3045
Music videok szerkesztese
  • Blasta
    #1563
    :(
  • Carlos
    #1562
    Ehhh...Akkor inkább a pár megás codec... :)
    Nem szeretem a sufni megoldásokat.
  • Sati84
    #1561
    Ha valakinek XviD-es videóval van problémája, arra egy nevetségesen egyszerű megoldást tudok mondani: le kell szedni valahonnan a FourCC changer nevű programot (kb. 30 KB a mérete...), és az arra képes, hogy az avi fejlécét átírja. Tehát ott van a fejlécben, hogy XVID, és te szépen kézzel átírod, hogy DIVX, és rányomsz egy okét. Ekkor átírja a program, és innentől kezdve működni fog Vegasban a fájl. A hangja sajnos nem, azt SoundForge-dzsal szoktam, vagy VirtualDubbal kimenteni és alárakni.
  • bertino
    #1560
    hangot huzd rá a sávra ha rajta van, a tégla jobb-bal felső sarkához tedd az egeret ott kattints rá és ott tudsz hangosodást állítani.
  • Norbi1990
    #1559
    Hali!
    Csinálni szeretnék egy Videót a Sony Vegas 8.0 Pro-val és azt szeretném megcsinálni, hogy hogy lehet megcsinálni, hogy amikor elakarom indítani a zenét akkor feltudjam hangosítani meg, hogy lehalkítsam.
    Azt hogyan lehet megcsinálni?
  • Carlos
    #1558
    Nem!
    Az Mplayer integráltan tartalmazza a codec-eket.
    Tehát egy XVid-es videót lejátszik, de a Vegas nem tud vele mit kezdeni! (nálam ez volt a gond)
  • Sati84
    #1557
    Ja, bocs, a lényeg lemaradt: a CyberLink Powerdirector például nem tudott megnyitni egy olyan fájlt, amit az Mplayer vitt... Szóval ez nekem így gyanús, nem biztos, hogy megoldja a dolgot...
  • Sati84
    #1556
    Az Mplayer úgy teszi fel a kodekeket, hogy tudd használni más programokban is?
  • Blasta
    #1555
    #1543-ra senki? :(
  • Doomista
    #1554
    köszönöm mindenkinek
  • kissgy1028
    #1553
    Ha mindenféleképpen codec pack-et szeretnél használni, akkor én inkább az Ace mega Codec Pack-et ajánlanám, méghozzá olyat, amelyik rendekezik Dashboard-dal. Igaz, hogy feltelepít egy csomó bizonyára fölösleges codec-et, de a dashboard-dal ki lehet kapcsolni a fölöslegeseket, és ha éppen szükséged lesz rá újra, akkor tudod azt aktiválni is. És még van egy előnye, hogy információkat közöl a codec-ekről, hogy melyik mire szolgál, így könnyebben el tudod dönteni, hogy melyik legyen bekapcsolva és melyik nem.
  • Carlos
    #1552
    Nekem csak egyetlen egy codec van fent, az épp aktuális XVid codec.
    A codec pack-okat el kell felejteni, mert sok galibát okoznak.

    Ha attól félsz, hogy lesz videó amit nem tudsz lejátszani (ezért lennének a codec pack-ok fent), akkor használj MPlayer-t, mert abba minden codec be van építve, eddig nagyon kevés spec videt nem tudtam lejátszani csak. A videók 90-95%-a lejátszható vele.
  • Doomista
    #1551
    bövebben ? mert van fennt codecem. akkor végülis melyiket ajánlod ?
  • Carlos
    #1550
    codec
  • Doomista
    #1549
    üdvözletem !
    nekem is problémám akadt a sony vegas pro 8.0 változatával !
    szoval ha videot vagy klippet rakok be,jobb oldalt a kis képen felül nem jeleniti meg sehogysem ! üres fekete kép van ! zene meg minden megy,de a videot nem mutatja...mi lehet a gond ?
  • bertino
    #1548
    miután beraktad 2 felvétel közé az áttűnést, annál hosszabb lesz, minél jobban tolod bele a második felvételt az elsőbe...
  • Sallylla93
    #1547
    Kezdőként használom a Sony Vegast, és már kezdek vele egészen megbarátkozni, a legjobb videószerkesztő, amivel valaha is találkoztam.
    Viszont azt nem értem, hogy miként lehet áttűnést úgy hozzáadni, hogy ne csak pár másodpercig tartson az egész, mert nálam, ha bármit rárakok, épphogycsak bevillan valami, és az egyátalán nem mutat jól. Légyszi, valaki segítsen, hogy az áttűnések hosszát, hogyan tudom beállítani!
  • BIZ0906
    #1546
    Melyik ad jobb minőséget?
    1 Entropy coding: CAVLC
    2 Entropy coding: CABAC
  • BIZ0906
    #1545
    Tudtok olyan plugint amivel az .mkv(matroska)-t tudom szerkezteni?
    8 pro-hoz kéne vagy valami működő.
    thx
  • Blasta
    #1544
    Ja, Vegas 7-tel dolgozom, after effects-em nincs
  • Blasta
    #1543
    Szia!

    Köszi a helpet, de nem nagyon jöttem rá, hogy kell.
    2féle képpen próbáltam: a feliratot fotosopban egy fekete lapra írtam fel, és képként hívtam be vegasba, illetve vegasban is generáltam feliratot, de azt sem sikerült megdöntenem sztárvórszosra.
    2x belekattintottam a feliratba, de akkor csak magát az elemet jelöli ki a program. Event pan/crop-ban sem sikerült megcsinálnom.

    Mit rontok el?
  • Carlos
    #1542
    No, leszedtem a régi xvidet és feltettem egy újat és így már jó.
    Nem értem, no mind1.
  • bertino
    #1541
    nincs ötletem akkor sajna.
  • Carlos
    #1540
    Vegas Pro 8.0b (Build 217)
  • bertino
    #1539
    vegas8.0, probáld meg azzal, az már xvidet is beveszi, előző verziók nem voltak jóban vele, más ötletem nincs egyenlőre.
  • Carlos
    #1538
    oks. hogyan tudnám megoldani?
  • bertino
    #1537
    a tömörítő kodekkel nincs jóban a vegas, ezért nem engedi.
  • Carlos
    #1536
    Lenne egy kérdésem.
    Nem tudok egy videót behúzni a szerkesztőbe. Van valakinek valami ötlete?
    Se codecpack se semmi nincs fent. Több videómnál is kiirja, hogy "Stream attributes couldn't be determined". Ezeket nem lehet behúzni, hogy tudjak velük dolgozni. Ez micsoda és mitől lehet?
  • kissgy1028
    #1535
    Szia!

    Szerintem, már nem állok olyan rosszul a Vegas használatával, de ha megnézed azt a filmet, amit utoljára készítettünk a barátommal, akkor szerintem el tudod dönteni, hogy mennyire ismerem a Vegas-t. A film címe Poliesztézia, és letölthető a www.titoklevi.extra.hu -ról! A weblap látogatásához szükséges információkat ez egyik lentebb található hozzászólásomban lehet olvasni. Szívesen várom a kritikákata filmünkről!

    Üdv.!
  • uzsidoboz
    #1534
    csááá

    könnyítsd meg életed és maradj a 7-nél! Nem tudom milyen szinten vagy, de 7 nagyon sokáig elég, sőt... :) meg 8s elrendezése teljesen fordított én kb 5 percig használtam utána le is szedtem :D

    üdv
  • kissgy1028
    #1533
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem. ÉN a Sony Vegas 7-et használom. Mennyivel tud többet a Sony Vegas 8, és mennyire más a kezelése? Ha sokkal többet nyújt az előző verziónál, és a kezelhetősége is hasnoló, akkor lehet hogy lecserélem a régit?

    Ha tehetitek látogassatok el a lentebbi hozzászólásomban említett weboldalra, ahol néhány Vegas-szal készített rövid filmet találtok.
    Szívesen fogadom a kritikákat, hátha ezek révén fokozható lesz a továbbiakban készített filmek színvonala.

    Kérlek a kritikákat ide írjátok, és ne a weblapon található fórumba!

    Üdv.
  • bertino
    #1532
    nemtudom, azt még én nem használtam.
  • srow
    #1531
    sok különbség van a platinum edition és a sima verziók között? :S
    köszi a segítséget, asszem értem, csak akkor kell hozzá némi türelem :P
  • bertino
    #1530
    jaaa... hát a vegas platinumba pontosan nemtom :D
    de valoszínűleg ugyanugy, mint a többi vegasban.
    fogod, berakod video-t a sávra, kijelölöd azt a részt, amit visszafele szeretnél lejátszani, jobb klikk és reverse.
    és így egymás mellé pakolgatod a visszafordított és "rendes" irányba halado felvétel részleteket és kész is ez az eredmény, ami a linken van. :-)
  • srow
    #1529
    tehát: a 38. másodpercnél kezdődik, amikor elindul a macska, felgyűri a szőnyeget, majd visszafele megcsinálja, megint elindul-felgyűri a szőnyeget, megint vissza és végül megy rendesen tovább.
    tehát a 38. és a 42. másodpercek közötti rész
  • bertino
    #1528
    most ezt nem vágom bocsi.
    most ebből te milyen effektet akarsz ? írd meg hányadik mp-nél megy a videoba, mert semmi extrát nem láttam benne igazság szerint.
  • srow
    #1527
    Sziasztok!

    Szeretnék csinálni egy effekt félét Sony Vegas Platinum Edtion 9.0-ban, de elképzelésem sincs, hogy hogy lehet megvalósítani.

    Ebben a videóban benne amit szeretnék, a 38-42 másodpercek közt van, tehát amikor a macska előre és hátra fele vicceskedik. :P
    http://www.youtube.com/watch?v=EZyG3EybE4s

    Tehát, hogy lehet ezt megvalósítani?

    Előre is köszi a válaszokat :)
  • kissgy1028
    #1526
    szívesen!
  • Misi az ezredes
    #1525
    thx
  • kissgy1028
    #1524
    Szia!
    Itt egy link:
    http://dvdx.hu/index.php?=190&func=fileinfo&id=135&option=com_remository
    Itt találsz letölthető effekteket.
    De legközelebb azért google-zhatnál kicsit, mert a legelső helyen szerepelt a link a találatok között.
    Üdv.