3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #1483
    6.0, 7essel nekem csak a baj volt, 8ast olyan nagyon még nem használtam.
  • acsati
    #1482
    na oks :) köszi a gyors válaszokat, és melyik verziot ajánljátok?
  • bertino
    #1481
    gyerekjáték kezelni.
  • Smicy2
    #1480
    :))))
    meg
  • acsati
    #1479
    helotok

    még soha nem láttam ezt a progit és azt szeretném kérdezni hogy meg tudnám-e oldani igy kezdöként hogy több videobol csinálok egyet? meg esetleg pár videobol kivágni egy-két részt?
    nincs vmi tutorial?
  • lpmaskmancick
    #1478
    nem tudjátok miért nem működik az ac3-ba renderelés vegas 6-osba? meg miért nem engedi a mpeg2-be való renderelésnél a pal vagy ntsc dvd-kompatibilis mpg file tulajdonságainak módosítását?
  • bertino
    #1477
    nm.
  • tigeroo
    #1476
    már rájöttem, igazad volt én voltam láma

    köszönöm szépen a segítséget!

  • bertino
    #1475
    természetesen Ctrl+U vagy Ctrl+Z-t azután kell nyomni, hogy rákattintottál vagy a képre vagy a hangra...
  • tigeroo
    #1474
    váh nemjó:C

    meg nekem angol nyelvű a program...
    valaki pontosan elmagyarázná?
  • tigeroo
    #1473
    oh köszönöm!
    hiába töröltem a hangot a videót is lekapta:)
  • bertino
    #1472
    sávra behuzod a filmet, Ctrl+U emlékeim szerint a video/hangsáv széthuzása, vagy Ctrl+Z lehet még esetleg, hangsávra jobb klikk - törlés és már mentheted is a képanyagot.
  • tigeroo
    #1471
    ha van egy "hangos" videóm abból hogy tudom kitörölni a hangsávot?
    hogy csak a néma videó maradjon meg
  • akyyy
    #1470
    deinterlace, lower vagy upper akármi, ilyenket keressél:D

    illetve ha aviba van, akkor virtualdub, és ott deinterlace vagy valami hasonló az tökéletesen megodlja. nekem is vannak ehez hasolnó problémák, de sajna nem aviba dolgozok és igy virtualdub nem kezeli
  • harris666
    #1469
    sziasztok
    egy kerdesem lenne
    A kamerarol letoltott video csikozik mozgaskor miutan renderelem vegasba
    a reduce interlace flicker kipipaltam megis
    mi lehet a gond??
    surgos lenne
    koszi elore is !!
    sziasztok!
  • kulturattase
    #1468
    sziasztok
    nem tudom jó helyre irok de majd kiderül.
    van egy konkrét videó a neten amit sehogy sem tudok leszedni a gépemre.
    http://www.rtlhirek.hu/video/10109
    arra kérnék bárkit aki tud segiteni,hogy magyarázza el hogyan tudnám ezt megoldani.
    előre is köszönöm a segitséget.

  • Smicy2
    #1467
    milyet lett? :)

  • bertino
    #1466
    egy kis néznivaló.
    nem épp Vegashoz tartozik, hanem inkább AAE-hez, de belinkeltem azért ide, akyyy találta.
  • jaki88
    #1465
    Ja meg még egy kérdés, sikerült videót kimentenem vele, egy játékból in-game felvételeket, de túl nagy méretű, konkrétan 75 mega. Nekem jóval kisebbe kellene, hogya tudok ezen változtatni? Előre is köszi mindkettőre a választ.
  • jaki88
    #1464
    Sziasztok! Most kezdtem el használni a Vegas Pro 8.0-t. Az a kérdésem, hogy tud valaki hozzá adni egy magyar leírást vagy valami dokumentációt, ami alapján valahogy mélyebben beletudom ásni magam a progiba, egy két dolgot tudok, de szeretném kihasználni a progit. Előre is köszönöm.
  • LacUnderground
    #1463
    hy all!!
    egy kérdésem lenne!
    most kezdtem el a vegas 7-rtel foglalkozni :)
    na most fel digiztem a gépre a cumot, egy kazi vagy 10 Gigát bir
    megszerkeztetem szépen és a kérdés az lenne hogy miben érdemes elmenteni hogy megmaradjon a jo minöség?
    mert 3 kazi van és azt rákéne nékem eröltetni egy dvd lemezre :D
    elöre is köszöntem
    hali
  • TreDoR
    #1462
    Most olvastam vissza, hogy viszi xvid-et, köszi.
  • TreDoR
    #1461
    Hi! A legújabb sony vegas kezeli a tömörített avi-kat? Elsősorban divx-re gondolok.
  • Csacsa600
    #1460
    Sziasztok! Olyan problémám van, hogy leszedttem dcről a Vegas 6.0 C változatát! felinstalláltam és mikor akarom indítani kiírja h valami dll hiányzik! szóval hibásan szedtem le.. Már hallotam h másnak is volt ilyen problémája! Ha valaki tud rá megoldást légyszíves jelezzen! itt vagy msnen: [email protected] Köszi előre is sziasztok!
  • lele
    #1459
    köszi szépen!
    (youtubra nem gondoltam de körbenézek)
  • uzsidoboz
    #1458
    Az ütemre váltás bizony rajtad múlik, neked kell ugy variálnod a képet vs videót h oda huzd ahol épp a zene vált. A Az effektet ugy tudsz berakni h fogod a képet és a másikba tolod, ott megjelenik egy átfedés és oda kell ráhúznoda kívánt effektet. Érdemes nagyitani a munkalapon ahol dolgozol ezt lenn teheted a + - gombbal ugy még pontosabb lesz.

    Érdemes egyébként youtube-on körülnézni, egész jól bemutatják alap szinten is h kell használni ezt a programot, sajnos amikor elkezdtem nem volt ennyire elterjedt igy hosszu órákat töltöttem a gép előtt...
  • lele
    #1457
    sziasztok
    most kezdtem el életemben előszőr foglalkozni a programmal, slideshow-t szeretnék csinálni két kérdésem lenne az egyik az hogy állítólag belehet állitani hogy ütemre váltson ezt hol tehetem meg, illetve hogyan lehet effekteket beszúrni a képek közé? (megtaláltam az effekteket de beszúrni nem tudom) tudom ez a lehető leglámább kérdés egy video vágó progival de már nagyon fáradt sry...
    előre is thx
  • bertino
    #1456
    nah, most lecsekkoltam és végre: a 8as vegas megeszi az xvidet
  • PunkZoli
    #1455
    csak feltettél egy másik kodeket is és összeakad a régivel... kb ennyi lesz :)
    viszont szedj le minden kodeket és egy klite kodek pakkot tegyél csak fel, és nem fog problémázni
  • Blasta
    #1454
    Szia!

    7es vegas-om van.
    A gondo pedig az, hogy egy darabig nem volt ilyen hiba, és ugyan azzal a profillal renderelek mint anno. Mpeg2, 128kbps hang, minden más defaulton.
  • uzsidoboz
    #1453
    Hello!

    milyen vegast használsz? Igazából nekem is voltak mindenféle problémáim rendereléssel kapcsolatban, legjobb sztem ha egy tömörítetlen ntsc vagy pal előremeghatározott sémát választasz ott bennt van minden alapon, igaz h nagyon nagy les z a mérete aviban is de jobban jársz ha egy virtual dubbal vs vmi más kódolós progival az elkészítettet lekicsinyíted, nekem ez bevállt :)

    üdv

    Uszi
  • Blasta
    #1452
    Valaki segítsen plz, mert megbolondulok lassan! :)

    Adott ez a hang problémám és hiába minden eddigi próba, a gond megmaradt.

    Az van, hogy -az új műsorunknál pl- két hangsáv van egymáson. Egy szivdobbanás és alatta úszik be már a zene. Namost VEGASBAN szerkesztés alatt minden frankó, jól szól, ahogy kell.
    Csinálok egy próba rendert -mpeg2- és olyan mintha mindkét hangsávra valami REVERB effekt kerülne.
    Emiatt ha 2 hangsáv szól egyszerre, eléggé szar a hang.

    Megnéztem, mindkét csatornán kivan kapcsolva, kivan törölve mindenféle effekt. A masteren sincs effekt, azt is ellenőríztem.
    Igy valszeg a rendernél kerül rá valami marhaság, de nem tudom, hogy mi.

    Az MPEG2 hangját így állítom be rendernél:

    -Audio mode: Stereo mode
    -Pscyhoacustic model: Pscyhoacustic Model 2 (EZ MI A RÁK?????????)
    -Audio Layer: Audio Layer 2
    -Bit rate: 128kbps
    -Emphasis: No emphasis
    -Sample Rate: 44kHz

    Más beállítás MPEG2-nél nincs az audio részre vonatkozóan.

    Tudna valaki segíteni??? Előre is THX!!!!!!!!!
  • bertino
    #1451
    hát .wav-ot tudom, hogy nem olvas be, de még mp3-ból is van olyat, amit nem eszik meg.

    most pontosan a kodek nevét nem tudom mi, amit megeszik .mp3-ból, ha hazaértem meglesem.
  • BIZ0906
    #1450
    És melyik codec kéne hozzá, hogy jó legyen?
  • bertino
    #1449
    kodekfüggő.
  • BIZ0906
    #1448
    Miért van az, hogy a Vegas 8-ban az .avi fájloknak a hangját nem jeleníti meg csak a képet? És nincs is hangja csak a video.
  • TreDoR
    #1447
    Akkor majd próbálkozom, azért köszi
  • bertino
    #1446
    fúúú régebben le volt írva, keress rá, fejből most nem vágom :(
  • TreDoR
    #1445
    Hi! Sony Vegas 7.0-ában, hogy lehet a timeline-on a frameket egyesíteni? Betallóztam 1500 db képet és ezeket kellene, hogy utána át tudjam méretezni a videó hosszát (és ne keljen egyesével .). Előre is köszi!
  • Blasta
    #1444
    Azért kérdeztem, mert a Nero Vision-öm hirtelen reg.számotz kezdett kérni, és nem tudtam a másfélórás MPEG2-es rendert felírni, de találtam másik programot közben (pinnacle studio 10).

    A kérdés csak annyi, hogy egyáltalán LEHETSÉGES-E vegasszal dvd-t írni? Ha esetleg minden kötél szakadna...