3045
Music videok szerkesztese
  • uzsidoboz
    #1443
    hi

    háth lehet maradi vok de sztem vmi íróprogramra hagyd az írást meg esetleg menü szerkesztést, csak jó minőségű aviba vagy más nagy felbontású formátumba mentsd ki a videot!
  • Blasta
    #1442
    Hali!

    A 7es vegasszal tudok egyből DVD-re írni esetleg?
  • Rain55
    #1441
    Üdv!
    Az lenne a kérdésem,hogy vegassal,hogyan lehet azt megcsinálni,hogy a videón egy ember feje helyett a egy másikét bevágjam?És ennek mozognia kéne,nem beszélni,csak a testtel együtt mozognia.
    Valaki le tudná írni,hogyan kell?:)
  • Blasta
    #1440
    Szia

    Jaja, köszönöm, de ezt énis ismerem, csak én a probléma gyökerét keresem, hiszen ELVILEG nem szabadna csúsznia a hangnak, próbálom kideríteni, mit b@szok el a kepcsörölésnél vagy a projektnél.
  • uzsidoboz
    #1439
    csááá

    na szóval én a következőt javasolnám. van ez h ha videora már a videósávban rákkatintasz jobb gombbal h insert/remove envelope, és ott a velocity választod!
    Akkor megjelenik egy zöld csík amit fel le tudsz mozgatni, ez a lejátszási sebesség, jobb clickelsz a vonalra külön pontokat is belerakhatsz ha más más gyorsaságot választanál...

    így első hallásra én így csinálnám :)
  • Blasta
    #1438
    Sziasztok!

    Egy kérdéssel fordulnék hozzátok:

    Külön szoktuk rögzíteni a hangot és a videót is, a hangot egy digitális hangrözítő segítségével vesszük fel.
    Igenám, de hosszabb klippeknél észrevehető, hogy a hang csúszik a képhez képest. Ha jól tudom, akkor a hang lassabb, de nem vagyok biztos benne.

    A hangrögzítőnk WMA-ba rögzít, 44khz, 16bit minőséggel.

    Milyen beállításokkal kell a video-t capture-ölni, hogy a hang sé a kép ne csússzon? Van erre vmi megoldás?

    Előre is köszi a segítséget!
  • mohus
    #1437
    igen
    szerintem uj projektnél van valami elbökve

    régi projektnél is csinálja?ha egy régi jol működőt megnyitsz...amire emlékszel h még jó volt
  • mohus
    #1436
    nekem is Klite van...mindenkinek csak ajánani tudom
    MOVot nem tud asszem
  • Blasta
    #1435
    A 7est, a 6ossal befürödtem, ez a 7es egész mostanáig tip-top volt.

    De lehet, hogy annyit fogok csinálni, hogy nyitok egy teljesen új projektet a műsoroknak (mert egy projektet használok mindegyikhez, amikben a műsorok eleje és vége meg a logo már a helyén van), és akkor tiszta lappal talán megoldódik a problem.
  • uzsidoboz
    #1434
    bocs videot, mozgóképet akartam mondani: nekem az szokott kicsit torzulni, vagy csak hangja van kép nincs...

    így viszont lehet passzolom a kérdést, próbáld meg h egy másik gépre átrakod az egész projektet és telepítesz egy másik vegast, ha minden fájlt át raksz hozzá akkor meg kell nyitnia, melyik verziót használod vegasból?
  • Blasta
    #1433
    Szia!

    " igazából a képeknél láttam ilyet de lehet h előfordulhat hangnál is!"

    Ezt nem nagyon vágom, mit láttál a képeknél? :)

    A codec-ekkel nem igazán lehet gond, mert az ezelőtti műsorokkal nem volt ilyen hnagprobléma, és nem is került fel új codec a gépre.
  • uzsidoboz
    #1432
    Hello!

    Azt tudom tanácsolni, h törölj le minden codecet a gépedről és rakj fel egy k lite codec packot, igazából a képeknél láttam ilyet de lehet h előfordulhat hangnál is!
    A renderelésről csak annyit nekem is sokszor nem jön össze ahogy szeretném
    ezért hagyon alapbeállításon tömörítetlenül, majd virtual dubbal kicsinyítem le az szerintem sokkal jobban tud kódolni!
  • Blasta
    #1431
    Sziasztok!

    Valami gubanc van a vegasommal, és nemjövök rá mi.
    A szitu az, hogy a műsorok alatt a zene úgy szól, mintha valami kompresszor került volna rá a hangcsatira és minden adandó alkalommal ha a beszéd sávon szönet van, szépen felhangosítja az aláfestőzenét a cucc.
    Nagyon gáz, és nemtom mitől lett ilyen.
    Ebben a műsorban lehet leginkább hallani.

    MPEG2-ben renderelem ki a filmeket, és a hang beállításainál van egy furcsa menüpont amit nem vágok, talán ez tehet a dologról, nemtom:
    (tehát Custom Template MainConcept MPEG2 - audio fül)

    Psychoacustic model: van 1-es és 2-es, most a 2-esen van, de az 1-esen mégrosszabb. Kikapcsolni viszont nem lehet, gőzöm nincs miez.

    Amit még nemtok hogy mi: Audio Layer: szintén 1-es és 2-es van.

    Tudna vki segiteni, hogy ennek az audio gondan mi a megoldása, egyáltalán hol keresgéljek? Master effektek, channel effektek nincsenek, mindent letiltottam persze.

  • Uborkasalata
    #1430
    vagy ha itt is megtudjátok mondani:
    -labdára szeretnék villogó efektet rakni
    - jobbaslósarokban végigottlegyen a nevem
    - az egész sötét csak a játékos akiről a vidi szól rendes
  • Uborkasalata
    #1429
    LÉGYSZÍVES VALAKI VEGYEN FEL MSNRE:
    [email protected]
    - aki ért a progihoz ! nagyon fontos lenne!!! léccives!
  • BIZ0906
    #1428
    nekem K-Lite Codec Pack-el egy jópár videóval elboldogúl
  • DmCKe
    #1427
    Wki léci segiccsen..Nekem az a problémám h a Vegas 8.0 egy csomo wideot nem nyit meg, szinte csak az avi fájlformátumot, és azoknak is csak egy részét, a gépemen kb. 300 foci(gól) wideo wan abból 2 wagy 3at ha megnyitott.. Nemtudod h codec probléma wagymi léci irjatok codec pack -ot h mi illene ide..Előre is köszi mindenkinek:)
  • BIZ0906
    #1426
    Úristen, hogy ez nem jutott eszembe. Pedig tudtam, hogy valamikor a 7-es vetzióval megtudtam csinálni 1000THX!!!! :D
  • uzsidoboz
    #1425
    csá

    nagyon egyszerű olyan textet válassz, aminek kockás a háttere. aztán csinálj két videósávot és az elsőbe rakd be a textet alá meg a videót, de ne együtt legyen :)

    ennyi! :D

  • bertino
    #1424
    tudom, régebben elküldted már, de azért ideírom: köszi! :D
  • BIZ0906
    #1423
    Sony Vegas 8
  • BIZ0906
    #1422
    Azt szeretném kérdezni, hogy hogy tudok feliratot tenni a videora de olyat ami csak 1-2 másodpercig jelenik meg és úgy hogy a háttér ne fekete legyen hanem a ideo legyen a háttér egyszerűen nem tok rájönni hogy kell azt megcsinálni. help!
  • bertino
    #1421
    ez merre is érhető el ? :]
    jöhet PM-be is, ha lehet, hálás köszönet ha küldöd!
  • bertino
    #1420
    :|

    na akkor ha hazamentem melobol megnézem én is, de nekem ugy rémlett azzal se megy

    meglesem majd -.-
  • uzsidoboz
    #1419
    damn_ConcMPEG_plugin10_kg----> ez a plug in kell hozzá ha akarjátok h működjön elvileg mpeg fájlokhoz jó, de ha sikeresen megcsinálod, hibaüzenet és egy restart után működni fog... :)
  • mathyas
    #1418
    Feltettem a Vegas 8-at, azzal gyönyörűen működik! :)
  • bertino
    #1417
    tehetsz be tömörítetlen fájlt
    vagy a divx/xvidet átkonvrtálhatod még rondább minőségűvé ujabb tömörítéssel :)
  • mathyas
    #1416
    Akkor most mi lesz?????
  • bertino
    #1415
    nem is fogja
    csak nagyon spéci registry vagy program buherálgatásokkal

    persze akinek sikerült asse tudja, hogyan oldotta meg, vagy nem hajlandó elmondani
  • mathyas
    #1414
    Sziasztok!

    Már nyagyon rég használtam a Vegas-t.
    Nekem a 7.0-ás verzió van meg. Olyan gondom van, hogy az AVI (DivX-XviD) tömörítésü fájlokat, ha betöltöm, akkor nincs kép, illetve a a jobbb alsó ablakban sem jelenít meg semmit. Ha a saját böngészőjében próbálom a lejátszást, akkor sem mjelenít meg képet :(
  • uzsidoboz
    #1413
    szia!

    megnéztem nálad tényleg egy f betű lehet mert én csak 6-s vegast használok
    nah annak az állított téglalapnak a sarkaival próbálj vmit csinálni, és majd látod a képernyőn h fog mozogni a kép... :)
  • Vacsek89
    #1412
    Köszi de még mindig nem sikerül :D Sorry elég lama vok még :S
  • uzsidoboz
    #1411
    vegas---> ebből elég sokat lehet tanulni egy pár éve láttam volna órákot spórolhattam volna... :D
  • wuszter
    #1410
    Hali.Nagyon kezdő vagyok a Vegas-szal kapcsolatban.Az lenne a kérdésem ha feliratot akarok berakni,de nem sima feliratot hanem mint az F1-ben a neveket mutatja tehát a felirat mögött háttér.Én megcsináltam photoshoppal a feliratot de ha képre akarom rátenni teljes méretűvé kinagyitja nem az eredeti méretbe hadja.Ez miért lehet?
  • Vacsek89
    #1409
    Érthetőnek tünik! :) Találtam egy négyzet szerűséget de az a videó jobb oldalán van és ha rámegyek bejön egy ablak amibe van egy F! A súgom meg szar... :S Kicsit lama vok még sorry!
  • uzsidoboz
    #1408
    csá!

    az előzőekből gondolom nem adtak értelmes válazt a kérdésedre...

    tehát a kép vagy videó bal oldalán van egy négyzet arra kattints rá, és tudod állítani a zoomot:
    előjön egy téglalap átlókkal. a téglalap sarkánál állítani a dőlést meg h mennire zoomolj rá, ha közepét megfogod a négyzetnek akkor meg h hova zoomoljon arra részre huzod rá.
    ezt mindig tudod változtatni minden képkockánál. ahhoz h visszazoomoljon alapértelmezésre vissza kell állítanod a következő résznél tehát visszahuzod a téglalapot a helyére. A súgó elég inteligens egyébként sok mindent ki lehet olvasni belőle... :)

    remélem érthető voltam :)
  • Vacsek89
    #1407
    Hello Zoli [McRae] :)

    Ha van a 6osba hol keressem?
  • PunkZoli
    #1406
    7 es vegasban van zoom effekt
  • Vacsek89
    #1405
    Hello!

    Én egy cs videón dolgozom, gondolom többen láttatok már :) És az egyik videóba láttam egy részt amikor felnagyít a jobb felső sarokba (ahol mutatja kit,kiket lőttél le) Erre eddig még nem tudtam rájönni h lehet megcsinálni. Ha tudtok segiteni megköszönném :)
    Előre is köszi! :)

    BYE
  • uzsidoboz
    #1404
    csá üdv!

    textekkel kapcsolatban lenne kérdésem, vki meg tudná mondani ha lehet h lehet 3D-be kihúzni egy címet meg elforgatni... egy logot akarock magamnak csinálni a film elejére...

    előre is köszi