3045
Music videok szerkesztese
  • Murder3
    #2085
    Miért van az h ha renderelésnél nekem csak számolja fel a hátralévő időt de 1 százalékot sem megy fel?
  • Molnibalage
    #2084
    Videó kódolásban tudna valaki segíteni, hogy hogyan tudok HD felbontást elérni emberi méretet tartva? Milyen kodek kell vagy mi a pontos eljárás? Az istennek sem tudok jó felbontást elérni de úgy, hogy egy 5 percese videó ne 600 MB legyen.
  • biciklipumpa
    #2083
    anyira nem fontos de azér nagyon szépen köszi mindent
  • DDE
    #2082
    Aztán má' rájöttem.
    Csak későn.
    Mindegy, olvasni kell(ett volna) elötte.

    Más : szomorú, hogy hivatalosan nem supportálja a sony a 64 bites XP-t. Csak a 64 bites Vistát irkálják. A 64 bites XP-re meg azt írják, hogy nem garantálják a teljesítményt és a biztonságot.
  • lacibacsi
    #2081
    Hát, ha az a neve, hogy DVD Architect video stream, akkor miért várod hozzá az audio sávot? Ha hangot is akarsz, akkor a custom beállításoknál pipáld ki az audio-t is. Csinálhatsz egy csomó egyéni beállítást, amit aztán el is menthetsz saját néven...
  • lacibacsi
    #2080
    Hát vásárold meg!
    40$, nem egy egetverően nagy összeg.
    Ha meg nincs pénzed, akkor légy ügyes és találj más megoldást.
    Biztosan sikerül...
  • biciklipumpa
    #2079
    nem sokat tudtam vele csinálni mivel demo verzio :) de jó kis progi
  • DDE
    #2078
    Sziasztok!

    Egy kérdésem lenne csak!

    Az miért jó, hogy ha a renderelésnél a DVD architect beállítást használom, akkor nem renderel hozzá audiót alapból?

    Jól megszívtam vele ...
  • lacibacsi
    #2077
    A Capture beállításai között kell beállítani. A pontos nevét nem tudom, de egy pipa kell (vagy nem kell) hozzá. Ha bemész oda, akkor rá fogsz jönni, hogy melyik az.
  • lacibacsi
    #2076
    Pl.:
    www.pixelan.com
    www.newbluefx.com
  • lacibacsi
    #2075
    Bár nem kérdeztél semmit, de:

    1. Olvasd el a Vegas Help-jét!
    2. Olvasd el az eddigi hozzászólásokat!
    3. Nézegess más fórumokat (pl. Prohardver Sony Vegas fóruma)
    4. Olvasd el ezt: Bigbadplayer
    4. Gyakorolj, gyakorolj, gyakorolj

    Ha abszolút kezdő vagy, akkor valami egyszerűbb szerkesztővel kezdd! Ha mindenképpen Vegas a vágyad, akkor mese nincs, tanulni kell!
  • lacibacsi
    #2074
    Sok gyakorlással ifjú padawan!

    Egyébként: BluffTitler :)
  • biciklipumpa
    #2073
    a szöveget h lehet úgy megcsinálni mintha leöntenék vérrel és folyik lefelé? :D
  • Ferrault
    #2072
    Sziasztok!
    Na sikerült megkrekkelnem a 8.0c-t és a 9.0-t is.
    Az lenne a kérdésem, hogy mind 2 programban csak 4x-es sebességre lehet felgyorsítani a videót? Nekem úgy rémlett, hogy 20x sebesség volt a maximum. Igazából csak ezért tettem fel ezt a Vegast, hogy tudjak 20x-os sebességre gyorsítani. (Pinnacle-t használok, abban 5x a max).

    Válaszokat előre is köszi!
  • asde3
    #2071
    Üdv mindenkinek, olvasgattam de ha esetleg már levolt írva valahol sry.
    Help. :)
    Most töltöttem le a 9.0-át.

    - videókat akarok jórészt össze vágni, levágni részeket stb
    - kis állandó logó, hogy fusson a videón sarokba, kis logó, esetleg még egy kis webcím felirat
    - áttünések, effektek-et bele
    -zene alá
    kb ennyi, eddig nem volt dolgom videó szerkeztővel, előre is köszi
  • Piro17
    #2070
    Szevasztok!
    Lenne egy kérdésem.
    A Sony vegas8-ba lehet valahogy berakni új átmeneteket?

    Előre is kösz mindenkinek
  • akyyy
    #2069
    Hol lehet beállítani, hogy ha Sony Vegassal akarom lementeni kameráról gépre a HD videókat, akkor apró videócskákba teszi ezt. ahányszor megnyomtam a REC-t, annyiszor külön fájlba, ami jó dolog, szeretem is, de néha jó lenne ha egybe lenne az egész. Esetleg beállthatóvá tenni, hogy ha majd a fájl mérete meghalad bizonyos méretet, akkor újat kezden, vagy elég lenne ha csak 0-től 20- percig venné. aztán leállna.
  • rexHUNter
    #2068
    írtam hogy figyelj oda az elérési útra a magyarítás telepítésekor
    C:\Program Files \Sony\Vegas Pro8.0 ide mutasson. Valamiért a vegas pro mappát duplán hozza létre
  • Razero
    #2067
    És a magyarosítást hova kell tenni?
    Mert telepített valamit a C:\Program Files \Sony Setup\Vegas Pro 8.0 -ba
    és magát a programot a C:\Program Files \Sony\Vegas Pro8.0 -ba is.
  • rexHUNter
    #2066
    a magyarítás menete:
    1 telepíted a sony vegast
    2 telepíted a magyarítást az elérési útra figyelj mert a telepítő duplán hozza létre a főkönyvtárat legalábbis nekem így volt
    3 regisztrálod a vegast
  • bertino
    #2065
    segítség.
  • Razero
    #2064
    Helló!
    A Vegas Pro 8.0c-hez felraktam a hozzá való magyarosítást (azt amit pár hozzászólással ezelőtt rexHUNter belinkelt) de amikor elindítom a nem csinál semmit, se kép se hang szó szerint. Ilyenkor mit kell csinálni?
  • bertino
    #2063
    ez a dolog engem is érdekel, csak én 1280x1024-ből csinálnék 1280*720at oly módon, hogy ugyebár a magasságát nyomnám össze a videónak.
    vegasban még nem jöttem rá mi a pontos módja az ilyesminek, csakis képlevágással sikerült eddig :(
  • Darukezelő
    #2062
    Hali.
    Az lehetséges, hogy az 1024×768-as videót átkonvertáljam 1280×720-ba Vegasban? Köszi.
  • rexHUNter
    #2061
    szerintem lefele kontabilis
  • bertino
    #2060
    talán.
  • Razero
    #2059
    Köszönöm, de ez a pro 8.c-hez van nekem megy pro 8.b van. Ez ahhoz is jó?
  • rexHUNter
    #2058
    Magyarítás
  • Razero
    #2057
    Helló!
    A Sony Vegas 8 pro-hoz van esetleg magyarosítás??
    Mert a 7-hez találtam de gondolom az nem jó a 8-hoz.
    Szóval ha van akkor esetleg valaki meg tudná mondani hogy hol találhatom meg?
  • rexHUNter
    #2056
    a regisztriben keress rá a sony vegas-ra ha van találat töröld,
    valószínű,hogy előtte már valamelyik verziót patch-elted ezért nem engedi nálam is ez volt nekem így megoldódott
  • Ferrault
    #2055
    Vagy ha esetleg valaki Win7-en a Vegas Pro 8.0c-t be tudja regelni az még jobb lenne! Ha valaki tud segíteni szóljon! Ha meg nem akkor tehetem fel az XP-t...
  • Ferrault
    #2054
    Sziasztok!
    Olyan problémám lenne, hogy Windows 7-en nem tudom a Vegas Pro 9-et Patchelni! Minden úgy csináltam mint ebben a videóban van, de hibaüzenetet ad mikor Patchelni akarom!
    http://www.youtube.com/watch?v=YXVw8m7z_hc

    Valakinek valami ötlet Win7-re??
  • trustno1
    #2053
    Üdv!
    Egy kis tapasztalatcsere:
    Aki esetleg most gondolkodna azon, hogy az igen jól működő Vegas pro 8.0c-t leváltja 9.0b verzióra, az szerintem még várjon. Lelkesen nekiestem a 64 bites 9-es verzió használatának egy 64 bites Vista alatt, de súlyos erőforrás használati hibák jöttek elő, és nem csak nekem (a Vegas "főfórumán" is egyre többen panaszkodnak). 36 db DVAVI klippet húztam a szerkesztősávra összesen 21 perc. A preview ablak minősége preview (auto)-ra állítva. A Vista resource monitorával néztem a hardware műveleteket. Simán, minden effekt nélkül lejátszva a klippeket már az elején 1.5 giga ram felhasználástól indulunk, ami az 1 perc után 2.25-nél tart, proci használat 80%. A lejátszás fps-e visszaesik 10-12 körülre. Két perc elteltével használhatatlanul átmegy képregénybe a lejátszás. Ugyanez 8.0c-vel, memória felhasználás 150 mega (!) ram-ról indul, proci használat 10-15 %. Az fps reccenés nélkül végig 25, mégha átkapcsolom a minőséget Best (full)-ra is. Ennyi. A Sony fórumát böngészve, kiderült, hogy már jelezték feléjük ezt az igen kellemetlennek nevezhető hibát, és a cég igéretet tett a javítására.
  • bertino
    #2052
    hát azaz igazság, hogy plugin nélkül tudtommal egyik sem fogja betölteni
  • Jaffa 2843
    #2051
    sziasztok!

    vegas 9 pro nem kezeli az ac3-at illetve az 5.1-et? képtelen betölteni egy 6 csatornás ac3-at :S
  • Gomber
    #2050
    Sziasztok!
    Lenne 1 olyan kérdésem hogy ha 1 képet ráteszek 1 videóra, eligazítom hogy a szélén legyen, akkor amikor lerendelem, miért nem ott van ahova raktam? hanem bejebb, sokkal bejebb? hogyan tudom beállítani azt h a video ablakba ugy lássam az ablakot mint ahogy lefogom rendelni? hogy pont rá tudjam igazitani a képet? 1280×720 al renderelek
  • szaba16
    #2049
    *Sony Vegas Pro 9-et használok
  • szaba16
    #2048
    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni az importált .avi fájlaim, 1280×1024-es méretűek szerkesztés után hihetetlen nagyságú méretet ad (vagy rossz minőséget). 16 mp-nyi anyag 2,4GB-ot foglalt 16mp-nyi zenével együtt..

    Annyi mindent állítgattam már, de nem találom a megfelelő beállítást.. Valaki tudna segíteni, hogyan érhetem el, hogy az elmentett videó ugyanolyan nagyságú legyen, mint az importált, ugyanolyan minőségű, ráadásul kisebb méretű legyen, mint GB?

    Köszi előre a segítséget.
  • berlinboy6329
    #2047
    H all!

    Kérdeznék vmit rendereléssel kapcsolatban.

    Csak szerinteme gy fos a Vegasnak a renderelője,v más szerint is?Call of duty 4 demokat rögzítek frapsszal,nekem tökéletesen megfelel azok minősége.Benyomom Vegasba őket,megvágok mindent ahogy szeretném,és miután WMVbe kirenderelem nagy fos pixeles az egész.

    PL. ez..Ha kicsit belenéztek látjátok,h mekkora fos..Az rendben,h a Youtube is leront egy kicsit a minőségen,de ennyire?Talán lehet,de biztosra állítom,h a vinyón is kockás szar,pedig 1280-on van a felbontás,best beállitás,mindent feltoltam csutkára bit rate vbr-rel renderelem ki,h ne legyen angy a fájl,hisz csak 26kb/s-sel tok felfele tölteni,és nagy ganéj szar lesz...Legjobb példa erre,ahol tuti nincs minőségromlás,azt akkor vettem észre,mikor After Effects-cel csináltam egy introt,fekete háttér sötétkék elipszissel középen,mint háttérelem,előtte szép nagy betűk,meg egy kis fénymozgás..Ezt kirendereltem uncompressed aviba AE-vel,ahol tökéletes minőség volt,aztán benyomtam Vegasba,h összeillesszem a darabokat és render után,WMV legjobb beállitások,vmi irgalmatlanul fos pixeles szar lett....Ellenben az AE,hihetetlen jól rendereli le ugyanazon beállitások mellett,és meglepett h a fájlméret is jóval kisebb,mint Vegassal...De csak nem csinálhatok mindent AEvel,mert Vegassazl van ami mégicsak könnyebb.
  • neoCT
    #2046
    Sziasztok, olyan programot keresnék, amivel megoldható lenne a kameráról 4:3-ban beolvasott anyag 16:9-re való átalakítása. Nem az egész kép átalakítása, hanem úgy, hogy a tetejéről és aljáról tudjak levágni x, y mennyiséget, ami számomra kedvező lenne. Másik fontos dolog az lenne, hogy a lehető legkevesebb minőségromlással dolgozzon a program, és ha lehet aviba, ha nem, akkor legalább mpeg2-be alakítsa.
    Kérem privátban üzenjen aki tud ilyen programról, mert sajnos nincs még net a kolimban, így ritkán tudok felnézni. Nagyon sürgős lenne, mivel egy hónapom sincs megvágni a videót...
    Ha valaki tud segíteni, előre is köszönöm.
    Üdv.