3045
Music videok szerkesztese
  • Mr_no_NaMe
    #1363
    Hú mekkora banán lesz ebből...
  • kolycsmovie
    #1362
    Full verziós Sony Vegas 8.0a (extra effektekkel, kiegészítőkkel) magyarosítással karácsonyi akcióval :-)

    VEGAS8HU_LINK

  • Mr_no_NaMe
    #1361
    Már megvannak ^^
  • Mr_no_NaMe
    #1360
    Szisztok!
    2 dolgot szeretnék megtudni :)
    Hogyan lehet a videóban egy időben rázoomolni valamire majd visszaállítani alaphelyzetre a kamerát? A második dolog, hogy a fadeket hogy lehet berakni?
  • Zaylka
    #1359
    Köszi a segitséget!
  • Blasta
    #1358
    Fú köszi, igyexem majd :)
  • PunkZoli
    #1357
    properties nél, és ott meg is adhatod hogy ezzel kezdje az összes munkádat...
    blaszta te meg mikor a végén szeded ki, az alap felbontás arányában kicsinyited majd le és ugyan csak nem lesz sáv
  • Zaylka
    #1356
    És a felbontást hol tudom átállitani a renderelésnél, csak mert ugy láttam előre beállitott dolgok vannak ott...
  • Blasta
    #1355
    Aha.
    De én netre csinálom a videokat és már a rendernél lekicsinyitem őket, semmi szükségem a fullos felbontásra.
    (mpeg2 felbontást csökketnek le ~550x400-ra)
  • PunkZoli
    #1354
    a felbontás legyen ugyanaz mint amit kiszedtél ,és jonak kell lennie
  • Blasta
    #1353
    Nálam szintúgy ezvan, ráteszi a keretet, fogalmam nincs miért és hogy lehetne faltól-falig beállitani.
  • Zaylka
    #1352
    Sziasztok!

    Még eléggé kezdő vagyok ebben a témában igy egy kis segitséget kérnék. Talán nem is jó helyre irok kommentet de ezt találtam vegas alapján.

    Szóval a problémám az lenne, hogy frapsel felveszek pár dolgot aztán át szeretném azokat szerkeszteni vegassal. Windows Movie Makernél soha nem volt ilyen gondom, de az effektek terén nem igazán elégit ki, ezért próbáltam ki a vegassal szerkeszteni. Azonban amint renderelek egy átszerkesztett vidit, valamiért összenyomja a képet és csinál neki egy kb 1 centis fekete keretet amit én el szeretnék tűntetni de sehogy sem megy. Már szinte minden renderelés fajtával próbálkoztam de mindegyikhez hozzáteszi a keretet.

    Nagyon megköszönném ha tudnátok segiteni, mert igen zavaró az a fekete sáv. Ha esetleg túl kevés dolgot irtam le, akkor irjatok rám és megpróbálom jobban elmagyarázni. Előre is köszönöm!
  • Blasta
    #1351
    Örülök, hogy segíthettem! ;)
  • Szkifi
    #1350
    Nagyon köszi. Megoldódott a probléma hála a segítségednek!
  • Blasta
    #1349
    Aztmondják az okosok, hogy a 7e vegas alá ezt a javitást felrakták és megoldódott a problem.

    vegas ápdét itt

    infó meg innen
  • Szkifi
    #1348
    Megpróbáltam, ugyanaz. Felraktam egy másikat, ugyanaz.
    Most már új videókarim is van, de most se megy.
    Egyéb ötlet?
  • Blasta
    #1347
    Szerintem valami codec problémád lesz, de nem tuti.
    Ha használsz codec-pack-ot, szedd azt le, és lássuk mi történik.
  • Szkifi
    #1346
    Üdv!

    Nem tudom, hogy volt-e, de szeretnék egy kis segítséget kérni!
    Már több Vegas-t is leszedtem (7.0a, 7.0c, 8.0, 8.0a stb), de amikor indítom a programo,t mindig az "Initializing UI" feliratnál megáll az élet. Csak feladatkezelőből tudom bezárni a cuccot, különben nem moccan.
    Pár külföldi fórumon azt írták, hogy vinyó hiba és CHKDSK-t futtassam le. Ez meg is történt és nem volt semmi problem.

    Ötlet?
  • nemaa
    #1345
    Lehetséges vegasban az effekteket csak egy bizonyos területen alkalmazni?
    Például ha szeretném, hogy a bal alsó részen legyen elhomályosítva egy téglalap alakú terület, akkor azt hogy tudom megcsinálni?
  • nemaa
    #1344
    Közben megoldottam kicsit körüljárva a problémát:
    Rendereltem külön uncompressed videot és uncompressed audiot, majd virtualdubban compresseltem őket. Kicsit hosszabb de jó megoldás.
  • Blasta
    #1343
    Kérdés:
    Tud valaki segiteni azügyben, hogy ilyen filmes KISIPOLÁST honnan szerezhetek?
    Tudjátok, amit a műsorokban szoktak használni pl. véletlenül kimondott káromkodás vagy reklám kifütyülésére.
  • Blasta
    #1342
    Ezvan nálam is.
    Ne a Lame-et használd, hanem a (asszem) Mpeg Layer 3 codec-et. De ez nem 100% :)
  • nemaa
    #1341
    Az a problémám, hogy a lame mp3 codec-et nem tudja valamiért megnyitni a sony vegas pro 8.0. Amikor elkezdi a renderelést 1%-nél megáll és azt írja, hogy:
    An error occurred while opening a codec.
    Már az is szép mutatvány volt, mire rávettem, hogy egyáltalán megjelenjen az audio codecek között a lame mp3. Mit tegyek, hogy működjön?

    Egy másik kérdés:
    AC-3 ACM Codec-et használva renderelés után néha azt tapasztalom, hogy a videó lejátszásakor az elején egy kis pukkanás hallatszik. Néha jól rendereli (nincs pukkanás), néha pedig van. Mindig a film elején hallható, fogalmam sincs, hogy ez mitől van.
  • Pepeee
    #1340
    Üdv. Vegas 8hoz létezik valami törés? nem nagyon találtam.
  • Molnibalage
    #1339
    Van egy újabb fura dolog. Text-et rakok be és az effect részben a "draw outline" opciót használom. Azt akartam elérni, hogy kezdetben legyen keret, később ne. Meg is csináltam a kayframe-eket, az elején van pipa aztán nincs. TÖBBSZÖR is váltja a keretet és nem a beálított ponton. Ez miért van???
  • Molnibalage
    #1338
    Működik, köszi! Kipróbáltan, csak én állat nem állítottam a két felirat színén és nem látszott a dolog. Az eredmény hamarosan látható lesz.
  • Molnibalage
    #1337
    Igen. Kipróbálom.
  • Blasta
    #1336
    szerk:
    "Ha ugyan arra az idősíkra teszel a szerkesztősávon egy másik szöveget, DE AZ ELŐBBI SZÖVEG ALÁ, az akkor a videóban is az előbbi szöveg "mögött" fog látszani."

    sorry
  • Blasta
    #1335
    Persze, hogy tudja.
    Mindig az a klip van "elől" ami a szerkesztő sávon legfelül van.
    Ha ugyan arra az idősíkra teszel a szerkesztősávon egy másik szöveget, az akkor a videóban is "mögötte" fog látszani.
    Nemtom érthető-e
  • Molnibalage
    #1334
    Üdv. Tudja azt a progi, hogy egy szöveg "mögé" rakjon egy másikat? Ha igen, ezt hogyan tudom megtenni.?
  • Antrax #1333
    nem tudjátok vegashoz van-e olyan addon ami a .mkv-t kezeli? :/
  • PunkZoli
    #1332
    a vegast sztem én is igen jól tudom kezelni ¢¢,
  • DoctorJohnson
    #1331
    Hali, ismét én!

    Most egy olyan problémám akadt, hogy:
    igen nagy felbontású (tehát tényleg nagy, 20megapixeles) képeket szeretnék egy 550x400-as videóba importálni, majd beléjük nagyítani.
    A nagyítással nincs gond, viszont a képek felbontása nem változik, tehát nem látszik több részlet a képből, csak egyre pixelesebbek lesznek.

    Van-e vmi trükk arra, hogy részleteket is előcsikarjak a képek belenagyításakor?

    Előre is kösz a helpet!
  • DoctorJohnson
    #1330
    azok koczkák, hagyjuk ki őket :)
  • bertino
    #1329
    nm, szívesen...
    kérdezd meg amugy a programozóktól :)
  • DoctorJohnson
    #1328
    ááááááá, nagyon faja, köszönöm szépen, pont ezt kerestem!!! ;)
    (csak nem értem, hogy a video klippeknél a klippen lehet megadni, akkor az audionál miért a sávon, mikor ugyan azt csinálja? Nade mind1 is, frankó a cucc, köszi még1x)!
  • bertino
    #1327
    audiosávon, de nem az audio fájlon jobb klikk és volume asszem, bár így fejből nem vágom pontosan de ott kell kutakodni és beállítható, persze
  • DoctorJohnson
    #1326
    Sziasztok!

    Azt hogyan tudom a 7es vegasban megoldani, hogy egy audio sávnak egyes részeknél más-más hangereje legyen? Olyasmi envelop-ra gondolok, mint ahogy a video klippeket egy sávon belül lehet gyorsítani-lassítani egy görbével, ilyet szeretnék az audioval is csinálni, de csak a hangerőt szeretném változtatni.
    Megoldható ez?
  • kolycsmovie
    #1325
    Hi all! :)
    akit érdekel a vegas pro 8.0a otthonosítása az nyugodtan írjon.
    profi fordítás, extra kiegészítők, fasza ár




    [email protected]
  • DoctorJohnson
    #1324
    ha megmondod hogyan töltöd be a vegasba, megmondom hogy kell vágni ;)