3045
Music videok szerkesztese
  • bertino
    #2045
    tudsz olvasni ?
  • Judykó
    #2044
    Hy!
    Lenne egy kis problémám...Mikor megakartok nyitni egy AVI fájlt a vegasban csak a hangsávot jeleníti meg...de eddig mindíg behozta a videósávot is! De a wmv fájlt pedig megnyitja!
    Ha tudtok erre a problémára megoldástz kérlek írjátok meg!
    Előre is köszönöm!
  • bertino
    #2043
    erre a kérdésre a válasz sony vegas felhasználók ezreit foglalkoztatja.

    lehet próbálkozni kodekekkel, de a siker egyáltalán nem garantált.
  • Scania Dáci
    #2042
    üdv mki!ha megnyitom a progit a video reszen nem jelenik meg a kép,csak az idő megy de nagy feketeség,mi lehet a gond?vmi codec kellene hozzá?vki segítsen mar ha tud.előre is kösz
  • rexHUNter
    #2041
    meglehet csinálni ki kell maszkolni azt a részt ami nem kell
  • hetfieldlike
    #2040
    Sziasztok!

    Kezdő vagyok vegas-ban, keresnék egy olyan plugint amivel a kézbentartott kameraremegését meg lehetne szüntetni.
    létezik ilyen ?
    előre is köszi a segitséget!
  • zolee145
    #2039
    Nem erre. Van egy videóm, aminek a jobb alsó sarkában van valami, amit rá szeretnék rakni egy másik videóra. Mindezt úgy, hogy ha lehet azt a részletet még egy kicsit ki is nagyítanám. Úgy képzeld el mintha a videó (vagyis a képernyő) fel lenne osztva 3*4 négyzetre, és ebből én 1 négyzetet szeretnék egy másik videóra rárakni.
  • rexHUNter
    #2038
    Vágni az S-bill-el tudsz ha a kép a képben efekre gondolsz itt 1 tutorial
    Tutorial
  • zolee145
    #2037
    Lenne egy kérdésem: lehet-e olyat csinálni, hogy egy videóból kivágok egy részt? Úgy értem, hogy a kép egy bizonyos részét. Esetleg azt a részt rárakom egy másik videóra, kinagyítom, stb. Szóval van erre valami mód?
    Vegas 8.
  • Cat 02 #2036
    Áh, megy, thnx!
  • rexHUNter
    #2035
    van még más lehetőség is írj ha nem menne
  • rexHUNter
    #2034
    Na most
  • rexHUNter
    #2033
  • rexHUNter
    #2032
    [imgw]http://imgserv.info/img_str/20090906_18864992.png[/imgw]
  • Cat 02 #2031
    Arra nem emlékszel h videót h kell pozícionálni ? Tehát pl berakni a sarokba, h ne középen legyen :D
  • zserrbo
    #2030
    Megoldható. Azt a részt mikor mutatják a filmeket és alul felül van egy mozgó rész arra nem tudom van-e vmilyen plugin a vegashoz. Ha mással ilyesmit csinálsz hozzá lehet adni aztán ilyen lesz. Csak be kell állítani mettól meddig jelenjen meg rajta. Aztán mikor a nagykijelzőn mutatják a Vili bácsit az se probléma, még ha közbe a kamera mozogna is. Be lehet állítani, hogy a kijelzőn hol és mekkora méretben jelenjen meg egy videó. Én már csináltam hasonlót, csak már nem emlékszem fejből mit hogy.
  • Cat 02 #2029
    Beszúrt képet h tudok kicsinyíteni ?Mert egy 40x40-es kép elfoglalja az egész képernyőt :D
  • bertino
    #2028
    mivan ? :|
  • cargame
    #2027
    Hello!
    Itt a vegasban nem lehet valami olyasmit mint az adobe ban, olyan oscar dijatados dolgot.ilyesmire gondolok
  • trustno1
    #2026
    Hali!
    Elég rég "Vegasozok", nem esne jól egy váltás. Vegasban legalább már majd "minden" (nagyképűség :-)) megy. Szóval elég idegesítő, mert mint írtam a lejátszó programok (még a Media Player is) hanggal játsza le a videót. A Vegas valamiért nem hajlandó tudomásul venni a fenn lévó kodeket. Pedig tegnap, a Microsoft által 'gusztus közepén Vista alá kiadott kodekcsomagot is feltoltam, hátha segít rajta, de nem. Úgyhogy most egyesével a Vegason belül konvertálom át az AVCHD cuccot DVAVI-ba. Csak ugye ilyenkor klipp timeline-ra húz, "render as", kivárom még végez, jön a köv. Kár, hogy nem lehet a timeline-ra húzott 'x' mennyiségű klippet, 'x' külön file-ba renderelni. Úgy ott lehetne hagyni éccakára dolgozni. Egy olyan sony cucc is jól jönne amivl te határoznád meg a Vegasnak hogy milyen kodeket részesítsen előnyben stb. No mindegy majd lesz valami...Kösz hogy foglalkoztál a kínommal egyébként ;-)
  • bertino
    #2025
    sztem az 5.1es formátum miatt nem tetszik neki.
    illetve, hogyha 2.0ával nincs baja, akkor egyértelműen ez a gond.
    jo kérdés, hogy mi a megoldás.
    adobe premiere-t probáltad esetleg ?
  • trustno1
    #2024
    Üdv!
    Adott egy Pana-Hs100-ról származó, 4 órányi AVCHD formátumú anyag. A Sony Vegas Pro 9b timeline-ra frankón rá is húzhatóak a klippek, de sajnos az eddig bikának gondolt gépem csak 15-18 fps sebességgel képes visszajátszani. Ha már van rajta egy szimpla átmenet, akkor még rosszabb a helyzet. Tehát adott volt, hogy át kell alakítani a videót kezelhetőbb formátumba pl. DV AVI-ba. Erre tökéletes a Mainconcept AVCHD Transcoder 2.1 verziója. DE. Az eredeti AVCHD 5.1-es audióval rendelkezik. Ezt a Mainconcept prog. átalakítja Uncompressed PCM audio 5.1-é (GSPOT szerint "0xFFFE Extensible wave format") Így amikor az elkészült DV AVI-t ráhúzom a szerkesztősorra, csak videóm van hang nélkül. Kérdés: milyen PCM kodek kell a Vegas alá, hogy legyen hangom? Érdekes még, hogy a GSPOT attól eltekintve, hogy az audióra azt írja "Codec not installed" minden további nélkül lejátsza a klipp hangját is. Ugyanez a helyzet a BSPlayerrel is. Magyarul úgy néz ki van ehhez a fajta audióhoz kodek a gépen, csak a Vegas nem vesz róla tudomást. (Két csatornás PCM frankón megy Vegas alatt, arra a GSPOT "codec not required"-et ír.)
    Égre-földre keresek a neten 5.1 PCM kodeket, de eddig semmi. Esetleg valaki hasonló gondban volt már?
  • Judykó
    #2023
    Szia! Hát nem tudom, hogy működni fog-e neked, de nekem bevált!
    Én ilyenkor az Any video converter-el szoktam átaalkítani a fájlt és utána már engedi, hogy a képet is betöltsem! Remélem segítettem! :)
    Küldö egy linket is ahonnan letöltheted a programot:
    http://download.chip.eu/hu/download_hu_1569567.html
  • levelamester
    #2022
    Üdv! A problémám az lenne, hogy amikor Sony Vegasban (8.0 & 9.0) próbálok beimportálni egy bizonyos fájlt, csak az audiósávot látja... megpróbáltam átkonvertálni a fájlt de nem engedi. Help kellene sürgősen, határidős meló. Köszike!
  • Mateo star
    #2021
    Sziasztok! Valaki megtudná nekem mondani hogy amikor bejön a Sony Vegas és kiirja hogy adjam meg a serial number-t.És ha tudjátok akkor lécci mondjátok el nekem.Nagyon köszi Máté!!!!!!!!!!!
  • matyi0323
    #2020
    Sziasztok. Azt kérdezném, hogy milyen formátumba mentsem el a videot amit készítettem ( most pl. képek alá tettem zenét és variáltam 1 picit a képekkel...), hogy lehetőleg minél kisebb méretű legyen a fájl.
    Azzal pedig lehet valamit kezdeni, hogy " egy kicsit gyorsabban" konvertáljon a végén? Mert pl. egy 90 perces videót 10-15 óráig konvertál olyanra, hogy aztán ki tudjam írni.. Valamit én rontok el? Nem jól mentem el, vagy mi?
    Ebben kérném a segítségeteket!! köszi.
  • jaki88
    #2019
    Sziasztok! Olyan problémám lenne, hogy vannak olyan filmjeim avi-ban, amiken dual hang van, tehát hallani az angol és a magyar hangot is. Sony Vegas-sal meglehet azt csinálni, hogy leveszem az angol hangot róla és csak a magyar marad rajta? Vagy, ha ezzel nem lehet akkor van olyan progi amivel meglehet?
  • rexHUNter
    #2018
    köszi sokat segítettél
  • bertino
    #2017
    persze, hogy van.
    nem kellett volna magyarítást telepíteni.
  • rexHUNter
    #2016
    hi
    magyarítottam a progit elértem vele,hogy most már el sem indul
    magyarítást uninstalláltam de most már anélkül sem indul van megoldáss erre
  • Gomber
    #2015
    már megoldottam de köszi a sok választ xD
  • Trade
    #2014
    sziasztok van egy olyan gondom hogy ha felgyorsitom a videot akkor previewbe is meg rendeles után is fekete képet kapok
  • Gomber
    #2013
    a 4. kép
  • Gomber
    #2012
    Hi all! :)
    Lenne 1 olyan kérdésem hogy EZT a képet hogyan tudom rárakni 1 videóra, sony vegassal? Már próbálgattam de csak ugy tuttam hogy vagy a videó vagy a kép halványabb.... a fehér rész az átlátszó maszk szóval jónak kéne lennie, elöre is köszi a választ, bb all
  • Jamirofan89
    #2011
    "...az illető csúnyán beszél,de valójában nem" így akartam
    légyszi help!
  • Jamirofan89
    #2010
    na srácok ennél tényleg elakadtam! szóval szerkeztek egy vidit,amin azt akarom feltűntetni hogy az illető csúnyán beszél,de nem.és mint a tv-ben is lehet látni,hogy amikor trágár szavakat használ valaki elmosódik a szája,hogy ne lehessen kivetni mit mondd.
    edit>split
    pan&crop
    mask
    kijelölöm a száját a manyusnak
    fordított kijelölés
    és utána nem tudok hozzáadni semmilyen effektet,mert az egész video részletre kihat nem csak a kijelölt szájra.mit kell csinálni?

    a másik nem olyan fontos,hogy létezik e RENDES kijelölő eszköz (mint pl.: photoshopban) Vegashoz? vmi plugin?
  • Cat 02 #2009
    Rákattolsz, odahúzod a nyilat ahova kell, vagy ott állítod meg a lejátszást és S
  • qtab986
    #2008
    Hogyan vágok ketté egy filmet? Nem kivágni belőle, hanem ketté választani. Mintha ollóval egyet nyisszantanék.
  • toarpad
    #2007
    és az mitől jobb/rosszab ???
  • Jamirofan89
    #2006
    úgy emlékszem nekem is azt írta ki...
    beszereztem a 8.0-át és jó volt