3045
Music videok szerkesztese
  • Jakuza001
    #2965
    Ha meg ugy sem menne, akkor probald meg beazonositani, milyen codecet hasznal a video, mert lehet nincs telepitve.
    Erre jo megoldas lehet a Gspot nevu utility is.
  • Jakuza001
    #2964
    Probald frissiteni a dxet.
  • Maxxximus
    #2963
    K-lite codec pack telepítése közben meg folyton nyivákolt, hogy a directshowban valami fájlok sérültek..
  • Maxxximus
    #2962
    LÉGYSZI SEGÍTSETEK!

    Most ismerkedem a Sony vegassal, a 12est használnám..

    De már ott elakadtam, hogy AVI-t nem olvas be.. kutakodtam..leszedtem k-lite codec packot, cccp codec packot amiket fórumokban találtam, de így sem megy..egyszerűen nem olvassa be..
    Lehet, hogy nem is Codec pack a probléma?
    Ezt írja: "AN ERROR OCCURED WHILE OPENING A CODEC"

    Ez egy elég jó Win8as laptop..NEM HISZEM, HOGY oprendszer problémája lenne..

    ELőre is köszönöm a segítséget!
  • Dj Tommy
    #2961
    MainConcept AVC/AAC->Internet HD 720p->customize template
    Video
    Framerate-hez: ugyanazt állítod be, mint ami a forrásvideó framerateje.
    Szerintem az alap 8 millió átlagban és maximum 16 millió bps megfelelő lesz, ha még sem, akkor adj meg magasabb bitráta értéket.
    Audio
    4410hz 320kbps
  • Deviome
    #2960
    Üdv! Valaki segítsen már! :)

    Vegas 10.0 pro-t használok. Szeretném a kész videót lerenderelni. Mit és hogyan állítsak be, hogy Hd legyen és jóminőségű. Értem ez alatt mint pl youtubeon a 720P videók.

    Esetleg ha kell valami leírás a gépről akkor adok szívesen. :)
    Segítséget előre is köszönöm.
  • tommygear
    #2959
    hogyan tudok újrakonvertálás nélkül lementeni egy vágott videót??
  • Stewe99HUN
    #2958
    itt a képnek a linkje hogy mit történt :http://www.psharing.com/active.php?&email=fb7376088d042760f504b0f8dd4bde2f&tip=kepek
  • Stewe99HUN
    #2957
  • Stewe99HUN
    #2956
    Valaki tudna segíteni?Minap éppen vágtam a videókat amikor érdekelt hogy mit tud egy gomb. és ez lett belőle
  • hikjma
    #2955
    Üdv !
    Vegas Pro 12-vel és a benne lévő Twixtorral lassítok jelenetet, meg is csinálja, de van két prpobléma, a lassítás árnyképes, és a vágásnál kiesik egy kis darab, tehát nem folyamatos a film. 50fps-ről lassítok, 20 %-al. Valószínűleg beállítási gond, de nem jövök rá. hogy mit állítsak másképpen.
  • norbre
    #2954
    sziasztok,

    egy kis problémamegoldásban szeretném a segítségeteket kérni.. van egy klipp, amit a Ctrl+húzás módszerrel tudok "Time stretch"-elni.. a preview-ban frankó az eredmény, de a rendernél az eredeti sebességgel rendereli le :/ miért van ez?

    köszi
  • Nikolett1
    #2953
    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni hozzáértőktől. Problémám a következő: Egy dvd-t szeretnék készíteni. ehhez a hátteret és a feliratot a speciális karakterekkel és színekkel, képekkel szeretném megvalósítani ezért úgy terveztem, hogy ps ban ezt elkészítem majd sony vegassal a gif használata miatt renderelem és egy dvd készítő programmal mpeg2 konvertálva elkészítem. Ez sikerült is. Viszont ezt az egészet pal, nem széles vásznú tv-re készítem. A régi síkképcsöves tv-n a főszínek használata miatt ami arany teljesen sárgán jelenít meg mindent. Egy új típúsú 16:9-es full hd pedig mindent szépen jelenít meg. a képeket png formátumba mentem. Kérem aki tud segítsen hol rontom el.
  • Molnibalage
    #2952
    Hova tűnt a speed envelope lehetőség...? Fura ez Vegas Movie studo, de nagyon...
  • Molnibalage
    #2951
    A Vegas HD 11-ben a text-en mirt nincs hatása egyetlen even FX-nek sem...?
  • tobias88
    #2950
    Tud valaki olyan letölthető videót, ami legalább 720p és a hangyák háborúja () van rajta, azaz amikor nincs adás a tv-ben. Egy animáció végére kellene, de semmit se találtam neten.
  • repvez
    #2949
    Egy kis gyorstalpalót szeretnék kérni! Még soha nem használtam ezt a progit és szeretnék egy olyan videót késziteni , hogy egy mozifilmnek a képére ráilleszteni egy szajátot.
    Történetesen a másnaposok film végén amikor a képek mennek és mellette a stáblista ,na a képek helyére akarok sajátot betenni ugy hogy a stáblista megmaradjon és a hangsáv is.
    Esetleg ugyan ez az eljárás ha videót cserélnék ki benne?

    Köszi elöre is
  • motomot
    #2948
    Hello.
    Problémám renderelés után kb 9 perces video az első 3 p ig hibátlan utána akadozva megy.
    A projektben jól fut.
    Full hd ban van sony m2ts ben konvertáltam 1080i 25fps ben.
    A projekt is ebbe van beállítva.
    Mi lehet a probléma??
  • Adambence
    #2947
    Hello! Abban szeretnék érdeklődni hogy hogyan érdemes megoldani a feliratozást egy videónál. Majdnem folyamatos lenne, de ha külön réteg lenne minden 2 sornak akkor nagyon sok réteg lenne mire a végére érnék. Van valami módszer erre? (9es programot használok)
  • CroftManor
    #2946
    Mennyiben különbözik a 11es verzió mondjuk a 9estől? Érdemes átváltani?
  • hediNho
    #2945
    Sziasztok segítség kéne! Ilyen videót szeretnék csinálni, tudnátok linkelni hozzá tutoriált? Kerestem jutyubon de nem találtam, pontosabban nem tudom pontosan mit is keressek. A lényeg, hogy ne egyszerre menjen ki a szöveg hanem passzoljon a ritmussal de nem vagyok túl tapasztalt és biztos van annál egyszerűbb megoldás mint amire én gondolok D:
  • CroftManor
    #2944
    Ok, másik kérdés: az vajon mitől van, hogy renderelés közben, fent a jobb sarokban valamiért a videón alul és felül egy vékony fekete csík jelenik meg? Pedig 16:9re van állítva. Régebben nem volt ilyen probléma.
  • Dj Tommy
    #2943
    Nálam is ezek vannak alapból, de ha valmelyik elöre beállított értéket kiválasztod, akkor látni fogod, hogy át is tudod írni saját értékre, csak kattints rá mégegyszer az értékre.
  • CroftManor
    #2942
    Nem tudok 25 600 000-at beállítani, nálam ezek vannak. De majd próbálkozom. Köszi.
  • Dj Tommy
    #2941
    Maximumnak állítsd be a 25 600 000 kb/s-t, átlagosnak pedig a 15 000 000 kb/-st, így is lehet nagy lesz a mérete.
    Esetleg próbáld úgy meg, hogy csak egy kis részletet rendelersz ki először és ott tudod megnézni gyorsan, hogy jó lesz-e az adott bitráta beállítás, vagy sem.
    Egy köztes megoldás:
    Maxnak 10 000 000 kb/s-t beállítani, átlagosnak meg: 5 000 000 kb/s-t.

  • CroftManor
    #2940
    Gondolom a bitrate a legfontosabb. Nálam az eredeti videó bitsűrűsége/adatsebessége 25600 kb/s. Akkor érdemes a bitrate-nél 20 000-re állítani a maximumot meg az átlagost? Csak ezzel az a problémám, hogy egy 10 perces videónál qrvára nagy lesz a videó mérete :/
  • Dj Tommy
    #2939
    Bocs, én néztem el, akkor próbáld meg úgy, ahogy a #2933-as hozzászólásban írtam.
  • CroftManor
    #2938
    Az van beállítva, előbb írtam...de renderelésnél mire érdemes beállítani? Mert úgy vettem észre, ha sima wmv-be mentem el, akkor homályos az egész, ha mp4-be, akkor élesebb.
  • Dj Tommy
    #2937
    File->Properties->Template-nél mi van beállítva?
    Állítsd be ezt: HDV 720-30p
  • CroftManor
    #2936
    Az mitől lehet, hogy a videót HD 720p-ben 30fps-el mentem el, de a renderelés után, a gameplay videóban a kisebb szövegek nem olvashatók tisztán? videó
  • DJ Bolinho
    #2935
    Hy valaki meg tudja mondani mi az oka annak hogy bármilyen formátumú videót próbálok betenni a progiba és nem fogadja el... miért van ez?
  • kypd
    #2934
    Nagyon köszönöm kedves barátom, szívből rmeélem, hogy jó tanácsod, hasznosnak fog bizonyulni. Még egyszer köszönöm és a legjobbakat kívánom!
  • Dj Tommy
    #2933
    Én így szoktam csinálni.
    Egy példa:
    Leszedek a youtuberól egy 1280x720-as felbontás videót, ami kb 40-50 mb méretű.
    Ezek mp4 formátumúak lesznek.
    Media player classic-kot használom a videó nézésre és itt szoktam megnézni a videó tulajdonságait.
    Mikor végeztem a videó vágással és renderelésre kerülne a sor, kiválasztom a MainConcept AVC/AAC(*mp4) formátumot, majd a custom gombra kattintok.
    -Felbontásnak megadom az eredeti videó felbontását.
    -Framerate - itt is az eredeti videó framerate-t állítom be.
    -field order: none progressive scan állítom én be.
    -Bitráta: Én itt a variable bitrate beállítást használom.
    Itt egy videó bitrata tulajdonsága:
    Bit rate : 2 619 Kbps
    Maximum bit rate : 4 541 Kbps
    A Vegasban a maxhoz beírom a 4 600 000, a minhez pedig 2 700 000-t és így jó szokott lenni.
    A lényeg, hogy Te add meg ezeket az adatokat, persze ez minden videónál máshogy van, de megéri állítgatni.
  • kypd
    #2932
    Sziasztok egy kis segítség kellene!
    Arról lenne szó, hogy bármilyen videót Renderelek is ki a Sony Vegassal, menthetetlenül elrontja a videó felbontását. Hiába állítom át a Rendert 720p-30f -re, illetve a Custom parancsnál, hiába írom át 30frame-re, meg 1280-720-ra, a qualityt is átteszem Bestre, a kép szemcsés lesz, és egy csomó helyen kockásodik. Valaki meg tudná nekem mondani, hogy miért van ez illetve, hogy milyen formába rendereljem ki úgy, hogy a videó minősége ne változzon?

    Előtte:


    Utána:
  • gordon94
    #2931
    Van egy problémám. Én Sony 11-et használom már jó pár éve, mindig tökéletesen működött, mostanáig. Elkészítem a videót és menteném el, de 1 és 35% között megáll a mentés, és onnantól nem reagál semmire, még kilépni sem enged a programból, olyan mintha lefagyna.
    Ha valaki tud segítene az nagyon megköszönném!
  • gordon94
    #2930
    Ez attól függ, hogy milyen formátumba mented el a film részletet HD, avi stb.
  • Peetboy
    #2929
    Sziasztok!

    Azt kérdezném, ha egy 5 perces részletet vágok ki egy filmből, az mekkora helyet fog elfoglalni még a konvertálás előtt?
  • gabe paul logan
    #2928
    Tudna segíteni valaki, hogy a rákba kell eltünteni az "órát" vagy mit a videóm sarkából? Sony Vegas 9.0, mert renderelés után is ott van.

    Fogtam egy filmet és bele akartam tenni néhány jelenetet.
    A filmen alapból nincs is rajta az óra, ha a nyers filmet utólag bele teszem, nekem is csak most tűnt fel, hogy odaraktam valszeg, valahogy, mert az utólag betett kivágott jeleneteken, sincs ott o.O. Még nem rendereltem semmit belőle, csak projektként mentettem folyamatosan.
  • acsati
    #2927
    Sziasztok!
    Ha time lapse videót szeretnék készíteni sok sok képből, azt hogyan tudom megcsinálni Vegasban? Nem akarok minden egyes képet külön-külön gyorsítani, gondolom van erre valami egyszerűbb megoldás is. Tud valaki nekem segíteni?
    Köszönöm előre is!
  • cataflam02
    #2926
    hali all!

    1280x1024-es videót hogy tudok 1920x1080-ba renderelni vegassal ?
    mert h.264 encoderrel tudom tömöríteni viszont vegasba nem tudom melyikben kéne... sony vegas 11.0 verzió!

    előre is köszi