3045
Music videok szerkesztese
  • Dj Tommy
    #3005
    Ha felrakod a quicktime-ot, akkor be kéne "olvasnia".
  • Bughead123
    #3004
    Sony Vegas-ban nem lehet megcsinalni valahogy hogy lejatsza a 3gp videokat is ?
  • Dj Tommy
    #3003
    Úgy nem jó, ahogy leírtam a render beállításokat?
  • 12346
    #3002
    Amúgy közben rájöttem, hogy haloványom sincs a solid color dologról, viszont ha szétválasztom a group-ot, és külön lehet buzerálni az audiót, és videót, akkor csak levágom a videó fölös részét, és a fade úgy műxik, ahogy szeretném. Már csak a renderrel kéne zöld ágra vergődni :)
  • 12346
    #3001
    Köszönöm a gyors választ. Szerintem majd holnap megpróbálom feldolgozni, aztán ki is próbálom :D
    Próbálkoztam renderelésnél legutóbb, de csak hulladék lett belőle. Mindegy, szeretek legózni.
  • Dj Tommy
    #3000
    Én ezt úgy csinálnám, hogy a solid colorból raknák a jelenetre egy fekete sávot és kész.

    Az előző hszedre is reagálva:
    Kiválasztod renderléskor a MainConcept AVC/AAC-t.
    Frame Size->Custom Frame size
    Frame rate: ide szerintem elég lesz a 30(vagyis ezt neked kell tudni, hogy hány fps volt az átlag a felvételkor)
    Field order->None progressive scan
    Pixel aspect ratio->1,333 (ha még sem jó így a képarány, akkor a másik kettőt próbáld.)
    Variable bit rate:
    Maximum: 14 000 000
    Average: 7 000 000
    Audio:
    44100hz
    Bitrate
    320kbps

  • 12346
    #2999
    No, előzőbe beletörődtem :) Viszont olyat hogy lehet, hogy a videó végén a kép elsötétüljön, de a hang némileg tovább legyen hallható. Konkrétan annyi lenne a záró jelenet, hogy ajtó kinyílik, kép elsötétül, és már csak méni zaj, és ajtó csukódás hallatszik.
    Nem bírtam rájönni, és csak a mezei fade behúzásokról találtam hirtelen infót mindenhol :/
  • Dj Tommy
    #2998
    Ennek alapján menni fog.
  • erasmus4
    #2997
    Sziasztok!
    Annyi lenne a problémám, hogy nem tudom hogy lehet több kisebb méretű videot úgy elhelyezni, hogy egyszerre látszódjanak, tehát négy részre lenne bontva a képernyő és 1 video a bal felső-, másik jobb felső-, 3. a bal alsó sarokban futna stb. Direkt 1080p-s üres fájl hoztam létre hogy oda szépen elfér a 4 kisebb felbontású video de mikor bepakolom az idősávra nem tudom beállítani, hogy ne a teljes képernyőt töltse ki.
    Előre is köszönöm a segítséget.
  • pfordos
    #2996
    Hello,

    Van egy olyan problémám vegassal, hogy amikor egy adott videót akarok vágni (megfogom a szélénél a kurzorral és húzom), akkor eddig a preview ablakban lehetett látni a videót mindig annál a résznél ahol tartottam, így meg lehetett ítélni pontosan, hogy meddig vágom ki.

    Most ez eltűnt, és ha vágok, a previewnél csak feketeség van. Hol lehet vajon ezt a funkciót ki-be kapcsolni? Köszi!
  • Dyrtyho
    #2995
    Sziasztok !
    Akadt egy pici problémám a Sony Vegas Pro 8-ba a rendelésnél, még pedig az hogy amikor renderelni akarom a kész munkám, akkor a rendelésbe nem találom a MainConcept mp4 formátumot. Mit tegyek ? Légyszi segítsetek
  • 12346
    #2994
    Halihó!

    Vegas 8-al most kezdenék ismerkedni, amit akartam hirtelen, meg is csináltam a videóval, de a videó rendernél picit elvesztem.
    Fraps-el vettem föl ezt-azt 1280x1024-ben. Amíg nem akartam vagdosni, meg némi átfedést tenni a vágások közé, meg ilyenek, addig avidemux-al konvertálgattam. Belőttem, hogy felbontás marad, átlag 3500kbps a videó, 192 mp3 a hang és örültem :) Most egy picit tanácstalan lettem. Ha a Vegasra hagytam, akkor lett már 720xakárhány, vagy ha uncompressedre tettem, akkor brutál nagy videó lett és a többi, és a többi^^

    Ha tud valaki nekem valami javaslatot mondani, hogy lőhetném be kb a fent leírtakra, azt megköszönném :)
  • maanszon
    #2993
    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm válaszod, mivel így már működik tökéletesen :)
    Nagyon szépen köszönöm! :)
  • norbre
    #2992
    hm.. ok köszönöm a tanácsot ;)
  • Dj Tommy
    #2991
    Próbáld meg esetleg azt, hogy fix bitrátájúvá konvertálod a videók hangsávját és utána importáld be Vegasba.
    Igaz így "dupla" munka lesz, de hátha segít.
  • norbre
    #2990
    igen, sajna ugyanez a jelenség :/
  • Dj Tommy
    #2989
    Gondolom azt már próbáltad, hogy csak a hangot rendereled ki?
  • norbre
    #2988
    [URL=http://www.sg.hu/listazas_msg.php3?id=1080584636&no=2976]#2976[/URL] nem ismerős senkinek?
  • maanszon
    #2987
    Ja... értem.
    Köszönöm válaszod, előbb megpróbálok leszedni egy codec packot, ha úgy sem működik, akkor váltok.
  • Dj Tommy
    #2986
    Erre nem tudom a választ, mert én amikor felraktam a Vegas-t, akkor már volt fent Codec pack a gépen.
    Esetleg próbáld meg a Sony Vegas 9-t, ha annál se jó, akkor Codec, ha pedig jó, akkor meg a 8-as verzió valamiért nálad nem jó.
  • maanszon
    #2985
    Szia!

    Hát, semmilyen codec packot sem használok, mivel Sony Vegas 7-hez sem töltöttem le semmit, mégis tudtam szinte mindenbe renderelni...
    Sony Vegas Pro 8-hoz kell valamilyen kodek pack, hogy tudjak például .mp4-be renderelni, illetve hogy felismerje?
    Köszönöm eddigi segítséged.
  • Dj Tommy
    #2984
    Milyen codec packot használsz?
    (Én a K-lite Mega Codec Packot és nincs ilyen gond)
  • maanszon
    #2983
    Ha telepítve van a .NET Framework, akkor miért kéri mégegyszer?
    Vagy lehet az a baj, hogy a .NET Framework 2-es nincs meg? Mondjuk azt hiszem úgy nem is engedi a 3-ast...

    De próbáld meg letörölni a .NET Frameworkoket, és utána újra telepíteni azokat. Itt egy videó link a törlésről:
    http://www.youtube.com/watch?v=7ssizNQ0YPk (de azért gondold át, ha törölni akarod... !)
  • maanszon
    #2982
    Szia!

    Azt nem fogod tudni megoldani. Mivel nem ugyanaz a kettő videó képaránya, ezért az egyiknél mindig lesz fekete keret a két oldalán...
  • maanszon
    #2981
    Sziasztok!

    Valaki legyen szíves segítsen, mert teljesen ideg vagyok... Egyszerűen nem tudom, mi a baj.
    Sony Vegas Pro 8-at telepítettem nagy boldogan. Telepítés sikeres, be is lépek, viszont amikor próbából akartam volna renderelni, látom egyszer csak, hogy .mp4 fájlformátumba nem lehet renderelni, egyszerűen nincs a listában (alig van a listán pár fájlformátum, nem tudom miért...)... Illetve azt is észrevettem, ha behúzok egy .mp4 fájlt, akkor a kép tiszta fekete lesz, tehát még lejátszani sem tudja a program...
    Erre eszembe jutott, hogy lehet a Media Manager a gond... Azt viszont nem tudom telepíteni (rendesen), mert kell hozzá valami hülyeség (Microsoft Server SQL 2005), ami az Istenért sem akar települni. Már vagy három napja nyúzom ezt a hülye szart, de nem tudom településre bírni...
    Két kérdésem is lenne:
    1) Hogy nem tudok .mp4-be renderelni, az a Media Manager hiánya miatt van?
    2) Ha igen, akkor mit csináljak, hogy használni tudjam végre a programot.. ?

    Kérlek segítsetek, mert tiszta idegesítő ez a dolog... Tiszta ideg vagyok már ez a hülyeség miatt.

    Köszönöm, előre is...
  • trakk
    #2980
    Időközben sikerült megoldanom egy kis mélyebb driver-tisztogatással (valószínűleg a beta driver zavart be neki), de köszi!
  • Dj Tommy
    #2979
    Olvasd el ezt, hátha segít.
  • trakk
    #2978
    Üdv, lenne egy kérdésem.

    A Vegas Pro 12 minden indításnál elakad a GPU-gyorsítás betöltésénél, és kidob egy hibaüzenetet. VGA-m ATI Mobility Radeon HD 5470, legfrissebb driverekkel, Windows 8-at használok. Win7 alatt tökéletesen működött, viszont a kompatibilitási mód átállítása sem oldotta meg a problémát. Van esetleg valakinek ötlete, mi lehet a gond?
  • kisspepe
    #2977
    Sziasztok!

    Kaptam egy videót, mely egy 4:3-as képarányú képpel kezdődik, majd egy átúsztatást követően 16:9-es arányú a film. A film körül fekete gyászkeret van. Ezt a keretet szeretném valahogy eltüntetni.

    Hogyan tudnám ezt megtenni? Életemben nem használtam még a Sony Vegast, de eddig semmivel nem tudtam megoldani, így letöltöttem, hátha ezzel megoldható.
  • norbre
    #2976
    üdv..

    tudja valaki hogy miért van az, ha egy hosszabb (1-2óra) videót csinálok több kisebből összevágva, akkor a renderelés után a kész videóból a hang valahol a felétől, 3/4-től egyszerűen "eltűnik"??

    most mp4-be renderelem ki, alapbeállításokkal, de próbáltam más formátumokat is, hasonló sikertelenséggel..

  • uscGhost
    #2975
    Szevasztok!

    Valaki meg tudná mondani, hogy a pluginokat hova kell feltelepíteni? :D
  • Metalmilitiakid
    #2974
    Hali!

    Lenne egy kérdésem. Bandicam el felvettem egy videót Mpeg ben külön hangsávban hanggal ami: MPEG1-L2 kodek, 48000Hz és 192 kbs. Majd megnyitottam SV 11 ben ahol meg is jelent mint új sáv, de semmi hang nincs rajta. Viszont ha simán a felvételt lejátszom ott lehet hallani a hangot rendesen minden hiba nélkül. Mi lehet a probléma ? Az SV nek nem tetszene a kodek vagy vmi hasonló ? Am. win 7 32 vel dolgozom vele.
    Előre is köszi a válaszokat.
  • Jakuza001
    #2973
    Nincs mit.
  • Maxxximus
    #2972
    Kedves Jakuza!

    Nagyon köszönöm a tippet! Bejött!
    Minden videóhoz divx ill. xvid kellett..ami ugyan telepítve volt és működött is, de letöltöttem hozzájuk a legújabb codeceket..és láss csodát..működik!!!
    Most megtanulhatok vágni...van egy olyan érzésem, hogy lesz még kérdésem!:-)
    Még egyszer köszi!!
  • bertino
    #2971
    nem is nagyon fogja beolvasni, ez ilyen.

    valakinek sikerul valami csoda folytan, nagyrestz nem, a program nem tamogat bizonyos kodekeket, ennyi.
  • Ryder159
    #2970
    Sziasztok. Szeretném telepíteni a 10-es verziót, de amikor töltené le a .net 3.0-t (ami egyébként telepítve van már) akkor azt írja hogy ellenőrizzem, hogy a gép kapcsolódik-e az internetre és próbáljam újra. Újraindítottam már a gépet, netet. Rendszer: Win XP
  • Jakuza001
    #2969
    (Gspot)
    Tehat a file menuben megnyitod az emlitett videot. (Open)
    Utana latod a hang ill video szekcioban, hogy milyen codecet hasznal es azt is kiirja ala egy zold mezoben, hogy "Codec(s) are installed"
    Ha nincs feltelepitve akkor ertelemszeruen nem ezt a szoveget latod piros mezoben.
    Ennyi kb. Ha pedig fel van telepitve akkor a kiirt codecek cserejet probalnam meg meg.
  • Jakuza001
    #2968
    Nem is kell erteni hozza egyszeruen nezd meg a video illetve hang resznel, hogy milyen codekkel tomoritett az emlitett fajl es nezd meg hoghy a program szerint az fel van e telepitve.
  • Dj Tommy
    #2967
    Esetleg más formátumokat is próbáltál, pl mp4, vagy mov fájl?
  • Maxxximus
    #2966
    Szia!

    A frissítés nem sikerült...mindig abba futottam, hogy a legújabb direct x már fent van..többféleképp is próbáltam..

    Őszintén szólva, ehhez a gspothoz meg hülye vagyok...semmit nem értettem belőle..
    Próbáltam már codec packokkal is...nem ment.
    Még megpróbálom a win8 codec packot..ha az se...egy régebbi sony vegast telepítek...ha az se...fejbelövöm magam:-)

    Bocs, tényleg új nekem ez videósdi, de nem igaz, hogy nem tudom megoldani.
    Köszi a segítséget! Ha van még ötletetek írjatok! Köszi