3045
Music videok szerkesztese
  • Molnibalage
    #2245


    Nekem pedig ezek. Láthatod, hogy a fele sem fér bele. Lövésem sincs, hogy mi lehet a gond. Tudok egy alternatív megoldást, ha sok helyed van a kovertáláshoz. Ez csak privátban, mert khöm...
  • Gibor
    #2244
    Igen lehet vele, de nagyon sok idő, azzal szinte mindent lehet, megis van az ára.
  • Molnibalage
    #2243
    Az AE ilyet tud? Sürgősen kell egy trial verzió! :9
  • Molnibalage
    #2242
    Az elején a COD-os logót is te csináltad?
  • Gibor
    #2241
    Elfelejtettem hozzá írni, egyedül a cod2 movies felirat a legelején nem az én munkám, sajnos nem értek az after effects hez, pedig próbálkozom, de ilyen szinten még nem, de szerintem nemis fogok próbálkozni vele mert nagyon sok mindent megtudok csinálni sony vegas al is.
  • Gibor
    #2240
    ŐŐŐ hogy érted? Hát annyit csináltam hogy cod2 ből fraps el felvettem minden fraget, vegasba összevágtam, csináltam rá egy grafikát glow, color collector,balance, levels, hsl adjust, ezekkel kicsit meghúztam a graffot, meg egykét kisebb edit, de ez már régi, gyenge minőség nem olyan szép grafika és az edit sem a legkedvezőbb, most jelen pill 720p minőségben dolgozom de sajnos ál a munka :(
  • Molnibalage
    #2239
    A COD2-es részét is te csináltad?
  • Garrett27
    #2238
    E SZERINT a 7.0e nem javítja ki a hibádat, ha a legújabb fraps van fent, akkor más télleg nem jut eszembe csak az újabb vegas - ha esetleg vársz molnibalázsra, hátha neki eszébe jut vmi
  • Gibor
    #2237
    7.0d van nekem, elöző windowsal xp 32bit el nem volt baj, de most ezt csinálja :S a videó kb utolsó fázisában van és eléggé hosszú és sok a szerkesztés, főleg az efectelések, sokáig tartott belőni, Nem szeretném elveszteni, de több lementése is van a fájlomnak, de mindegyikre ezt csinálja...
  • Garrett27
    #2236
    biztosan ne kezdd el elölről! Főleg ha már vágások stb megvannak, mert ha most kidobta később is kidobja - lehet a vegas hetes szarakodik, nemtom, nálam a nyolcas és kilences mind bírják a frapszot.. a klite legújabb verziója van fent? (a vegast is nézd meg, most nemtom hány patchet dobtak ki a hetesre)
  • Gibor
    #2235
    Így jó, köszi, csak most olyat csinál hogy egy ideig néztem a video t previewben kiirta hogy error occured le okéztam kilépett és azóta ahogy rámegyek hogy betöltse akármelyik lementésemet a .veg fájlból (ebből a projectből) egyből kidobja. Remélem kezdhetem elölről. :@
  • Garrett27
    #2234
    csekkold le a KLITE Codec pack --> Configuration --> ffdshow VFW interface -t, ott a "decoder/Codecs" részt, hogy a hosszú listán a "fraps" mellett mi van. Ha "disabled", akkor állítsd "libavcodec"-re, nézd meg így műxik-e
  • Gibor
    #2233
    Am ha látom szoktatok megosztani egymás között videókat, hát íme első publikációm, elég gyenge lett de hát első, nemrég töltöttem fel. Íme
  • Gibor
    #2232
    Fraps es igen.
  • Garrett27
    #2231
    nincs win7-esem, de gondolom nem azzal lesz a baj - a tömörítetlen avi-t le kéne, játsza klite nélkül is, mert tömörítetlen és ha jól tom a win natív támogatja a tömörítetlen avikat (köztudott, hogy a hetes win már a h264 és divxet IS támogatja natívan..)

    Nem valami fraps-os (vagy más) tömörítetlen avi-d van?
  • Gibor
    #2230
    Üdv!

    Olyan problémával fordulnék hozzátok, hogy akad egy SonyVegas 7, és eddig xp 32bit en használtam, meglett az új gépem amire win7 64bitet telepítettem, és én tömöritetlen avi val dolgozom, és feltettem a K lite codec packet, de Sony Vegasban csak Media Offline, de hang van és a kép egy nagy fehérség, de Media Playerrel letudom játszani a tömöritetlen avi-t, K lite nélkül lese tudtam játszani. És nem szeretném a videókat DivX el vagy akármivel tömöríteni mivel a jelenlegi projectem 130gb, necces lenne.
    Remélem tudtok segíteni.

    Üdv.
  • ToCsEk
    #2229
    még mindig ugyan azok vannak csak :/
  • Razero
    #2228
    igen a másodikra gondoltam...:D
    kösz
  • Molnibalage
    #2227
    Megint nem világos a kérdés. Most egy filmről van szó, ami két CD-s, de össze akarod fűzni őket, hogy ne két darabban legyen?

    Vagy a vegasban a darabokat amivel dolgozol, azt akarod, hogy egyszerre mozgassa? A shift és bal egérgommbal lehet csoportos kijelölést csinálni.

    Van olyan opció, hogy group. Asszem ott kiválasztasz darabokat és az adott pozíció egymáshoz képest rögzítésre kerül. Ekkora, ha bármelyiket odébb rakod, akkor az összes mozog. Erre gondolsz?

    Kérlek fogalmazzatok pontosan, vagy rakjatok screen-t, mert ilyen szövegekből képtelen vagyok kihámozni, hogy mire gondoltok.
  • Razero
    #2226
    És valahogy össze lehet fűzni a szétvágott filmet??
    Tehát ha több részre van vágva akkor ne egyesével kelljen a filmrészeket arrébb rakni hanem összefőzöm és egy mozdulattal arrébb viszem.
    És kösz a válaszokat.
  • Molnibalage
    #2225
    Az effekt meg nem crossfade, linear wipe.
  • Molnibalage
    #2224
    3 perc alatt

    Persze ez csak nagyon primitív, de meg lehet csinálni sok munkával majdnem azt, amit ott láttál.

    Viszont ilyen dolgokat nem nagyon akarok magyarázni, mert sok idő. Valahol pénzért ilyeneket tanítanak...
  • Molnibalage
    #2223
    Csak pár billentyű külön van kezelve. Azoakt külön kell körbemaszkolni és azokat áttetszőségét 0-ra állítani. A többi nagy váltás a fennmaradó kép crossfaddel.

    Igazából az ilyenre hamarabb rájön az ember, ha próbálkozik. Ahogy írtam. Szinte mindent meg lehet csinálni a Vegassal, csak nagyon manuális módon. Azt, amit igazi durva és sokmilliós dolgok automatikusan megcsinálnak, itt kézileg kell néha, képkockáról képkockára. Viszont ez olcsóbb azoknál...

    Ha lenne időm, akkor simán megcsinálnám most neked példának, mert ez annyira nem nehéz. Kelle ez kép egy zongoráról és bármi más kép. Két billentyűt kimaszkolok és váltok. Ha 10 perc alatt megvan, akkor megcsinálom. :)
  • Molnibalage
    #2222
    Ez csak egy egyszerű crossfade effekt. Tudja a Vegas.
  • Razero
    #2221
    példa
    pl a 0:47-0:48 nál...
    remélem így érthetőbb...és bocs a pontatlan fogalmazásért
  • Molnibalage
    #2220
    Eskszöm nem értem, hogy mire gondolsz.
  • Razero
    #2219
    A 8.0 ban (vagy a akármelyik más verzióban) lehet valahogy pontkövetést csinálni?? Úgy értem, hogy pl azt szeretném megcsinálni, hogy úgy váltson képen, hogy a filmen egy ember elsétál és mögötte (úgy értve mögötte h elfordul az ember és akkor mögötte, tehát inkább mellette...) már a másik kép legyen...
  • gabci13
    #2218
    Ah megvan a hiba.A pan-nál a képkeret nagyságával együtt kicsinyítettem így amikor húztam oldalra akkor mikor átléptem a képkeret határát ott elveszett a képem...
  • Molnibalage
    #2217
    Sajnos egyszerűen nem értem mi a gond. Redereld re a kérdsés részt, vagy screenshotot tegyél be.
  • gabci13
    #2216
    Megvan csak egy problémám lenne.Mikor a pan-nal két sávot egyszerre akarok lejátszani akkor valamiért a képernyő bal és jobb széléről is kb 1/4 részt befelé le van zárva.Szóval ha ebbe a tartományba mozgatom bele a képet akkor ott mintha kimentem volna a képernyőböl egyszerűen eltűnik a videó azon része.Azt a két szélső sávot hogy tudom kiszedni?
  • gabci13
    #2215
    Köszi szépen
  • Molnibalage
    #2214
    Akárhány videót betehetsz, csak pozícionálni és zoomlni kell.

    A Vegas alapelve, hogy párhuzamosságban gondolkodj. Sávok vannak és azokkal azt csinálsz, amit enged a progi. De ez párhuzamosan megy. A kizoomlsz két videonál és elmozhatod a pan-nal, akkor két videó lesz abban a ponzícióban, ahogy csinálod. A Pan-nál tudsz tükrözi. (flip).
  • gabci13
    #2213
    Olyan kérdésem lenne hogy 8.0 megosztott képernyőt tud nem?Mármint arra értem h középen egy függőleges vonallal kettéveszem a képernyőt és két külön videót rakok bele?Esetleg tud tengelyesen tükrözni?
  • Garrett27
    #2212
    ezért írtam, hogy ami engem illet.. de a youtube-on olvastam, ők is a 30-at ajánlják
  • Molnibalage
    #2211
    Mindig 25 FPS-es videót tölöttem fel és még soha nem csúszott a hang.
  • Garrett27
    #2210
    cs.. a youtube a legjobban a HD-t szereti (főleg az mp4-et) 30 fps-sel. Akár 24 akár 25-tel csinálod meg a videót, a youtube rendszere azt átkonvertálja 30 fps-re, ezért jobb, ha már eleve ilyet kap meg, mert volt úgy, hogy 25-nél nem volt teljes szinkronban a képhez a hang - ez nálam csak ott történt, ahol 25 fps-es videót töltöttem fel rá.
    Próbáld ki a Sony AVC mp4 kodekjét, benne van a listában, ott csak nézd meg, hogy legyen "Internet 16:9 HD 30p" (vagy 4:3 a videódtól függően).
  • Molnibalage
    #2209
    Pedig ott kellene lenni a listában mindennek, amit az ACE felrak.
  • ToCsEk
    #2208
    601 az volt gépemen, majd szedtem egy 603ast
  • Molnibalage
    #2207
    Az fura. Majd rakok fel screen-t, hogy mi kellene látnod. Melyiket raktad fel?
  • ToCsEk
    #2206
    raktam fel, de ugyan azok maradtak.