3045
Music videok szerkesztese
  • Daniel19
    #1283
    Már megvolt. Feltettem, beállítottam renderelésnél, oké, aztán baszott nagy error. Nem tudja kezelni a program ezt a kodeket.
  • bertino
    #1282
    lame mp3 kodek
  • Daniel19
    #1281
    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni! Bedigiztem néhány anyagot VHS-ről tömörítetlen avi formátumba. Vegasban megvágtam, renderelésnél videókodeknek beállítom az xvidet. Ez oké. Aviba szeretném lementeni, és szükségem volna egy normális és népszerű audió kodekre is, melyet a program felismer, és mellyel majd a végső videó mérete is elfogadható.

    Melyik audió kodeket ajánljátok?

    Másik dolog: a bedigizett anyagom videó képének alján pár mm szélességű eltorzult csík látható. Gondolom ez a VHS szalag miatt van. Ezt le lehet valahogyan vágni a programmal?

    Várom válaszotokat!
  • heavyharris
    #1280
    Sziasztok
    van egy gondom
    azert mert hamarabb megy a nem igenyes DV anyagokat egy LG asztali rekorederen egybol kiiron DVD re
    Ezzel meg semmi gond nem is lenne csak a kiiras utan akadozik rendesbol!!!
    van egy ismerosom amelyik athajtsa egy programon valamilyen savok jellenek meg es gyonyoruen mukszik
    az lenne a kerdesem hogy nincs valami otletetek hogy melyik lenne ez az program mert az illeto nem akarja elarulni !!
    ha nem is konkretan a program nevet irnatok meg akko r sem lenne baj csak tudjam legalabb hogy kb mi utan kutassak!!!!!
    koszi szepen elore is !!
  • bertino
    #1279
    jo fragek (Y)
    a minőség meg... :D abszolut tiszta
  • PunkZoli
    #1278
    PunkZoli can't bear the pressure
  • bertino
    #1277
    Újabb Test Drive Unlimited movie
    elég pörgős lett sztem
    Xviddel van tömörítve, jó szórakozást
  • Molnibalage
    #1276
    Egy kérésem lenne egy megyarázó videoval. Egyszerre oszott képen két felvett anyagot szeretnék megjeleníteni. Itt csak úgy tudtam megcsinálni, hogy két felvett anyagot külön trakbe tettem és a pan/crop-pal kizoomltam. A gond az, hogy a jobboldali jeleneten alig látszik valami és ugyebár a pan/crop-pal lehetne rázoomolni, de akkor meg kitakrná a balodalit jelenetet.

    Szóval összegzve, hogyan lehet két külön felvételt egyszerre megjeleníteni, hogy szabadon zoomolhassak mindkettőn.

    Itt a video hozzá.
  • bertino
    #1275
    vérprofikat kérdezném, hogy "képrezgést" nem lehet vhogy vmi alapeffekt kombinácioval öszehozni, mindenféle plug-in nélkül ?
    persze pan/crop-ot tudom, de ha vkinek akadna másik ötlete, megköszönném
  • bertino
    #1274
    virtualdub ?
  • Piko888
    #1273
    Srácok, hogy lehet azt megoldani hogy pl 10 darab kb 100mega/db nagyságú avit összefüzzek? Milyen progival? Ja Avi joinerrel siekrült, de a kép elég gáz lett.
  • bertino
    #1272
    Virtualdub-al sztem biztos megoldható :)
  • lac111
    #1271
    Gondolom nem lehet rábírni, hogy mégis támogassa.. :)
    Megpróbálom Goldwave leszedni, vagy Virtual Dub-al, aztán alárakom. Hátha sikerül.
    Kösz!
  • bertino
    #1270
    mert olyan kodekkel van tömörítve, aminek a szerkesztését a Sony vegas nem támogatja
  • lac111
    #1269
    Hello!

    Van egy film, aminek a hangját kicsit igazítani kéne, de ha betöltöm Vegas-ba egyszerűen nem látja a hangsávot, és nem tudom szerkezteni, de ha lejátszom pl BS playerrel ott a hang..
    Miért van ez?
  • bertino
    #1268
    ha eleve sötétben másoltad fel, sokat nem menthetsz rajta :\
  • CUCLI
    #1267
    hello
    van egy videóm ami este készült kézi kamerával. az a bajom ,h nagyon sötét a cucc pedíg esti módban lett fölvéve. melyik beállítással lehetne kicsit világosítani rajta?
  • _Vegeta_
    #1266
    Most en kerdeznek valamit. Tud valaki modot arra hogy a vegas beolvassa a kulonbozo mpeg4 variacioival kodolt avikat? (divx, xvid stb)
  • Split
    #1265
    bocs megtaláltam :)
    #1189 HSZ ^^
  • Split
    #1264
    lehet hogy már volt szó róla, de hogyan tudnék "szélesvásznú" hatást elérni?
  • bertino
    #1263
    skacok ki tudja a módját, hogy egy hangból pl. hogyan szedjek ki hangsuhogást/szélsuhogást ?
    sajnos hangszerkesztésben abszolut amatőr vok, még a videoszerkesztésnél is jobban, de marhára érdekelne a dolog, mert a jövőben lesz egy produkciónk és halvány fingom sincs, hogyan lehetne megoldani a problémát

    ha valaki ismer módokat ossza meg pls, köszönöm
  • vafeN
    #1262
    láttom, régeben ez egy cyber movie készítő csapat volt és felbomlot, ugy volt hogy futni fog a domain és el lehet róla mindent érni, de elhagyták őket a sponsorok és a gyerek nem fizeti a domain-t.
  • bertino
    #1261
    moviemakers.nu beadta a kulcsot
  • Grass
    #1260
    Nem akarom egyből tömöríteni hanem majd a nyers avi-t mp4-be meGUI-val
  • PunkZoli
    #1259
    a lényeg hogy akkora legyen a felbontása amekkora a kiszedett anyagodnak és nem lesz fekete csík sehol... a másik hogy akár unkompressedbe, vagy huffy ba szeded ki az gyakorlatilag nyers tömörítetlen lesz, azt még egy enkóderrel bekell kódolni...ha egyből akarod tömörítettbe akkor is render as customize-nál keress kodeket
  • PunkZoli
    #1258
    jólérted, sajna azt a tekniket énse találtam meg ,hogy pl lassítom folyamatosan a felvételt és úgy lassul a hang is... pl
    hanem splittelni kell és a jelkenetet mahinálni videora :S
    kösz a linket, de sajna nem jo :S ami meg jo arra nem tok regelni:S
  • vafeN
    #1257
    www.moviemakers.nu -n van hanglassítás. lehet hogy rosszül értelmeztem de olyat nem lehet hogy ha a videot lassítod akkor lassúl vele a hang, csak ugy hogy ha mind a kettőt külön^^ ( Ha rosszul vettem ki akkor sry:S ma nem vagyok magamnál:) ). De amugy ha nagyon lassítod akkor elkezdi vissza felé játszani és elvileg a hangnál is így van.
  • Grass
    #1256
    Kéne egy kis help.
    Nagyhából kész van Vegasban a movie-m csakhogy most ki kellene renderelnem tömörítetlen avi-ba. Ehez, hogy állítsam be a vegas-t, hogy ne legyen körbe fekete csík és minőségromlás se legyen. Hallottam vmi Huffyuv codecről de ezt sem tudom megfelelően beállítani.
  • PunkZoli
    #1255
    több nincs?:) olyan kéne mint pl a visszafelé játszás hanggal ,lassítás hanglassítással meg ilyenek
  • PunkZoli
    #1254
    károly, szedem, kösz
  • bertino
    #1253
    kösz, szedem
  • lac coo
    #1252
    Vegas 6 video tutorial, ha volt már , sorry :

    part1
    http://rapidshare.com/files/30754317/Sony_Vegas_6.0_-_Video_Training.part1.rar

    part2
    http://rapidshare.com/files/30795566/Sony_Vegas_6.0_-_Video_Training.part2.rar

    part3
    http://rapidshare.com/files/30798451/Sony_Vegas_6.0_-_Video_Training.part3.rar

    password is: geo
  • bertino
    #1251
    nagyon hangulatos :DDD
  • PunkZoli
    #1250
    én is azt használom:)
    kis íízelítő :)
  • bertino
    #1249
    Live free in hc

    Test Drive Unlimited HD movie

    General #0
    Complete name : E:\live.free.in.hc.m3mphis.1280p.final.mkv
    Format : Matroska
    File size : 137 MiB
    PlayTime : 3mn 35s
    Bit rate : 5329 Kbps
    Encoded date : UTC 2007-05-13 18:59:10
    Writing application : mkvmerge v2.0.2 ('You're My Flame') built on Feb 21 2007 23:40:55
    Writing library : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

    Video #0
    Codec : MPEG-4 AVC
    Codec/Info : MPEG4 ISO advanced profile
    PlayTime : 3mn 35s
    Width : 1280 pixels
    Height : 720 pixels
    Aspect ratio : 16/9
    Frame rate : 25.000 fps
    Language : English

    Audio #0
    Codec : MPEG1/2 L3
    Codec/Info : MPEG1 or 2 Audio Layer 3
    Channel(s) : 2 channels
    Sampling rate : 44 KHz
    Language : English

    jó szórakozást :)
  • bertino
    #1248
    hhooaahh végre megtanultam használni x264et

    olyan szinten advanced kodek, hogy azt leírni is veszélyes
  • bertino
    #1247
    Vegas falatozóhely

    ha volt már, akkor sry
  • netmester
    #1246
    valakii majd segítene bálítania matroskat
  • Skatey26
    #1245
    olvassak vissza?... nem hinném hogy ezerkétszázvalahány üzenetben elkezdenék turkálni. És nem ismerem a keresőt :D
  • lgpt
    #1244
    Köszi szépen :)Legközelebb előbb a search aztan a question.