3045
Music videok szerkesztese
  • zolee145
    #1603
    Most nézem a Fraps letöltő oldalát, és a letöltés mellett van kép a Fraps-ről, és azon a képen pont ugyanazok a beállítások vannak mint nekem, tehát elképzelhető, hogy nem az a baj.
    Nem lehet, hogy esetleg nem olyan minőségben vesz fel ahogyan azt alapból keztelné a Vegas, és azon kell valamit állítani? Most csak találgatok...annyira nem értek ehhez, hogy az szörnyű...
  • zolee145
    #1602
    Akkor esetleg lehet az a baj, hogy Vista64-et használok? Bár mondom, nekem az a meglepő, hogy WMM-ben van hang, csak itt nincs.
    Van olyan progi esetleg ami külön tudja választani a hangot, majd azt külön be tudom tenni Vegasba? Mert ezt leszámítva jó lenne a Vegas, csak hang nélkül nem az igazi.
  • Lacko86
    #1601
    Version: 2.9.4
    Build: 6725
  • zolee145
    #1600
    Version: 2.9.4 Build: 7037
  • Lacko86
    #1599
    Frapsban igazából sok mindent nem tudsz ezzel kapcsolatban állítgatni. Nálam úgy van hogy "Detect best sound input", aztán a sound device-nál a hangkártyám neve van a sound inputnál pedig "what you hear". hmm..lehet hogy nekem valami régebbim van?:)
  • zolee145
    #1598
    Baj van. Beimportáltam egy másik videót, és azonnal megjelent alatta a hangsáv is. Ilyen a Fraps-es cuccoknál nincs, vagyis a hiba tényleg ott lehet. Most az a kérdés, hogy hogyan kéne beállítani a fraps-et, hogy a Vegasban a hang is megjelenjen?
    Jelenleg a videónál ugye be ki van pipálva, hogy "Record Sound" és mellette a "Detect best sound input".
    Alatta van két sáv, az egyikbe az van íva, hogy "Vista" másikba "Direct Stream".
    Ha a fentebb nem a "Detect ..." verziót választom, hanem alatta a "Use Windows input"-ot akkor meg nem indul el a felvétel.:D
    Vagyis marad ez a beállítás, de így meg nincs hang Vegasban. Mit lehet tenni? Leginkább a klaviatúra monitorba állításán gondolkodom, de ezzel egy kicsit még várok.
  • zolee145
    #1597
    Szóval ha lenne hang ez ilyen egyszerű lenne? Jó.:)

    Akkor mostmár tényleg csak az kéne, hogy legyen hang. Van esetleg valami olyan ami miatt a Vegas nem akarja lejátszani a Fraps videó hangját? Esetleg a Fraps-ben kellen valami beállítani, hogy jó legyen?
  • Lacko86
    #1596
    amelyiknek a hangját nem akarod hallani, az elnémítod:)
  • zolee145
    #1595
    Felvette, mert ha csak úgy visszanézem a felvett részeket van hang, sőt, WMM-be importálva is van.
    Nade hangsáv? Na olyanom nincs. Az külön jelenik meg?
    Másik kérdés, ha már hang. Ha mondjuk véletlenül sikerül összehozni a hangot akkor megeshet, hogy nekiszaladok egy kép a képben videónak, ott lehet olyat csinálni, hogy kiválasztom, hogy melyik videó hangja menjen, és melyiké nem?
  • bertino
    #1594
    vagy nem vette fel a fraps a hangot.
    a hangsávon az audio fájl recés vagy végig csak egy vonal ? :)
  • zolee145
    #1593
    Sziasztok!
    Lenne egy kérdésem. Vettem fel fraps-szel videókat egy játékból. Kép, hang természetesen. Beimportálom őket a Vegasba, szépen egymás után, majd lejátszás, és hang nincs, csak kép. Gondolom az előnézetben is hallanom kéne, tehát valamit rosszul csinálok, vagy nem állítok be... kérdés, hogy mit? Mi lehet a gond? (Azon kívül, hogy szerencsétlen és/vagy gyakorlatlan vagyok:D)
  • bertino
    #1592
    és ha felnagyítod a "vonalzót" amekkorára csak lehet és ugy bejjebb viszed a trackert oda ahova te akarod, az se jó esetleg ? :)

    ha rajta van a tracker/kattintás a vonalzon az egér görgőjével tudom akkor én pl nagyobbítani vagy lekicsinyíteni.
  • PunkZoli
    #1591
    nekem egy gondom volt a vegassal mindig is, hogy ha akartam egy képet, az utolsó frame ről, azt nem lehetett... ergo ha az elejére igazítod a trackert, a vonalzón, ami jelzi, hogy hol vagy, akkor ok, de ha a vége szélére teszed, akkor már a semmit mutatja:)... nincs arra mód, hogy visszafelé mutasson?
  • bertino
    #1590
    de ez messze nem kiprintelés.
    a printelés általában nyomtatást jelent így megvallom őszintén többiekkel egyetemben én is néztem egy nagyot.

    de ha ez kell, akkor szívesen.
  • Kodo
    #1589
    Köszi erre gondoltam !
  • bertino
    #1588
  • kissgy1028
    #1587
    Még egy kérdésem lenne, hogy mire akarod felhasználni a kimentett képet? Eselteg ki akarod nyomtatni, vagy a szerkesztett filmedbe akarod visszahelyezni állóképként?
    Ha a filmedbe szeretnéd visszahelyezni az képkockát, akkor szerintem felejtd el a képként való mentést, mert annak nem lesz elég jó a minősége. Ha ezt szeretnéd megcsinálni, akkor én tudok neked egy megoldással szolgálni.
  • Carlos
    #1586
    Ezzel egyetértek!
  • kissgy1028
    #1585
    Egyébként a print screen gomb is csodákra képes.
    De nem tudom hogy az miért nem jó megoldás neked, hogy a filmed nyeranyagát berakod egy lejátszó alkalmazásba és kiválasztod a capture video frame-et. A Power dvd például alkalmas filmkocka képként mentésére. Tudom, hogy a Vegas is képes képként menteni, de mivel nem vagyok otthon, ezért nem tudom megnézni neked, hogy is kell vele ezt megcsinálni.
  • Kodo
    #1584
    Egy kicsit lehet, hogy félreértettél Carlos...Úgy értem, hogy például berakok egy 5 perces videó fájlt a video sávba, de én egy adott pillanatot ki akarok printelni, hogy kép legyen belőle...Tehát úgy értem, hogy pl. jobbgomb - take_a_photo - Take_that_fucking_photo...és így
  • Carlos
    #1583
    Fejlettebb DVD lejátszók megcsinálják.
    Kimented a képet (bmp, jpg), majd azt nyomtatod.
    Ha félreértettelek, akkor sorry.
  • Kodo
    #1582
    Üdv !

    Az lenne a kérdésem, hogy hogyan tudok egy videósávban lévő videóból kiprintelni egy képet ? Ha jól tudom megoldható.Sony Vegas 8.0-át használok (nem tudom, hogy számít-e.) Tehát röviden, hogy lehet egy videóbol egy képet ki printelni ?

    Előre is köszi a segítségért !
  • lacibacsi
    #1581
    Ja, és persze nem lebutítva, hanem legalább 8000 bitrátával...
    (Gondolj bele: 4,2 GB / 60 perc = 0,07 GB/perc, azaz 72 MB/perc)
  • lacibacsi
    #1580
    0,5 GB-ba már 7-8 perc dvd minőség is belefér (720*576, mpeg).
    WMV-ből ez igazán soknak tűnik...
  • Mikiller
    #1579
    Sati, Misi köszi :)
  • Misi az ezredes
    #1578
    Hát nem is tudom én mindig a WMV formátumot használommnetésnél mert annak viszonylag jó a képe is a hangja is és nem foglal túl sok helyet! Nekem a 7-8 perces vidieim is bele szoktak férni a 600x800 képméretben az 0,5 gb-ba néha picit túlmegy!

    Szal próbáld bemásolni a vidit és ha jól gondolom fel akarod valahova tölteni akkor érdemes a legkisebb felbontásba állítani amiben úgy is lesz
  • Sati84
    #1577
    Na, ez egy tök egyszerű dolog, de perpill meg nem tudnám mondani... Keress valami olyat, hogy Length, vagy ilyesmi, nemtom. De tényleg érdekes probléma.
  • Sati84
    #1576
    Egyszerű: húzd bele a videót, aztán File - Render As..., itt kiválasztod a Custom... opciót, kiválasztod a legördülőkből a DivX-et, konfigolod és kimented. Kicsit számol, és kész is van.
  • Mikiller
    #1575
    Sziasztok!
    Most ismerkedek ezzel a progival, szeretném megtudni, ha van egy
    ~1GB-os WMV videóm azt ezzel áttudom-e konvertálni kisebb méretű divx v. xvid formátumú AVI-ra? Ha igen, hogy?
  • TiboOo92
    #1574
    Sziasztok!
    Lenne egy gyors kérdésem:
    Vannak a videómban egymásután megjelenő képek, és azt szeretném, ha mind ugyanannyi ideig jelenne meg. Ezt hogy tudom megoldani anélkül hogy mindet egyenként látásra beállítanám a megfelelő másodpercre?
    (Biztos vmi egyszerű beállítás, csak énvagyok a vak)
  • Carlos
    #1573
    De jó fej vagy...sokakat érdekelhet! tűkön ülünk. Főleg azután, hogy miket irtál lentebb...
  • Gomber
    #1572
    Most töltöm fel a sony vegasos videóm........bár nem érdemelnétek meg de belinkelem nektek :)
  • bertino
    #1571
  • Gomber
    #1570
  • Gomber
    #1569
    Már megoldódott a problémám!
    Minden esetre köszönöm mindenkinek a gyors választ!
  • Gomber
    #1568
    ja és körübelül 14 playerer próbáltam meg eddig eljátszani, de mind1iknél ugyanaz! SÖTÉTSÉG! amugy már exportálásnál sem mutatja a...ott is sötétség van helyette!!!! :((((
  • Gomber
    #1567
    Császtok!
    Volna 1 kis problémám ezzel a progival, és abban reménykedek hogy ti tudtok segíteni!
    Szóval az lennne a baj hogy elkészítettem a 2dik codo2 fragmoviem, és amikor átakarom exportálni aviba, movba, wmaba, vagy bármibe szar lesz...
    Ugye van össze vannak vágva benne a videók, 1 csomo, és minden videó egymás után 2szer van benne csak a második már lelasítva h lássák jobban.... na, és ha átexportálom bármibe csak a lelasítottat,meg a TEXTET- lehet látni, és a sima gyorsaságu(normál) azt nem...sötétség van helyett! Léci vki segítsen mert tök sokáig dolgoztam ezen és nem szeretném azt h kárba vesszen...előre is nagyon szépen köszönöm!
  • Sati84
    #1566
    Én nemrég tettem fel az új XviD kodeket, megnézem, hogy így működik-e.
  • Carlos
    #1565
    ok. sry!

    p.s.: nekem is fentvolt egy xvid, csak az régi lehetett, vagy nemtom. Leszedtem, letöltöttem a legfrissebbet és nálam meggyógyult. (lehet, hogy csak nálam oldotta meg a dolgot)
  • Sati84
    #1564
    Igen, de nekem fenn van az XviD kodek, és még úgy sem tudja megnyitni a Vegas az XviD-es videókat, CSAK akkor, ha ezt csinálom. Szóval ha valakinek még ez a gondja, arra írtam.