a kép kockás, hányadék minőség lett.

    Szóval hogy érdemes az xvid kodekkel bánni? Milyen beállítások eredményeznek jó minőséget, de egyben elfogadható fájlméretet?
  • bertino
    #1288
    egyszerűbbet tudok akkor
    tömörítsd be a képet...

    a hangot pedig külön vmi másba, aztán vmi progival vagy akármivel konvertáld át a hangot .mp3-ba, virtualdub-al illeszd össze, ennyi

    persze így előfordulhat, hogy csuszni fog, vagy vmi, de én ugy szoktam, hogy előbb külön a képet betömörítettem, aztán külön a hangot és aztán vmi progival összeillesztem, így mindig tökéletes
  • Daniel19
    #1287
    LOL. Sokaknak az a baja, mint nekem, ahogy böngészem a fórumokat. Tehát avi mentésénél Xvid mellé nem enged mp3 kodeket.

    Alapjában ha felteszem a Lame ACM kodeket, a renderelés megkezdésénél errort dob ki.

    Van még a Fraunhofer MP3 kodek is, most azzal szenvedek, de egyenlőre ezt sem engedi.
  • bertino
    #1286
    1 féleképpen lehet telepíteni :D
    next és next...
  • Daniel19
    #1285
    A kodekkel bajok vannak. Ugye a system32 mappába tesz be fájlokat. De ezzel még nincs beregisztrálva a kodek. Te hogyan telepíted a kodeket, hogy tudod használni?
  • bertino
    #1284
    hát akkor formatálj/rakd ujra vegast, nekem 3 éve kezeli...